Treść opublikowana przez b3rs
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
No tak pokazuje, ale jadąc wszystkie modele po kolei gada, że z literką P zawias 1BA/1BR, z literką N zawias 1BE/1BV, z liteką B 8-cylindrowy.
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
Powie mi ktoś który to jest stabilizator od RSa przód, z literką N czy B? W tych wyliczeniach wcześniej podane jest, że N, a ASO podali mi z B.
-
[ALL B7] Wymiana PD - co jest potrzebne i gdzie to dobrze zrobić (Kraków)
I jeszcze jedno, opisana na Masters Tuning procedura wymiany dotyczy silników 1.9 i 2.0 8V, a dla 2.0 16V (jak w pierwszym poście BLB, czy obecnie BRD) jest troszkę inna, np nie potrzebna jest suwmiarka, inne momenty dokręceń itp.
-
[ALL B7] Wymiana PD - co jest potrzebne i gdzie to dobrze zrobić (Kraków)
Żadna tajemnica Montujesz czujnik zegarowy (normalnie przykręcając do głowicy, ale nie mając przyrządu używasz podstawy magnetycznej) na śrubę regulacyjna pompki, zasuwasz wałem (w kierunku obrotów silnika) aż rolka popychacza będzie w najwyższym punkcie, wtedy czujnik pokaże Ci najniższe położenie, demontujesz go, wkręcasz śrubę regulacyjna aż poczujesz opór (pompka będzie wtedy w skrajnym położeniu), odkręcasz śrubę o 180 stopni, przytrzymujesz i dokręcasz nakrętkę zabezpieczającą siłą 30 Nm. Tyle Wcześniej jest napisane, że potrzeba klucza dymometrycznego o regulacji od 0.3 Nm, mały błąd, potrzebny jest od 3 Nm, jest to pierwszy stopień dokręcania śrub pompek.
-
[ALL B7] Wymiana PD - co jest potrzebne i gdzie to dobrze zrobić (Kraków)
Ktoś sie zagalopował z tym spinaniem Chodzi o to że tłoki w silniku 4-cylindrowym są w tym samym położeniu parami, np. dwa w górnym i w tym samym czasie dwa w dolnym (zawsze 2 są w tym samym położeniu) W 5-cyl. z reguły każdy jest w innym, poza paroma momentami jak się mijają, więc twierdzenie "że parami" nie ma tu zastosowania. Szczerze mówiąc nie wiem jak jest w 5-cyl. ale chyba wymieniasz jeden albo wszystkie. a to juz takie porste pewnie ie jest bo trzeba ja znac i wiedziec jak to zrobic Tylko strasznie brzmi ta "specjalna procedura" Potrzebny jest tylko wymieniony wcześniej czujnik zegarowy, i pewnie jakby Ci to ktoś raz wytłumaczył to byś zapamiętał.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Panowie chyba robie upgrade z 312 na 320 i chciałem sie upewnić zanim wszystko kupię. Może bym tego nie robił ale wysrały mi się drugi raz ori tarcze, zużycie 0,5 mm i 0.5 mm bicia, przetoczone i po 2 tygodniach dalej to samo do tego klocek już zaczyna sie kończyć. Koszt wymiany kompletu np na Textarze to ~500 PLN, a upgrade 2x200 zaciski z prawie nowymi klockami i jarzmami + 2x240 tarcza Zimmermanna i finalnie lepsze heble Zaciski z A6 były w 2 rodzajach, z drutem i blaszką? Te drugie to takie jak w A4 B7? Do tego nowe tarcze od A4 320mm (w A6 są inne?). Tylko np Textar ma jeden rodzaj tarcz a Zimmerman czy Jurid dwa rodzaje, do hebli 1LC i 1LA, co to za różnica? Tarcze Jurida są jakoś specjalnie lepsze? Mam je po 50 drożej niz Zimmermann.
