Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Spalanie 2.0 TDI 170KM


jamez

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jesli ktos ma takie auto wpiszcie prosze ile pali Wam w miescie i na trasie. Moje B7 170KM pali jak smok. Nie mam doswiadczenia w trasie ale w miescie to przy naprawde emeryckiej jezdzie 10l a przy ostrzejszym uzytkowaniu pedalu po prawej stronie 12-14.

Moze ma znaczenie ze to quattro a moze cos z nim nie tak - ktos pisal na forum ze jego auto pali podobnie i pojechal z tym do serwisu... ale moze inni uzytkownicy 2.0 TDI 170 wypowiedza sie jak wyglada ich spalanie i bedziemy mieli co porownywac

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest w miare nowy i uzytkownikow zbyt wielu nie ma jeszcze.

roznica pomiedzy quatro a oska to ok 1L

silniki 2.0TDI sa mniej oszczedne niz 1,9 TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu ten silnik tyle pali,cos slyszalem o 9l ale w seacie ibiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-14 przy bucie to normalna sprawa :good:

przy zamulaniu w miescie też masz normalne spalanie :good:

nie słuchaj bajkopisarzy co niby w 1.9 mają spalanie 5l w 4 osoby i 200km/h jeżdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-14 przy bucie to normalna sprawa :good:

przy zamulaniu w miescie też masz normalne spalanie :good:

nie słuchaj bajkopisarzy co niby w 1.9 mają spalanie 5l w 4 osoby i 200km/h jeżdzą

i z bagażem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-14 przy bucie to normalna sprawa :good:

przy zamulaniu w miescie też masz normalne spalanie :good:

nie słuchaj bajkopisarzy co niby w 1.9 mają spalanie 5l w 4 osoby i 200km/h jeżdzą

i z bagażem :polew:

no tak , zapomniałem :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-14 przy bucie to normalna sprawa :good:

przy zamulaniu w miescie też masz normalne spalanie :good:

nie słuchaj bajkopisarzy co niby w 1.9 mają spalanie 5l w 4 osoby i 200km/h jeżdzą

no ale bez jaj, nie 10 L

srednie spalanie w miescie przy dziadkowej jezdzie mam na poziomie 6,2-6,5L/100

przy ostrym traktowaniu gazu w miescie do 8,5 L.

w miescie, 10 L to mi pali benzynowy peugeot 406 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące się.

Renault Kangoo 1.5 dci (ten mocniejszy 80 koni czy cuś)

Trasa Warszawa - Olsztyn butowanie na maxa

Średnia spalania 10,5 litra.

Więc 2 litry spokojnie spali wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 10l przy emeryckiej jezdzie to zdecydowanie za duzo jak na 2.0 TDI. Musisz podpiac VAGa i zrobic Logi, moze ktos cos Ci powie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staremu 140 w Passacie siorpie 9-10 po mieście. Jeździ normalnie, nie jak emeryt ale też nie naparza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miescie, 10 L to mi pali benzynowy peugeot 406 1,8

I znowu zaczynają się bajki,stary miał takiego peugeota i wiem ile to pali wiec nie plec ze spalisz 10l bo po nie realne.

Na razie widzę tu jednego realistę Trzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki 2.0 TDI nie maja juz nic wspolnego ze slynnym malym spalaniem jakie mialo miejsce w starszych konstrukcjach 1.9 [czy to VP czy PD] ... 10 litrow w miescie jest jak najbadziej mozliwe ...

srednio to 8-9 litrow gnoju ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miescie, 10 L to mi pali benzynowy peugeot 406 1,8

I znowu zaczynają się bajki,stary miał takiego peugeota i wiem ile to pali wiec nie plec ze spalisz 10l bo po nie realne.

