Treść opublikowana przez sciemamcz
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Również wymieniałem na ori trochę boli ta cena brałem 3l, 3 x130 zł, wchodzi 2,25l więc mam ok 0,75 na zbyciu jak by coś to pisać.
-
awaria wycieraczki tylnej w b7 avant
Kolego tutaj brałem 579603 VALEO Silnik wycieraczek - Części ARWIT
-
Jadąc na gazie, ubywa paliwa na wskaźniku paliwa
Ten temat gdzieś już był jak masz ćwiartkę lub mniej to tak będzie pomimo że nie spala benzyny lej tak z połowę i będzie ok.
-
Jakie mocniejsze żarówki polecacie do mojej A4?
Kolego ja mam te osram co podałeś H7 Night Breaker Unlimited 110% lepiej świecącej legalnej żarówki nie widziałem, polecam jak najbardziej, wszystkie inne ala-xenon są nic nie warte jak masz barwę światła wpadającą w nielegalny niebieski na zwykłej żarówce to w nocy, deszczu jest masakra lepiej świecić latarką. Barwa tej osram na pewno nie da ci koloru xenona ale w porównaniu do zwykłych to jest nawet biała, różnica w jasności świecenia jest naprawdę widoczna i bardzo zadowalająca użytkownika, co najważniejsze jest w pełni legalna.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Kolego przy takim samochodzie zastanawiasz się czy zmieniać czy nie, jak nie wiesz co jest zalane, zmieniaj na coś porządnego pełny syntetyk np: liqui moly, valvoline, fusch, motul, amsoil 5W-30 lub 0W-40, 5W-40.
-
awaria wycieraczki tylnej w b7 avant
Ten na zdjęciu jest całkiem niezły, mój to nie miał widocznego mechanizmu tak rdza go skonsumowała, musiałem kupić nowy i spokój na następne 10 lat koszt nowego 230 zł.
-
Czy warto zmieniać fotele na RECARO ?
Fotele recaro raz że mają swój klimat i wygląd to dupka też ma frajdę nie z tej ziemi.
-
Nie fabryczny podłokietnik
Mój jest ciut inny i regulacja jest pełna ale ważne że " Jest Pan zadowolony":grin:
-
Płyn Chłodzący G12 - który? (FEBI czy Hart)
Panowie żadnego HARTA jest to syf najgorszy jaki tylko można dostać i czy to płyn, filtry czy inne części sam doświadczyłem i wszyscy których znam a dali się naciągnąć na to coś to potwierdzają tą opinię
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Również polecam Liqui moly 5W40 synthoil high tech, przed wymianą płukanka LM, teraz mam zrobione ponad 5000 i zero ubytków ale wcześniej uszczelki pod napinaczem i pokrywą wymienione
-
Czy podejdzie silnik wycieraczki tylnej ??
Również wymieniałem cenowo nie ma tragedii, używka ok 150 zł, ale nie ryzykowałem znalazłem valeo w dobrej cenie to samo co ori. 579603 VALEO Silnik wycieraczek - Części ARWIT
-
[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??
Mój, min. 10,5 jazda emeryta, max. 14,5 autostrada 170-180 km/h, średnio 12,5 mieszana.
-
Łańcuszek rozrządu, napinacz - metaliczny dźwięk
kolego ja mam 190tk sprawdzałem łańcuch i napinacz przy wymianie uszczelek chodzi i wygląda jak nowy, zero luzów i hałasów oby jak najdłużej :
-
Nie fabryczny podłokietnik
d*py nie urywa mam coś podobnego i moim zdaniem może być potrafi zatrzeszczeć i zaskrzypieć przy mocnym oparciu ale miał być na chwilę a siedzi już prawie 3 lata i nic mu nie dolega, działa, otwiera się i zamyka jak padnie poszukam ori w dobrych pieniądzach ale 300 zł nie dam nawet za idealny ori:kwasny:
-
problem z 1
Ja wymieniałem olej w skrzyni na oryginalny koszt spory ok 400 zł. oczywiście nie ze względu na 1 bieg tylko ogólnie przebieg 200tk moim zdaniem wystarczający na wymianę bez względu czy zalecają czy nie. Jeżeli chodzi o 1 bieg to zmiana oleju nic nie da, sporadycznie problem nadal występuje.
-
rozszarpane wyciszenie komory silnika
Pewnie cholerne kuny u nas też to dziadostwo włazi pod machę i sieje spustoszenie, ostatnio dwa auta stały w kałużach bo przewody z układu chłodzenia pogryzły.
-
Telepanie kierownicy przy hamowaniu
Raczej na 99% tarcze, błąd przy montażu (źle osadzone, krzywo, niedoczyszczona piasta itp.), ewentualnie błąd przy docieraniu (przegrzane, zalane), zrobić pomiar bicia tarczy i wszystko się wyjaśni.
-
problem z 1
Nie wiem co jest przyczyna tego ale u mnie również sporadycznie występuje ten sam problem z 1 biegiem.
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Dobrze, dobrze dokładasz tylko dwa przekaźniki i wpinasz tak jak na schemacie.
-
Czyszczenie odprysków asfaltu?
Nafta ładnie zmywa smołę / asfalt i nie szkodzi lakierowi.
-
jakie skrzynie do 1.8t BFB 163km ? przekładka multi na manual
W 1.8T BFB były 5 i 6 biegowe i niezależnie czy guattro czy ośki oczywiście 6 biegowa to rodzyneczki.Wszystkie BEX raczej na 99% miały 6 biegowe, szukaj 6 z 1.8T do przekładki podejdą czy to z BFB czy BEX.
-
Regulacja biegu jalowego
Znając życie to będą problemy ze zwrotem, nikt uczciwy nie sprzedawałby takiego szrotu tylko wypie.... by ten szmelc.
-
Łańcuszek rozrządu, napinacz - metaliczny dźwięk
Raczej nie jest to wina płukanki, użyłem dokładnie tej samej co podałeś LM i kilku moich znajomych w BFB, ALT i nikomu nic się nie stało a syfu sporo zeszło wraz ze starym olejem.
-
Wskazania amortyzatorów na przeglądzie.
Właśnie o to mi chodzi jedziemy na stację i płacimy miłemu Panu/Pani za usługę "proszę sprawdzić stan moich amortyzatorów/zawieszenia", dostajemy piękny wydruk ze stacji gdzie jest napisane: kontrola amortyzatorów wg BOGE z rozbiciem na amplituda drgań i tłumienie drgań wszystko wychodzi bardzo dobrze, w rzeczywistości mamy padnięte amortyzatory tak więc ktoś nas robi w balona czy nie? według mnie tak i nie chodzi mi tu o konkretną stację czy Pana Miecia tylko o system jak powszechnie stosowany do kontroli naszych samochodów.
-
Wskazania amortyzatorów na przeglądzie.
Dla mnie jeśli mam amortyzator ori. gazowo-olejowy, który już nie ma gazu to jest on niesprawny a czy działa jak olejowy czy jakikolwiek inny to kwestia indywidualnego podejścia do stanu auta.