Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. Masz wszystko w pierwszym poście... Instalacja włącznika A (lub w instalacji LOW (MCE A, C i D): Odpowiadając na kilka pytań, które dostałem na pw – aby założyć włączniki o zwiększonej funkcjonalności czyli ten z końcówką A lub B (auto) w przypadku gdy wcześniej używaliśmy przełącznika standardowego - wymagane będzie przełożenie pinów w kostce włącznika świateł. I tak aby uruchomić światła mijania, postojowe i pozycyjne (plus ze stacyjki) przekładamy pin 4 do 11. Aby podać stałe zasilanie dla świateł postojowych i pozycyjnych – przekładamy pin 16 do 14.
  2. W tym przypadku akurat można zastosować przewód o większym przekroju.
  3. Mi wytrzymał ponad 300k tylko rozrusznik też już wymaga regeneracji W TDI jest to średnio jest to 200 000km. W benzyniakach ze względu na mniejsze wibracje generowane przez silnik na pewno wytrzyma dłużej... Właśnie z powodu budowy skrzyni wytrzymuje dłużej niż w manualu.
  4. Pakiet oświetleniowy masz w drzwiach (czerwona lampka z boku i biała pod spodem tapicerki drzwi) oraz w przestrzeni nóg - pod fotelami oraz pod schowkiem pasażera i pod kierownicą... Moduł J obsługuje pakiet ale to, że go masz nie oznacza, że auto ma w/w oświetlenie.
  5. Tylne sprężyny powinny być OK natomiast przód na pewno nie przejdzie... Generalnie jest tak, że przy obniżaniu masz niższą kategorię wagową dla sprężyn sportowych (o jedną lub dwie klasy zależnie od wyposażenia). A tutaj u Ciebie jest przód J a u sprzedającego H czyli o 1 kategorię lżejszy. Jeśli już koniecznie chcesz pakować się w ori springi (jeszcze raz powtórzę, efektu z ori sprężynami na chwilę obecną nie da się ostatecznie przewidzieć - dlatego poleciłem Ci weiteki), to szukaj sprężyn 1BE/1BV z kategorią o jedną niższą co u Ciebie z przodu i o jeden stopień lub dwa niższą niż u Ciebie z tyłu. Zatem jeśli masz 0JJ i 0YK to szukaj 0JK i 0YL (numery wyciągniesz sobie z mojego wykazu - niech to będą oznaczenia typowe dla B6 - w B7 przesunięto zakresy mas). Z drugiej strony cena kusi - chociaż ja np. sprzedałem moje sprężyny za 200zł. Jak nie zaboli Cię te 350zł to można spróbować - najwyżej poszukamy czegoś na przód (tył IMO siądzie prawidłowo).
  6. To bardzo prosto sprawdzić... Wejdź w adaptacje MK na kanał 61 i zakoduj pakiet światło. Jeśli przyjmie kodowanie (OK + po wyjściu i ponownym wejściu na kanał będzie nadal prawidłowa wartość - to znaczy, że masz sterownik High).
  7. Wymień jak najszybciej na prawidłowy - zrób 100km i wymień jeszcze raz... 1000zł w plecy Jeśli masz możliwość - to skrzynia out i płukanie...
  8. To jest moduł dla Cabrio w wersji m.in. europejskiej czyli pod 433MHz. Nie testowałem MK dla tego nadwozia ale tutaj całkiem możliwe, że nie ma tak szerokiego podziału jak dla sedana czy avanta... ...podejrzewam, że dowolny moduł 8H0 ma pełną funkcjonalność.
