Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Away

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Away

  1. Cześć Tarnowskie Góry! No witamy swojaka!
  2. Dokładnie rurka łączy pompę powietrza wtórnego z zaworem CV (combi valve) z tyłu bloku silnika.
  3. Dzięki kolego za odzew! Kurcze pośpieszyłem się troszkę i walnąłem silikon bezbarwny SOUDAL, będzie przeciekał? Na razie mam sucho.
  4. Kolego możesz napisać, jak dostałeś się do uszczelki. Mam straszny kłopot z wyciągnięciem dolnej części obudowy ecu. Odkręciłem 5 śrub torx z pokrywy i trzy normalne śrubki R10 trzymające dolną część i coś mi się strasznie klinuję- nie mogę jej wyszarpać. Pytanie czy odpinałeś również te kable od ecu- 4 wtyczki i taki gruby czerwony kabel?
  5. Panowie potrzebuję dobrej pasty polerskiej do ręcznego usunięcia mgły lakierniczej, po zastosowaniu bazy oraz klaru w sprayu. Ktoś coś poleci? Myślałem nad KOCH CHEMIE SCHLEIFPASTE, ale nie wiem czy nie za mocna będzie.
  6. Kolego radzę zajrzeć pod tapicerkę. Ja miałem małą plamkę, a jak zajrzałem pod tapicerkę, to gąbki nasączone i woda w zagłębieniach podłogi tam gdzie moduł komfortu itp.
  7. Mam czarną perłę to napiszę co jest potrzebne i jakich środków ja używam, a także etapy: 1. Aktywna piana- Autibrite Magifoam- tu wymagana pianownica, może być ręczna np. Gloria FM10- mycie przedstępne spłukiwanie 2. Dekontaminacja czyli usuwanie różnych zabrudzeń: -opiłki metalu- środki typu IronX polecam Tuga Teufel Spezial Gel spłukiwanie -smoła, asfalt, kleje- Mac Prickbort spłukiwanie -glinkowanie, glinka valet pro yellow lub Gyeon 3.Mycie polecam szampon Dodo Born to be mild lub Duragloss #901 4, Przygotowanie powierzchni pod wosk- Duragloss #652 Pre Cleaner lub Zymol HDC 5. Położenie wosku tutaj dowolność: Colnite 476, FK HiTemp 1000P lub Zymol Carbon, ja używałem FK, teraz przechodzę na Zymola. Genralnie HDC+ Carbon robi niezłą robotę, no ale już swoje kosztuje, ale warto!!
  8. Podbijam pytanie, muszę wymienić w moim BFB zawór kombinowany (CV). Wg Audi Europe do AVJ, AMB, BFB i BEX pasują zaworki 06B131101 o końcówkach C, G i H, natomiast etka online carprog2 podaję już tylko 06B131101H. Klikając na część etka podaję, że część została wycofana w 2008 i prawidłowa jest 06B131101K. Jak to jest z tymi końcówkami, bo różnice w cenie są znaczące. Przykłady: http://www.getem.pl/index.php?action=katalog&kat=5 06B131101C- 304PLN 06B131101G- niedostępny 06B131101H- niedostępny 06B131101K- 440PLN http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/ 06B131101C- 608PLN 06B131101G- niedostępny 06B131101H- 424PLN 06B131101K- 545PLN Rozstrzał niesamowity, zatem czy część z końcówką C (wycofana w 2003) podejdzie pod moje BFB rocznik 2004?
  9. Dzięki s3ns!! Raczej do B6 nie podejdą?
  10. Zna ktoś nr katalogowy albo nazwę tych ori felg?
  11. Koledzy potrzebuję jakiś fajny pre-wash, tylko tak się składa, że nie mam pianownicy. Co myślicie o Mainz Pre-Clean? Można go stosować bezpośrednio na karoserie, czy trzeba roztwór robić? Generalnie ktoś próbował środki od MAINZ? Pytanie nr 2 TUGA Teufel Gel może być stosowany na karoserię czy tylko felgi?
  12. Away odpowiedział(a) na Jakub Gutowski temat w Audi
    Piękny egzemplarz, przód A200 robi robotę fest! C3 piękny wóz, mam sentyment ogromy! Pamiętam jak w 1989 roku wujek z Niemiec taką przyjechał, 2.0CC, auto 2 letnie- już wtedy mając 6 lat wiedziałem, że kiedyś będę miał Audi.. Bezawaryjności życzę. A to zdjęcie z rejestracjami IN DI 1990 ląduję u mnie na tapecie
  13. Dzięki za wskazówkę. Kolego kupiłeś nową dolną obudowę kompa z uszczelką, czy silikonem uszczelniłeś? Da się kompa ruszyć bez demontażu plastików podszybia?
  14. Odkopuję temat. Ostatnio zauważyłem pod gumowym dywanikiem od strony kierowcy plamę o średnicy ok. 8cm. Poniżej foto, które idealnie obrazuje miejsce. Dziwne jest to, że górna i boczne cześci wykładziny są suche, tak jakby woda od dołu się dostawała? Ktoś coś poradzi? Zdjęcie przykładowe. Pacjent to B6 Avant. Dokładnie takie coś tylko w mniejszym stopniu:
  15. Spoko, będzie fotostory dla potomnych
  16. Dariia samego kabelka nie kupisz niestety, musisz kupić nowe klocki z czujnikiem zużycia. Najlepiej zgłoś się do Kolegi Wandej i on już Ci dobierze eleganckie Ferodo
  17. Czujnik temperatury do wymiany.
  18. Cześć Daria! Witaj w A4-Klub Z tą kontrolką to różnie bywa, u Ciebie najwidoczniej gdzieś jest zwarcie. Na początek proponuję zrzucić koła i dobrze wyczyścić wtyczkę i styki jakimś środkiem typu ISOL. Jeśli to nie pomoże, to prawdopodobnie przewód gdzieś przetary i trzeba się przyzwyczaić, albo wymienić- ale raczej mało prawdopodobne. Można to łatwo sprawdzić- musisz zewrzeć piny w obu kostkach jakimś spinaczem i włącz zapłon- jeśli kontrolka zgaśnie, wtedy przewody całe i problem jest z kabelkiem "klocki-wtyczka".
  19. Dzięki bardzo za odzew i porady, ale demontaż jest bezdyskusyjny mam tam kilka ciężkich plam no i wilgoć pod dywanikiem kierowcy- zalana gąbka Chce to wyprać konkretną chemią i suszyć nawet tydzień- nie spieszy mi się.
  20. Posiada ktoś skan "Sam naprawiam" demontażu tunelu oraz w szczególności konsoli środkowej (radio+climatronic).
  21. Witam! Potrzebuję na cito zestaw sztywnego koło zamachowego + sprzęgło tzw zestaw od valeo KIT 4P do vw polo 6N 1996r. silnik 1.9D AEF dokładnie coś takiego: http://allegro.pl/ko...5149885109.html ile coś takiego z przesyłką?
  22. Kolego ten Nr przekaźnika to: 4H0 951 253A, symbol "645" (++144572F)
  23. Dokładnie! A jak jest w miejscach gdzie są pedały i konsola środkowa- trzeba też ją zdemontować?
  24. Away odpowiedział(a) na winczako temat w 4.2
    Może być Motul, ale najlepiej jak zapodasz Liqui Moly Synthoil Hi-Tec 5W40, a płukankę zrób- polecam tą od LM również.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.