Treść opublikowana przez Bart-S
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Opis dla B6 wrzucałem już jakiś czas temu - jest na 2 stronie tego wątku.
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Fotele mam manuale, ale lusterka już są elektrycznie składane i są wyposażone w sterowniki obsługujące sterownie pamięcią lusterek (8E1 959 802E , 8E1 959 801). W takim razie MK będzie obsługiwał funkcję pamięci... Potrzebne są lusterka obsługujące pamięć (mają 4 dodatkowe kabelki na pinach od 13 do 16 w wiązce lusterka). Potem pozostaje już tylko dokupienie sterownika memo i podłaczenie mu zasilania, linii diagnostycznej oraz magistrali CAN. Problem w tym, że przy manualnych stołkach nie ma go jak zamocować i u mnie np. leżał sobie za fotelem... ...po zmianie lusterek na full opcję - jeśli dołożysz brakujący panel w drzwiach, oprócz tilta będziesz miał także pamięć lusterek. Tak zrobiłem u siebie - zaczynałem od wariantu nr II opisanego w pierwszym poście. Dopiero później na pokład wlazł zestaw z fabrycznym modułem memo. Jest jeszcze alternatywna metoda - jeśli zależy Ci tylko na funkcji "tilt". Można to zrealizować osobnym (niefabrycznym modułem). Więcej szczegółów poda Ci kolega kfx.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Bogi prosił więc wrzucam schemat modułu haka dla B7 MY2006... Kostka 6-pin w module haka: (8E0 971 636) Pin 1 – Zasilanie stałe sterownika haka z bezpiecznika 27 (30A) (czerwony) Pin 2 – Masa sterownika (brązowy) Pin 3 – Sygnał CAN do MCE (HIGH) [kostka 32-pin, pin 13] (pomarańczowo/zielony) Pin 4 – Sygnał CAN do MCE (LOW) [kostka 32-pin, pin 12] (pomarańczowo/brązowy) Pin 5 – Zasilanie sterownika ze stacyjki (czarny) Pin 6 – Zasilanie lewego światła pozycyjnego przyczepki (czerwono/czarny) Kostka 14-pin w module haka: (8E0 973 714) Pin 1 – Zasilanie świateł stopu przyczepki (szaro/czarny) Pin 2 – Zasilanie lewego kierunkowskazu przyczepki (czarno/szary) Pin 3 – Zasilanie prawego światła pozycyjnego przyczepki (szaro/czerwony) Pin 4 – Zasilanie prawego kierunkowskazu przyczepki (czarno/zielony) Pin 5 – Zasilanie świateł przeciwmgielnych przyczepki (szaro/biały) Pin 6 – x Pin 7 – Zasilanie świateł biegu wstecznego przyczepki (niebiesko/czerwony) Pin 8 – Zasilanie świateł stopu z czujnika pedału hamulca (czerwono/czarny) Pin 9 – x Pin 10 – x Pin 11 – x Pin 12 – Zasilanie włącznika odcięcia prawego światła przeciwmgielnego przyczepki i czujników PDC (czerwono/biały) Pin 13 – x Pin 14 – x Gniazdo 13-pin w haku: (8A0 971 978) Pin 1 - Zasilanie lewego kierunkowskazu przyczepki (czarno/szary) Pin 2 - Zasilanie świateł przeciwmgielnych przyczepki (szaro/biały) Pin 3 – Masa (brązowy) Pin 4 - Zasilanie prawego kierunkowskazu przyczepki (czarno/zielony) Pin 5 - Zasilanie prawego światła pozycyjnego przyczepki (szaro/czerwony) Pin 6 - Zasilanie lewego światła pozycyjnego przyczepki (czerwono/czarny) Pin 7 - Zasilanie świateł stopu przyczepki (szaro/czarny) Pin 8 - Zasilanie świateł biegu wstecznego przyczepki (niebiesko/czerwony) Pin 9 – Zasilanie z bezpiecznika 77 (30A) (czerwono/zielony) Pin 10 – x Pin 11 – x Pin 12 – x Pin 13 – Masa (brązowy) Przekaźnik X-Contact jest w tym samym miejscu co w B6 (nad MCE pozycja nr 6)
-
Przycisk zdalnego otwierania klapy bagażnika (4E4/4E5)
Tak. W kodowaniu MK możesz sobie dodać blokowanie zamka klapy bagażnika po przekroczeniu 5km/h (wtedy na bank się nie otworzy ).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
a nie czasem w A6 C7/A7? 3.0TDI 204PS Tak Jędrek - masz rację pierwsze Audi z tym zestawieniem to A6 C7 i A7...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
