Treść opublikowana przez MalyMis
-
A4 B5 podłączenie elektr. lędźwi
Ja bym nie ryzykowal. Pojdzie Ci woda pod dywan z klimy i co dalej? Masz stale napiecie w kablach przez to o zwarcie nie problem, a stojac np pod blokiem raczej nie problem o jakis samozaplon.
-
1.8-1.8T vs 2.4 wzwyż
Miałeś kilka V6 że tak piszesz? Zdrowa V6 przy pałowaniu łyknie trochę oleju, ale nie są to litry o ile jest szczelny silnik. Podejrzewam że ta opinia o zjadaniu oleju bierze się z wycieków niż z samego przepalania. Wycieki są łatwe do usunięcia. Nie mówię że 1.8T to zło, sam bardzo lubię silniki z turbo. Ale łatwiej jest trafić zadbane 2.8 niż 1.8T wiem z własnego doświadczenia. Co do wyboru motoru to radzę przejechać się kilkoma autami z 1.8T i 2.8 i wtedy zadecydować co bardziej pasuje. 3 sztuki, ACK. Silniki biora olej, poca sie jak nie wiadomo co. Owszem, zawsze sie znajdzie wyjatki od reguly. 1.8T ciezko znalezc, bo zwykly Kowalski nie umie jezdzic z turbo, kupuje auto z Niemiec z przebiegami kosmicznymi, a potem narzekania. Zaplacic za zadbane turbo tez nie chce, no bo w sumie "za 15-17tys mozna juz B6 kupiic". Turbo ok, ale musi byc zadbane, a 2.8 ok, ale od razu remont lub kupic po remoncie.
-
Wyłącznik pompy paliwa na czas pracy na LPG
To już za przeproszeniem było by idiotyzmem. Tak jeszcze może w czasie jazdy właczyć jak braknie LPG a tak w razie draki przy wyprzedzaniu zostaje tylko dzwon przy zgaszonym silniku, bez wspomagania kierownicy, bez hamulców. Faktycznie, konczy sie gaz lub pada parownik, sterownik, wtryski i zostajesz na lewym pasie lub na zakrecie na zgaszonym silniku. Niczego sie nie spodziewajac, raczej z tego nie wyjdziesz. Ale z drugiej strony, glupie pomysly to i naturalna selekcja nastapi
-
Lampy tył Avant
Jeden wiecej nawrocony. Amen
-
Zgasł podczas jazdy i nie zapali !!
Vagiem
-
[B6] silnik 3.0 proszę o opinie
Nie wiesz czasem gdzie ucieka ten olej?
-
1.8-1.8T vs 2.4 wzwyż
A ja tylko dopowiem ze te wszystkie V6 typu 2.4 czy 2.8 bardzo czesto biora olej litrami a koszt naprawy przewyzsza wartosc silnika
-
Wymiana samego wiatraka wiskozy.
Sam wiatrak powinienes wyjac po zdjeciu zderzaka i dwoch chlodnic z pasa. Chlodnice to 4 srubki m10 + 2 kliny gorne
-
[b5]Problem z odpaleniem
Na pewno immo. Tylko trzeba ustalic czy wina lezy po stronie rozkodowania, kluczyka czy np licznika czy komputera.
-
Lampy tył Avant
Ba, niektorzy jak maja lampe przedlift i polift na stole, to potrafia sie pomylic w odroznianiu. Ale jak faktycznie zalozysz poliftowa lampe na auto to juz jej nie zdejmiesz.
-
gluche stukanie podczas konczenia hamowania
Tak, tak, mnie sie ostatnio wydawalo, ze piszczy prawe lozysko z tylu, a piszczalo przednie. Jak myslalem, ze jest wywalony przegub lewy przod to byl prawy przod i tyl, a o wahaczach nie bede mowil co mi ske wydawalo, bo to juz w ogole nie ma pokrycia w rzeczywistosci. Jak sprawdzasz pochodzenie skutow, wsiadasz, otwierasz okno i nasluc**jesz?
-
Wyłącznik pompy paliwa na czas pracy na LPG
Mnie tylko ciekawi po co to wszystko? Rozumialbym, gdyby chcial oszczedzac pompe wtryskowa paliwa od diesla, ktorej koszta w b5 siegaja nawet 1, 5tys zl za uzywke, ale tutaj chodzi o oszczedzanie pompki paliwa z baku, ktora od benzyny, nie dosyc ze sie nie sprzedaje, to jeszcze wiekszosc handlarzom nawet nie chce sie jej wyciagac z baku nim auto pojedzie na zlom, bo co maja sobie robic skladowisko. Koszt za nia, max 50zl u jakiegos zdzierajacego handlarza w razie zatarcia. Pisze to dla potomnych, co by jak to przeczytaja nie wpadli na glupi pomysl wylaczania pompki paliwowej. Co wiecej, Dacia, Renault, Skoda itp oryginalnie mozna zakupic z instalacja LPG. W autach tych nie odlacza sie pompki na czas pracy LPG, nie ma skroconej gwarancji na pompke i wszystko smiga, wiec po co chcesz byc madrzejrzy i probowac poprawiac fabryke. Jak nie masz nic do roboty, a wylacznik Ci sie po chacie wala to sobie zamontuj odciecie zaplonu (nie mylic z odcieciem pompki, bo ta za latwo mozna uruchomic na krotko), co by auto od kradziezy jakos zabezpieczyc.
