Treść opublikowana przez Bart-S
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
A w czym dokładnie problem - nie znajduje BT czy wywala "to many communiaction errors"?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Wojtek - do dziś Gośka nie pozwala go sprzedać Teraz i tak potrzebuje auta na dojazdy do Poznania więc ciśnienia nie mam No ale z drugiej strony to już 5 lat ---------- Post dopisany at 22:05 ---------- Poprzedni post napisany at 22:01 ---------- ...czyli w konsekwencji - problem Twój jest taki, że jesteś jeszcze młody i nie za bardzo wiesz czego chcesz od życia. Jak to w tym wieku bywa - dużo by się chciało ale nie za wiele można (też kiedyś miałem 20 lat ). ---------- Post dopisany at 22:06 ---------- Poprzedni post napisany at 22:05 ---------- Wojtuś - spokojnie, poczekaj aż zobaczysz auto na weekend ---------- Post dopisany at 22:15 ---------- Poprzedni post napisany at 22:06 ---------- To ja już wiem Tomku czemu się sprzęgło u Ciebie tak szybko zużywa - też masz je na sezon, tak jak opony ---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ---------- Tomku - dzięki za foty (kurcze nie wyglądają na XL - tak widzę, że są ale może... to wina tego, że to 17" ).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Jeździłeś kiedyś dieslem z CVT? Nie, ale z tego co słyszałem od znajomych to jazda multi + tdi = męka Ale co rozumiesz przez zamulenie i mękę? Przecież 1.9TDI + CVT staruje lepiej z kreski niż Twój AVJ czy nawet 1.8T BFB w manualu (oczywiście odnoszę się do serii). Dopiero przy 70km/h 1.8T zrówna się i wyprzedzi 1.9TDI, któremu właśnie na tym poziomie przy CVT kończą się Nm (przypadek agresywnego startu). Na codzienną jazdę zupełnie wystarcza - do wyścigów się nie nadaje więc nie wiem na czym oparta ta teza... Masz auto po 2004, tryb S. Zapomniałem o tym Może przyśpiesza lepiej, ale w trybie drive wolę jednak jeździć benzyną niż dieslem Dzisiaj prawie miałem okazję 8 biegowym multi się przejechac w A5 2.0TDi, ale nie wypaliło A tak chciałem się dla porównania przejechać. A co do wyścigów to masz rację, wirtualne przełożenia są w czort długie Kamil - ale nie chodzi mi o tryb sport tylko ogólnie o jazdę. O tym że AVF zamula może powiedzieć ktoś kto na co dzień jeździ manualem - jeśli taka osoba wsiądzie do CVT i pozwoli skrzyni samej prowadzić to pewnie, że wrażenie będzie takie - że auto muli. Ale nie ma znaczenia czy będzie to diesel czy benzyna - odczucie będzie takie samo - tak po prostu działa ta skrzynia. W przypadku benzyniaków będzie jeszcze gorzej bo jeśli trafi się 2.0/2.4 czy 3.0 - to na dole jest niezła dziura zanim auto zacznie jechać. Dla porównania jazda manualem z tymi samymi jednostkami wygląda zupełnie inaczej (lag w dolnym zakresie jest ale wrażenie jest takie jakby auto miało tej mocy więcej).Generalnie jak wsiądę do Paska który ma tylko 9KM więcej to czuję jak wciska mnie w fotel - w AVF/CVT tego efektu nie ma ale - tak ma być. Ta skrzynia została stworzona do codziennej ekonomicznej i komfortowej jazdy. Jadę sobie, spalanie mam takie samo jak AVF w manualu i nie czuję zmiany biegów. I tutaj zdaję sobie sprawę, że ktoś może mieć inne oczekiwania od auta i taki styl jazdy może się nie podobać... Każdy z nas ma swoje preferencje - a moje w stosunku do auta które jest typowym "daily car" są właśnie takie jak opisuję. CVT to od samego początku mój świadomy wybór - do zabawy z czasem pojawi się inne auto (jak kiedyś uzbieram ). Tym samym chciałbym uciąć spekulacje i pieprzenie głupot - CVT rzeczywiście muli ale nie dajmy się zwariować. Większość z nas potrzebuje właśnie auta o takiej specyfikacji - nie każdy musi mieć +200KM pod maską. Jak inaczej wytłumaczyć fenomen "zakochiwania" się ludzi w tym zestawieniu mimo tego, że naprawa Multitronika nie jest tania. W większości przypadków, które do mnie trafiają słyszę zawsze że "naprawiamy bo bardzo podoba mi się jazda tą skrzynią" - i fajnie, bo mam takie samo zdanie. 