Treść opublikowana przez Bart-S
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Masz wszystko w pierwszym poście... Instalacja włącznika A (lub w instalacji LOW (MCE A, C i D): Odpowiadając na kilka pytań, które dostałem na pw – aby założyć włączniki o zwiększonej funkcjonalności czyli ten z końcówką A lub B (auto) w przypadku gdy wcześniej używaliśmy przełącznika standardowego - wymagane będzie przełożenie pinów w kostce włącznika świateł. I tak aby uruchomić światła mijania, postojowe i pozycyjne (plus ze stacyjki) przekładamy pin 4 do 11. Aby podać stałe zasilanie dla świateł postojowych i pozycyjnych – przekładamy pin 16 do 14.
-
Przycisk zdalnego otwierania klapy bagażnika (4E4/4E5)
W tym przypadku akurat można zastosować przewód o większym przekroju.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Mi wytrzymał ponad 300k tylko rozrusznik też już wymaga regeneracji W TDI jest to średnio jest to 200 000km. W benzyniakach ze względu na mniejsze wibracje generowane przez silnik na pewno wytrzyma dłużej... Właśnie z powodu budowy skrzyni wytrzymuje dłużej niż w manualu.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Pakiet oświetleniowy masz w drzwiach (czerwona lampka z boku i biała pod spodem tapicerki drzwi) oraz w przestrzeni nóg - pod fotelami oraz pod schowkiem pasażera i pod kierownicą... Moduł J obsługuje pakiet ale to, że go masz nie oznacza, że auto ma w/w oświetlenie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Tylne sprężyny powinny być OK natomiast przód na pewno nie przejdzie... Generalnie jest tak, że przy obniżaniu masz niższą kategorię wagową dla sprężyn sportowych (o jedną lub dwie klasy zależnie od wyposażenia). A tutaj u Ciebie jest przód J a u sprzedającego H czyli o 1 kategorię lżejszy. Jeśli już koniecznie chcesz pakować się w ori springi (jeszcze raz powtórzę, efektu z ori sprężynami na chwilę obecną nie da się ostatecznie przewidzieć - dlatego poleciłem Ci weiteki), to szukaj sprężyn 1BE/1BV z kategorią o jedną niższą co u Ciebie z przodu i o jeden stopień lub dwa niższą niż u Ciebie z tyłu. Zatem jeśli masz 0JJ i 0YK to szukaj 0JK i 0YL (numery wyciągniesz sobie z mojego wykazu - niech to będą oznaczenia typowe dla B6 - w B7 przesunięto zakresy mas). Z drugiej strony cena kusi - chociaż ja np. sprzedałem moje sprężyny za 200zł. Jak nie zaboli Cię te 350zł to można spróbować - najwyżej poszukamy czegoś na przód (tył IMO siądzie prawidłowo).
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
To bardzo prosto sprawdzić... Wejdź w adaptacje MK na kanał 61 i zakoduj pakiet światło. Jeśli przyjmie kodowanie (OK + po wyjściu i ponownym wejściu na kanał będzie nadal prawidłowa wartość - to znaczy, że masz sterownik High).
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Wymień jak najszybciej na prawidłowy - zrób 100km i wymień jeszcze raz... 1000zł w plecy Jeśli masz możliwość - to skrzynia out i płukanie...
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
To jest moduł dla Cabrio w wersji m.in. europejskiej czyli pod 433MHz. Nie testowałem MK dla tego nadwozia ale tutaj całkiem możliwe, że nie ma tak szerokiego podziału jak dla sedana czy avanta... ...podejrzewam, że dowolny moduł 8H0 ma pełną funkcjonalność.
