Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Away

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Away

  1. Jak najbardziej taki topran może nie trzymać, kupuj tylko ori, cena ok 45PLN Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
  2. Podłaczę się pod zapytanie kolegi, w sprawie poduchy pod 1.8T BFB. Moja zaczyna cieknąć Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
  3. Dokładnie jak Koledzy piszą, silnik ma kilka bolączek: -układ odmy lubi się posypać plastikowe kolanko wchodzące w podstawę filtra oleju -nieszczelności w dolocie -zalepiony smok pompy olejowej- częsta sytuacja, szczególnie w samochodach w trybie LL -spalanie: ostatnio miałem okazje ładnie wylitrażować swoje Audi, 4000km w 10 dni, wyniki: trasa Katowice- Praga-Pilzno-Landshut- w większości autostrada, prędkość 120-140km/h wyszło 8,2L /100km, quattro, 3 osoby + bagaż. trasa Bohumin- Gliwice- Wrocław- Leszno- Piła- Człuchów-Chojnice- Kościerzyna, trochę autostrady A1 i A4 później krajówki i powiatówki, ładnie zeszło 7,6L/100km tutaj już leciałem tylko ze skrzyneczkami pivka od naszych południowych sąsiadów także nie ma dramatu, a jak jeszcze założysz dobre LPG do już w ogóle elegancko.
  4. Witam! Tak jak kolega powyżej, miałem dzisiaj niemały problem z odpaleniem. Po dłuższej jeździe chciałem przestawić autko i nie mogłem odpalić- objawy typowe dla niepodawania paliwa, nie pomogło zrzucenie klemy. Dopiero kiedy otwarłem korek wlewu paliwa autko odpaliło od strzału. Dodam, że od pewnego czasu nie zawsze odpala za pierwszym razem. Czyżby zawór N80, a może pompa się kończy? Pompa pracuje prawidłowo i nie wydaję żadnych dziwnych dźwięków.
  5. z tego co pamiętam to jedna ta od dołu (na rysunku z lewej) plus opaski zaciskowe na dwóch końcach. przymocowana jest do rurnki chłodzącej olejowej trubo Dzięki bardzo za pomoc!! 3 godziny się z tym męczyłem. Pomimo, że odpiąłem wtyczkę napinacza miejsca krytycznie mało. BTW rurka nr 9 zabita syfem, i kolanko pęknięte przy wejściu w trójnik. Zostało mi to wszystko wyczyścić i składać cała odmę. Jakiś wskazówki? Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
  6. Koledzy, mam pytanko odnośnie rurki metalowej nr 9 (06B103213G). Ile śrub ją trzyma i do czego jest ona przykręcona?
  7. Away odpowiedział(a) na radko123 temat w 1.8T
    Oryginał jest od środka wzmocniony mosiężną tuleją, bierz ori! Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
  8. Bardzo polecam ten telefon, mam już pół roku, świetnie pracuję i również jest wodoodporny.
  9. Away odpowiedział(a) na sprat temat w 1.8T
    Kolanko: 06A103213F ~145PLN Oring: N90467301 ~ 15PLN
  10. Away odpowiedział(a) na sprat temat w 1.8T
    WItam! Zapewne chodzi o kolanko nr 2 wchodzące w podstawę filtra oleju: Często lubi pękać i sączy się olej, przy wymianie należy pamiętać o oringu. Ostatnio przerabiałem temat, cena ori części ok 146PLN+ oring. Pozdro!
  11. Kolego wymień tą pompę, na allegro chodzą używki za 20-100PLN.
  12. Odkopuję! Mam problem z stojącą wodą na progu, chciałem zainstalować trytytki, ale poprzez nieuwagę wyskoczyła mi uszczelka z takich niebieskich jakby prowadnic, ktoś wie jak to poprawnie zainstalować. Chodzi o uszczelkę drzwi tylnych. Szukam również nr części takiej uszczelki, ktoś coś poratuje? Pozdrawiam!
