Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. A co Piotruś - też kupiłeś Passata ?
  2. Niestety nie - piec który kupiłem jakiś czas temu jest wypalony. Potrzebuję nowy wymiennik ciepła oraz komplet przewodów + zawór do obiegu wody.
  3. Powoli zabieram się za przygotowania do zimy. Grzesiu podesłał mi swoją przetwornicę na testy i w końcu mogłem dojść dlaczego przednia szyba nie grzeje Kupiłem trzecią już z kolei przetwornicę - poprzednie dwie trafiłem uszkodzone Towar jest już na aucie - błędów w klimie brak, napięcia prawidłowe. Pozostaje czekać na przymrozki
  4. Centralka alarmu jest w MK - sygnał do sterowników drzwi (bo to one wysterowują zamki) leci po CANie więc tutaj możesz zapomnieć o analogu. Wybranego sygnału należy szukać w wiązce między silniczkiem danych drzwi a zamkiem. ...spróbowałbym szczęścia z niebieskim kabelkiem (pin 1 w 12-pinowej kostce sterownika drzwi - wchodzi w pin 3 w zamku). Oczywiście dot. drzwi kierowcy.
  5. Jest to co chciałem czyli alcantara, grzanie i pamięć. Jak widzisz, trzeba je przywrócić do żywych
  6. Vario - kupiłem nowy środek do Paska. Zgodnie z planem skóra + alcantara - zacznij się przymierzać
  7. Tzn? A może wkład z ASO Volvo? Masz pewność, że środek piecyka jest tip-top. Z używkami nigdy nie wiadomo w jakim stanie kupujesz No właśnie po 2 latach rozebrałem piec a tam wszystko popalone... Teraz to już d*pa ze zwrotem. Najpewniej kupię zestaw naprawczy (nie wychodzi tak źle). ---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 19:53 ---------- ...i tak brakuje mi jeszcze przewodów do wody i zaworka. Trochę wkładu zostało.
  8. Czyli to jednak bezpiecznik - wymieniaj i dawaj znać jak tam grzanie ---------- Post dopisany at 19:51 ---------- Poprzedni post napisany at 19:47 ---------- Ja przed chwilą skończyłem montaż swojej przetwornicy. Teraz tylko czekać na przymrozek
  9. Nikt z nas nie dokopał się pod izolację ale z racji umiejscowienia przyjęliśmy, że to bezpiecznik. Możesz spróbować obejść ten element podłączając się na krótko przewodami o zbliżonym przekroju - jeśli masz czas to zdejmij izolację i ustal co to jest.
  10. U mnie okazało się, że kupiłem wypalony piec - już za późni na reklamację (muszę od nowa szukać gratów ).
  11. Tak to czarne z dwoma wybrzuszeniami to bezpiecznik (a przynajmniej tak mi się wydaje bo na schemacie jest uwzględniony tuż przy aku a tam nic nie ma). W pierwszej wersji przetwornika dla B6 - tej bez literki - nie ma go wcale...
  12. Na tym dużym czerwonym jest 12V?
  13. Sprawdziłem i jest zwarcie z dodatnią klemą, ale napięcia na tym przewodzie brak Testowałem przy odpalonym i na włączonym odmrażaniu przedniej szyby (bo chyba wtedy należy wykonać ten pomiar?), próbowałem również bez odpalenia ale ofert ten sam - brak napięcia w tym przewodzie. No to tu masz problem. Może jakaś nitka jeszcze trzyma... Rozbierz izolację i sprawdź miejsce zaznaczone na foto.
