Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Spalanie 2.0 TDI 170KM


jamez

Rekomendowane odpowiedzi

12-14 przy bucie to normalna sprawa :good:

przy zamulaniu w miescie też masz normalne spalanie :good:

nie słuchaj bajkopisarzy co niby w 1.9 mają spalanie 5l w 4 osoby i 200km/h jeżdzą

no ale bez jaj, nie 10 L

srednie spalanie w miescie przy dziadkowej jezdzie mam na poziomie 6,2-6,5L/100

przy ostrym traktowaniu gazu w miescie do 8,5 L.

w miescie, 10 L to mi pali benzynowy peugeot 406 1,8

zgadzam sie z toba-moja a4 po miescie przy spokonej jezdzie (max 70 km/h) pokazuje srednie spalanie 6,1-6,5 na 100km.

Ostatnio jechalem caly czas autostrada z predkoscia 100 km/h na tempomacie i komputer pokazal srednie spalanie na dystansie 80km 5.3l i to przy automacie :) moze sie popsul :tongue4:

a co do 2.0 TDI to starsznie duze to spalanie.Czy to aby napewno TDI ? a moze fsi ? :polew:

Spalanie 5l na 100km przy 200km/h jest jak najbardzoej mozliwe :evil: trzeba postawic auto na kolkach zapaic 6 bieg cegla na pedal gazu i mozna cieszyc sie niskim spalaiem naszego dieselka :hi::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a osiagi silnika benz 1,8 TFSI to 160KM i spalanie na podobnym poziomie przy nizszej cenie benzyny jakie: byloby uzasadnienie wyzszej ceny samochodu z silnikem diesla?

Np. takie ze sam silnik jest droższy w produkcji,i nie mów mi ze tsi i tdi 170 pala podobnie bo klekot bedzie zawsze oszczedniejszy o te 2-4l przy podobnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a osiagi silnika benz 1,8 TFSI to 160KM i spalanie na podobnym poziomie przy nizszej cenie benzyny jakie: byloby uzasadnienie wyzszej ceny samochodu z silnikem diesla?

Np. takie ze sam silnik jest droższy w produkcji,i nie mów mi ze tsi i tdi 170 pala podobnie bo klekot bedzie zawsze oszczedniejszy o te 2-4l przy podobnej mocy.

Musashi napisał że podobne czyli 2l w tą czy w tą - to jest podobne spalanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 140 KM, spalanie średnie z tankowania 6,5, 80% trasa, 20% miasto. Trasa Poznań - Kalisz - Poznań do 120 km/h 5,4 - 5,7, miasto 6,0 - 6,5 w zależności od korków i stylu jazdy. Tyle na temat.[br]Dopisany: 23 Lipiec 2008, 11:10 _________________________________________________Moim zdaniem, przebieg auta też ma znaczenie, mi do 50 tkm paliło różnie, na A2, do 140-160 nie chciało czasami zejść poniżej 6,5 i mnie to bardzo wk...ło, pomimo tego, że jeżdżę za darmo to lubię się bawić w testy niskiego zużycia paliwa, jak widzę na FIS'ie 6,7 to wiem, że jadę za ostro.

tez jezdze za darmo :D i tez zawsze sprawdzam ile pali, niestety calego zbiornika po miescie nigdy jeszcze nie zrobilem, ale z testow wychodzi mi ze:

75% trasa 25% miasto przy jezdzie od 130 km/h do 180 km/h spala okolo 7-9 l

na pełnym baku srednio przejade 900 km, kiedys chcialem sprawdzic ile przejade jak nie bede przekraczal 120 km/h czyli okolice 2000 obr/min na 6stce, to samo trasa - miasto, przesmigalem prawie 1100 km, nie wyprzedzalem jak nie trzeba bylo i taki wynik czyli kolo 6l. Przy ostrym bucie w miescie, ale mam na mysli bezsensowne wyprzedzanie hamowanie itd na baku poszalalbym z 600 km max czyli spalanie okolo 11 - 12l/100km <- ale zeby osiagnac taki wynik wg mnie trzeba naprawde sie starac, czyli cisnac ile wejdzie

