Treść opublikowana przez Bart-S
-
Multitronic gubi adaptacje
Ani szarpanie ani ADP RUN nie jest jednoznacznym wskaźnikiem tego, że brakuje adaptacji - kasując grupę 00 przywracasz układ do ustawień fabrycznych zatem oprócz adaptacji sprzęgieł kasujesz także inne parametry zapisane w pamięci sterownika. Na dzień dobry podłaczenie komputera i analiza bloków pomiarowych zarówno skrzyni jak i silnika. ...odbierz PW.
-
Multitronic gubi adaptacje
Tak, komunikat serwisowy czy też jego skasowanie nie ma nic wspólnego z szarpaniem. Po czym wnosisz, że "wypadła" adaptacja? (pomijam póki co fakt, że po zrobieniu nowej było OK).
-
Awarie MULTITRONIKA
Awarie CVT są różne - najczęstrzym objawem jest szarpanie (w bardziej skrajnych przypadkach auto po prostu się zatrzymuje i nie chce jechać). 7-płytkowe sprzęgło posiadają jedynie skrzynie zestawiane z silnikiem dysponującym maksymalnym momentem obrotowym większym niż 300Nm (zatem wszystkie diesle + benzyniaki od 3L). Jeśli szukasz fajnejm, bezawaryjnej i taniej w eksploatacji jednostki z Mulitronikiem to polecam albo 1.8T albo 1.9TDI najlepiej wyprodukowane po sierpniu 2004r.
-
Multitronic gubi adaptacje
Kiedy ostatni raz wymieniałeś ATF? Jaki przebieg auta?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Jeszcze najbliższy tydzień mam zawalony - możemy planować po następnym weekendzie (nie wiem czy wolisz w tygodniu czy weekend). No niestety - oprócz pracy jeszcze to musiało mi spaść na głowę :wallbash:Jeśli nic nie wyskoczy nowego to za dwa tygodnie możemy zrobić Twoją kanapę Na bank - ale to nie wcześniej niż za 2 tygodnie. Póki nie było tylu zamówień - byłem w Poznaniu praktycznie na każdym spocie
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
Pod fabryczny alarm - zabezpieczenie przed odholowaniem.
-
[b7 BPG] 2.0 t fsi quattro Abt Recaro S-line Neon Led STAGE 4 Total Custom - 402.9Ps/518.1Nm "SUKCES DONE " !!!
Fajna i bardzo dobrze wyposażona fura Pakiet ABT to rzadkość więc na drodze z pewnością się wyróżnia - fela bardzo dobrze dobrana do body (komplet pięknie się prezentuje). Nie jestem fanem końcówek x4 ale mogę przymknąć na to oko (jako że to tylko moja fanaberia ).
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jam Ci to Waść - o tak miało być! Nie skojarzyłbym nigdy - miałeś kiedyś inne felgi? Siema! Jutro odbieram części z ASO - wleć w czwartek pop/wieczór to sobie odbierzesz. Pozdro! Bart
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Tak - auto potrzebne a formalności od groma. Pewnie naprawa trochę potrwa
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Zadzwoń do serwisu Audi, przedstaw się jako właściciel auta i poproś o informację. A to serwis zbiera takie informacje, nie znam się na tym jestem początkującym kierowcą i początkującym właścicielem jakiegokolwiek auta? Tak - polityka serwisu autoryzowanego zabrania udostępniania szczegółowych informacji (są to dane wewnętrzne serwisu). Jednak jak dobrze zagadasz to udostępnią takie info. Przede wszystkim przedstaw się jako właściciel auta. BTW - zmień opis (wpisałes skrzynię Tiptronic a masz Multi).
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Zadzwoń do serwisu Audi, przedstaw się jako właściciel auta i poproś o informację. Ja jakieś 3-4 miesiące temu chciałem się coś dowiedzieć o swoim samochodzie po VIN to za nic nie chcieli powiedzieć czegokolwiek.. Kamil - wszystko zależy od tego na jaki serwis trafisz i jak zagadasz
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Zadzwoń do serwisu Audi, przedstaw się jako właściciel auta i poproś o informację.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Na bank gdzieś leży.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Dobry najt
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Gdyby to było coś większego to pewnie skończyłoby się źle - nie było szans na hamowanie (jak noga znalazła się na miejscu to zwierzak był już za autem). Heble już od 2-tygodni w garażu - no ale teraz sobie poczekają
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Dawno nic nie pisałem - zarobiony na maxa (z garażu nie wychodzę ). W międzyczasie przyjechał zestawik hebli od Dev-a - niestety w najbliższym czasie nie będzie możliwości montażu A oto dlaczego W nocy z czwartku na piątek wracałem do chaty z Lublina i 40km od domu na A2 tuż za Koninem wyskoczył mi na drogę jakiś zwierzak (wszystko działo się tak szybko, że nawet nie wiem co to było - pies czy lis...). Leciałem poniżej przepisowej prędkości (110km/h) a i tak nie miałem szansy go wyminąć (wpierdzielił się bezpośrednio przed auto). Od razu zatrzymanie - i dobrze bo okazało się, że strzał poszedł w chłodnicę (momentalnie wywaliło cały płyn). No i mam teraz auto unieruchomione Poszły: - nakładka zderzaka (góra OK, ale wszystkie mocowania od dołu pozrywane) - spojler zderzaka - kratki środkowa i lewa - osłony dolne silnika i skrzyni - mocowanie (pas przedni) - kierownica powietrza doładowania - chłodnica wody i ATF - chłodnica klimy - przewody układu wspomagania Wygląda niegroźnie a gratów do naprawy (nie licząc robocizny) nazbierało się za 9 000 PLN :wallbash:No nic - ubezpieczenie mam na oryginalnych częściach więc teraz to zmartwienie PZU ...a miało być nie bite
-
Problem automat + godny serwis skrzyń - okolice Rzeszowa.
Jeśli chodzi Ci o frazę "w tipie" to koledze chodzi pewnie o tryb sekwencyjny Kiedy ostatni raz był wymieniany ATF w skrzyni?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Najlepiej wycieczka do Wawy - nasz forumowy inżynier jaro4444 ma zaprzyjaźniony warsztat, który wyprowadzi ten silnik na ludzi
-
Multitronic głośniej pracuje na P,R,D i S
Koledzy dobrze trafili - mam za dużo zleceń i ostatnio zaniedbałem dział "napędowy" Wstępnie, za hałasy może odpowiadać dwumas - po zdjęciu skrzynki wyjaśni się.
-
Problem ze skrzynią automatyczną
Uszkodzony sterownik skrzyni - z objawów wnoszę, że padło to co klęka najczęściej (połączenia czujnika zakresu przełożeń). Do naprawy i nie jest to nic strasznego.
-
Błędy w multitronicu.
Najprawdopodobniej uszkodzony sterownik skrzyni - trzeba wytargać i sprawdzić.
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
Dzięki chopy - jak maci jakieś uwagi, lub można coś poprawić - piszcie. Mam coraz większy zapierdziel i w związku z tym coraz mniej czasu na forum ale gdy tylko znajdę chwilę - wszystko uzupełnię Paweł - słuszna uwaga z tą masą (przeoczyłem to:doh:).
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
Tak jak napisałem - braki w opisie + fotki zostaną wkrótce uzupełnione.
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
- Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Może szarpać... Przy zbyt dużym poziomie brak objawów poza zwiększonym spalaniem. - Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7