Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. Opis dla B6 wrzucałem już jakiś czas temu - jest na 2 stronie tego wątku.
  2. Fotele mam manuale, ale lusterka już są elektrycznie składane i są wyposażone w sterowniki obsługujące sterownie pamięcią lusterek (8E1 959 802E , 8E1 959 801). W takim razie MK będzie obsługiwał funkcję pamięci... Potrzebne są lusterka obsługujące pamięć (mają 4 dodatkowe kabelki na pinach od 13 do 16 w wiązce lusterka). Potem pozostaje już tylko dokupienie sterownika memo i podłaczenie mu zasilania, linii diagnostycznej oraz magistrali CAN. Problem w tym, że przy manualnych stołkach nie ma go jak zamocować i u mnie np. leżał sobie za fotelem... ...po zmianie lusterek na full opcję - jeśli dołożysz brakujący panel w drzwiach, oprócz tilta będziesz miał także pamięć lusterek. Tak zrobiłem u siebie - zaczynałem od wariantu nr II opisanego w pierwszym poście. Dopiero później na pokład wlazł zestaw z fabrycznym modułem memo. Jest jeszcze alternatywna metoda - jeśli zależy Ci tylko na funkcji "tilt". Można to zrealizować osobnym (niefabrycznym modułem). Więcej szczegółów poda Ci kolega kfx.
  3. Bogi prosił więc wrzucam schemat modułu haka dla B7 MY2006... Kostka 6-pin w module haka: (8E0 971 636) Pin 1 – Zasilanie stałe sterownika haka z bezpiecznika 27 (30A) (czerwony) Pin 2 – Masa sterownika (brązowy) Pin 3 – Sygnał CAN do MCE (HIGH) [kostka 32-pin, pin 13] (pomarańczowo/zielony) Pin 4 – Sygnał CAN do MCE (LOW) [kostka 32-pin, pin 12] (pomarańczowo/brązowy) Pin 5 – Zasilanie sterownika ze stacyjki (czarny) Pin 6 – Zasilanie lewego światła pozycyjnego przyczepki (czerwono/czarny) Kostka 14-pin w module haka: (8E0 973 714) Pin 1 – Zasilanie świateł stopu przyczepki (szaro/czarny) Pin 2 – Zasilanie lewego kierunkowskazu przyczepki (czarno/szary) Pin 3 – Zasilanie prawego światła pozycyjnego przyczepki (szaro/czerwony) Pin 4 – Zasilanie prawego kierunkowskazu przyczepki (czarno/zielony) Pin 5 – Zasilanie świateł przeciwmgielnych przyczepki (szaro/biały) Pin 6 – x Pin 7 – Zasilanie świateł biegu wstecznego przyczepki (niebiesko/czerwony) Pin 8 – Zasilanie świateł stopu z czujnika pedału hamulca (czerwono/czarny) Pin 9 – x Pin 10 – x Pin 11 – x Pin 12 – Zasilanie włącznika odcięcia prawego światła przeciwmgielnego przyczepki i czujników PDC (czerwono/biały) Pin 13 – x Pin 14 – x Gniazdo 13-pin w haku: (8A0 971 978) Pin 1 - Zasilanie lewego kierunkowskazu przyczepki (czarno/szary) Pin 2 - Zasilanie świateł przeciwmgielnych przyczepki (szaro/biały) Pin 3 – Masa (brązowy) Pin 4 - Zasilanie prawego kierunkowskazu przyczepki (czarno/zielony) Pin 5 - Zasilanie prawego światła pozycyjnego przyczepki (szaro/czerwony) Pin 6 - Zasilanie lewego światła pozycyjnego przyczepki (czerwono/czarny) Pin 7 - Zasilanie świateł stopu przyczepki (szaro/czarny) Pin 8 - Zasilanie świateł biegu wstecznego przyczepki (niebiesko/czerwony) Pin 9 – Zasilanie z bezpiecznika 77 (30A) (czerwono/zielony) Pin 10 – x Pin 11 – x Pin 12 – x Pin 13 – Masa (brązowy) Przekaźnik X-Contact jest w tym samym miejscu co w B6 (nad MCE pozycja nr 6)
  4. Tak. W kodowaniu MK możesz sobie dodać blokowanie zamka klapy bagażnika po przekroczeniu 5km/h (wtedy na bank się nie otworzy ).