Na razie widzę tu jednego realistę Trzeniu.

po co sie wypowiadac skoro zawsze sa madrzejsi. :mysli::tongue4:

skoro chcecie wierzyc ze wieksze spalanie to zjawisko normalne, a auta ktorym spalaja mniej to tylko Sci-FI to wierzcie i zapewniajcie wysokie wyniki finansowe koncernom paliwowym, dystrybutorom oraz sprzedawcom detalicznym :decayed:

mnie tam nic nie ubedzie... :beach:

spalanie oleju 0,5 L/1000km to tez podobniez standard dla silnikow 2.0TDI PD, tak przynajmniej mowi ASO i kaze jezdzic z baniaczkiem oleju na dolewke :guma:[br]Dopisany: 23 Lipiec 2008, 10:43 _________________________________________________KOrzen, nie porownuj Kangoo do A4 czy passata to sa auta osobowe, a kangoo dostawcze inne opory aerodynamiczne, przelozenie skrzyni biegow,[br]Dopisany: 23 Lipiec 2008, 10:45 _________________________________________________powiedzcie mi w takim wypadku

jezeli zalozeniem producenta jest spalanie tego diesla w miescie na poziomie 10L/100km, przy osiaganej mocy 170KM,

a osiagi silnika benz 1,8 TFSI to 160KM i spalanie na podobnym poziomie przy nizszej cenie benzyny jakie: byloby uzasadnienie wyzszej ceny samochodu z silnikem diesla? :think2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wożę literek EDGE'a na dolewki, teraz trochę mniej bo mi 100 tkm puknęło i mniej oleju zjada, ok 1L na 15 tkm.

Na temat spalania się nie wypowiadam bo znowu dostanę burę od tych co im dużo palą TDI.

Siemka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wożę literek EDGE'a na dolewki, teraz trochę mniej bo mi 100 tkm puknęło i mniej oleju zjada, ok 1L na 15 tkm.

Na temat spalania się nie wypowiadam bo znowu dostanę burę od tych co im dużo palą TDI.

prosze sie natychmiast wypowiedz :naughty: w kupie siła :sarcastic: jestem ciekawy

ja rozumiem, ze nie chodzi o przechwalki tylko ustalenie realiow, ja mam zdanie ze wysokie spalanie ma zawsze swoje przyczyny, ktore mozna i powinno sie odnalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-14 przy bucie to normalna sprawa :good:

przy zamulaniu w miescie też masz normalne spalanie :good:

nie słuchaj bajkopisarzy co niby w 1.9 mają spalanie 5l w 4 osoby i 200km/h jeżdzą

Przy 200km/h 5l to żaden nie spali :decayed: , tu coś znalazłem raporty spalania http://www.autocentrum.pl/spalanie/audi/a4/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-14 przy bucie to normalna sprawa :good:

przy zamulaniu w miescie też masz normalne spalanie :good:

nie słuchaj bajkopisarzy co niby w 1.9 mają spalanie 5l w 4 osoby i 200km/h jeżdzą

Przy 200km/h 5l to żaden nie spali :decayed: , tu coś znalazłem raporty spalania http://www.autocentrum.pl/spalanie/audi/a4/

no ale kto pisze o paleniu 5 L przy 200km :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj spalania Niemców z motorami 170ps:

6,58 l/100km

6,78 l/100km

6,84 l/100km

6,96 l/100km

7,75 l/100km

7,92 l/100km

9,35 l/100km mało danych

9,66 l/100km

10,60 l/100km

strecke1.gif jazda po autobahnach (uwaga, to najczęściej nie jest jazda 100km/h, tylko powyżej 150km/h)

strecke2.gif jazda w mieście

strecke3.gifjazda poza miastem (ale nie autostrada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 140 KM, spalanie średnie z tankowania 6,5, 80% trasa, 20% miasto. Trasa Poznań - Kalisz - Poznań do 120 km/h 5,4 - 5,7, miasto 6,0 - 6,5 w zależności od korków i stylu jazdy. Tyle na temat.[br]Dopisany: 23 Lipiec 2008, 11:10 _________________________________________________Moim zdaniem, przebieg auta też ma znaczenie, mi do 50 tkm paliło różnie, na A2, do 140-160 nie chciało czasami zejść poniżej 6,5 i mnie to bardzo wk...ło, pomimo tego, że jeżdżę za darmo to lubię się bawić w testy niskiego zużycia paliwa, jak widzę na FIS'ie 6,7 to wiem, że jadę za ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...