I jedno i drugie... Najmocniejsza jednostka TDI w C6/C6FL do jakiej włożono Multitronika to właśnie 2.7L... Pierwsze 3.0TDI z FWD i CVT pojawiło się dopiero w B8FL. No i TIP pali więcej niż CVT (w katalogu podają różnicę 1L ale w praktyce różnice są jednak większe).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
To może aby ułatwić... Daily car = B8 albo C6FL. A do zabawy za jakiś czas S4/RS4 sedan... V8 to temat na osobny wątek (który pewnie i tak wkrótce założę ) ale wspominam o tym po to aby uzmysłowić Wam - pomagającym mi w wyborze, że aktualny wybór nie musi mieć Q i super osiągów (od tego będzie weekendowa zabawka). Uparłem się na Multitronika bo cały czas uważam, że w codziennej jeździe będzie liczył się przede wszystkim komfort - a ten rodzaj automatu idealnie się do tego nadaje (nie wspominając o takich plusach jak spalanie na poziomie manualnej jednostki a więc także koszty eksploatacji). Usterek CVT jak dobrze wiecie nie boję się więc... Decydując się na C6FL 2.7TDI z rocznika 2009 mam już w pełni poprawioną jednostkę i usterka dot. sterowania klapkami przepustnicy już mnie nie dotyczy (poprawione wersje silniczków i kanałów ssących). Do tego rozrząd na łańcuchu... Teoretycznie powinno być bezproblemowo jak w 1.9 No może troszkę większe spalanie w mieście...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Też o tym słyszałem. Nie ma jakiejś akcji serwisowej na to w zeszłym roku jak szukałem B8 to nic mi o tym nie było wiadomo.. jak mi Stanley sprawdził 3 sztuki po VINie z Open Sky to w każdej było "coś" (już nie pamiętam co) wymieniane przy dachu To może już to poprawiono. Szyderca:decayed: Młody - ja nic nie mam do RHD. 10 minut jazdy i jestem przyzwyczajony - problem tylko z wyprzedzaniem na drogach LHD...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Filip - częściej mam okazję jeździć C6 niż B8 więc nie mam aż tak dobrego rozeznania w porównaniu tych dwóch nadwozi. Za B8 przemawia bardziej nowoczesny wygląd, na minus oczywiście brak miejsca... Niby dodali te 11cm ale po kilku testach w salonie uważam, że i tak szału nie ma (a jest to rzecz, która najbardziej mnie wkurza w mojej B6). W środku C6 jest wygodnie i przestronnie. Sprzętu też można napakować i ze względu na zabezpieczenia jest to łatwiejsze niż w przypadku B8... Fakt, jest locha ale do wszystkiego można się przyzwyczaić (także do kiery po prawej stronie ). Na zewnątrz jest średnio ale FL po dodaniu pakietu S line jak dla mnie zrywa papę z dachu Tak czy inaczej wybór jest ciężki...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
To jest właśnie Daytona... to jeżeli tak to on jest w pakiecie Exclusive - 6Y6Y Srebrny Daytona perłowy Albo gratis z pakietem S line
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
To jest właśnie Daytona...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Jeszcze w kwestii lakieru - to co znalazłem na budzie RS... Szary Daytona z pakietem połysk... A to nie wiem co to... Albo srebrny "Suzuka" tak się odbija przy kiepskiej pogodzie albo to biały "Gletscher" który za***iście komponuje się z czarnym pakietem optycznym i felgami w Titanium.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
