Treść opublikowana przez Bart-S
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Tyle że instalacja pod BiX wymaga modułu HIGH - D masz dla wersji LOW ponieważ system spryskiwaczy był opcją także dla zwykłych reflektorów. Jak widzisz, kabelkologia Cię nie ominie - szukaj F i jedź do Dominika na swap.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
D jest tylko jedna wersja - opis może mylić. Jakikolwiek kupisz, będzie miał piny obsługujące spryski.
-
[B6 ASJ] Konwersja na RS4 Swieze foty 157 & 173 & 192 :)
Co dolega temu silnikowi?
- Pokrywa bixenon
-
B6 DIVISION
Osłona lewa 320: 8E0 615 311 A Osłona prawa 320: 8E0 615 312 A Osłona lewa 288: 8E0 615 611 P Osłona prawa 288: 8E0 615 612 P Przód jest tani, tył bez rabatu ponad 100zł Jutro zamawiam więc jak chcesz to poczekam z wysyłką palników i puszczę Ci paczkę w przyszłym tygodniu z osłonami.
-
Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI
Chyba trzeba będzie zebrać do kupy te wszystkie informacje o wydechach i podwiesić. Pytania ciągle się powtarzają...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Z tego co rozkminiłem są dwie wersje standardowej osłony pod silnik B6... AN - dla wszystkich TDI (manual lub automat) oraz dla benzyniaków z Multitronikiem AL - dla V8, oraz dla benzyniaków w manualu lub z Tiptronikiem Mam w garażu osłonki dla 1.9TDI i 3.0MPI - muszę im się lepiej przyjrzeć (tak na szybko znalazłem tylko oznaczenie 8E0 863 821 ale końcóweczki obie nie miały wybitej).
-
B6 DIVISION
Ale tu nie chodzi o to co Wy możecie zrobić. Temat wymaga przygotowania od strony technicznej forum - jak to zostanie załatwione to można ruszyć pełną parą. Udało mi się porozmawiać z Darkiem - kolejne podejście ok. połowy października... ---------- Post dopisany at 19:41 ---------- Poprzedni post napisany at 19:34 ---------- ta nad przepływomierzem?? taką to i ja u siebie mam więc to chyba standard:wink: Standard w 2.0 ALT
-
[B6 ASJ] Konwersja na RS4 Swieze foty 157 & 173 & 192 :)
To co Ci teraz po głowie chodzi?
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Jeszcze raz odsyłam Cię do pierwszego postu Masz tam rozdział poświęcony włącznikom świateł - przeczytaj go dokładnie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Sobota aktualna. Po południu bo w piątek mam nockę...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Są różne wersje osłon... Mocowanie: - 3 krótkie kołki z podkładką w spojler (przód) - 3 długie kołki w osłonę (przód) - 2 długie kołki od dołu (jeden po lewej, jeden po prawej) w spojler nadkola - 3 długie kołki w tylnej części osłony - 2 kołki plastikowe w wewnętrznej części nadkola (jeden na lewą stronę i jeden na prawą)
- B6 DIVISION
-
B6 DIVISION
Tak. Skóra jest strasznie zabrudzona ale nie jest mocno wytarta (jest w lepszej kondycji niż ori w Passacie). Pozostaje tylko ładnie to wyprać i.... dobre pieniądze i dobra inwestycja. Ruszy kolejny projekt - jeszcze raz dzięki ---------- Post dopisany at 00:03 ---------- Poprzedni post napisany at 00:02 ---------- BTW - zostały mi stare palniki, jeden powoli zaczynał dawać na czerwono ale drugi jest OK (możesz brać).
-
B6 DIVISION
Ja go dziś zająłem ---------- Post dopisany at 23:57 ---------- Poprzedni post napisany at 23:54 ---------- Palniki masz stare czy nowe? Bo jak stare to możliwe, że właśnie jeden się skończył.
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Jakaś sztuka tu poszła - porozkręcaj to co pokazałeś... Z przetwornika lecą 3 kable do aku: - gruby czerwony (do klemy +, złącze śrubowe) - gruby brązowy (do klemy -, przykręcone po drugiej stronie uchwytu - mocowane tą samą śrubą którą dokręcasz klemę). - cienki czerwony (też leci do klemy +) Kolejna wiązka która wychodzi z przetwornika to 3 przewody które na końcu rozdzielają się na dwa konektory. Dwa grubsze kable o przekroju 2,5 to obwód grzania szyby i pojedynczy biało/żółty kabel 0,5 to sygnał dla klimy).
