Treść opublikowana przez Bart-S
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
To ja miałem czas kilkanaście tygodni aby przygotować temat Właśnie przez takie podejście w temacie zrobił się syf... To prawda - to jedne z pierwszych własnych schematów jakie zamieściłem na forum. Jednak jest to tylko kwestia obycia z pierwszym postem - spojrzysz na schemat, poczytasz, jeszcze raz spojrzysz na schemat i już jest jasne. Ja pier**lę czy to zdanie rzeczywiście jest na poważnie? No i było konkretne pytanie dlaczego długie działają połowicznie (mrugać można), dlaczego przeciwmgielne nie działają, to zamiast napisać "nie masz włącznika auto to nie zahadzia" to odpowiedzi typu "oddaj auto do elektryka":facepalm: Nic nie wspominałeś o przeciwmgielnych ani o tym, że można długimi mrugnąć - na tym właśnie polega problem - napiszesz zanim pomyślisz. Każdemu może się zdarzyć ale Ty to już robisz notorycznie... ---------- Post dopisany at 01:50 ---------- Poprzedni post napisany at 01:43 ---------- Dobra - koniec OT. Wracamy do tematu... Gośka mi dziś dowaliła, że... A4 nie ma czujnika deszczu a Passat ma () i ona by to chciała No i chyba wychodzi na to, że będzie swap na MCE z B7 + montaż odpowiedniego lusterka na grzanej szybie Pewnie pokuszę się od razu o DRL wg. pomysłu Dominika ...więc teraz zastanawiam się jak ugryźć temat mocowania lusterka tak aby wszystko wyszło cacy :eusathink:Fioletowa szyba jest droga więc miejsca na pomyłki brak
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
WSNHiD - też kończyłem tam informatykę... Sry - moja gafa, Madzia nie z BB tylko z Baru:
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
W Twoim roczniku zasilanie lampek z tyłu jest na pinie 10 - od rocznika 2004 jest to pin 14. Żeby nie było, że jak zwykle w uja lece, ale na wszystkich schematach to był pin 14... Dzięki Bartek. I znów się mylisz... Każdy wątek ma swoją historię - schematy powstają razem z rozwijaniem się tematu. Przypominam Ci, że ten tutaj to nie kolejne DIY ale luźna gadka a zatem... Post 48 - druga strona wątku http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b7-montaz-licht-pakietu-elektrycznych-podnosnikow-tylnych-drzwiach-143493/index2.html#post1802799 ---------- Post dopisany at 00:46 ---------- Poprzedni post napisany at 00:46 ---------- No i widzisz - da się poszukać
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
W Twoim roczniku zasilanie lampek z tyłu jest na pinie 10 - od rocznika 2004 jest to pin 14.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
True Madzia z BigBrothera np. Tzn - za moich czasów
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Możesz napisać. Mam nadzieję, że i sam zainteresowany zbierze się do kupy i coś skrobnie. Dobra koniec OT
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Ale to prawda Bartek... Zobacz moje posty rok temu a teraz - aż sam na siebie zły jestem ale jak tu się nie wkurzyć... Nie zrozumcie mnie źle - zawsze i każdemu pomogę tylko że... jak dostanę kilka kombosów pod rząd, to po prostu mi się odechciewa.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
To napisz mi na pw
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
wsnhid
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Napisz do kolegi zimny75 - może będzie w stanie pomóc.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Mikaszi - wybacz ale ile można. Ja już straciłem cierpliwość. Tracą ją też inni, którzy są na forum krócej i potencjalnie mają więcej... "sił" (a to już o czymś świadczy). Poświęciłem mnóstwo swojego wolnego czasu po to aby użytkownikom A4 żyło się lepiej i grzebało się lepiej. Jeśli ktoś nie potrafi poświęcić troszkę czasu na to aby dokładnie się zapoznać z przygotowanym przeze mnie opisem to dla mnie ma w d*pie zarówno mnie jak i mój czas. I tutaj się wkurwiam - a dlaczego...? Bo nie jestem w stanie odpowiedzieć wszystkim, którzy do mnie piszą/dzwonią bo jest to po prostu przy tej ilości pytań niemożliwe... Jednym z elementów mających na to wpływ jest też strata czasu przez odpisywanie na: - rzeczy oczywiste - rzeczy na które odpowiedź jest w pierwszym poście (riposta - nie czytałem bo za długie ) - czasem idiotyczne pytania (ale te zdarzają się prawie zawsze początkowym userom i tu trzeba wybaczać i spokojnie tłumaczyć) W przypadku Kamila wkurwiam się podwójnie bo we wszystkich swoich postach robi to samo. Ma już spory staż na forum ale czasem jak coś yebnie to.... Ja rozumiem, jak ktoś zaczyna - strzeli gafę raz czy dwa (każdego nowego trzeba wprowadzić - tak zawsze działała nasza ekipa na forum). Ale to co Kamil robi ostatnio jest liniowe - każdy post ta sama zasada. Wytrzymałem kilka wpisów ale po którymś po prostu pękłem... I dlatego mu nie odpuszczę. Będę go męczył tak długo, aż się nauczy aby najpierw dokładnie przeczytać temat (ZE ZROZUMIENIEM!!!) a potem zadać konkretne pytanie. Potem ktoś kto szanuje Twoją pracę czyta cały wątek i po drodze trafia na bzdury - mętlik w głowie. Dziękuję.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Kamil...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ze śniadaniem