-
[ALL B6] Concert II vs Symphony II
Podejdzie, jak nie masz kostki ISO 2 to potrzebujesz adapter. Jak z mp3 to Concert II+ lub Symphony II+, to drugie ma jeszcze zmieniarke na 6CD, a wersja z mp3 (II+) nie ma kaseciaka (II).
-
[ALL B6] Concert II vs Symphony II
W B7 jest Concert III? Dla mnie Concert II+ z B7 (jest od Blaupunkta) brzmi lepiej niż RNS-E. Na ori głośnikach. Jak w porównaniu z Symphony to nie wiem.
-
[B7 BLB] Który ON używacie? tylko 2.0 tdi !!!
Jedyne paliwko po jakim zauważyłem różnicę to GOLD od Statoila, cała reszta zwykłych i uszlachetnionych ON jakie lałem do klekotów Audi (R4 i V6) nic nie różniła się, co nie zmienia faktu, że głownie latałem na Vervie. Z tym GOLDEM coś może jest, kumpel ma paska 2.0 PD i miał lekkie wibracje budy na wolnych obrotach, po dwóch zbiornikach cisza i spokój, sam jest w szoku, może rzeczywiście ma jakies właściwości czyszczące wtryski.
-
[B6 AVF] Kąt skrętu
Mam tak samo... co prawda wszyscy twierdza, ze tak ma Quattro, ale sam juz nie wiem. Maglownica u mnie podobno juz nie jest najswiezsza - niby lekko przecieka, ale nie widze ubytkow plynu wspomagania... Musze jeszcze sprawdzic ile u mnie jest obrotow kierownica w lewo i prawo. W B6 też mam takie tarcie kół o podłoże na pełnym skręcie, jakby mechanizm się blokował, a w B7 cisza, nic nie słychać. Obrotów kierownicą to normalnie jest po równo, to nie NASCAR
-
[ALL B6] V6 2,5TDI vs chipowany AWX ?
Miałem wcześniej AWX, teraz mam 2.5 180 PS w B6 i 2.0 170 PS w B7 (oba Q), kultura pracy to jak pisali wcześniej, bez porównania, od 2 miechów nie mogę przyzwyczaić sie do klekotu 2.0, mimo że jest lepiej niż w 1.9. Żonka w 2.5 objeżdża mnie w 2.0 (oba seria),różnica w spalaniu to ok 1.5-2 L, ale między AWX w ośce a 2.5 Q to juz miałem ok 3-4 l. Ja bym brał 2.5. Musisz tylko policzyć czy Cię stać na EWENTUALNY wkład finansowy w rozrząd i górę silnika (przy starszych modelach). Jak znajdziesz zdrowe 2.5 (180 w Q) to polecam.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
B7 BRD Q wciąga mi po mieście 10-10,5, a B6 AKE Q jak już pisałem tu wcześniej niezmiennie 11,5-12, całe zbiorniki po mieście, śmigane tak samo, po tych samych odcinkach itp ... aaa B7 avant, B6 sedan
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Witam. Co prawda dotyczy multi w B7 ale skoro tutaj toczy się dyskusja... Sąsiadowi zachciało się multi i zaczeliśmy montowanie u niego. Moduł ma 8E0 953 549 Q, taśmę 4E0 953 541 B, więc zakupił kiere i nowe okablowanie pod multi 4F0 971 589 A. Wszystko zamontowane, zakodowane w 16 i pupa nic nie działa, nie podświetla przycisków. W tym przypadku pinów raczej zmieniać nie trzeba, bo wszysko jest katalogowo z tego modelu, zreszto w wiązce są wolne tylko 2 piny a nie 4 a wszystkie kabelki sa czarne. VAG wywala błąd brak połaczenia z modułem sterowania czy jakoś tak. Coś przeoczyliśmy czy jak? mały updejt Znalazłem takie coś: {Radiosysteme (Generation II)} Steuergerät Codierung (Chorus II/Concert II/Symphony II) STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen