Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ile? - potrzebuję coś na testy... ---------- Post dopisany at 09:18 ---------- Poprzedni post napisany at 09:17 ---------- Gdybym miał wybór to drugi raz nie kupiłbym lotki z B7 tylko szukał ori z B6 why? bo ja musze w koncu swoja po 3 latach lezakowania w garazu przykleic Spróbuj Michu wymienić światło stopu jak Ci padną poszczególne żarówki...
  2. Na tym schemacie masz swoją wiązkę tylnych czujników... Czujniki są oznaczone G203/G204/G205/G206 - jak widzisz każdy ma po 3 piny (oznaczenia 1,2 i 3 przy czujnikach). Ta beleczka na środku opisana jako J446 to sterownik PDC - do niego podłączasz wiązkę tylnych czujników (czarną kostką 12-pinową - od tego właśnie masz oznaczenie T12i/* gdzie * to numer pinu). Tutaj oczywiście nic nie mieszasz tylko z racji, że masz gotowy kabelek - po prostu podłączasz go do sterownika w odpowiednie gniazdo (pasuje tylko w jedno więc nie będzie problemu z rozpoznaniem). Nad "belką" J446 widzisz jeszcze dwa kabelki idące do głośnika (oznaczony jako H15) - tutaj jest już oznaczenie T16f (tym razem chodzi o brązową kostkę 16-pin). Masz podaną grubość przewodu jaki należy zastosować (czyli 0,22mm) oraz piny, w które należy się wpiąć (brązowy 2 do głośnika 2 // brązowy 10 do głośnika 1). Tyle jeśli chodzi o tył - teraz pozostają brakujące sygnału które trzeba ciągnąć z przodu auta: - zasilanie stałe (z bezpiecznika nr 17) - zasilanie po stacyjce (z bezpiecznika nr 5) - masa (dowolnie, jakiś punkt śrubowy w bagażniku na pewno się znajdzie) - CAN (na wysokości modułu komfortu znajdziesz odpowiednią wiązkę - splecione ze sobą kabelki pomarańczowo/zielony i pomarańczowo/brązowy) - linia diagnostyczna (złacze diag w półce pod kierownicą, mostkujesz się w kabelek zielono/niebieski podłączony do pinu 15) Wszystkie te rzeczy wyprowadzasz z brązowej kostki 16-pin ze sterownika PDC (tej samej w której omawialiśmy głośnik nieco wyżej). Poniższe schematy są przeznaczone dla B6 - dlatego kilka rzeczy pomijasz: - sygnał prędkości (T16f/1) - włącznik biegu wstecznego (T16f/6) - światło przeciwmgielne (dla aut wyposażonych w moduł haka) (T16f/5)
  3. Slo - podeślij mi numer do Ciebie (zapalniczka jest sprawna).
  4. Jak nie straszny Ci dystans to wbijaj do mnie (Września).
  5. Witam w klubie to widać że nie tylko ja pracuje w niedziele ;/ a gdzie robisz? W Gestampie - karoserię dla VW...
  6. :hi:zapalniczka dziarga? nie wiadomo, Bartek wziął ją do roboty sprawdzić czy bangla. Długo jeszcze siedzieliście i marzliście? Ekipa siedziała chyba do 21/22. Potem ze Smokiem grzebaliśmy jego audio i PDC do 1:00.
  7. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Gdybym miał wybór to drugi raz nie kupiłbym lotki z B7 tylko szukał ori z B6
  8. W Wiadomościach podali, że ktoś zmarł w trakcie maratonu... 37lat.
  9. Tzn jeżeli chodzi o mocowanie to wiem że trzeba je zmienić , pierścień duży na mały, widziałem gdzieś opis. Jeżeli chodzi o elektrykę to wszystkie piny w 6-pinowej wtyczce b6 i b7 mają podobny opis co za co odpowiada, czyli w samej wtyczce obejdzie się bez przekładania pinów, czyli jest p&p ?? Czy ten czujnik światła jest jeszcze do czegoś podpięty oprócz CLH??próbował go ktoś dołączyć do lustra b7?? Czy jakieś błędy wyskakują?? sory że tak dobitnie pytam ale trochę zabawy z uchwytem jest więc wolał bym wiedzieć wszystko na 100% chodzi o konkretnie to lustro: LUSTERKO WEWNETRZNE FOTOCHROM Audi RS4/S4 Avant B7 (2645291964) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. W B6 masz wbudowany czujnik światła - w B7 jest to osobny moduł (zawierający także czujnik deszczu) wkładany w podstawę lusterka. Czujnik nie jest podłączony do C/LH tylko do MCE i to on zajmuje się podaniem odpowiednich sygnałów wyjściowych (czyli uruchamiających tryb doświetlania). Rozpiskę pinów lusterka masz w pierwszym poście - zarówno dla B6 jak i B7 (po prostu porównaj sobie opis pinów).
