Treść opublikowana przez b3rs
-
[B6 AVB] Felga stalowa a pierścień centrujący pytanie
Można stosować pierścienie centrujące do felg stalowych, np. takie http://www.allegro.pl/item429863458_pierscienie_centrujace_do_felg_alu_tanio.html osadzenie w B6 to chyba 57 mm. Co do felg to Ty powinineś mieć rozstaw śrub 5x112, a w tych od Opla jest chyba 5x110.
-
[B5 ADR] Zaciski, tarcze , klocki
Tarcze masz do wymiany, nic nie zniknie szczególnie z tej z pierwszych zdjęć (prawa strona), szkoda klocków. Co do papieru (czy też folii) czasami jest na klockach tylko należy ją przed montażem zerwać.
-
[INNE] Vectra B 1.8 automat problem - kontrolka - zimny silnik - slaby
Niekoniecznie od razu awaria. Byłem kiedyś u kumpla-mechanika i walczył wtedy z Omegą w automacie, objawy takie same - na zimnym kontrolka i słabo jeździła, zdiagnozował jakiś czujnik, wyminił i OK.
-
[B5 ADR] Głośne stuki z tyłu auta
Sprawdź w dużej hurtowni jak inter-cars, fota, auto-partner itp, mają na 100%.
-
[B5 ADR] Głośne stuki z tyłu auta
W każdej hurtowni kupisz zestaw naprawczy zacisku (ok 10-15 pln) masz tam też gumy prowadnic, bo chyba o te chodzi.
-
[B5 ADR] Problem z plecionką
Pewnie że możesz kupić, tylko dowiedz się ile kosztuje np Bosal, chyba nie ma taniego polskiego zamiennika Za plecionkę zapłacisz ~50 pln + ~50-100 wspawanie.
-
[B5 ABC] Luz w automacie na ''P"
Jak zaparkujesz i ustawisz "P" to auto ruszy się troszkę zanim zablokuje. Co do puknięć przy ruszaniu to nie powinno ich być. Musisz przejrzeć przeguby, poduszki skrzyni i silnika.
-
[INNE] 2.0 TDI & Viaken
Walczyłem takim zestawem z 2.0TDI i nic, nie pamiętam dokładnie ale z czymś się łączył po czym wywalał błąd.
-
[INNE] Wystrzelona poduszka i crash data stored
Dobry macher nic nie spartaczy, kolega nie musi już nic kupować.
-
[INNE] Wystrzelona poduszka i crash data stored
W skrócie, niech klega wyjmie sterownik airbagów, zaniesie do machera i skasują mu crash za ok 100 pln, potem zakłada sterownik a ty mu kasujesz błąd viakenem (o ile będzie taka potrzeba)
-
[INNE] Wystrzelona poduszka i crash data stored
Błąd skasujesz kablem jak powstał np z odłączenia poduchy itp. Jak był strzał ta takim viakenem do diagnostyki chyba nie skasujesz.
-
[B6 AWX] tłumik drgań - plecionka
Jak wydech może zassać powietrze?
-
[B6 AWA] Doradzcie czy na zime zmienic z 16 na 15 felgi
Nie wiem jak linki naukowe ale z doświadczenia (jeździłem na jednych i drugich) wielokrotnych podróży narciarskich nie czułem żadnej różnicy. No ale wiadomo że cieńsze lepsze, nawet rajdówki śmigają na cieniutkich zimówkach, co nie zmienia faktu że następne też kupię 205.
