Treść opublikowana przez sowiq
-
1.8 TFSI + Mulitronic
Ja mam 1.8TFSI i Multitronic. Przed zakupem rozmawiałem ze znajomym, który prowadzi warsztat z automatycznymi skrzyniami. Po pierwsze powiedział, że na 10 skrzyń w naprawie, 8 pochodzi z diesli. Benzyna ma trochę niższy moment obrotowy, więc skrzynia nie dostaje tak w kość. Co do samej Multitronic powiedział, że do tej pory mieli chyba 2 czy 3 sztuki na warsztacie. A trochę tych samochodów przewalają. Skrzynie Multitronic były awaryjne w poprzednich wersjach. Z tego co słyszałem, zostały poprawione i są OK. Ja mam nalatane niecałe 140k km (kupiłem jak miał 80k km - cholera wie czy nie był kręcony) i do tej pory żadnych problemów ze skrzynią. Wspomniany znajomy poleca co 50-60k km wymieniać olej w skrzyni, a to dosyć droga zabawa. Ja po znajomości płaciłem coś koło 800 zł. Jeśli chodzi o silniki TFSI, to chyba nie ma reguły. Jednym chla olej na potęgę, innym nie. Ja pomiędzy wymianami dolewam około 0.5 - 1l, więc tragedii nie ma. Trzeba tylko uważać na napinacz łańcucha rozrządu, bo były montowane wadliwe i potrafiły przepuszczać łańcuch (wiem po sobie - mechanik poradził nie wymieniać rozrządu zawczasu i niestety zaliczyłem remont silnika, bo łańcuch przeskoczył). I to chyba tyle, co wiem na ten temat. Ja z takiego połączenia jestem bardzo zadowolony. Multitronic to na prawdę bardzo przyjemna w użytkowaniu skrzynia. Bardzo szybko zmienia przełożenia i robi to płynnie, więc nie ma szarpania. Ze swojej strony polecam
-
Kontrolka silnika - kod błędu 15131
Poszukaj tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/forum/43-mazowieckie/
-
Kontrolka silnika - kod błędu 15131
Błąd sam z siebie nie zniknie, jeśli go ręcznie nie wykasujesz. A samo to, że po zamianie miejscami świec (przecież wszystkie powinny być takie same!) dostałeś jakiś błąd świadczy o tym, że coś z nimi jest nie tak. Jak dawno wymieniałeś świece?
-
Kontrolka silnika - kod błędu 15131
Jak po zamianie miejscami świec stary błąd zniknął a pojawił się inny, to ja bym wymienił świece.
-
Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Może to po prostu kierunkowskaz, albo podświetlenie jeśli masz zamontowane?
-
Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
A zdejmowałeś wkład lustra? Bo jeśli tak, to powinieneś tam zauważyć wolną wtyczkę. Najczęściej jest na ślepo przymocowana w uchwyt wkładu, żeby nie latała bezwładnie po obudowie. Jeśli masz taką wtyczkę, to na pewno ją zauważysz. Jeśli nie, to raczej trzeba będzie ciągnąć kable.
-
Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Racja, sorry. Tak czy siak najszybsza metoda to wyjąć wkład lustra i poszukać wtyczki
-
Zamek drzwi - proszę o pomoc
W tym wątku jest lista zamków: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/303816-otwieranie-drzwi-centralny-zamek/ Wszelkie pytania pisz tam, żeby trzymać wszystko w jednym miejscu.
-
Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Wszystkie instalacje są przygotowane pod podgrzewane wkłady. Wystarczy wymienić i podpiąć. Dla 110% pewności możesz wyjąć wkład lustra i zobaczyć czy masz 2 wolne kabelki.
-
błąd 4987
(pomyłka)
- B8 TrOOOOp
-
Kontrolka silnika - kod błędu 15131
Znalazłem na szybko w necie coś takiego: 2 Faults Found: 15131 - Cylinder 3 P0303 00 [032] - Misfire Detected Czyli brak zapłonu na jednym z cylindrów. Uprzedzając pytanie - zamień cewki miejscami i zobacz czy będzie to samo.
