Treść opublikowana przez sciemamcz
-
Dopuszczalne ubytki oleju A4 B6 1.8 T
Kolego najpierw sprawdz olej, wlej odpowiedni zobacz czy jest różnica, jak nie ma to tak jak wyżej szykuj sie na turbo. Olej + filtr dużo nie kosztują warto sprawdzić by wykluczyć drobniejsze sprawy.
-
Dopuszczalne ubytki oleju A4 B6 1.8 T
Porównując do mojego to bardzo dużo, ja dolałem 300ml na 10.000 ale moim zdaniem nie ten olej lejesz chyba że startujesz w rajdach, olej bardzo ciężki (lepki) dla tego motoru bardzo niewskazany tutaj ma być olej wolnobieżny od 0W do max 40W i o niskiej lepkości.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jakiś czas temu dzwoniłem za olejem do ASO audi, vwagen, skoda i seat wszędzie cena ta sama ale rabat najlepszy dali w skodzie
-
Zamarzająca skrzynia biegów
Chodzi o tą część:https://www.drive2.ru/l/683367/
-
Stuknięty tylny błotnik - co dalej?
Dobra robota, napisz jeszcze ile skasowali.
-
Drgania lewarka podczas przyspieszania
Niestety takiego zestawu audi nie zrobiło, jest zestaw ale innego elementu kilka postów wyżej dałem link, w tym przypadku cała pucha.
-
"Bulgotanie" z filtra powietrza
No nie wszyscy u mnie żadnego bulgotania nie ma .
-
Ile obrotów przy 140km/h
Przy tej skrzyni to już widać różnicę pomiędzy 5 i 6 biegową, czyli trzeba sprawdzać oznaczenia skrzyni a trochę ich było zarówno 5 i 6 b. Dla zainteresowanych tematem prośba o dopisanie oznaczenia skrzyń.
-
Regulacja świateł przednich-problem z długimi
Sprawdź obie żarówki i podmień również obie na inne to wykluczysz najprostsze.
-
Regulacja świateł przednich-problem z długimi
Kolego może tylko żarówka od długich jest źle zamontowana.
-
Ile obrotów przy 140km/h
Ok, każdy jeździ jak lubi ale w mieście to 60 jest maxem i nie szanujesz dwumasa, przy takiej jeździe szybciutko poleci, niskie obroty, mała prędkość i wysoki bieg to przepis na zabójstwo twojego koła dwumasowego
-
Płukanka silnika, czy trzeba to zrobić?
Dlatego tak jak pisał Dev lepiej wlewać przez miarkę i problemu z " szokiem" nie będzie.
-
Ile obrotów przy 140km/h
Ze zdjęcia wychodzi lekko ponad 140km/h i prawie 3600 obroty to w 5 biegowych jest niżej lub prawie to samo przy lekkim odchyleniu. Jeżeli tak mają 6 biegowe to teraz mam radochę że mam 5 biegów, wychodzi że dłuższe biegi, można sobie przeciągnąć znacznie dłużej na każdym biegu i mniej wachlowania. Dla pewności byłoby dobrze jak również sprawdził byś od 100km/h do ile warunki pozwolą co 10km/h. Teraz zaczynam rozumieć mojego kumpla co ma scenika w dieslu z 6 biegową manualną skrzynią i powiedział że jest leniwy i na miasto (przeważnie tam się porusza) to następny będzie automat bo ma dość wachlowania tym drążkiem
-
Ile obrotów przy 140km/h
Dziś sprawdziłem dokładnie skrzynia 5 biegów oznaczenie HFD jazda na tempomacie: 100km/h - lekko ponad 2400 110km/h - prawie 2700 120km/h - 2900 130km/h - 3100 140km/h - prawie 3400 na lepszej drodze sprawdzę wyżej Z tego co widać to przy 6 biegowych jest sporo wyżej, kolega "jacek70" 5 postów wyżej ma 100km/h i 3000 na 5 biegu. Sprawdzę jeszcze 100, 110 a jak będzie gdzie to również w górę ale już widać zdecydowanie dłuższe biegi w 5.
-
Przedmuchanie turbiny
Przekłamanie jest zawsze ale piszemy licznikowe w realu jest zawsze mniej, wystarczy spojrzeć na GPS (tel. navi. itp.) różnica jest spora.
-
Dolewka oleju
10W50 dla tego silnika to bardzo zła oliwa nie te parametry, szkoda motoru. Wybierz coś z dobrych markowych syntetyków z pewnego źródła ale 0W30, 5W30, 0W40, 5W40 i nic innego.
-
Ile obrotów przy 140km/h
Ok, tylko że skrzynie 5 maja inne przełożenia do 6. Mam 5 i przykład 130km/h jest 3000 obrotów.
-
Przedmuchanie turbiny
Swoją do 230 poganiam bez proszenia, przy sprzyjających warunkach w serii do 240 powinna dojść.
-
dokładka zderzaka tyl sline do a4 b6
Jak byś miał taką dokładkę avant dwie rurki bez haka to jestem zainteresowany
-
Problem z PDC tył
Możesz sprawdzić jeszcze manualnie jak przyłożysz ucho do czujników to sprawny cyka, uwalony lub niedziałający jest cisza.
-
Problem z czujnikiem poziomu paliwa
Kolego gdzieś widziałem podobny przypadek na tym forum wiem że wyjecie któregoś bezpiecznika pomogło jak znajdę to podepnę. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/301925-rozladowany-akumulator-i-magiczne-znikniecie-paliwa/
-
Świecąca się kontolka silnika...
Wydaje mi się że najlepszą opcją jest regulacja LPG u kogoś kto ogarnia bez problemu 1.8T jeżeli na benzynie jest ok a na gazie zapala się kontrolka to wina leży w ustawień LPG w Poznaniu jest gość polecany na forum LPG, dodam tylko że na gazie mam 25 tyś przelatane i nigdy nie widziałem kontrolki podczas jazdy.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Kolego ten filtr pasuje do silnika 1.8T a czy jest to vw, audi, skoda czy seat to nie ma znaczenia ten sam silnik w różnych odmianach, wystarczy sprawdzić np inter cars lub podobne e-sklepy i nie ma sensu dalej opisywać filtr. Jeden i drugi występuje w ofercie imają te same gwinty UNF 3/4''-16. http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3033333534131-OP_526|1-filtr-oleju.html http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3116323014331-OP_526|6-filtr-oleju.html
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Kolego nigdy się nad tym nie zastanawiałem, zawsze taki kupuję i taki mi dobierali w każdym sklepie, większy filtr, większa powierzchnia filtrująca, pewnie trochę więcej oleju trzeba wlać przy wymianie ale co tam setka czy dwie nigdy na to nie patrzyłem wlewam zgodnie z miarką na bagnecie i jest git.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
526/1 podają że jest do 1.6, 2.0 i 2.0fsi, natomiast 526/6 do 1.8t i taki zawsze kupuję, z tego co widać po podanych wymiarach 526/6 jest szerszy i wyższy natomiast wymiary gwintu pozwolą zamontować obydwa.