-
Przycisk zdalnego otwierania klapy bagażnika (4E4/4E5)
Nie ma to jak dostać w papę z klapy
-
B6 DIVISION
Najgorzej jest z Multi - dwumas sieje w skrzyni niezłe spustoszenie... Zastanawiam się czy nie wprowadzić go do interwału serwisowego CVT
-
B6 DIVISION
W B6 masz 4 wersje 1.9TDI AVB - 100KM ----> dwumas dla skrzyni manualnej: 038 105 266 AM (producent Sachs) BKE - 115KM ----> dwumas dla skrzyni manualnej: 03G 105 266 P (producent Sachs) AVF - 131KM ----> dwumas dla skrzyni manualnej: 03G 105 266 AT (producent LuK) // dla Multitronic: 038 105 317 B (producent LuK) AWX - 131KM ----> dwumas dla skrzyni manualnej: 038 105 266 AN (producent LuK) Jeśli chodzi o B7 i silnik 2.0TDI... BLB - 140KM BNA - 136KM BPW - 140KM BRD - 170KM BRE - 140KM BRF - 163KM BVA - 163KM BVF - 126KM BVG - 121KM Wszystkie manuale mają dwumas 03G 105 266 AT produkcji LuK-a. Multitronic ma dwumas 03G 105 317 D (ten sam producent). W B7 masz tesz 2 silniki 1.9TDI: BKE - 115KM BRB - 116KM Każdy z nich ma ten sam dwumas czyli 03G 105 266 P.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- B6 DIVISION
W manualu masz dwumas i w nim sprzegło w automacie (np. Multitronic czy S tronic) masz dwumas na zewnątrz skrzyni i mokre sprzęgło wewnątrz przekładni na wałku wejściowym... Tak jak napisał Darek - to dwie różne konstrukcje a więc różne elementy składowe. ok dziekuje za odpowiedz a jeszcze z czystej ciekawosci Bartku znasz wszystkie wymiary sprzegieł w 2.0 ?? Chodzi mi o skrzynie manualne Wymiary? Kupujesz część przeznaczoną dla danego auta i w żadne wymiary się nie bawisz... Z manualem nie pomogę - zajmuję się automatami.- B6 DIVISION
W manualu masz dwumas i w nim sprzegło w automacie (np. Multitronic czy S tronic) masz dwumas na zewnątrz skrzyni i mokre sprzęgło wewnątrz przekładni na wałku wejściowym... Tak jak napisał Darek - to dwie różne konstrukcje a więc różne elementy składowe.- Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Chodzi o to, że zarówno ori przetwornik E jak i A z A8 działają z szybką w B6... U nas problemem nie jest sposób wykonania instalacji elektrycznej tylko coś nawala - najpewniej przetwornik właśnie...- Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Właśnie... przecież jak zadziała to i tak nie wróci- Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
To dawaj Grześ do mnie- Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Ale co tu chcesz Bartku zgadywać... Każdy panel klimy z B6 obsługuje grzaną szybę. Przy prawidłowo zmierzonej oporności szyby problem leży albo w wiązce elektrycznej albo w samym przetworniku napięcia. ...niestety za 8E0 907 133 E trzeba zapłacić 2345zł i to utrudnia całą sprawę (gdyby nie tyle siana, to już dawno kupiłbym nową przetwornicę i sprawa by się wyjaśniła). Mam jeszcze jeden "sterownik" tylko nie mam kiedy dorobić mu wiązki (ma ucięte przewody ) - może z tym jeszcze jedno podejście zrobię... Jak Grzesiu się zgodzi i znajdzie czas to może wyślij mu swój przetwornik - niech założy i sprawdzi czy jest OK?- Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Zmieniłem panel G na AH - dam Ci znać dziś po południu czy coś się zmieniło w kwestii błędu obwodu... Aktualnie mam przetwornik napięcia z A8 i w klimie G pokazywało ten sam błąd, który miałem z zamontowanym przetwornikiem E z B6. ---------- Post dopisany at 19:58 ---------- Poprzedni post napisany at 00:55 ---------- Po podmiance na klimę AH brak poprawy - nadal wywala "Open Circuit". Spróbuję w tygodniu do tego przysiąść...- Diagnostyka skrzyni Multitronic od A do Z
To znaczy, że jutro o 15:00 do mnie zadzwoń i powiem Ci co robić aby zdiagnozować usterkę (nr telefonu wysyłam na PW)- Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Mam przygotowaną - spróbuję znaleźć czas aby wrzucić ją dziś lub jutro...- B6 DIVISION
288x245 Dzięki wielkie Bartku Sprawdź jeszcze na wszelki wypadek kody na wlepie... 1LB/1KD?- B6 DIVISION
- [B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
co na to Gosia? Iiii juuużżżż zzzamęęęttt ssieeeejjjjeeeszzzz?????? ...mówisz, że tak Ci dogodziłem- Regeneracja dwumasa
Zapomnij o regeneracji - źle zrobiony rozwali Ci motor. Tutaj nie ma co oszczędzać szczególnie dlatego, że jeździsz CVT. - B6 DIVISION