  10. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Te pierwsze to ori z B6 - te drugie ori z B7. Listwy progowe w tych nadwoziach były inne.
  11. Jeśli nie dokładasz żadnego nowego sprzętu - nie trzeba robić nic poza przepisaniem kodowania (lub jeśli zapomniałeś spisać, przeliczeniem go od nowa). Oprócz CODING, ważne są też tak jak napisał Góral - kodowania kanałów 61 (pakiet światło, elektryka tylnych drzwi), 62 (funkcje komfortowe czyli domykanie szyb/szyberdachu) i 63 (w przypadku szyb dwuwarstowych dodatkowa adapacja silniczków). W zasadzie po instalacji nowego MK powinno się zawsze weryfikować w/w rzeczy (bardzo często w CODING znajduję dziwne wartości - najlepiej po prostu przy montażu nowego modułu, przeliczyć wszystko jeszcze raz i odpalić dokładnie to co chcemy - zajmuje to przecież tylko chwilę). Oprócz tego trzeba jeszcze przyuczyć MK do kluczyków (adaptacje, z tego co pamiętam to grupa 21 - procedura opisana i nagrana przez Domjenicka - podwieszona w Warsztacie B6/B7).
  12. Witam w klubie
  13. ale że na czarno na jałowym? Nie. Na biało/bezbarwnie.
  14. Slo trzeba tunel zwalić - wbijaj jutro do mnie to się zrobi (30 minut i po robocie). Mam taką zapalniczkę - leży od czasu jak montowałem mini-panel pod czujnik kontroli ciśnienia w oponach i webasto. Jutro u mnie od 14:00 mini-rezo-spot - przyjeżdża Andrzej srb38vx, daniel_sen, smoku666...
  15. Tak się zastanawiam... Po przesiadce na Motula widzę, że jak jest zimny to mocno kopci (obserwacje na biegu jałowym). No i wraz ze wzrostem temperatury silnika przestaje... W A4 mam tak samo
  16. Wkładałem i wyjąłem - nie sprawdziły się. Teraz są żarówki imitujące ksenon (opisywałem je kilka stron wstecz).
  17. to bedzie jakas sciepa czy jak gdzie ten nr konta?? ojcu teraz sciagalem igle nowke b6 z niemiec 2001 dobry wypas i wogole za 17 tys a oni takiego parcha chcieli wiecej niz 22 tys buhaha. pozdro Bartek mądry chlopak jestes wiec bedzie dobrze. a Twoja fura kozak. pozdro Ściepy nie będzie Ale dzięki za wsparcie
  18. No z tego co wiem, wkrótce także i u Ciebie
  19. Kluczyka nie przypisujesz do licznika tylko do modułu komfortu. No chyba, że chodzi Ci o transponder i połączenie z immobilizerem... (jak coś to na PW).
  20. Dziś znalazłem chwilkę i podłączyłem sterownik memo do magistrali CAN - potem szybkie kodowanko w Gateway-u i wszystko śmiga (zarówno zapis do pamięci jak i przyporządkowanie kluczyków). Teraz trzeba szybko szukać lusterek w full opcji
  21. Naprawdę dziękuję ale tu nie chodzi o dumę tylko o inne okoliczności o których nie chcę pisać na oficjalnym forum (jeśli ktoś ma ochotę to możemy podyskutować na pw). Numeru konta nie podam i pieniążków żadnych nie przyjmę - odświeżyłem ten wątek ponieważ sporo ludzi interesowało się sprawą więc wypadało przedstawić jej finał. Nie chcę aby ktoś pomyślał, że wpisując się tu liczę na wcześniejsze deklaracje - absolutnie tak nie jest, zresztą przedstawiłem już swoje zdanie na ten temat. Za mój czas i pomoc dla Was nic mi się nie należy - robię to bezinteresownie, bo po prostu to lubię i naprawdę cieszy mnie to gdy swoją wiedzą mogę komuś pomóc. Satysfakcja z tego płynąca zupełnie mi wystarczy. Życie jest dziwne i nigdy nie wiesz co się spotka. Być może kiedyś naprawdę będę potrzebował pomocy - dobrze wiedzieć, że mogę na Was liczyć. Dzięki
  22. W kontekście typowego zachowania dla 1.8T ciężko mi się jednoznacznie wypowiedzieć - ponieważ nie używam na co dzień tej jednostki Natomiast co do analizy sytuacji którą opisujecie - jest to jak najbardziej normalne, ponieważ po wrzuceniu D sprzęgło zostaje częściowo zamknięte (poślizg) co wiąże się z obciążeniem silnika i ze spadkiem obrotów. To że RPM po powrocie do pozycji Parking już nie podchodzą wyżej wcale mnie nie martwi - a dokładając do tego fakt, że obaj macie tak samo - wygląda na to, że jest to normalne zachowanie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.