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Poznań ? Września ? Może u Vario?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Bardzo chętnie
-
[C6 BPJ]A6 Tfsi S-line Avant Blue Bandit by Młody_z_drogi
- Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Kamil - już mi po prostu głupio ale... chcesz kolejną zjebkę? No trudno Skoro czerwone i białe lampki w drzwiach działają to przecież skądś muszą mieć zasilanie czyli z MK Nie mają zasilania z MK tyko ze sterownika w danych drzwiach - sterowniki są połączone z MK przy pomocy magistrali CAN. Zatem odpowiadając na Twoje pytanie - w 20-pinowych kostkach znajdujących się w słupkach A i B nie ma osobnego kabelka zasilającego pod który można się podłączyć... Wyjątkiem jest tylko instalacja tylnych drzwi gdy są tam korby i fabryczny pakiet oświetleniowy (wtedy MK przejmuję rolę "zasilacza" oświetlenia tylnych drzwi). Kamil - już mi po prostu głupio ale... chcesz kolejną zjebkę? Nie chcę wymieniać MK tylko po to żeby mieć światło na nogi, a przeciągać przewody przez te kondony w drzwiach to też nie ciekawa opcja Ale napisałeś, że nie chcesz dobierać się do drzwi... Jeśli nie chcesz wymieniać MK a lampki mają zapalać się tak jak w ori (załącza się tylko ta strefa która ma aktualnie otwarte drzwi) to nie ma innego sposobu. Czyli tak jak u mnie? Bo ja fabrycznie mam czerwone światełka a białe sobie dorzuciłem no i korbotronik jest Chyba, że nie czaje czegoś i jednak trzeba się dobrać do drzwi No ale jak nie ma innego sposobu to trudno, trzeba to trzeba Jeśli przy korbach miałeś czerwone to w słupku B będzie wymagany kabel i możesz z niego skorzystać aby zasilić lampki pod fotelami. Ale do tych z przodu musisz już przebić się przez kostkę 20-pin i gumę, do tapicerek i tam zmostkować się z odpowiednim kabelkiem przy lampkach.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Chyba włącznik świateł ...było- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
czołem Bartku. kiedy wracasz do PL? 31 maja do 8 czerwca- Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
...i w B6 też nie. Niefabryczny moduł może to obsłużyć.- A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
Czy ja wiem Grześ? Same części ori np. do B6 - 12 000 PLN.- [C6 BPJ]A6 Tfsi S-line Avant Blue Bandit by Młody_z_drogi
Ejjjj.... to od kiedy się pytkami dotykacie? ---------- Post dopisany at 19:16 ---------- Poprzedni post napisany at 19:14 ---------- I nawet mają imiona :polew::polew:- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Kamil - już mi po prostu głupio ale... chcesz kolejną zjebkę? No trudno Skoro czerwone i białe lampki w drzwiach działają to przecież skądś muszą mieć zasilanie czyli z MK Nie mają zasilania z MK tyko ze sterownika w danych drzwiach - sterowniki są połączone z MK przy pomocy magistrali CAN. Zatem odpowiadając na Twoje pytanie - w 20-pinowych kostkach znajdujących się w słupkach A i B nie ma osobnego kabelka zasilającego pod który można się podłączyć... Wyjątkiem jest tylko instalacja tylnych drzwi gdy są tam korby i fabryczny pakiet oświetleniowy (wtedy MK przejmuję rolę "zasilacza" oświetlenia tylnych drzwi). Kamil - już mi po prostu głupio ale... chcesz kolejną zjebkę? Nie chcę wymieniać MK tylko po to żeby mieć światło na nogi, a przeciągać przewody przez te kondony w drzwiach to też nie ciekawa opcja Ale napisałeś, że nie chcesz dobierać się do drzwi... Jeśli nie chcesz wymieniać MK a lampki mają zapalać się tak jak w ori (załącza się tylko ta strefa która ma aktualnie otwarte drzwi) to nie ma innego sposobu.- AirBag Błąd 01738
Crash datę wywala zwykle gdy auto gdzieś przywali - uszkodzony sterownik airbag albo marker crash daty do usunięcia. Dobry elektryk usunie Ci ten problem. - Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7