Tyle ode mnie, silnik jak w profilu

Aha dodam ze wczesniej smigalem 1,9 AVF 130KM + Q manual i spalanie jest praktycznie identyczne, moze z niewielkim plusem dla 2,0 TDI ale to pewnie dlatego ze tam było Q, te same trasy, te same tankowania, te same spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ja wczoraj tankowałem, rezerwa się zaświeciła przy 935 km, muszę zerknąć na ostatni kwit z tankowania iel litrów weszło, pewnie i tak wyjdzie ok 6,5 średnia na cały bak. Nadmieniam, że mam szersze niż ori opony tj. nie 205 tylko 225, ale nie zauwazyłem na szczęście wzrostu zużycia ON.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat o spalaniu i jest w innym miejscu :gwizdanie: 94 strony http://www.a4-klub.pl/smf/all_a4_spalanie_osiagi_ile_km_na_baku-t1540.1395.html

Nie ma sensu tworzyc kolejnego tomu w tym samym temacie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak że 170KM w odróżnieniu od 140KM ma filtr częstek stałych i może przez niego auto sporo więcej spala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak że 170KM w odróżnieniu od 140KM ma filtr częstek stałych i może przez niego auto sporo więcej spala

Wszystkie nowsze TDI maja ten filtr czy to 140 czy 170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a osiagi silnika benz 1,8 TFSI to 160KM i spalanie na podobnym poziomie przy nizszej cenie benzyny jakie: byloby uzasadnienie wyzszej ceny samochodu z silnikem diesla?

Np. takie ze sam silnik jest droższy w produkcji,i nie mów mi ze tsi i tdi 170 pala podobnie bo klekot bedzie zawsze oszczedniejszy o te 2-4l przy podobnej mocy.

Musashi napisał że podobne czyli 2l w tą czy w tą - to jest podobne spalanie

no jezeli taki tsi pali w miescie przy spokojnej jezdzie w miescie 10-11L, a takowe mialem jak sobie testowalem autko z takim motorkiem a 2.0TDI wg niektorych tez normalne ze pali 10 L to coz za roznica w spalaniu?

co do wyzszej ceny niechodzilo mi o koszty produkcji tylko uzasadinenie sensu zakupu, niemcy to oszczedne bestie gdyby nie bylo podstaw ze bedzie klient nie produkowaliby danej odmiany bo po co? co to za radocha miec diesla ktory wiecej kosztuje, glosniej pracuje, i a pali tyle samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za radocha miec diesla ktory wiecej kosztuje, glosniej pracuje, i a pali tyle samo...

zapach gnoju z dwururki ... :evil:

[to tak dla rozluznienia atmosfery bo zrobilo sie gesto]

BTW .. moim zdaniem watek zmierza do nikad .... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za radocha miec diesla ktory wiecej kosztuje, glosniej pracuje, i a pali tyle samo...

zapach gnoju z dwururki ... :evil:

[to tak dla rozluznienia atmosfery bo zrobilo sie gesto]

BTW .. moim zdaniem watek zmierza do nikad .... :mysli:

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka!!!

mozecie mi wierzyc lub nie,ale ostatnio osiągnalem w miescie wynik 6,8-7,0 przy jezdzie mieszanej tj średnio spokojna(do 3000 rpm) pomieszana z butowaniem na odcinku autostrady a4 katowice-chorzów(celem zachowania ruchomosci kierownic;).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka!!!

mozecie mi wierzyc lub nie,ale ostatnio osiągnalem w miescie wynik 6,8-7,0 przy jezdzie mieszanej tj średnio spokojna(do 3000 rpm) pomieszana z butowaniem na odcinku autostrady a4 katowice-chorzów(celem zachowania ruchomosci kierownic;).Pozdrawiam.

kolego to watek o silnikach 2.0tdi ew. 1,9 tdi

nt wypowiedzi o zuzyciu paliwa zapraszamy tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/all_a4_spalanie_osiagi_ile_km_na_baku-t1540.1380.html

a ten watek tymczasowo zamykam, jezeli bedzie mial ktos cos interesujacego do dodania nt 2.0tdi prosimy o PW to otworzymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...