Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. I kto to mówi Zobaczymy - jakoś sobie poradzę, jeśli nie sam to do chłopaków z VW.
  2. mialem na mysli ze jak po zalozeniu nowej instalacji otworze drzwi przednie to zapalaja sie lampki w suficie a na tylnie nie raguja ale to pewnie dlatego ze teraz mam instalacje na 4 szyby a w drzwiach jeszcze nie zmienilem instalacji i silniczkow nima wlasnie czekam na przesylke a klucze juz wkodowalem i dzialaja ale narazie bez tylnich drzwi wiec problem chyba bede mial rozwiazany WIELKIE dzieki za pomoc Zakoduj tył na elektrykę z tyłu (adaptacje MK, kanał 61). Natomiast oświetlenie w podsufitce nie ma znaczenia czy masz 2 szyby w prądzie czy 4... Albo masz te lampki wyłączone, albo popalone, albo coś się stało z wiązką która je zasila... Światło w bagażniku działa?
  3. ale że na czarno na jałowym? Nie. Na biało/bezbarwnie. Bartas Obadaj czy przypadkiem nie masz poziomu oleju ponad stan i czy nie ubywa płynu chłodzącego ze zbiornika wyrównawczego. Jeśli tak to by znaczyło, że uszczelka może być nieszczelna pod głowicą i płyn chłodzący przedostaje się do oleju. no chyba że tego motula zalałeś dobiero co, to może tak być przez jakiś czas, ale ale po następnej wymianie powinno już być bez dymka To już sprawdzałem - poziom płynu i oleju OK. Dam Ci znać, jak zacznę gmerać przy sterownikach ale IMO nie - chociażby dlatego, że na pokład wlazł driver memo i nawet o przyuczenie VIN-u nie zawołał.
  4. przepraszam nie znalalzem tego widocznie zle szukalem ale dziekuje za pomoc .. mam nadzieje ze jak szyby rusza to i szyber dach tez pojdzie bo wtedy dzialal .. Było już tyle razy to omawiane... Po odłaczeniu aku silniczki w drzwiach gubią adaptację - wtedy jedna z funkcji komforotwych a mianowicie domykanie szyb drzwi nie działa. Siadasz wtedy na miejscu kierowcy i po kolei adaptujesz silniczki czyli: - szyba na maksa w dół i jak już zjedzie przytrzymujesz przycisk jeszcze kilka sekund - szyba na maksa w górę i znów jak dojedzie, też przytrzymujesz przycisk kilka sekund Oznaką prawidłowego zapisania adaptacji jest całkowite zamknięcie/opuszczenie szyby przy pojedynczym użyciu przycisku szyby (wyjątkiem jest sytuacja gdy przycisk jest uszkodzony - wtedy opcje komfortowe działają ale nie da się wysterować szyby pojedyńczym wciśnięciem). przepraszam zle szukalem i nic mi nie wyskakiwalo na ten temat .. ale dziekuje za podpowiedz. mam nadzieje ze jak szyby rusza to i szyber bedzie dzialal jak wczesniej Tak - powinno działać. Ewentualnie sprawdź kodowanie w adaptacjach na kanale 62 - oprócz tego zamknij i otwórz szyber.
  5. Yep. Mają też części do Audi - troszkę zakupów już u nich zrobiłem (są OK).
  6. :polew: Spoko - uważałem aby ich nie uszuszfolić. Są OK W przyszłym tygodniu Bartku pomyślę jak odtransportować Ci stary zestaw do odnowienia... ---------- Post dopisany 18-10-2012 at 18:24 ---------- Poprzedni post napisany 17-10-2012 at 20:53 ---------- Na szybie przedniej mam odprysk - skorzystam więc z pomocy PZU i przy okazji zamontuje się ogrzewaną szybkę Panel klimy już zakupiony:
  7. Są dwa rodzaje wykodowania się kluczy z MK: 1 - przez odłączenie zasilania (wtedy pomaga włożenie klucza do stacyjki, włączenie zapłonu, naciśnięcie przycisków na pilocie, wyłaczenie zapłonu i wyjęcie klucza) 2 - po wymianie MK (no bo skąd niby nowy sterownik ma znać transponder z którym nigdy wcześniej nie pracował). Nie podałeś oznaczenia Twojego MK... Ale skoro zapala oświetlenie nóg z przodu to znaczy, że jest zakodowany pod korby (na kanale 61 ustaw prawidłową wartość). Alarmu można nie kodować - reszta zadziała bez problemu. moj numer MK to CC Pisząc że działa tylko oświetlenie z przodu miałeś na myśli lampki w drzwiach czy te oświetlające nogi?