  13. Away odpowiedział(a) na reganajax temat w 1.8T
    Nie, zawsze przez bagnet, wtedy masz gwarancje, że 100% trafia do oleju. A jeśli chodzi o ilość oleju to wg książki jest to 3,7L Tak, najlepiej zrobić to po płukaniu, syfu po LL było sporo. Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
  14. Away odpowiedział(a) na reganajax temat w 1.8T
    Witam! Miałem identyczny osad w moim BFB, który był w nieszczęsnym trybie Long Life. Osad= słaby olej typu Castrol i długie interwały wymiany np. LL co 30 000km. Już trzy lata jeżdżę na Liqui Moly Synthoil 5W40, wymiana co 10 000km, i zawsze płukanka LM z serii Pro Line- całkowicie pozbyłem się tego osadu. Płukanka: Produkty kupisz w dziale: Fora sponsorowane- Sprzedaż. Pozdrawiam!
  15. Nówka sztuka w ASO kosztuje 185PLN, więc chyba nie warto.
  16. Rozrząd na pasku, olej norma VW 503 00 lub 503.01.
  17. Away odpowiedział(a) na karol8308 temat w 1.8T
    Ok! Hmm nie wiem jak to jest w BEX, ale u mnie w BFB miałem taki przypadek właśnie. Może posiadacze BEXów się wypowiedzą. Pozdro!
  18. Away odpowiedział(a) na karol8308 temat w 1.8T
    Ja widać ten cienki wężyk nie ma żadnego zabezpieczenia i lubi się zsunąć.
  19. Away odpowiedział(a) na karol8308 temat w 1.8T
    Kolego jest to zawór CV, znajduję się z tyłu bloku silnika, jest to ten metalowy grzybek- zdjęcie zapożyczone, więc nie sugerować się oznaczeniem. Sprawdź, czy nie spadł cieniutki wężyk od sterowania tym zaworem. Znajduję się on od prawej zaworu CV. Jeżeli tak to warto kupić malutki ściągacz i zabezpieczyć przed spadaniem. Może też być, że zawór uszkodzony- wtedy wymiana, koszt ok 250PLN zamiennik Pierburg.
  20. To ja się dołączę, szukam listwy lewy przód kolor LZ9W (czarna perła). Może ktoś ma do opchnięcia?
  21. Z obserwacji wynika, że ostatnie wypusty tj. roczniki 2004 mają największy problem z rdzą. U mnie również, samochód z czerwca 2004r.- ranty przednich nadkoli, korozja kontaktowa na wszystkich drzwiach pod listwami (na niektórych wyłazi już spoza listw dwa razy już zaprawki robione). Jeden purchel na tylnym błotniku przy łączeniu nadkola ze zderzakiem (typowe miejsce). Korozja na szczęście powierzchniowa nie ma mowy o dziurach- także porządna zaprawka i pilnować tematu a nie powinno być źle.
  22. Away odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    No zaczyna mi brać coraz więcej, wychodzi 1,5L/10000km (podejrzewam turbo-świst i przy kick downie lekkie szarpnięcie, zero kopcenia), dlatego brakło mi LM z bańki 5L- a mam resztę Motula którego leje do innego samochodu.
  23. Away odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    Koledzy mam pytanko: w moim BFB jest zalany LM Synthoil HiTEC 5W40, do wymiany brakuje mi 2000km, czy mogę zrobić dolewkę Motulem 8100 X-cess 5W40?
  24. VW Polo 6n2 1.4 MPI/1.9SDI, pancerny silnik i sprawdzona konstrukcja, u mnie w rodzinie już 15 rok lata, silnik 1.4 AUD+ tiptronik, nie do zdarcia samochód, wymieniane, tarcze klocki i szczęki, oprócz tego tylko oleje, płyny i rozrząd po raz drugi. Korozji brak, karoseria ocynkowana, to już gorzej moja B6 wypada :/

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.