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Nie da się ściągnąć obudowy gniazd. Przetwornik jest przykręcony dwoma śrubami (klucz 10) do karoserii. Na fotce poniżej widać jedną ze śrub montażowych - po prawej stronie wtyczki, częściowo przesłonięta jakimś przewodem:
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Masz wszystko opisane w pierwszym poście.
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Zakupiłem bezpiecznik ale 30 A (większego nie mieli), ale ten 40 A już zamówiłem. Założyłem ten bezpiecznik, podłączyłem dodatnią klemę do akumulatora i od razy wywaliło bezpiecznik Wygląda na grubszą sprawę zwarcie. Gdzie może to być, czy to może być na sterowniku ? Na bank. Czyli to to co jest pod akumulator ? Czy takie sterowniki się naprawia, czy w rachubę wchodzi jedynie kupno innego Przetwornik jest dodatkowo klejony - zatem nie da się go rozebrać (mnie się nie udało). Trzeba szukać używki - koszt na allegro to zwykle ok. 200zł.
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
8E0 919 283 A (B6) lub 8E0 919 283 C i E (B7) to sterowniki 8-kanałowe. Natomiast 8Z0 919 283 A (B6) oraz 8E0 919 283 B i D (B7) to sterowniki 4 kanałowe. Sterowniki z B7 nie potrzebują dodatkowego kabelka z sygnałem prędkości (informację dostają z magistrali CAN Komfort). Kolejne różnice dotyczą bezpośredniego połączenia z przełącznikiem świateł wstecznych oraz światła przeciwmgielnego (w B6 osobne w kable, w B7 już nie stosowane). Pozostałe niuanse Bartek już wyjaśnił.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Kup silniczek/podnośnik drzwi kierowcy w wersji FULL - czyli 16-pinowe gniazdo lusterka ma wszystkie piny (zamiast 8 w wersji LOW). Wersje Full to: - 8E1 959 801 - 8E1 959 801 E - 8E1 959 801 F - 8E1 959 801 G Na początek zacznij jednak od podłączenia się do modułu komfortu i odczytania jakie rzeczywiście sterowniki masz w aucie. Na zdjęciu poniżej w pierwszym wersie EXTRA masz wypisane sterowniki przednich drzwi - tak samo sprawdzisz to u siebie (altenratywna droga to zdjęcie tapicerki i odczytanie numeru bezpośrednio z modułu).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Jutro po południu będę - jeśli Artur da mi zielone światło Rano podlecę i sprawdze...tak jak rozmawialiśmy będę dzwonił...jakby co to ja na spota w takim towarzystwie się urwę z pracy No to super - jak zatwierdzisz fotele to ok 15:00 wyruszam. ...i znów trzeba będzie kasę na myjce zostawić
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Jutro po południu będę - jeśli Artur da mi zielone światło
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Dzięki Artur - zadzwonię jutro do Marka. Ojj, dzięki forum jest takich coraz więcej ---------- Post dopisany 24-09-2012 at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany 21-09-2012 at 23:59 ---------- Kedyś musiał nadejść taki dzień... Dziś po raz pierwszy autko zawiodło mnie w trasie (jak się okazało, nie ze swojej winy ). Leciałem na Bydgoszcz po graty i tuż za Gnieznem... Coś zaczęło przerywać, poszarpywać. Myślę sobie - czy to już czas na skrzynkę No ale nic to - Gniezno jakoś przeleciałem, na trasię chcę się rozpędzać a tu mocy brak i za d*pą chmura dymu... WFT! Objawy jak przy wywalonym wężu do IC. Zaglądam pod maskę - wszystko na swoim miejcu... Próbuje ujechać dalej - przerywa między 20 - 50km/h. Jak chcę depnąć - znów to samo (brak mocy i czarny stefan za mną). Za chwilę wywaliło Check Engine - nie chciałem ryzykować więc poprosiłem kumpla aby podleciał po mnie lawetą... Wjeżdżamy na kanał iiiii... BINGO. Spadł wąż z IC - jak składali auto w ASO, zapomnieli założyc opaski Kolejny dzień i wyjazd w d*pę - życie...
-
B6 DIVISION
Ani z przycisku kierowcy ani danych drzwi?Ani tak ani tak. Ale w dół idzie.Bartek pomożesz w temacie przetwornica :confused4:Niestety nie znam się na przetwornikach - zagadaj do Gwerty albo HiRide.Co do podnośnika - może silniczek padł padł albo wiązka do niego? Jakieś błędy w MK?Błędów brak.Takie przetwornice znalazłem na allegro tylko kurde AUDI A3 A4 PRZETWORNICA XENONU LAMPA XENON (2631369529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy będą pasować?? Pożycz od kogoś silniczek i sprawdź czy bangla.