  8. Było już tyle razy to omawiane... Po odłaczeniu aku silniczki w drzwiach gubią adaptację - wtedy jedna z funkcji komforotwych a mianowicie domykanie szyb drzwi nie działa. Siadasz wtedy na miejscu kierowcy i po kolei adaptujesz silniczki czyli: - szyba na maksa w dół i jak już zjedzie przytrzymujesz przycisk jeszcze kilka sekund - szyba na maksa w górę i znów jak dojedzie, też przytrzymujesz przycisk kilka sekund Oznaką prawidłowego zapisania adaptacji jest całkowite zamknięcie/opuszczenie szyby przy pojedynczym użyciu przycisku szyby (wyjątkiem jest sytuacja gdy przycisk jest uszkodzony - wtedy opcje komfortowe działają ale nie da się wysterować szyby pojedyńczym wciśnięciem).
  9. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    N
  10. Są dwa rodzaje wykodowania się kluczy z MK: 1 - przez odłączenie zasilania (wtedy pomaga włożenie klucza do stacyjki, włączenie zapłonu, naciśnięcie przycisków na pilocie, wyłaczenie zapłonu i wyjęcie klucza) 2 - po wymianie MK (no bo skąd niby nowy sterownik ma znać transponder z którym nigdy wcześniej nie pracował). Nie podałeś oznaczenia Twojego MK... Ale skoro zapala oświetlenie nóg z przodu to znaczy, że jest zakodowany pod korby (na kanale 61 ustaw prawidłową wartość). Alarmu można nie kodować - reszta zadziała bez problemu.
  11. Sterownik D jest 4-kanałowy - więc jeśli podłączasz tylko tył, to będzie śmigać prawidłowo. Do przodu musisz przeciągnąć 5 przewodów: - CAN low (kabel znajdziesz gdzieś przy MK) - CAN high (kabel znajdziesz gdzieś przy MK) - zasilanie stałe z bezpiecznika nr 17 (będzie obstawiony, mostkujesz się) - zasilanie po stacyjce z bezpiecznika nr 5 (będzie obstawiony, mostkujesz się) - K-Line (pin 15 w złaczu gniazdku diagnostycznym - będzie zajęte, mostkujesz się) Oprócz tego jest jeszcze masa ale tą weźmiesz sobie gdzieś ze słupka D (punkt "śrubowy").
  12. Klucze nie działają z Twoim MK bo trzeba je przyuczyć do nowej centralki (procedura jest podwieszona w dziale Warsztat). MK wymień na dowolny z listy obsługujących alarm (pracujących na 433MHz) - spis modułów masz w pierwszym poście.
  13. To wleć jutro na sprawdzenie MCE - dam Ci nowe śruby do lampek (główka o zwiększonej twardości i na imbusa). miałbyś Bartej jeszcze z cztery dodatkowe takie śrubki? Kupiłem cały worek
  14. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Jak ma poduchę z B6 to OK
  15. To wleć jutro na sprawdzenie MCE - dam Ci nowe śruby do lampek (główka o zwiększonej twardości i na imbusa).
  16. Całą rozpiskę masz w pierwszym poście. Na pierwszy ogień trzeba przywrócić instalację do żywych (pozbyć się błędów z MCE). Potem zajmiesz się poprawnością pracy sensora. Lusterko z A3 nie podejdzie (no chyba że tylko po to aby sprawdzić czy działa fotochrom). Generalnie możesz sprawdzić czy lusterko ma zasilanie (pin 1). Instalację od razu przerób pod B zgodnie z pierwszym postem.
  17. Lusterko może być uszkodzone - najprościej podlecieć na lokalnego spota i podmienić na chwilę. Inna droga to analiza wiązki elektrycznej (czy nie ma gdzieś zwarcia lub otwartego obwodu).
  18. Co to znaczy, że instalacja jest fabrycznie przygotowana? Miałeś wcześniej zwykłe lusterko tak?
  19. ale że na czarno na jałowym? Nie. Na biało/bezbarwnie. ej Bartek no to, to nie para? jak zimny zawsze para będzie leciała jak jest chłodno na zewnątrz Całkiem możliwe, tylko nigdy nie spodziewałem się że aż tak ---------- Post dopisany 17-10-2012 at 19:22 ---------- Poprzedni post napisany 13-10-2012 at 00:49 ---------- Kilka dni temu dojechały graty (2 bezpieczniki termiczne 30A, brakujący uchwyt i piny). Dziś zabrałem się dziś za podłączenie elektryki fotela pasażera... Niby pierdoła a na poprowadzenie przewodów zeszło mi dziś troszkę dnia Efekt... Niestety nie obyło się bez zonka - silniczek ustawienia wysokości fotela nie działa (reguluje się tylko pochylenie siedziska). Fotel trzeba będzie wytargać i poszukać usterki (silniczek lub wiązka).
  20. O 14:00 podniosę d*pę po nocce - mnie pasuje.
  21. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    A właśnie miałem do Ciebie pisać pw - czy byś swojego na testy nie pożyczył
  22. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Wandziu - stary zestaw do testów leży i kurzy się. Nie wiem kiedy się za to zabiorę więc nie ma sensu brać więcej sprzętu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.