-
otwieranie drzwi, centralny zamek
Musisz go włożyć (wejdzie tylko w jednej pozycji) i zabezpieczyć przekręcając (przekręci się tylko w jedną stronę i usłyszysz charakterystyczne "pyknięcie").
-
B8 TrOOOOp
Ok, dzięki. Myślałem, że jest tylko jeden i coś w nim strzeliło. Swoją drogą nie spotkałem się chyba jeszcze, żeby w aucie były montowane dwa klaksony
-
B8 TrOOOOp
Po wizycie u mechanika (wymiana rozrządu, więc zdejmowany był przedni pas) zauważyłem, że klakson ma inny dźwięk - jakby dużo wyższy. W ETCE znalazłem, że występują dwa - wysoko- i nisko-tonowy. Czy one są montowane jednocześnie w jednym aucie?
-
B8 TrOOOOp
Jakim cudem do tego doszło? Przecież ta barierka wychodzi z ziemi, widać to koło 10. sekundy...
-
Co to za wtyczka
Ta wtyczka wygląda jak z jakiegoś zasilacza. Może ktoś dokładał jakiś tracker GPS? Wiele z nich ma właśnie tego typu wejścia zasilające.
-
B8 TrOOOOp
Antena radiowa znajduje się w tylnej bocznej szybie (taki drucik, jak ogrzewanie szyby). Czy w płetwie nie ma też anteny DAB?
-
otwieranie drzwi, centralny zamek
TYŁ: PRZÓD:
-
Centralny przy zamykaniu nie migaja migacze i dłużej świeci się światło w środku
Zdecydowanie wina aury. Ilość postów na forum na temat niedziałających zamków zawsze w okolicach pory zimowo-wiosennej wzrasta Ale jest to przede wszystkim wina dziadowskich zamków w B8. Ja już wymieniałem 4 zamki z tyłu Co prawda używki, więc żywotność też mniejsza, ale w ASO życzą sobie ponad 700 zł za nowy.
-
B8 TrOOOOp
Przepraszam, zwracam honor. Kolega napisał "przycisk pod auto", a ja przeczytałem "przycisk auto". Stąd nieporozumienie Można się rozejść
-
B8 TrOOOOp
No i co? Ja widzę tak samo przycisk "AUTO", a pod nim przycisk do zamykania obiegu z identyczną ikonką jak w 3-strefowej. Co tu jest niejasnego?
-
B8 TrOOOOp
Ej, Panowie, co Wy za bzdury opowiadacie? Obieg zamknięty to przycisk z ikonka auta i strzałką, jak na obrazku: Auto to automatyczna regulacja. A parujące szyby to może być efekt braku czujnika wilgotności i/lub zabrudzonego filtra powietrza. EDIT Chyba że mieszamy przycisk z napisem "Auto" z przyciskiem, który ma ikonkę auta (samochodu)
-
B8 TrOOOOp
Ja mam 3-strefową, ale "Auto" ustawia automatycznie moc i kierunek nadmuchu. Jak włączysz ten wiatrak albo strzałki to możesz to ustawić ręcznie, ale wtedy cały czas będzie tak samo. Pod "Auto" sterownik reguluje te parametry w ten sposób, żeby osiągnąć i utrzymać ustawioną temperaturę.
-
B8 TrOOOOp
Są 2 wersje - klima 1-strefowa i 3-strefowa. Jeśli się nie mylę, 1-strefowa wyświetla temperaturę na wyświetlaczu głównym. http://otomobile.pl/zdjecia/2125f9defdd4cec35089504ebcd2756a/Audi-A4-B8-20-TDI-143KM.jpg http://autowizja.pl/photos/old/testy/audi_a4_avant_2.0_tdi/wnetrze/audi_a4_avant_3.jpg