Treść opublikowana przez sowiq
-
B8 TrOOOOp
Panowie, może ktoś coś doradzi w temacie braku ogrzewania? http://a4-klub.pl/index.php?/topic/358939-brak-cieplego-nawiewu-z-klimy/ to idzie podpiąć AMI do mmi basic?Ja mam ami fabrycznie przy basic Ale Ty masz 3G, nie?
-
MMI 3G wyjmaki
Miałem to samo. Przejedź pilnikiem, papierem ściernym albo szlifierką i będą pasowały idealnie. Pchać na siłę nie polecam
-
B8 TrOOOOp
Pewnie już załatwione ale dla przyszłych pokoleń podpowiem jak ogarnąć taki problem. Od razu zaznaczam, nie jestem pracownikiem banku, ani moja żona, ani mój ojciec ani teść - nie znam nikogo kto pracuje w banku (bynajmniej tak mi się wydaje) - nie ma ta informacja na celu reklamy. Jestem modelarzem i śmigam latadłami zdalnie sterowanymi i jakiś czas temu ogarniałem w ten sposób zakup szybowca z Niemiec od sprzedawcy bez możliwości dokonania płatności przez Paypal. Znalazłem takiego cosia: https://kantor.aliorbank.pl/?language=pl Założenie aktywowanie konta do logowania wiąże się z 15 minutową wizytą w banku. Nic to nie kosztuje, ani przy założeniu ani za prowadzenie. Logując się na stronie wybiera się waluty w jakich się chce operować + dostaje się konto złotówkowe. Przelewa się pieniądze na konto złotówkowe - przelicza na walutę obcą, a to co zostanie na złotówkowym można sobie przelać z powrotem natomiast z konta walutowego można zrobić przelew bezpośrednio do adresata. Również korzystam z Kantoru Aliora i polecam. Jak ktoś ma do tego konto w Alior Banku, to robi się z tego całkiem przyjemne połączenie
-
Mocne drgania gdy autem się rusza na zimnym silniku...
Chyba najlepszy sposób na sprawdzenie - na prędkości/obrotach, przy których występują drgania, wciśnij sprzęgło/wrzuć na luz. Jeśli drgania ustaną, to wina leży w silniku, skrzyni lub sprzęgle. Jeśli nie, to gdzieś dalej - zawieszenie, koła. Najpierw zlokalizuj gdzie szukać usterki, bo piszesz o zimnym silniku, a potem o niskich prędkościach.
-
otwieranie drzwi, centralny zamek
Na pierwszej stronie tego wątku wstawiłem fotkę jak to wygląda od środka -->> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/269382-problem-z-zamkiem-tylnych-drzwi-008-niezrozumialy-sygnal/#entry4033034 W naszych autach te styki są niewymienialne, przynajmniej na moje oko
-
Brak ciepłego nawiewu z klimy 1.8 TFSI
Kilka dni temu zauważyłem, że klimatronic w moim aucie nie nagrzewa powietrza. Jeśli ustawię temperaturę np. 25 °C, czy HI, to i tak z nawiewów będzie leciało zimne powietrze. Wygląda to tak, jakby w nagrzewnicy nie było obiegu płynu chłodzącego. Dodam, że silnik rozgrzewa się normalnie, wskaźnik temperatury wskazuje równo 90 °C, płynu chłodzącego nie ubywa, nie dzieje się nic niezwykłego. Jedynym objawem jest brak grzania. Co to może być?
-
Wymiana MMI 2G BASIC na co ?
Da radę to odpalić. Ja u siebie też mam czerwony wyświetlacz i na odpowiednim sterowniku PDC poszło. Rzuć okiem: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/153978-parktronic-pdc-mmi-2g-3g-wizualizacja-concert-2008-2012/page-27#entry4407828
-
B8 TrOOOOp
Załóżmy, że kupisz taką przejściówkę. Podłączysz do AUX, włożysz pendrive... i co dalej?
-
B8 TrOOOOp
Kolega, widzę, ostro wziął się za rezanie Rzuć okiem: http://audienthusiasts.com/Project_GBCooler.html
-
Czy warto tankować Pb98?