131KM starcza mi aby w drodze z Wrześni do Poznania nic mnie nie wyprzedzało A jeśli nawet czasem coś śmignie - to po prostu śledzę cóż to fajnego tak zapierdziela. Jeśli się ścigam - to robię to dla zabawy a nie po to aby za wszelką cenę być pierwszy by coś komuś udowodnić. Natomiast jeśli ktoś ma sportowe zacięcie - lub dotychczas jeździł mocniejszym sprzętem - to oczywiście CVT nie jest dla niego (odczucie będzie właśnie takie, że to auto nie jedzie). Tak się składa, że na forum nie tylko "rezaniem" się zarażamy ale także innymi trendami... Jednym z nich jest "moc" do której ciągnie każdego faceta OK, ale prawda jest taka, że na co dzień - wystarczy mi mój dupowóz i to co oferuje ---------- Post dopisany at 22:00 ---------- Poprzedni post napisany at 21:53 ---------- I chyba jedyny bo nie rozumiem jak auto może zamulać w przypadku 235 vs. 225 - przecież to żadna różnica.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Tylko pin 4 do 11ego wsadź w kostce jak założysz włącznik. Nie przełoży bo w tych gniazdach piny są różne - trzeba ciąć i przelutować przewody między 4 a 11.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
OK ---------- Post dopisany at 23:45 ---------- Poprzedni post napisany at 23:44 ---------- Mariusz pozbyłeś się 18"
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Dziękuję Poszukam gdzieś jeszcze fotki live bez XL ---------- Post dopisany at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany at 23:18 ---------- No niestety zakup tych kół mi nie wyszedł - okazało się, że trzeba zainwestować aby je przywrócić do porządku... No i w tym kierunku działam - będzie tip top mam te same , też swoje oddałem do odnowienia Pochwal się po wszystkim
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Czyli XL a właśnie o takich myślę - masz jakąś fotkę z tą oponą na aucie? (profil).
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Masę lusterka bierzesz z pinu 6 lampki. Kabelek lecący z 11 pinu lampki sprawdź sobie na słupku A czy jest w pomarańczowej kostce.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
No niestety zakup tych kół mi nie wyszedł - okazało się, że trzeba zainwestować aby je przywrócić do porządku... No i w tym kierunku działam - będzie tip top ---------- Post dopisany at 22:53 ---------- Poprzedni post napisany at 22:52 ---------- Tomek jakie dokładnie P Zero masz - standardowe czy XL? Możesz pokazać jakąś fotkę z profilu?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Wojtek - 8 x 18" ET43 9-ramienny S line... Autem przez najbliższy rok będzie jeździć Gośka więc chcę troszkę poprawić komfort - prawdopodobnie z zawieszeniem też będę musiał popracować (możliwa próba z Weitec -30/-30 albo wejdzie porządny gwint). A jak się wk...* to sprzedaję i będzie nowe auto. ---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:34 ---------- Z oponkami dajecie mi do myślenia Coś tam wybiorę
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Zostaw i podłącz resztę.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Pepin Rodzenek
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Dzięki za wszystkie podpowiedzi... Tomek - o Pzero też dobre opinie słyszałem więc jak na razie dwaj kandydaci na prowadzenie się wysuwają: Bridge i Pirelka właśnie Jędrek - Vredestein mi nie leży bo nigdy nie lubiłem fikuśnych bieżników
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Daj fotkę - zobaczę jak się prezentuje. ---------- Post dopisany at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ---------- Dzięki Robert - Vario będzie psioczył na Pilot Sporty ale np. Potenza już padła. Dunlop też jak dla mnie OK.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
