Treść opublikowana przez Bart-S
-
B6 DIVISION
Ile? - potrzebuję coś na testy... ---------- Post dopisany at 09:18 ---------- Poprzedni post napisany at 09:17 ---------- Gdybym miał wybór to drugi raz nie kupiłbym lotki z B7 tylko szukał ori z B6 why? bo ja musze w koncu swoja po 3 latach lezakowania w garazu przykleic Spróbuj Michu wymienić światło stopu jak Ci padną poszczególne żarówki...
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Na tym schemacie masz swoją wiązkę tylnych czujników... Czujniki są oznaczone G203/G204/G205/G206 - jak widzisz każdy ma po 3 piny (oznaczenia 1,2 i 3 przy czujnikach). Ta beleczka na środku opisana jako J446 to sterownik PDC - do niego podłączasz wiązkę tylnych czujników (czarną kostką 12-pinową - od tego właśnie masz oznaczenie T12i/* gdzie * to numer pinu). Tutaj oczywiście nic nie mieszasz tylko z racji, że masz gotowy kabelek - po prostu podłączasz go do sterownika w odpowiednie gniazdo (pasuje tylko w jedno więc nie będzie problemu z rozpoznaniem). Nad "belką" J446 widzisz jeszcze dwa kabelki idące do głośnika (oznaczony jako H15) - tutaj jest już oznaczenie T16f (tym razem chodzi o brązową kostkę 16-pin). Masz podaną grubość przewodu jaki należy zastosować (czyli 0,22mm) oraz piny, w które należy się wpiąć (brązowy 2 do głośnika 2 // brązowy 10 do głośnika 1). Tyle jeśli chodzi o tył - teraz pozostają brakujące sygnału które trzeba ciągnąć z przodu auta: - zasilanie stałe (z bezpiecznika nr 17) - zasilanie po stacyjce (z bezpiecznika nr 5) - masa (dowolnie, jakiś punkt śrubowy w bagażniku na pewno się znajdzie) - CAN (na wysokości modułu komfortu znajdziesz odpowiednią wiązkę - splecione ze sobą kabelki pomarańczowo/zielony i pomarańczowo/brązowy) - linia diagnostyczna (złacze diag w półce pod kierownicą, mostkujesz się w kabelek zielono/niebieski podłączony do pinu 15) Wszystkie te rzeczy wyprowadzasz z brązowej kostki 16-pin ze sterownika PDC (tej samej w której omawialiśmy głośnik nieco wyżej). Poniższe schematy są przeznaczone dla B6 - dlatego kilka rzeczy pomijasz: - sygnał prędkości (T16f/1) - włącznik biegu wstecznego (T16f/6) - światło przeciwmgielne (dla aut wyposażonych w moduł haka) (T16f/5)
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Slo - podeślij mi numer do Ciebie (zapalniczka jest sprawna).
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Jak nie straszny Ci dystans to wbijaj do mnie (Września).
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Poprawiłem.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam w klubie to widać że nie tylko ja pracuje w niedziele ;/ a gdzie robisz? W Gestampie - karoserię dla VW...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
:hi:zapalniczka dziarga? nie wiadomo, Bartek wziął ją do roboty sprawdzić czy bangla. Długo jeszcze siedzieliście i marzliście? Ekipa siedziała chyba do 21/22. Potem ze Smokiem grzebaliśmy jego audio i PDC do 1:00.
-
B6 DIVISION
Gdybym miał wybór to drugi raz nie kupiłbym lotki z B7 tylko szukał ori z B6
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
W Wiadomościach podali, że ktoś zmarł w trakcie maratonu... 37lat.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Tzn jeżeli chodzi o mocowanie to wiem że trzeba je zmienić , pierścień duży na mały, widziałem gdzieś opis. Jeżeli chodzi o elektrykę to wszystkie piny w 6-pinowej wtyczce b6 i b7 mają podobny opis co za co odpowiada, czyli w samej wtyczce obejdzie się bez przekładania pinów, czyli jest p&p ?? Czy ten czujnik światła jest jeszcze do czegoś podpięty oprócz CLH??próbował go ktoś dołączyć do lustra b7?? Czy jakieś błędy wyskakują?? sory że tak dobitnie pytam ale trochę zabawy z uchwytem jest więc wolał bym wiedzieć wszystko na 100% chodzi o konkretnie to lustro: LUSTERKO WEWNETRZNE FOTOCHROM Audi RS4/S4 Avant B7 (2645291964) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. W B6 masz wbudowany czujnik światła - w B7 jest to osobny moduł (zawierający także czujnik deszczu) wkładany w podstawę lusterka. Czujnik nie jest podłączony do C/LH tylko do MCE i to on zajmuje się podaniem odpowiednich sygnałów wyjściowych (czyli uruchamiających tryb doświetlania). Rozpiskę pinów lusterka masz w pierwszym poście - zarówno dla B6 jak i B7 (po prostu porównaj sobie opis pinów).
