Treść opublikowana przez b3rs
-
[ALL B6] Demotaż wahaczy górnych - śruba
Czasami polewwanie kilka dni nie pomaga... Tak na marginesie, założenie odpowiedniej śruby (w żadnym wypadku czarnej do alu zwtornicy, bo raczej nie wyjdzie przy następnym demontażu) i dokręcenie odpowiednim momentem daje prawie 100% pewności, że się nie zapiecze.
-
[B6 AYM] Rnse 2 błedy
W RNSe są gwa gniazda: ZF i HF, nie wiem jak masz w Concercie II, ale np w II+ jest 2xHF. Po prawidłowym podłączeniu jednej wtyczki powinien być błąd na ZF "obwód otwarty" a nie "zwarcie". HF to jest to gniazdo pod zatrzaskiem wtyczki, a ZF obok. Jak używasz przejściówki to powinno być OK, jak miałeś podwójną wtyczkę to zobacz gdzie idzie kabel.
-
Przedni zderzak S LINE czy pasuje dolna osłona ?
Zderzak tak, inna jest przednia część osłony pod silnikiem, ale można przerobić lub też kupiuć do s-line.
-
[B6 AYM] Rnse 2 błedy
W podwójnej wtyczce antenowej masz 2 kable czy 1?
-
[ALL B6] Jak sprawdzić czy mam magistralę CAN-BUS
Jakim cudem macie Long Coding w [09] - Central Electronics B6/B7?
-
[ALL B6] schemat zawieszenai przód B6 2.0 alt
Po co Ci schemat zawieszenia? Nic przy nim nie bedziesz rozbierał.
-
[ALL B8] Wysokość ori zawiasu 1BE avant.
Chodzi mi o odległość od środka piasty do rantu błotnika, lub od podłoża do rantu. Ustawiam gwint i nie wiem ile było w ori 1BE.
-
[ALL B8] Wysokość ori zawiasu 1BE avant.
Mogłaby jakas dobra dusza zmierzyć odległość od środka piasty do rantu błotnika, lub od podłoża. Chodzi mi o ori zawias -20mm.
-
[ALL B8] ESP a hak
To czy da sie wyłączyć ESP to niech powie ktoś kto ma taki zestaw. Chodzi mi o to, że jak założysz hak to musisz pozmieniać parę kodowań w aucie. Na pewno w Engine, ABS/ESP, Parktronic, Centr. El, chyba w CAN i coś tam jeszcze.
-
[ALL B8] ESP a hak
Rozbudowany to raczej nie, chociaż nie wiem co przez to rozumiesz, ale nie ma zadnych różnic między podzespołami do haka lub bez haka. Moja jest bez haka lecz przystosowana d montażu i ma to co inne a4. Kodowanie do haka jest oczywiscie inne.
-
[ALL B8] Czy A4 B8 maja ISO FIX
Przecież o przednim fotelu napisałem w pierwszym poście, że jest dostepne extra. Chodziło mi o tył, haki są standardowo, a kupując używane auto, 1 czy 2 letnie, które Ci odpowiada wyposażeniem itp olejesz temat przez tulejki, które kupisz po 4 PLN i założysz? Przy kupnie nowego nie ma problemu, jakie auto byś nie kupował zawsze producent musi miec w ofercie mocowanie IsoFix. Swoją drogą, nie wiadomo co audi daje w standardzie w Norway.
-
[ALL B8] Czy A4 B8 maja ISO FIX
Mocowanie IsoFix jest w standardzie, dziury w kanapie juz niekoniecznie, tylko taka jest różnica. Jak chociażby na foto u mnie. A jak juz ktos chce mieć to tulejka ma numer 8T0887233 / B (po 2008), można wstawić lub oddac do tapicera.
-
[ALL B8] Czy A4 B8 maja ISO FIX
No w A4 2010 są Inna sprawa, że chyba trzeba wyciąć otwory na nie
-
[ALL B8] Czy A4 B8 maja ISO FIX
No i są mocowania, zresztą przecież to chyba standard od paru ładnych lat.