  5. a nie czasem w A6 C7/A7? 3.0TDI 204PS Tak Jędrek - masz rację pierwsze Audi z tym zestawieniem to A6 C7 i A7...
  6. I jedno i drugie... Najmocniejsza jednostka TDI w C6/C6FL do jakiej włożono Multitronika to właśnie 2.7L... Pierwsze 3.0TDI z FWD i CVT pojawiło się dopiero w B8FL. No i TIP pali więcej niż CVT (w katalogu podają różnicę 1L ale w praktyce różnice są jednak większe).
  7. To może aby ułatwić... Daily car = B8 albo C6FL. A do zabawy za jakiś czas S4/RS4 sedan... V8 to temat na osobny wątek (który pewnie i tak wkrótce założę ) ale wspominam o tym po to aby uzmysłowić Wam - pomagającym mi w wyborze, że aktualny wybór nie musi mieć Q i super osiągów (od tego będzie weekendowa zabawka). Uparłem się na Multitronika bo cały czas uważam, że w codziennej jeździe będzie liczył się przede wszystkim komfort - a ten rodzaj automatu idealnie się do tego nadaje (nie wspominając o takich plusach jak spalanie na poziomie manualnej jednostki a więc także koszty eksploatacji). Usterek CVT jak dobrze wiecie nie boję się więc... Decydując się na C6FL 2.7TDI z rocznika 2009 mam już w pełni poprawioną jednostkę i usterka dot. sterowania klapkami przepustnicy już mnie nie dotyczy (poprawione wersje silniczków i kanałów ssących). Do tego rozrząd na łańcuchu... Teoretycznie powinno być bezproblemowo jak w 1.9 No może troszkę większe spalanie w mieście...
  8. Też o tym słyszałem. Nie ma jakiejś akcji serwisowej na to w zeszłym roku jak szukałem B8 to nic mi o tym nie było wiadomo.. jak mi Stanley sprawdził 3 sztuki po VINie z Open Sky to w każdej było "coś" (już nie pamiętam co) wymieniane przy dachu To może już to poprawiono. Szyderca:decayed: Młody - ja nic nie mam do RHD. 10 minut jazdy i jestem przyzwyczajony - problem tylko z wyprzedzaniem na drogach LHD...
  9. Filip - częściej mam okazję jeździć C6 niż B8 więc nie mam aż tak dobrego rozeznania w porównaniu tych dwóch nadwozi. Za B8 przemawia bardziej nowoczesny wygląd, na minus oczywiście brak miejsca... Niby dodali te 11cm ale po kilku testach w salonie uważam, że i tak szału nie ma (a jest to rzecz, która najbardziej mnie wkurza w mojej B6). W środku C6 jest wygodnie i przestronnie. Sprzętu też można napakować i ze względu na zabezpieczenia jest to łatwiejsze niż w przypadku B8... Fakt, jest locha ale do wszystkiego można się przyzwyczaić (także do kiery po prawej stronie ). Na zewnątrz jest średnio ale FL po dodaniu pakietu S line jak dla mnie zrywa papę z dachu Tak czy inaczej wybór jest ciężki...
  10. To jest właśnie Daytona... to jeżeli tak to on jest w pakiecie Exclusive - 6Y6Y Srebrny Daytona perłowy Albo gratis z pakietem S line
  11. To jest właśnie Daytona...
  12. Jeszcze w kwestii lakieru - to co znalazłem na budzie RS... Szary Daytona z pakietem połysk... A to nie wiem co to... Albo srebrny "Suzuka" tak się odbija przy kiepskiej pogodzie albo to biały "Gletscher" który za***iście komponuje się z czarnym pakietem optycznym i felgami w Titanium.