RE50A znalazłem i wersję z rantem takim jak CSP3...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Jeździłeś kiedyś dieslem z CVT? Nie, ale z tego co słyszałem od znajomych to jazda multi + tdi = męka Ale co rozumiesz przez zamulenie i mękę? Przecież 1.9TDI + CVT staruje lepiej z kreski niż Twój AVJ czy nawet 1.8T BFB w manualu (oczywiście odnoszę się do serii). Dopiero przy 70km/h 1.8T zrówna się i wyprzedzi 1.9TDI, któremu właśnie na tym poziomie przy CVT kończą się Nm (przypadek agresywnego startu). Na codzienną jazdę zupełnie wystarcza - do wyścigów się nie nadaje więc nie wiem na czym oparta ta teza...---------- Post dopisany at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ---------- Naciągu akurat chcę uniknąć bo nie podoba mi się jak widać rant felgi - wygląda to jakby opona była za mała. Dla 19" Conti SP3 z rantem ochronnym idealnie jak dla mnie układały się na feldzie RS... 235 vs. 225 aż tak kolosanla różnica? Nie chce mi się wierzyć. ---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:17 ---------- Dziękuję - jeśli sugerujecie jakąś markę, podajcie proszę od razu jakiś sprawdzony model
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Jeździłeś kiedyś dieslem z CVT?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Podeślij mi na PW lub mejla wlepę z R8. Sprawdzimy co masz fabrycznie ale raczej zegary do wymiany... ---------- Post dopisany 14-05-2013 at 19:03 ---------- Poprzedni post napisany 04-05-2013 at 20:27 ---------- Polecicie mi jakieś opony dla 18"-tek? 235/40... Continental Sport Contact 3? Dlaczego akurat 235? Ja bym polecił Ultrac Sessanta 235/40 to dedykowany przez Audi rozmiar dla 18". Przy tym rozmiarze profil opony "wygląda" korzystniej
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Jaki kolor ma kabelek wychodzący z 1 pinu lampki?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Podeślij mi na PW lub mejla wlepę z R8. Sprawdzimy co masz fabrycznie ale raczej zegary do wymiany... ---------- Post dopisany 14-05-2013 at 19:03 ---------- Poprzedni post napisany 04-05-2013 at 20:27 ---------- Polecicie mi jakieś opony dla 18"-tek? 235/40... Continental Sport Contact 3?
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
spostrzeżenie z mojej strony jest takie , że kabel masz pod konkretną wersję vcdsa a nie pod taką jaka Ci się w danej chwili podoba. Przez podpięcie kabla do innego oprogramowania niż dedykowane poprostu go nieodwracalnie możesz uszkodzić ale kabel działa normalnie(próbowałem 3 kabli) łączą się ze wszystkimi innymi sterownikami ,tylko z bt mają problem, nie próbowałem tylko VCDS bo niemam skad pożyczyc kabla, mam kable do vag-com 311 ,409 i chiński vag-com commander To spróbuj jeszcze VCDS.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Nie da rady kolego - nie ma grzanej szyby z uchwytem pod lusterko z czujnikiem deszczu (w B7 nie bylo opcji grzanej szyby przedniej). ---------- Post dopisany at 09:30 ---------- Poprzedni post napisany at 09:29 ---------- Nie - sam uchwyt jest fabrycznie montowany do szyby i nie wystepuje jako osobny element. Juz sie zastanawiam czy nie ciac mojego (szarpanie sie z nim skonczy sie uszkodzeniem "windscreen-a") i przy pomocy plastikarza nie zgrzac prawidlowego uchywtu odcietego z jakiejs uszkodzonej szyby pochodzacej z B7. A nie myślałeś o tym, żeby po prostu odciąć uchwyt z B6 i dokleić do lusterka z B7? Bodajże Adamoo ma lusterko z B7 w B6 Napisałem zgrzać ale o kleju też myślałem - sęk to dobrze wszystko pomierzyć i odpowiednio przyciąć. Zobaczymy
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
No panowie - jednak bardziej profesjonalnie jest przelozyc piny niz ciachac kable. Uzyj spinki do wlosow lub igly - czegokolwiek co podwazy blokade pinu i pozwoli go wysunac.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Jestem w pracy teraz - odpisze Ci wieczorem.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Nie da rady kolego - nie ma grzanej szyby z uchwytem pod lusterko z czujnikiem deszczu (w B7 nie bylo opcji grzanej szyby przedniej). ---------- Post dopisany at 09:30 ---------- Poprzedni post napisany at 09:29 ---------- Nie - sam uchwyt jest fabrycznie montowany do szyby i nie wystepuje jako osobny element. Juz sie zastanawiam czy nie ciac mojego (szarpanie sie z nim skonczy sie uszkodzeniem "windscreen-a") i przy pomocy plastikarza nie zgrzac prawidlowego uchywtu odcietego z jakiejs uszkodzonej szyby pochodzacej z B7.