-
[ALL B8] Czy A4 B8 maja ISO FIX
I tak muszę ruszyc d*pę z domu to zaraz sprawdzę na 100%.
-
[ALL B8] Czy A4 B8 maja ISO FIX
http://fotelik.info/pl/news/top_tether_gorny_pas_isofix,117.html
-
[ALL B8] Czy A4 B8 maja ISO FIX
Z tyłu dolne sa chyba standardowo, górne mocowanie pasa dodatkowego można założyć. Co do przedniego fotela to jest w kodach wyposażenia, czy jest czy nie ma. A jak nie nie ma to i także można zamontować.
-
[ALL] opony bez "run flat" jakie ?
Na każdej oponie typu RunFlat musi to być napisane. Tyle że nikt tego nie oznacza w ten sposób, tylko prawie kazdy producent swoimi skrótami, no może poza goodyearem, który czasasmi ma napis RunOnFlat lub też ROF, Conti ma SSR, itp. To że sa mało komfortowe na naszych drogach to prawda.
-
[B5 AJM] Jakie tarcze
Coś jak 4max, Maxgear itp.
-
B5 AFN] Rozmiar plecionki
Dokładnie tak wygląda wzmacniana, tylko sprawdźcie rozmiar.
-
B5 AFN] Rozmiar plecionki
55x100, i nie bierzcie Fishera czy Bosala, tylko dedykowaną do VW i Audi, jest wzmocniona ponieważ wydech w tych autach "wisi" na ułożonym poziomo tłumiku drgań. Można ją poznać po tym, że wyglądem przypomina tą ori zamontowaną w aucie. Zreszta na opakowaniu też jest napis. Tutaj na aucji macie http://allegro.pl/lacznik-elastyczny-tlumik-drgan-audi-vw-bmw-alfa-i1473196104.html Taka jak ta flanszą, i te 2 "stojące".
-
Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie
Pisałem już w jakimś poście wczesniej, NIE ma znaczenia jakie paliwo lejecie, w danym regionie i tak wszystkie stacje biora paliwo z lokalnej bazy, w Polsce wiecie ile jest rafinerii i ilu może być producentow paliw. W przypadku Lublina gdzie mieszkam i tak wszędzie wleję paliwo z Orlenu, jest tylko różnica w paliwach "uszlachetnionych", tam każda firma dodaje swoje dodatki, ale do paliwa z Orlenu. Osobiście do BRD od 25k leje Vervę (z małą przerwą na Golda od Statoila), mam już 95k na blacie i wtryski OK.
-
[B6 AWX] Kodowanie sterownika ABS/ESP
W zwykłych A4 B6 nie było ESP 8.0 tylko 5.7. Masz łatwiej, bo to jest ładnie opisane w linku powyżej.
-
[B6 AWX] Pytanie o wymianę łożyska z przodu
Przecież widzisz na zdjęciach w aukcji jak wygląda łożysko, co chcesz wybić? Wewnętrzną bieżnię i kulki? Nic innego z tym nie zrobisz
-
[B6 AWX] Pytanie o wymianę łożyska z przodu
Panowie, nie wprowadzajcie ludzi w błąd, do wymiany łożyska w B6/B7 w warunkach domowych, wystarczy imadło i dynamometr. Wystaczy odkręcić śrubę mocującą przegub, wyjąć przegub z piasty (na opuszczonym aucie), podnieść auto, zdjąć koło, odkręcic 4 srubki i wybic łożysko, jest może 1cm osadzone w zwrotnicy. Pozbywamy sie piasty z łożyska (to z aukcji w 1 poście nie jest z piastą tylko z obudową) i przekładamy ja do nowego łożyska i montaż w odwrotnej kolejności. Można sie obejść bez prasy, a ściągacz to nie wiem do czego byłby potrzebny.