  13. ja bym był za tym - powiedziałem już sobie nigdy więcej czarnego - wszystko widać po 5 min po umyciu a poza tym chodzę i pilnuję żeby nikt mi go nie dotknął bo odciski zostają Dziadku - też mam już dość czarnego Monza i Ibis to moje ulubione kolorki z w/w grupy. ---------- Post dopisany at 11:27 ---------- Poprzedni post napisany at 11:23 ---------- ja bym był za tym - powiedziałem już sobie nigdy więcej czarnego - wszystko widać po 5 min po umyciu a poza tym chodzę i pilnuję żeby nikt mi go nie dotknął bo odciski zostają QD i MF Twoim Przyjacielem sprobuj tez iCare od Zymola mam quartz położony i gó..o to daje sorry Bartek za OT Żadne tam OT - dyskutując o takich pierdach pomagacie mi dokonać wyboru.
  14. Też o tym słyszałem. Nie ma jakiejś akcji serwisowej na to
  15. A co byś tam robił Coś się jeszcze znajdzie Jeśli chodzi i typy - silnik i skrzynia są już jasne. Wyposażenie - wiadomo, jak najwięcej a czego nie będzie to się dołoży. Zależy mi głównie na kolor DIS/NAVI, panorama w dachu, Audi Drive Select. Jako bonusy, wewnętrzny S line (fotele koniecznie półskóra) i B&O. Natomiast w kwestii lakieru: - biały Ibis - czarny Phantom - szary Meteor (lepszy byłby Daytona ale nie widzę go w palecie barw B8) - srebrny Monza
  16. Gdyby nie fakt, że to świeża i w związku z tym droga sprawa - mierzyłbym w B8FL 3.0TDI... Po lifcie wydali go bez Q z CVT, czyli jak dla mnie idealnie. A tak, pozostaje ślinić się na 190KM 2.7TDI. Tyle, że za tą V6 też trzeba już ładnie dopłacić Grześ - a może odkupię od Ciebie B8
  17. Nadal się nie zdecydowałem - Cabrio jest super ale mniejsza sztywność tego nadwozia jest jednak odczuwalna przy bardziej agresywnej jeździe... Docelowo chciałbym aby były dwa auta - ale w chwili obecnej jeśli już to raczej przesiadka na nowszy model A4 lub C6 (koniecznie CVT ). Jeśli C6 to FL 2.7TDI. W B8 z kolei jest trochę więcej opcji silnikowych do wyboru... 2.0TFSI, 2.0TDI lub 2.7TDI... Teraz pytanie za ile wystawić B6. Na allegro ceny za TDI 2004 od 25 do 38 tyś - większość to ogóry. Potem jest kilka sztuk od 38 do 44 tyś ale też niczym szczególnym się nie wyróżniają...
  18. Młody - już chyba czas na zmiany Gośka nie chce się zgodzić na sprzedaż... Powiedziała że mam wywalić TDI i wsadzić swój wymarzony silnik V8 od RS-a
  19. Heeh Grześ - skąd te informacje U Ciebie nigdy nie było lipy z informacjami Tak coś czuje .......rezacze tak mają Auto gotowe ale lakiernia ociąga się ze zderzakiem. Miałem odbierać w ubiegły piątek... ---------- Post dopisany 23-07-2012 at 23:37 ---------- Poprzedni post napisany 18-07-2012 at 21:19 ---------- No i w końcu wyjechało autko. Jest malina - dobrze zrobili wszystko, cały przodek nowiutki Jeszcze nie dostałem FV ale wyszło 15 000PLN. Dziękuję Ci PZU Za tydzień zaczynam urlop więc postaram się zamontować heble 320/288 A potem... chyba sprzedam
  20. Heeh Grześ - skąd te informacje
  21. Nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie... Na pewno bez zasilania zaworu servo-magiel chodzi ciężej niż na 1N1. Nie wiem czy to zdrowe tak jeździć...
  22. Napisz na pw skąd klikasz.
  23. U siebie mam 19" - od dwóch lat... Nic się nie dzieje.
  24. To wcześniejsze szarpanie - trudno powiedzieć (musiałbym się przejechać i obejrzeć bloki). To co masz teraz - moim zdaniem to sterownik skrzyni.
  25. Kurcze pierwszy raz się z czymś takim spotkałem - u mnie też są LEDy i nie było problemu nigdy (a pierwsze testy również odbyły się na BA). No cóż, najważniejsze że działa

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.