-
Wężyk na miejscu parkingowym - prośba o identyfikację
Waz jest bardzo podobny do wezow klimatyzacji, ktore wychodza od chlodnicy klimy. Zerknij sobie, pod lewa kratka zderzaka.
-
[B5 AFN] A4 by amokk
Robta rozrzad od razu, bo pozniej placz i zgrzytanie zebami
-
gluche stukanie podczas konczenia hamowania
Sprawdz pozostale poduszki. Byc moze wymieniajac jedna, uszkodziles druga, stara lub nowa byla na tyle sztywna ze druga dostala sztycha.
-
Pisk opon przy skrecaniu
Sanki mogly sie skrzywic (2cm na przekatnej nie jest zauwazalne golym okiem), wahacze mogly sie skrzywic, koncowka drazka, ewentualnie polos. W zwrotnice bym nie celowal.
-
Wężyk na miejscu parkingowym - prośba o identyfikację
Poszukaj numerow czesci na wezu. Audi ma specyficzne 8L0, 8D0, 8E0 itp poczatki, ale znajac pochodzenie i wyglad weza moge stwierdzic ze to n7e od Twojego auta
-
Woda w tłumiku A4 B5 1.8
Mnie bardzo ciekawi jak zauwazyles przy odpalaniu, ze leci Ci woda z wydechu. Z dystansu, stojac z tylu auta odpalales? Swoja droga to dosc normalny objaw, jesli jest w miare wilgotne powietrze. W lpg jest to wrecz normalne. Sprawdzaj stan plynu chlodzacego co jakis czas, niekiedy to pierwsze objawy uszczelki pod glowica i uszkodzenie kanalow chlodzacych. Od tak zeby troche nastraszyc.
-
Pasy bezpieczenstwa
A uzywki, sprawne, dwie sztuki kosztuja ok 200-250. Po co przeplacac?
-
jak zdjac zegary b5 ..? i panel tam gdzie radio ...
Licznik : zdejmujesz ten plastik podluzny nad kiera a pod licznikiem, jest na wcisk, potem dwie srubki torx, bodaj 4. Nastepnie licznik wyciagasz delikatnie ciagnax za dzwigienki. ---------- Post dopisany at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany at 23:19 ---------- Ktory panel od radia, plastik oslaniajacy czy ramke
-
A4 B5 podłączenie elektr. lędźwi
Zdejmij lewa oslone nog pod bezpiecznikami. Tam znajdziesz srubki, z brazowymi kablami masy przykrecone do kasty. To bedzie Twoja masa, pozniej juz tylko plus. Najlepiej wziac miernik lub bardziej prostacko (jak ja), zaroweczke i szukac plusa, na kablach, ktory pokazuje sie tylko po przekreceniu stacyjki. Wiazka posiada tylko dwa kable i na dobra sprawe gdzie podepniesz tam beda dzialac.
-
Komunikat o zyżytych klockach, zapala się za każdym naciśnięciem hamulca
Witam, po wciśnięciu hamulca po odpaleniu wywala mi na żółto komunikat, kołka, obręczy wokół i przekreślone kółko w środku. Jak tylko nacisnę hamulec od razu się zapala i świeci póki auta nie zgaszę i nie odpalę znowu i przycisnę. Co oznacza ten komunikat i jak go usunąć?
-
Chromy w oknach
Prysnij chrom na czarno
-
Lampy tył Avant
Odwazne stwierdzenie co do tego sprawcy wypadku. Pierwsza rzecz : nawet jak nie wlaczysz kierunku i ktos Ci zaparkuje w d*pie, to wina jest parkujacego. Druga rzecz, w zadnym wypadku nie widoczny kierunek nie bedzie dostatecznym argumentem aby wine wypadku zwalic na lampy. Nie ma takiej mozliwosci. Liczy sie swiatlo stopu. Nie mniej jednak, ten z tylu ma zachowac regule ograniczonego zaufania i zachowac odpowiednia odleglosc. Trzecia rzecz, winowajce raczej sie uznaje po zasadzie tego, kto mial pierwszenstwo. Np jedziesz, ktos z glownej Cie puszcza, wjezdzasz, uderza w Ciebie i ZADNE tlumaczenia nie pomoga ze Cie puscil, ze miales kierunek itp. Inna sytuacja jest w przypadku swiatel pozycyjnych, gdzie to ich brak oznacza w nocy totalny brak zauwazenia auta. Wyobrazasz sobie, ze ktos Ci w jedzie w dupe, a nie wyplaca Ci OC bo masz peknieta lampe przod?
-
Wyłącznik pompy paliwa na czas pracy na LPG
Przerost formy nad trescia. Odlaczeniem pompki ryzykujesz zdrowiem (podczas wyprzedzania konczy sie gaz), zerowiem samochodu i jeszcze dodajesz sobie czynnosc, o ktorej pewno bedziesz zapominac i np nie odpalisz za pierwszym razem. Moim zdaniem nawet jakby sie pompka zatarla, to jest to tak nikly koszt naprawy, ze nie warto. W razie zatarcia odpalasz auto na gazie.