ja bym był za tym - powiedziałem już sobie nigdy więcej czarnego - wszystko widać po 5 min po umyciu a poza tym chodzę i pilnuję żeby nikt mi go nie dotknął bo odciski zostają Dziadku - też mam już dość czarnego Monza i Ibis to moje ulubione kolorki z w/w grupy. ---------- Post dopisany at 11:27 ---------- Poprzedni post napisany at 11:23 ---------- ja bym był za tym - powiedziałem już sobie nigdy więcej czarnego - wszystko widać po 5 min po umyciu a poza tym chodzę i pilnuję żeby nikt mi go nie dotknął bo odciski zostają QD i MF Twoim Przyjacielem sprobuj tez iCare od Zymola mam quartz położony i gó..o to daje sorry Bartek za OT Żadne tam OT - dyskutując o takich pierdach pomagacie mi dokonać wyboru.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Też o tym słyszałem. Nie ma jakiejś akcji serwisowej na to
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
A co byś tam robił Coś się jeszcze znajdzie Jeśli chodzi i typy - silnik i skrzynia są już jasne. Wyposażenie - wiadomo, jak najwięcej a czego nie będzie to się dołoży. Zależy mi głównie na kolor DIS/NAVI, panorama w dachu, Audi Drive Select. Jako bonusy, wewnętrzny S line (fotele koniecznie półskóra) i B&O. Natomiast w kwestii lakieru: - biały Ibis - czarny Phantom - szary Meteor (lepszy byłby Daytona ale nie widzę go w palecie barw B8) - srebrny Monza
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Gdyby nie fakt, że to świeża i w związku z tym droga sprawa - mierzyłbym w B8FL 3.0TDI... Po lifcie wydali go bez Q z CVT, czyli jak dla mnie idealnie. A tak, pozostaje ślinić się na 190KM 2.7TDI. Tyle, że za tą V6 też trzeba już ładnie dopłacić Grześ - a może odkupię od Ciebie B8
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Nadal się nie zdecydowałem - Cabrio jest super ale mniejsza sztywność tego nadwozia jest jednak odczuwalna przy bardziej agresywnej jeździe... Docelowo chciałbym aby były dwa auta - ale w chwili obecnej jeśli już to raczej przesiadka na nowszy model A4 lub C6 (koniecznie CVT ). Jeśli C6 to FL 2.7TDI. W B8 z kolei jest trochę więcej opcji silnikowych do wyboru... 2.0TFSI, 2.0TDI lub 2.7TDI... Teraz pytanie za ile wystawić B6. Na allegro ceny za TDI 2004 od 25 do 38 tyś - większość to ogóry. Potem jest kilka sztuk od 38 do 44 tyś ale też niczym szczególnym się nie wyróżniają...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Młody - już chyba czas na zmiany Gośka nie chce się zgodzić na sprzedaż... Powiedziała że mam wywalić TDI i wsadzić swój wymarzony silnik V8 od RS-a
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Heeh Grześ - skąd te informacje U Ciebie nigdy nie było lipy z informacjami Tak coś czuje .......rezacze tak mają Auto gotowe ale lakiernia ociąga się ze zderzakiem. Miałem odbierać w ubiegły piątek... ---------- Post dopisany 23-07-2012 at 23:37 ---------- Poprzedni post napisany 18-07-2012 at 21:19 ---------- No i w końcu wyjechało autko. Jest malina - dobrze zrobili wszystko, cały przodek nowiutki Jeszcze nie dostałem FV ale wyszło 15 000PLN. Dziękuję Ci PZU Za tydzień zaczynam urlop więc postaram się zamontować heble 320/288 A potem... chyba sprzedam
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Heeh Grześ - skąd te informacje
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie... Na pewno bez zasilania zaworu servo-magiel chodzi ciężej niż na 1N1. Nie wiem czy to zdrowe tak jeździć...
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Napisz na pw skąd klikasz.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
U siebie mam 19" - od dwóch lat... Nic się nie dzieje.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
To wcześniejsze szarpanie - trudno powiedzieć (musiałbym się przejechać i obejrzeć bloki). To co masz teraz - moim zdaniem to sterownik skrzyni.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Kurcze pierwszy raz się z czymś takim spotkałem - u mnie też są LEDy i nie było problemu nigdy (a pierwsze testy również odbyły się na BA). No cóż, najważniejsze że działa