-
B6 DIVISION
Te pierwsze to ori z B6 - te drugie ori z B7. Listwy progowe w tych nadwoziach były inne.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Jeśli nie dokładasz żadnego nowego sprzętu - nie trzeba robić nic poza przepisaniem kodowania (lub jeśli zapomniałeś spisać, przeliczeniem go od nowa). Oprócz CODING, ważne są też tak jak napisał Góral - kodowania kanałów 61 (pakiet światło, elektryka tylnych drzwi), 62 (funkcje komfortowe czyli domykanie szyb/szyberdachu) i 63 (w przypadku szyb dwuwarstowych dodatkowa adapacja silniczków). W zasadzie po instalacji nowego MK powinno się zawsze weryfikować w/w rzeczy (bardzo często w CODING znajduję dziwne wartości - najlepiej po prostu przy montażu nowego modułu, przeliczyć wszystko jeszcze raz i odpalić dokładnie to co chcemy - zajmuje to przecież tylko chwilę). Oprócz tego trzeba jeszcze przyuczyć MK do kluczyków (adaptacje, z tego co pamiętam to grupa 21 - procedura opisana i nagrana przez Domjenicka - podwieszona w Warsztacie B6/B7).
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam w klubie
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Wszyscy mi to mówią
-
Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
ale że na czarno na jałowym? Nie. Na biało/bezbarwnie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Slo trzeba tunel zwalić - wbijaj jutro do mnie to się zrobi (30 minut i po robocie). Mam taką zapalniczkę - leży od czasu jak montowałem mini-panel pod czujnik kontroli ciśnienia w oponach i webasto. Jutro u mnie od 14:00 mini-rezo-spot - przyjeżdża Andrzej srb38vx, daniel_sen, smoku666...
-
Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
Tak się zastanawiam... Po przesiadce na Motula widzę, że jak jest zimny to mocno kopci (obserwacje na biegu jałowym). No i wraz ze wzrostem temperatury silnika przestaje... W A4 mam tak samo
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Wkładałem i wyjąłem - nie sprawdziły się. Teraz są żarówki imitujące ksenon (opisywałem je kilka stron wstecz).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
to bedzie jakas sciepa czy jak gdzie ten nr konta?? ojcu teraz sciagalem igle nowke b6 z niemiec 2001 dobry wypas i wogole za 17 tys a oni takiego parcha chcieli wiecej niz 22 tys buhaha. pozdro Bartek mądry chlopak jestes wiec bedzie dobrze. a Twoja fura kozak. pozdro Ściepy nie będzie Ale dzięki za wsparcie
-
Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
- Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
No z tego co wiem, wkrótce także i u Ciebie- Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
Kluczyka nie przypisujesz do licznika tylko do modułu komfortu. No chyba, że chodzi Ci o transponder i połączenie z immobilizerem... (jak coś to na PW).- Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
Dziś znalazłem chwilkę i podłączyłem sterownik memo do magistrali CAN - potem szybkie kodowanko w Gateway-u i wszystko śmiga (zarówno zapis do pamięci jak i przyporządkowanie kluczyków). Teraz trzeba szybko szukać lusterek w full opcji- Skradziona A4 w Poznaniu - Sprawa Bart-s'a i właściciela
Naprawdę dziękuję ale tu nie chodzi o dumę tylko o inne okoliczności o których nie chcę pisać na oficjalnym forum (jeśli ktoś ma ochotę to możemy podyskutować na pw). Numeru konta nie podam i pieniążków żadnych nie przyjmę - odświeżyłem ten wątek ponieważ sporo ludzi interesowało się sprawą więc wypadało przedstawić jej finał. Nie chcę aby ktoś pomyślał, że wpisując się tu liczę na wcześniejsze deklaracje - absolutnie tak nie jest, zresztą przedstawiłem już swoje zdanie na ten temat. Za mój czas i pomoc dla Was nic mi się nie należy - robię to bezinteresownie, bo po prostu to lubię i naprawdę cieszy mnie to gdy swoją wiedzą mogę komuś pomóc. Satysfakcja z tego płynąca zupełnie mi wystarczy. Życie jest dziwne i nigdy nie wiesz co się spotka. Być może kiedyś naprawdę będę potrzebował pomocy - dobrze wiedzieć, że mogę na Was liczyć. Dzięki- Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
W kontekście typowego zachowania dla 1.8T ciężko mi się jednoznacznie wypowiedzieć - ponieważ nie używam na co dzień tej jednostki Natomiast co do analizy sytuacji którą opisujecie - jest to jak najbardziej normalne, ponieważ po wrzuceniu D sprzęgło zostaje częściowo zamknięte (poślizg) co wiąże się z obciążeniem silnika i ze spadkiem obrotów. To że RPM po powrocie do pozycji Parking już nie podchodzą wyżej wcale mnie nie martwi - a dokładając do tego fakt, że obaj macie tak samo - wygląda na to, że jest to normalne zachowanie. - Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...