-
[B6 AWX] Audi 1.9 TDI A4 (130) Pompowtryski oznaczenia
co do oznaczenia PD to potwierdzam to sa PD od silnika BMM 2.0 TDI PD 140KM ale montowane w samochodach VW m.in. golfach, w zadnym audi nie znalazlem tej grupy. W A3 były montowane
-
[B6 AWX] Audi 1.9 TDI A4 (130) Pompowtryski oznaczenia
Spawdziłem dzisiaj u kumpla i wychodziło że te są od 2.0 TDI BMM
-
[B6 AKE] Problem z V-max
Witam. Mam problem z V-max, tzn. osiąga 200 km/h (na liczniku) i koniec. Jakiś czas temu robiłem logi i nic niepokojącego nie było, wszystko w normie, zreszta v-max też taki był wtedy. Auto jeżdzi normalnie, podczas wyprawy nad morze załadowany full - OK, ale tylko do 200, potem stop Wyprzedzanie - nie ma roblemu czy przy 100, 160 czy 180. Przy konfronacji z innymi samochodami nie przynosi wstydu. Wątpię też żeby licznik tak zaniżał. Ile u was osiągają V6 max?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Moja przyszła żonka w B5 AFN ma w granicach 6.5 (~900 km na baku, 100 % miasto). Może coś się jej zepsuło? Mi żadnym 1.9 nie udało się nawet zbliżyć do tego wyniku Przerobiłem parę 1.9 i w 4l /100 nie uwierzę, no może jakby jechać po autobanie razem z TIRami na tempomacie
-
[ALL]Jak odkrecic zapieczona srube z obrobiona glowka?
Jeżeli kolega ma ALU to z tym spawaniem ostrożnie.
-
[ALL]Jak odkrecic zapieczona srube z obrobiona glowka?
Jest parę sposobów. Np uderzenie w szpilkę "od tyłu", właśnie zajrzałem z ciekawości i w B6 się da (przód), w B5 nie wiem, ale też powinno. Nie ma bata żeby po tym nie poszła normalnym kluczem. Jak obrobiona śruba to spróbować specjalną nasadką do obrobionych, a jak to nie pomoże to nie wiem..., ja kiedyś wspomogłem się przecinakiem bo nic już na nią nie działalo (od tamtej pory nie lubię śrub "antykadzieżowych")
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Trasa Lublin-Jastarnia-Lublin ~1200 km - 9.1/100, 3 osoby i cały bagażnik zapchany. No ale ekonomiczna jazda nigdy nie była moją mocną stroną
-
[B7 BRD] Spalanie 2.0 TDI 170KM
Staremu 140 w Passacie siorpie 9-10 po mieście. Jeździ normalnie, nie jak emeryt ale też nie naparza.
-
[ALL] forumowe pomiary przyspieszeń
Nudziło mi się dzisiaj a przypomniałem sobie o tym topiku no i pojechaliśmy z kumplem pomierzyć parę przyśpieszeń. Mierzone na podstawie licznika (jak zmienię navi na RNS to zweryfikuję). B6 AKE Q (2 osoby i pól baku paliwa ) 50-100 - 6.45 (na 3 biegu) 50-100 - 7.05 (na 3/4 biegu) 50-150 - 18,40 (3/4/5 bieg) 100-200 - napatoczyli się niebiescy i nie chcieliśmy przeginać - w poniedziałek wycinam nad morze to po drodze pomierzę. Posiadacze podobnych klekotów mogą sobie porównać
-
[ALL B5] Tłumik środkowy
Na aukcji jest tłumik Ferroz. Polmo nie produkuje tłumika do B5 1.8. Tłumiki do 1.8 i 1.8T są inne, np Bosal czy Asmet (aczkolwiek z zewnątrz takie same), nie wiem dlaczego ten oferują do obu. Pewnie jest od 1.8 T a założenie "w dół" nie zaszkodzi.
-
[ALL] Navigation Plus AUDI-RNS.A4
Nie może przeczytać płyty, włóż płytę TravelPilotDX. Tzn że masz włożyć ori płytę z mapą.
-
Wydech V6 różnice A4 i S4
W B5 nie ma różnic między sedanem i kombi. Do 2.8 174 PS nie bedzie pasował (z kata wychodzi jedna rurka), a do 193 PS nie jestem pewnien, powinno pasować,tam są chyba rurki 65 mm na połączeniu z katem. Najlepiej jakby jeszcze potwierdził właściciel takiej sztuki