  9. Nie ma to jak dostać w papę z klapy
  10. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Najgorzej jest z Multi - dwumas sieje w skrzyni niezłe spustoszenie... Zastanawiam się czy nie wprowadzić go do interwału serwisowego CVT
  11. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    W B6 masz 4 wersje 1.9TDI AVB - 100KM ----> dwumas dla skrzyni manualnej: 038 105 266 AM (producent Sachs) BKE - 115KM ----> dwumas dla skrzyni manualnej: 03G 105 266 P (producent Sachs) AVF - 131KM ----> dwumas dla skrzyni manualnej: 03G 105 266 AT (producent LuK) // dla Multitronic: 038 105 317 B (producent LuK) AWX - 131KM ----> dwumas dla skrzyni manualnej: 038 105 266 AN (producent LuK) Jeśli chodzi o B7 i silnik 2.0TDI... BLB - 140KM BNA - 136KM BPW - 140KM BRD - 170KM BRE - 140KM BRF - 163KM BVA - 163KM BVF - 126KM BVG - 121KM Wszystkie manuale mają dwumas 03G 105 266 AT produkcji LuK-a. Multitronic ma dwumas 03G 105 317 D (ten sam producent). W B7 masz tesz 2 silniki 1.9TDI: BKE - 115KM BRB - 116KM Każdy z nich ma ten sam dwumas czyli 03G 105 266 P.
  12. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    W manualu masz dwumas i w nim sprzegło w automacie (np. Multitronic czy S tronic) masz dwumas na zewnątrz skrzyni i mokre sprzęgło wewnątrz przekładni na wałku wejściowym... Tak jak napisał Darek - to dwie różne konstrukcje a więc różne elementy składowe. ok dziekuje za odpowiedz a jeszcze z czystej ciekawosci Bartku znasz wszystkie wymiary sprzegieł w 2.0 ?? Chodzi mi o skrzynie manualne Wymiary? Kupujesz część przeznaczoną dla danego auta i w żadne wymiary się nie bawisz... Z manualem nie pomogę - zajmuję się automatami.
  13. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    W manualu masz dwumas i w nim sprzegło w automacie (np. Multitronic czy S tronic) masz dwumas na zewnątrz skrzyni i mokre sprzęgło wewnątrz przekładni na wałku wejściowym... Tak jak napisał Darek - to dwie różne konstrukcje a więc różne elementy składowe.
  14. Chodzi o to, że zarówno ori przetwornik E jak i A z A8 działają z szybką w B6... U nas problemem nie jest sposób wykonania instalacji elektrycznej tylko coś nawala - najpewniej przetwornik właśnie...
  15. Właśnie... przecież jak zadziała to i tak nie wróci
  16. To dawaj Grześ do mnie
  17. Ale co tu chcesz Bartku zgadywać... Każdy panel klimy z B6 obsługuje grzaną szybę. Przy prawidłowo zmierzonej oporności szyby problem leży albo w wiązce elektrycznej albo w samym przetworniku napięcia. ...niestety za 8E0 907 133 E trzeba zapłacić 2345zł i to utrudnia całą sprawę (gdyby nie tyle siana, to już dawno kupiłbym nową przetwornicę i sprawa by się wyjaśniła). Mam jeszcze jeden "sterownik" tylko nie mam kiedy dorobić mu wiązki (ma ucięte przewody ) - może z tym jeszcze jedno podejście zrobię... Jak Grzesiu się zgodzi i znajdzie czas to może wyślij mu swój przetwornik - niech założy i sprawdzi czy jest OK?
  18. Zmieniłem panel G na AH - dam Ci znać dziś po południu czy coś się zmieniło w kwestii błędu obwodu... Aktualnie mam przetwornik napięcia z A8 i w klimie G pokazywało ten sam błąd, który miałem z zamontowanym przetwornikiem E z B6. ---------- Post dopisany at 19:58 ---------- Poprzedni post napisany at 00:55 ---------- Po podmiance na klimę AH brak poprawy - nadal wywala "Open Circuit". Spróbuję w tygodniu do tego przysiąść...
  19. To znaczy, że jutro o 15:00 do mnie zadzwoń i powiem Ci co robić aby zdiagnozować usterkę (nr telefonu wysyłam na PW)
  20. Mam przygotowaną - spróbuję znaleźć czas aby wrzucić ją dziś lub jutro...
  21. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    288x245 Dzięki wielkie Bartku ​ Sprawdź jeszcze na wszelki wypadek kody na wlepie... 1LB/1KD?
  22. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    288x245
  23. co na to Gosia? Iiii juuużżżż zzzamęęęttt ssieeeejjjjeeeszzzz?????? ...mówisz, że tak Ci dogodziłem
  24. Zapomnij o regeneracji - źle zrobiony rozwali Ci motor. Tutaj nie ma co oszczędzać szczególnie dlatego, że jeździsz CVT.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.