Treść opublikowana przez Golem1
-
Błąd 16698 misfire detected single unspecified Cylinder P0314
masz problem z zapłonem na którymś cylindrze, pozamieniaj cewki miejscami bo może któras nie domaga albo swieca któras poszła.
-
Wystrzelona poduszka boczna fotela
crash data to jest zapis w sterowniku poduszek o kolizji i wystrzelonych poduszkach. Jesli same błedy wykasujesz vagiem tak do crash daty potrzebujesz odpowiedni kabel do usuniecia albo jak już napisał poprzednik wymienic na czysty sterownik i zakodowac pod twoje wyposażenie. Jeśli uderzenie było duże to i do wymiany będzie czujnik zderzenia boczny.
-
tempomat działa tylko przy niewielkich prędkościach?
A czy jakieś błędy wyskakuja ci na kompie powyzej tej prędkosci które by wykluczały załaczenie tempomatu? Najlepiej by było podłączyc vaga i sprawdzic czy sa jakies błędy i czy manetka prawidłowo pracuje przytej prędkości.
-
Brak domykania szyb z pilota
Sprawdz vagiem w module komfortu czy są zakodowane, bo rozumię że pytasz o zamykanie szyb przez pilota?
-
Złe wskazanie poziomu paliwa ON na kompie oraz na zegarze
Kanapa tylna do góry i bedziesz miał dekiel do pompy. Nie ma nic skomplikowanego.
-
Nie działa lewy xenon światła drogowe i postojówki są.
To podmień lampy miejscami i zobacz czy ci świeci xenon, jesli tak to poprzednik napisał ci juz co masz do wymiany jak nie to szukaj przyczyny w wiazce do xenona.
-
kąt synchronizacji
Wywala ci błąd wałka rozrządu bo masz go poza zakresem tolerancji, sprawdz czy rozrząd jest poprawnie ustawiony na znaki a dopiero potem skoryguj kat synchronizacji.
-
Ciągle palące się światła STOP-u
No to wyglada ze masz zwarcie, więc miernik w rękę i musisz sprawdzic który kabel daje ci przebicie po załaczeniu swiateł.
-
Złe wskazanie poziomu paliwa ON na kompie oraz na zegarze
Wygląda jakby pływak się zawieszał lub zabrudził i dlatego taka wolna reakcja. Jak pisał poprzednik musisz dostac się do niego i go sprawdzic.
-
Czy moduł komfortu z anglika będzie pasował do "normalnej" wersji ??
A co oprócz zaprogramowania pilotów w nowym module trzeba jeszcze zaprogramować ? Przepisz sobie kodowanie ze starego modułu i takie wpisz w nowym i wszystko bedzie ci działało jak miałeś wczesniej, no i oczywiscie piloty bedziesz musiał przypisac do modułu.
-
Szyba pasażera - nie otwiera się gdy podłapie wilgoć
Sprawdz sobie przewody w uszczelce pomiedzy drzwiami a karoseria bo moze jak załapia wilgoc to robi się zwarcie.
-
Pali na dwalub trzy gary
Błędy jakie ci wyskoczyły związane masz z niskiem napieciem aku i błendem sondy. Ten drugi może wynikac że auto pali ci na dwa gary ale nie byc bezpośrednio tego przyczyną, sprawdź sobie swiece, cewki czy sa sprawne bo tu prędzej lezy problem.
-
Czy licznik z automatu podejdzie do manuala?
Dokładnie jak pisze cwiara, zmieniasz tylko kodowanie z automatu na manual i bedzie OK.
-
Ciągle palące się światła STOP-u
Sprawdz na pedale hamulca czujnik stopu bo pewnie tam leźy przyczyna, wyglada na to jakby czujnik przesunął się w stronę pedału i ciagle jest w pozycji zwartej.
-
Wymiana gałki zmiany biegów na inną w A4 B8
Mam pytanie czy gałka z mieszkiem podejdzie bez przeróbek z B7 do B8 czy trzeba zmieniac ramkę w mieszku.
-
AUX od użytkownika DeeJay_Kill
Nie wiem po co kompinujesz z tą podmiana wtyczek, dostałes linka jak połączy AUX-a pod RNS-a to tak zrób, czytnik pod I-poda zostaw jak jest tylko zakoduj Auxa, zresetuj rns-a i będzie działac.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Gregu22 ktos ci podał informacje o blokach pomiarowych dla diesla czylo 006 natomiast ty masz beznzyne i dlatego masz w grupie 066. ---------- Post dopisany at 10:38 ---------- Poprzedni post napisany at 10:35 ---------- Od razu zaznaczam, że gdzieś wyczytałem odnośnie błędu 18107 iż trzeba wejść do 19-Can Gateway, ale niestety mój kabel zgłasza błąd komunikacji (A4 B6 2002 2.0 ALT), lecz nie wiem czy ma to związek z tym tempomatem. Niby jak ma sie połączyc twój vcds-em ze sterownikiem can w grupie 16 jak go nie ma fizycznie.
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
ciągły dzwięk sygnalizuje jakąs usterke w układzie i jest on wyłączany, skoro nie słyszysz aby czujki cykały to znaczy że są uszkodzone najprościej jak pisał domin podpiąc vaga i ci wskarze które są wadliwe, jak nie masz to wystarczy pozamieniac miejscami z tymi co cykają i sprawdzic czy po zmianie cykają.
-
Popękane gumy w wahaczach - wymieniać ?
Jeśli nie ma jeszcze żadnych luzów i guma nie jest oderwana to możesz jeszcze chwilę pojeżdzić
-
Bład 0741 nie mozna go skasowac i miga kontrolka świec zaorwych.
Na pedale hamulca masz umieszczony czujnik hamulca, nie opłaca się kombinować z jakimiś używkami lub zamiennikami bo ori czujnik w ASO kosztuje w granicach 50-60zł.
-
Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni
Spróbuj dobrze odpowietrzyć układ a zwłaszcza nagrzewnicę poprzez zsunięcie węża powrotnego na tyle aby odsłonił otwór odpowietrzający.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Tak do B6 to lusterko podejdzie.
-
Aktywacja i Montaz AUX dla RNS E
Na schemacie podłączenia wtyczek gniazda AUX dochodzi czarny przewód czy jego trzeba dokładać aby wszystko prawidłowo działało i widzę że on potem leci do masy czy dobrze myślę.
-
Ryglowanie drzwi w B6
Będzie działało, więc koduj lub podjedź do kogoś kto ma vaga to ci to zakoduje.
-
Asystant parkowania - pipczy nawet przy jezdzie do przodu
Układ sygnalizacji przy parkowaniu powinien się rozłączać po zmianie biegu ze wstecznego na inny, sprawdź czy tu nie leży problem czy następuje prawidłowe wysprzęglenie jak czy światła wstecznego ci się też automatycznie wyłączają.