Treść opublikowana przez Golem1
-
[ALL] Diesel a zima(rozgrzewanie silnika)
Podejrzewam że nawet nie musiał byś już wracać po kawie:polew:
-
świecąca kontrolka AIRBAG po wymianie foteli
A sprawdź sobie wiązkę pod fotelek kierowcy może coś we wtyczce nie do końca styka i stąd ten błąd, pisałeś że wymieniałeś fotele a masz jeszcze możliwość sprawdzenia czy na starym fotelu też będzie ten błąd.
-
Nie działają spryski reflektorów
Tak jak było już wspomniane sprawdź na początek bezpiecznik jak nie to trzeba by było się dobrać do pompki od sprysków czy dochodzi do prąd.
-
świecąca kontrolka AIRBAG po wymianie foteli
Spróbuj podjechać do kogoś z okolicy kto ma lepszy kabelek i zobacz czy łączy się ze sterownikiem.
-
Kantor internetowy - czy warto, jaki wybrać, etc...
Ja od ponad roku wymieniam sobie pieniądze przez internet i jestem zadowolony, po pierwsze kursy są lepsze niż w banku, jeśli chodzi o kantor to są zbliżone lub troszkę wyższe ale nie musisz biegać z kasą po kantorach i potem znowu do banku. Ja osobiście wymieniam na stronie http://www.walutomat.pl/ ale jest ich więcej.
-
co myslicie o tych felgach?
Też poluję na takie ale cena 1500 to trochę za dużo.
-
B6 - Wymiana pedału sprzęgła.
Witam, mam takie pytanie czy wymieniał ktoś pedał sprzęgła? Chciałem go wymienić, bo u mojego znajomego w B6 strasznie lata na boki tak jakby był wyrobiony otwór do osadzenia pedału sprzęgła i zanim się zabierzemy za to chciałem dowiedzieć się czy są jakieś niespodzianki i czy jest to wykonalny zabieg bez jakiś specjalistycznych urządzeń. Przeglądałem forum ale właśnie nic na ten temat nie znalazłem, praktycznie większość dotyczy czujnika sprzęgła. Dzięki za wszelkie info. ---------- Post dopisany 25-11-2012 at 22:26 ---------- Poprzedni post napisany 12-10-2012 at 10:01 ---------- Jakiś czas temu wymieniliśmy ten nieszczęsny pedał sprzęgła nic skomplikowanego jak się okazuje. Wystarczy ściągnąć zabezpieczenie z końca sworznia sworznia, wykręcić srubę blokującą pompkę wysprzęglika następnie trzeba odkręcić dwie śruby od pompki na ścianie grodziowej i odsunąć pompkę na tyle aby wyszła z prowadzenia pedału sprzęgła. Teraz przesuwamy pedał w lewo aby zszedł z prowadnicy i zakładamy nowy. Po ściągnięciu okazało się że mechanik który przerabiał go z automatu na manuala założył pedał od B5 i dlatego taki miał luz po wymianie wszystko jest OK.Przy okazji zmiany pedału sprzęgła dokładaliśmy też czujnik sprzęgła bo nie był zainstalowany.
-
podwójne światło przeciwmgielne tylne
W sedanie B5 też robiłem i wystarczyło w lampie rozwiercić zaślepkę włóżyć żarówkę i wszystko działało, więć zobacz czy w B6 może jest podobnie.
-
wkład lusterka-co to za element?
nie jest wszystko podłączone,jego praca polega na tym oczywiście jak jest sprawny że jak w ciepły dzień właczycie ogrzewanie tylnej szyby i prąd dochodzi do zacisków na lusterku to i tak wkład nie zaczyna grzać, dopiero jak temp. spadnie poniżej 5-8st następuje jej załączenie.
-
Problem ze wskaznikiem paliwa
To może jednak zegary zaczynają siadać, skoro i z innymi wskaźnikami są problemy.
-
wkład lusterka-co to za element?
to jest włącznik termiczny, załącza on wkład grzewczy lusterka poniżej temp. około5-8 stopni, oczywiście jak jest sprawny.
-
kodowanie centralnego zamka
Przecież nikt nie pisze że ma się łączyć z modułem komfortu(46) bo go nie ma ale kolega ma problem z połączeniem się z centralnym zamkiem(35). Może spróbuj ściągnąć sobie inny programik albo ktoś z twojej okolicy ma kabel aby sprawdzić na innym czy też występuje ten sam problem.
-
kodowanie centralnego zamka
a z innymi sterownikami ci się łączy?
-
ins oil co ile sie zapala
Jeśli wykasujesz przyciskami przy liczniku to auto ma zakodowane stałe okresy między wymianami czyli co 15tyś km. natomiast jak vagiem to jak napisał poprzednik mozesz sobie zmienić wartość na ile chcesz .
-
kodowanie centralnego zamka
Jak nie może znaleść, wejdz w okno select potem 35-central. locks i jesteś w zamku centralnym potem przechodzisz do kodowania i cieszysz się zakodowanymi funkcjami.
-
termostat czy czujnik temp?
Jeśli masz takie objawy jak ci opisałem to tak z tym że ja bardziej proponuję wymianę na ori termostat i masz problem z nim związany na kilka lat.
-
termostat czy czujnik temp?
Rozumię że spada ci do 60 podczas jazdy, natomiast jak się zatrzymasz wzrasta, możesz jeszcze wyłączyć ogrzewanie i zaobserwować czy też temp. wzrasta? Jeśli masz takie objawy to nie czujnik a termostat do wymiany. Aby być w 100% pewnym to najlepiej podłączyć się vagiem na zimnym jak i rozgrzanym silniku i porównać wskazania czujników z bloków 07(silnik) i 03(zegary).
-
problem z kierunkami
Przekaźnik od kierunków jest we właczniku świateł awaryjnych, proponuję podmienić na chwilę od kogoś i sprawdzić czy problem dalej występuje.
-
Nowy N75 i nowy problem
Zrób logi ale wygląda że geometria do czyszczenia.
-
Problem ze wskaznikiem paliwa
Rafi a jakie masz zegary? czy może jagera jeśli tak to prawdopodobnie zegary padają.
-
Problem ze wskaznikiem paliwa
Wejdź vagiem w zegary i adaptacje kanał 30 i sprawź czy zmieniając wartość coś się poprawia, jednak według mnie problem tu będzie z wiązką lub samym pływakiem w zbiorniku skoro jak robiłeś test zegarów i wskazówka równo szła czyli zegary są OK.
-
BŁĄD POZIOMOWANIA KSENONÓW-Czy można na stałe usunąć komunikat ?
Skasowanie błędów tylko vagiem ale jak po wymianie czujników ci je usuwali i robione były nastawy xenonów a mimo to błędy wróciły więc trzeba szukać przyczyny gdzie indziej, możliwe że jakiś problem z wiązkami lub sterownikiem.
-
Wymiana czujnika światła stopu
Podłacz się pod vaga i zobacz co za błąd ci wyskoczył, możliwe że trzeba przeprowadzić adaptację czujnika ABS,ESP po wymianie.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Tak, znajduje się on jako pierwszy z prawej w dolnym rzędzie .
-
Jak wyciągnąć włącznik świateł w AUDI A6 C5 ?
Musi go wcisnąć i potem przekręcić na wciśniętym w prawo i zaczepy puszczą.