Rozumowanie, że Pb98 jest "lepsza" niż Pb95 jest błędne. Ba! Pb98 może nawet zaszkodzić silnikom przeznaczonym pod Pb95 - polecam poczytać o tzn. spalaniu stukowym.
-
B8 TrOOOOp
Gada tak jak w innych. Tu masz temat. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/294578-montaz-aktywnego-ukladu-wydechowego/page-1 Pokazałem żonie te filmy. Skwitowała to jednym zdaniem: "To jak udawany orgazm"
-
Czy to jest fotochroamtyczne lusterko?
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/193629-montaz-i-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom-2008-2012/
-
Czy to jest fotochroamtyczne lusterko?
Nie, to zwykłe lustro.
-
Audi a4 b8 - nie kreci rozrusznik - blad hamulca recznego
Po tym co napisałeś o ładowaniu, ja bym sprawdził akumulator. Zobacz jakie ma napięcie przy próbie rozruchu. Może go szlak trafił i stąd problem? Co prawda w innym aucie, ale znajomemu wypadła cela w akumulatorze. Światła świeciły, wszystko działało, ale przy próbie rozruchu miał podobne objawy - głośne cykanie ze sterownika. Wystarczyło wymienić baterię i auto magicznie powróciło do żywych.
-
Demontaż reflektorów H7-H7 - jak?
Kolego, jeśli chcesz wymontować odbłyśnik (bo chyba o tym piszesz), to konieczne będzie rozklejenie lampy. Dobrą wiadomością jest to, że klej bardzo dobrze puszcza po podgrzaniu np. w piekarniku Gorszą jest to, że wszystkie mocowania w wyniku ciągłego nagrzewania żarówką, robią się bardzo kruche i ciężko cokolwiek z nimi zrobić. Przerabiałem podobny temat. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz tuta
-
Zegar radiowy w liczniku
- Zegar radiowy w liczniku
W instrukcji o tym piszą. Po pierwsze zegar radiowy musi być włączony w MMI. Po drugie sygnał radiowy musi mieć odpowiednią moc, bo inaczej zegar automatycznie przejdzie w tryb "kwarcowy".- Szybkie pytanie - Czy w A4 b8 avant była możliwość doposażenia w automatyczne otwieranie bagażnika?
Automatyczne, tzn. elektryczne? Tak, jak najbardziej.- 1.8 TFSI benzyna + Tiptronic
Kilka tematów niżej wisi bardzo podobny wątek -->> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/355444-18-tfsi-mulitronic/- 1.8 TFSI + Mulitronic
1. http://a4-klub.pl/index.php?/forum/43-mazowieckie/ 2. IMO jesteś trochę w gorącej wodzie kąpany. Kilka osób (w tym ja) powyżej pisało, że nie wszystkie TFSI biorą olej. Twoje auto i Twoje pieniądze, ale ja bym najpierw przetestował jak będzie zachowywał się silnik, a dopiero potem inwestował w (bądź co bądź poważną) ingerencję w silnik.- Regulacja obrotów
W jakim celu chciałbyś to zrobić?- B8 TrOOOOp
No to nieźle. Ja 2 lata temu, na Połczyńskiej w Warszawie, zapłaciłem coś koło 900 zł za pilot z grotem (dorabiany w DE po VIN) + plastikowy kluczyk awaryjny + kodowanie wszystkich kluczyków.- B8 TrOOOOp
Ja tylko wrzuciłem linka z SPnD- B8 TrOOOOp
A jaka to filozofia wyjąć i sprawdzić? CR 2032 z tego co kojarzę. [edit] @Kooga mnie ubiegł- 1.8 TFSI + Mulitronic
Bo po pierwsze niespodziewanie miałem auto unieruchomione na prawie 2 tygodnie (weekend po drodze, zajęty mechanik, problem z dostawą części z nowego magazynu Audi). Po drugie niespodziewanie musiałem wydać całkiem okrągłą sumkę na remont (wymiana rozrządu, planowanie głowicy, zawory, wariator z wałkiem rozrządu...). A po trzecie, jak pisałem wyżej, u mnie praktycznie problem nie występuje. Jak kupię 5 l oleju to po wymianie czasami dolewam to, co mi zostanie w bańce, a czasami tylko część tej resztki. Z perspektywy czasu - ja bym wymieniał dla świętego spokoju - Zegar radiowy w liczniku