  14. To co masz zaznaczone na fotce - wbijasz się w ten cieńszy (to ten był u mnie uwalony). Oprócz przejścia sprawdź jakie jest napięcie. ...przewaliłem w końcu przewody do trzeciego przetwornika, który udało mi się kupić (E). Działa ...dziś rano po wyjściu z pracy miałem 4 stopnie C, jeśli dziś będzie podobnie to pewnie w końcu uda się przetestować szybkę w warunkach polowych
  15. Poprawiłem linki - fotki już działają (poniżej umiejscowienie bezpiecznika - trzeba ściągnąć troszkę taśmy z przewodu aby się do niego dostać). Aby zweryfikować bezpiecznik nie musisz ryć izolacji - po prostu wbij się miernikiem w ten cienki czerwony kabelek i zobacz czy ma zasilanie. Jeśli nie to albo bezpiecznik jest uwalony albo masz przerwę w obwodzie - najprawdopodobniej tam gdzie ja miałem wcześniej (zaznaczone na foto). Ta usterka generowała mi wcześniej błąd, który odczytałeś u siebie w klimie. Teraz w kwestii kostek - jak już znajdziesz 2-żyłowy przewód do szyby, leć po nim w stronę przetwornka. Tak znajdziesz jeszcze jeden kabel do niego przymocowany - będzie to jedna żyła (przy jego kostce zobaczysz, że kabelek jest biało/żółty). Rozpinasz ten konektor i mierzysz napięcie (ale po stronie przetwornika!) - jeśli wszystko jest OK, będzie 12V.
  16. Zacznij od sprawdzenia bezpiecznika na przewodach zasilających przetwornik - pisałem o tym kilka stron wcześniej (jest tam fotka). Nie trzeba wyciągać akumulatora - przetwornik i szyba są połączone wtyczką (2 kabelki) która znajduje się przy obudowie filtra kabinowego. Po rozpięciu tej kostki sprawdź miernikiem obwód szyby - oporność powinna mieścić się w zakresie od 1.5 do 3.3om. Jeśli od strony przetwornika wszystko jest OK to na kabelku do klimy (wtycza z pojedynczym kablem, będzie zaraz obok tej do szyby) powinno być napięcie zgodne z tym co podaje aku czyli nieco powyżej 12V. Jeśli będzie mniej niż 5V - patrz na elaborat kilka postów wyżej.
  17. Ja tez miałem wszystkie kody i doooopa wszystko zalezy od KOMFORTU kto jaki ma . ---------- Post dopisany 20-09-2012 at 15:10 ---------- Poprzedni post napisany 16-09-2012 at 18:52 ---------- Wyrezane przed garazem http://s19.postimage.org/fvq334s9v/IMG_7758.jpg Yebany
  18. Paweł - jestem pewny przepływu informacji. Sterownik klimy przy braku warunków (temperatura powietrza oraz odczyt z czujników w duktach) lub wyłączonym trybie ogrzewania otwiera obwód połączenia z przetwornicą (brak przejścia). Zamyka go dopiero w momencie wysterowania (włączenie ogrzewania szyby) a następnie przy pomocy aktywacji wbudowanego tranzystora obniża napięcie do zakresu od 5 do 8V na co przetwornik reaguje uruchomieniem obwodu ogrzewania szyby - to cała filozofia działania tego układu. Samą przetwornicę testowałem już poza autem - opisywałem ten przypadek wcześniej. Zasiliłem ją napięciem 13,5V a na obwód szyby podłączyłem rezystory dające w sumie 3om. Następnie na wyjście z przetwornika podałem 7V i... obwód grzania szyby zadziałał - spaliło mi rezystory (dałem zwykłe a nie ceramiczne, dywan nadpalony ). Test na przetworniku Grześka wykonałem na aucie - czyli przetwornik zasilony z aku i na tym zmierzyłem napięcie na rozłączonym kabelku lecącym do klimy (odczyt napięcia taki sam jak na aku czyli wszystko się zgadza).
  19. To ja poproszę te 4 - założę sobie w zimówkach
  20. No to nic już nie muszę pisać - galeria mówi sama za siebie
  21. Nie dostałem linka
  22. No problem. W następną sobotę ustawimy kąt i wymienimy olej + filtr. Powinno też starczyć czasu na DVD i ogarnięcie tunera TV.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.