STG Codierung -> Funktion 07 i tam też jest kierownica multi do zakodowania w ostatniej pozycji, przetestuję czy działa. ____________________ Przekodowanie wszystkiego co ma związek z multi nic nie dało błąd jaki wywala to 01426 - Jednosta obsługi w kole kierownicy (E221) 49-00 - Brak komunikacji tempomat tez wcięło, chociaż nie wiem czy działał wcześniej. Działa tylko klakson Uwalony jest moduł czy co? Czy pozamieniać kabelki? Ale ta opcja jakoś mi nie pasi, wszystko jest katalogowo od B7. Chociaż nie wiem jakie numery maja przyciski w kierownicy. _____________________________________ Jeszcze jeden updejt, tempomat jednak działa, ale kiera chyba jest od jakiegoś innego Audi, w każdym bądź razie przyciski w kierownicy mają końcówki 527 i 527A, i teraz już nie wiem jak mu to podłączyć, potrzeba inny moduł? z literką R czy jak? Sprawdziłem połączenia wiązki i sa jak na schemacie narysowanym przez kolegę konian w tym wątku http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bkn_wymiana_kierownicy_4ramiennej_multi_na_r8tt_multi_fotostory-t45414.0.html ze sterowania w kierownicy wychodzą trzy kabelki, które wypadają na podłączone piny w wiązce. ale niestety to nie działa. _____________________________________ No i winna okazała się taśma, założona druga i śmiga.
-
[B7 BKN] Jak zdemontowac reflektor przedni?
Odpinasz wtyczkę i 3 śrubki torx T30 od góry, do jednej jest dostęp przez otwór w błotniku.
-
[B6 AVF] Czujnik airbag problem
Nie dziw się, że masz błędy jak nie masz podpiętych poduch ani pasa. Skasuj błędy jak podepniesz wszystko. Powinno być OK.
-
[B6 AVF] Czujnik airbag problem
Wyczyść u jakiegoś speca crash data w sterowniku (ten w tunelu) a czujników nie ruszaj, skasuj błędy i powinno być OK.
-
[ALL B6] Mapa polski RNS-E na rok 2009 a może 2008 ?
Normalna mapa, dwie płyty, żadne uaktualnienie do poprzedniej, działa sama.
-
[ALL B6] Mapa polski RNS-E na rok 2009 a może 2008 ?
Wiem bo posiadam Tylko z tej nowej jeszcze nie zdążyłem skorzystać, więc nie wiem o ile jest dokładniejsza.
-
[ALL B6] Mapa polski RNS-E na rok 2009 a może 2008 ?
Na początku roku wyszła mapa 2009 o numerze 8P0 919 884 AD, teraz wydali 8P0 919 884 AJ, o sześć miesiecy uaktualniona.
-
[ALL B6] Mapa polski RNS-E na rok 2009 a może 2008 ?
Na 2009 są dwie mapy, niedawno wyszła druga wersja na ten rok, może ona jest dokładniejsza.
-
[B7 BLB] Lampy xenonowe - pytanko
Już nie muszą się świecić tylne pozycje.
-
[B7 BLB] Lampy xenonowe - pytanko
To są światla do jazdy dziennej, włączasz je takim małym pokrętełkiem koło włącznika świateł, a tego na ustawiasz na auto.
-
[ALL B7] Czym steruje moduł komfortu?
Jak w temacie. Centralnym zamkiem, el. szybami to wiem, czym jeszcze steruje? Pozdrawiam
-
[ALL B7] Big Brake Kit - STOP-TECH , K-Sport i temu podobne
W moim BRD Q sa heble 312/255, zresztą w ETCE wychodzi to samo.
-
[ALL B7] Big Brake Kit - STOP-TECH , K-Sport i temu podobne
W BRD Q są heble 312mm, w 2.0T 320mm, więc chyba kosmicznej różnicy nie będzie, lepiej będzie 345 założyć