Treść opublikowana przez zepol
-
uszczelka pod przepustnicą
jest zielona uszczelka. Do swojej kupowalem w salonie vw za cale 13zl
-
Spoty Katowice i okolice
kto sie zna na polskim vagu i powie mi czego temperatura jest ta ostatnia (niebieska) wartosc w bloku 003?
-
Spoty Katowice i okolice
- Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
podłączyłem pod VAGa zero błędów zamieszczam filmik do odczytów z bloków 1-10 w 3 bloku 2 ostatnie wartości to temperatura silnika - zgadza się a 2 to temperatura czego ? dziwne jest też, że auto w sumie odpalone było przez 15 minut. pare razy pogazowałem a za nim zrobiła się dość spora plama (wiem że troszke wody powinno lecieć z wydechu ale aż tyle?- Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
U mnie błędy były przed czyszczeniem przepustnicy potem nic nie wyskakiwało. Pisząc odpowiedź na Twoją PW byłem w pracy jak przed chwilą wsiadłem o dziwo odpalił normalnie, po gwałtowniejszym dodaniu gazu wszedł na obroty prawie normalnie ale nadal pozostaje problem falujących obrotów. Chwile potem jak ruszyłem zrzuciłem na luz na światłach i zgasł Może sam się naprawi- Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
czyscilem przepustnice co opisywane jest w moim temacie bledy skasowane i 2dni po czyszczeniu nic nie bylo wiec jest ok. Z tego co czytalem jak jest walnieta sonda nie zawsze wyjdzie na vagu- Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
podpinam się pod temat. mam dokładnie te same objawy. podpinając się pod VAG błędy położenia przepustnicy i mieszanki paliwa więcej + filmiki tutaj dodam jeszcze, że byłem na regulacji LPG i podczas badania spalin czagośtam co powinno oscylować w granicach 0.5 jest na LPG 1,2 a PB 1,7 więc z tego co mówił mechanik za bogatą mieszanke dostaje. Dolałem troche jakiegoś ciulstwa do czyszczenia wtrysków do PB i teraz w ogóle masakra bo auto po wciśnięciu sprzęgła traci obroty tak 3-4 razy spadnie do 400rpm i sie normuje czasem gaśnie. Podejrzewam, sonde lambda ale czy jest ktoś z Katowic kto poprowadziłby mnie za rączke przy sprawdzaniu wartości ?- ile może wynieść spalanie przy prędkościach rzędu 180km/h?
Moja 1.8 pali 15/100. w tym roku jechałem w bory tucholskie i deptałem dile sie dało to 500km zrobiłem na 1,5 zbiornika (45l) prędkości na autostradach 180-200 zwykłe 2pasmówki 160-170 Instalacja sekwencja BRC- Spoty Katowice i okolice
soprano ja kilka tygodni temu smigalem na bory tucholskie 490km w 4:40 z 20 min przerwy. trza przyznac ze droga na północ suuuuper poza odcinkiem do czastochowy gdzie radar na radarze- Spoty Katowice i okolice
to bedzie ktos dzisiaj?- Spoty Katowice i okolice
Czy jest możliwość żeby jutro podjechać do was pogadac a przy okazji żeby ktoś sprawdził mi prace sondy lambda? (oczywiście rzuce groszem żeby znowu nie słuchać że szukam jelenia ) od jakiegoś czasu borykam sie z moją niunią a swój problem opisywałemtutaj dziś przy wymianie filtrów LPG koleś mi cośtam pokazywał że czegoś w spalinach jest za dużo (dostaje za bogatą mieszanke) wartość która powinna oscylować koło 0,5 na gazie wynosi 1,1 a na benzynie 1,6- problemy na zimnym silniku
Mam maly problem z moim 1.8 ADR. Mianowicie czasem ciezko odpala i po gwaltownym wcisnieciu pedalu gazu do polowy krztusi sie i traci obroty. Jak dodaje powolutku gazu to normalnie wchodzi na obroty. (film 1) Problem tylko do rozgrzania sie silnika potem chodzi prawie normalnie. Jedyne co sie dzieje to po puszczeniu gazu obroty spadaja czasem do 400rpm rosna i statkuja sie na 900 (film 2) Po podlaczeniu pod vaga z tego co pamietam blad polozenia przepustnicy i 561 blad mieszanki paliwa. przepustnica wyczyszczona na glanc, wymieniona odma. Czy adaptacja przepustnicy zrobiona ? Niewiem wpinalem sie u 2-ch roznych osob pod vag i ma problemy zeby sie polaczyc a jak juz to co chwile zrywa polaczenie. Probowalem recznie (po odpieciu aku) ale z tego co czytalem to przepustnica powinna wydac jakis tam dzwiek a u mnie cisza. Niedawno wymieniona sonda lambda Macie jakies pomysly co moze byc przyczyna takiego zachowania? podejrzewam ze ten blad 561 jest spodowowany czuknikiem temperatury odpowiedzialnym za dawkowanie paliwa tylko ktory to czujnik? ps sorki za ewentualne literowki i brak polskich znakow ale post pisany z komorki;) dodam jeszcze ze auto zagazowane i po przelaczeniu na gaz wszystko w normie- Jakie świece do 97r
Jakie świece oryginalnie były wrzucane w 1.8 ADR z 97r ? Wiem, że NGK ale jaki model/parametry Jeśli temat był to sorki ale ja nie potrafiłem znaleść- Spoty Katowice i okolice
Jest ktoś może z Witosa?- Spoty Katowice i okolice
jesli faktycznie co wtorek o 19 spotykacie sie na muchowcu chętnie wpadne poznać przynajmniej garstke forum- Spoty Katowice i okolice
a moge zapłacić przecież nie napisałem że szukam JELENIA żeby mi to zrobił za darmoche ogólnie byłoby miło i sympatycznie gdyby ktoś z was okazał się mechanikiem któremu dam zarobić bo niestety ale każdy u którego byłem coś spier... poczynając od upierdzielenia tapicerki smarem poprzez wymiane klocków na za duże kończąc na złej diagnozie usterki (wg mechanika poszła uszczelka pod głowicą a okazało się że pompa wody sie rozsypała)- Spoty Katowice i okolice
Szukam osoby w okolicach Katowic u której mógłbym się wpiąć pod VAG, sprawdzić błędy i ewentualnie zrobić adaptacje przepustnicy.- podłączenie pod VAG - Katowice
Szukam osoby w okolicach Katowic u której mógłbym się wpiąć pod VAG, sprawdzić błędy i ewentualnie zrobić adaptacje przepustnicy.- Nowicjusz - wątek powitalny
zepol vel Adam od niedawna smigam czarna a4 b5 1.8 z 97r. mam nadzieje ze niebawem pojawie sie na jakims zlocie/spocie pozdro - Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik