Treść opublikowana przez Bart-S
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
A tak wiesz, przymierzam się Bart, będziesz rezał łącznie z tym zaworem blokującym przepływ? Tak - składam całość na ori gratach, łącznie z zaworem. Mario, widzisz??!! Bart, byłbyś w stanie rozgryźć co trzeba dokupić (głównie węże) by zamontować go (zawor ten) w V6? U mnie podobno inna jest metalowa rura obiegu płynu z lewej strony silnika (nie wiem jak to nazwać) więc chęć montażu tego zaworu jest u mnie minimalna. Ale w celach poznawczych chciałbym wiedzieć Z uwagi na to, że rezam układ przy R4 - ciężko mi będzie odnieść się do V6 (rysunki w ETCE są poglądowe co nie bardzo pomaga w rozkminianiu takich spraw). To już bardziej do Mario jest to pytanie...
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
normalny wynik, w koncu masz multitronica Za dużo Michu. Multi powinno palić w okolicach osiągów manuala - sprawdziłbym czy nie ma przelanego ATF w skrzyni. Napisz proszę jak sprawdzić czy nie ma za dużo płynu w skrzyni Trzeba podgrzać ATF do 35-40 stopni i przy tej konkretnej temperaturze otworzyć korek kontrolny - zleci nadmiar (jak nic nie poleci, oleju jest za mało). Procedura jest tak naprawdę troszkę bardziej skomplikowana - generalnie bez kanału oraz komputera i oprogramowania diagnostycznego się nie obejdzie.
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Tak, w B5 też jest Servotronic.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Tomku powiedz coś więcej - ja go kupuję za 455zł... Bartku zestaw o którym piszesz ROZRZĄD DO 1.9 TDI (AVB, AWX, AVF, BKE, BPW, BRB) (038 198 119A) 330zł w zestawie: 1x ROLKA NAPINACZA 038 109 243 M (NOMINOWANY ZNAKIEM AUDI/VW) 1x ROLKA PROWADZĄCA 038 109 244 J (NOMINOWANY ZNAKIEM VW) 1x PASEK ROZRZĄDU 038 109 119 P (NOMINOWANY ZNAKIEM VW) + elementy przydatne do wymiany http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=240729.0 Dobra cena ale dlaczego tylko rok gwarancji? Na klamoty kupione w ASO masz 24 m-ce
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Tomku powiedz coś więcej - ja go kupuję za 455zł...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Biorąc pod uwagę opisane na forum przypadki uszkodzeń zamienników - raczej założę ori zestaw... 038 198 119 A (zestaw: pasek zębaty, napinacz i rolka) [536zł] 038 121 011 JX (pompa wody - trzeba oddać starą) [197zł] 03G 903 137 E (pasek wielorowkowy) [91zł] 038 903 315 AH (napinacz) [197zł] 03G 145 276 (rolka odwracająca) [132zł] Po rabacie wychodzi mi 980zł - zakładał będę sam (no chyba, że w serwisie dostanę jakąś dobrą cenę - warto mieć rozrząd wpisany w historię).
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
A tak wiesz, przymierzam się Bart, będziesz rezał łącznie z tym zaworem blokującym przepływ? Tak - składam całość na ori gratach, łącznie z zaworem.
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
A tak wiesz, przymierzam się [br]Dopisany: 01 Luty 2012, 05:00_________________________________________________ ...-14 tutaj. Przydałoby się dogrzewanie w aucie
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Grześ, tak czekałem aż wstaniesz Ale czy ten podział to to co myślę? Inne prowadzenie przewodów (profil węża) ze względu na rurki układu chłodzenia ATF?
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Dobra miśki - potrzebuję pomocy przy doborze zestawu węży wodnych (ori zestaw dla 4-cyl. diesla B6) W ETCE przy poszczególnych wężykach mam dwa warianty (przy jednym z nich jest dopisek "automatic" - czy mam rozumieć, że chodzi o auto ze skrzynią automatyczną?) Dla przykładu - wąż cieczy chłodzącej (pozycja 13 na rysunku 261-32) występuje w wariantach 8E0 265 352 E lub 8E0 265 352 B z dopiskiem automatic... HELP
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Niestety nie mam danych dot. sygnału jakim odpalany jest detonator. był ale nie na naszym forum, zle sie dzieje, z tego co cztam powyżej, wydaje mi sie ze adaptacja kiery b7 nie da sie zrobić w 100%, ciekawe czy wystrzelony 1-wszy ładunek z dwóch w poduszcze z B7 napompuje ją w takim stopniu jak pojedynczy ładunek w b6, bo jesli tak, to jeszce mialoby sens. [br]Dopisany: 31 Styczeń 2012, 21:50_________________________________________________ Tutaj B7 i nie idzie tego zauwazyć, wyglada jak jedno napompowanie Cool - skoro opóźnienie w detonacji 2-giego ładunku wynosi np 40ms to tego przecież nie zauważysz. Tak sobie myślę, że to drugie napełnienie poduszki gazem ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa chronionej osoby. Chodzi o to, że jak przywalisz łbem to uderzenie powoduje częściowe wypchnięcie gazu wypełniającego worek. Drugi strzał napełni poduszkę jeszcze raz zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo (np. gdybyś miał przywalić jeszcze raz). Ktoś jeszcze pytał o konstrukcję poduszki 2 stopniowej – komora pierwszego ładunku jest większa i wypełnia prawie cały kapsel airbag (pierwszy strzał jest mocniejszy). W niej znajduje się mniejsza komora drugiego ładunku (adekwatnie mniejszego – stąd moja teoria dot. strzału „uzupełniającego”). Tak sobie myślę, że skoro mamy tyle potwierdzonych przypadków gdzie poduszka nie wypaliła – to najprawdopodobniej detonatory w B6 i B7 są inne. Całość zapewne została ustawiona tak aby reagowała na konkretny sygnał (dzięki temu można chociaż w części wykluczyć przypadkowe odpalenie). Zatem nie powinno mieć znaczenia czy jest zrobiony mostek czy też podłączona została tylko wiązka do pierwszego zapalnika – skoro na mostku nie odpaliło to na „single player” też nie odpali (im więcej o tym myślę, tym bardziej utwierdzam się w tym przekonaniu).
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Tak tylko u nas nie ma osobnego sterownika dla wspomagania. Jedyna szansa to sterownik kolumny kierowniczej (chociaż po wstępnych poszukiwaniach nic ciekawego nie znalazłem), bo parametrów przekaźnika nie zmienisz...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Latem wydałem komuś z forum cały komplet listw za free Została mi tylko lewa tylna szybka.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
...może gdyby nie te wąsy
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Sterownik w zależności od siły uderzenia i kierunku decyduje czy odpali 1 ładunek czy 2. Przy niewielkim uderzeniu nie jest potrzebna poduszka "napompowana" w całości i wystarczy tylko jeden ładunek. napompowana dałem w cudzysłowie bo to duże uogólnienie... Jeżeli odpalony będzie tylko jeden ładunek to poduszka rozwinie się wolniej i będzie miększa, bo będzie w niej mniej gazu. Niestety nie masz racji - w B7 zawsze wywala 2 ładunki. Sterownik decyduje jedynie w jakim odstępie czasu ma to nastąpić - zależnie od przeanalizowanych sygnałów od czujników uderzeń opóźnienie detonacji drugiego ładunku wynosi od 5 do 40 milisekund.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ciężko coś jednoznacznie stwierdzić... "Bip-y" OK. MVB13 na rozgrzanym też OK (na 3-cim cylindrze 0.8 ale póki nie przekracza 1 jest dobrze). Jeśli chodzi o kopcenie - potwierdzam, że ma to miejsce tylko gdy silnik nie jest rozgrzany (dziś po dojściu do 90 stopni, nawet dymka nie było widać). Marcin jakie znasz techniki diagnostyczne PD - chodzi mi już o konkrety bo w kontekście diagnostyki VCDS-em już nic więcej nie zrobię. Irek (jaro4444) namawia mnie abym odwiedził Patroxa. Jeśli znalazłbym kogoś rzetelnego w Poznaniu to mógłbym się zastanowić... Czyszczenie raczej odpada - skoro STP nie pomógł to w ultradźwięki chyba nie ma się co pakować (= PD na stół) szkoda kasy. sprawdzic PD mozesz w kazdm serwisie boscha. tyle ze zweryfikuja dawke oraz jej rozpylenie ( odpowiednie cisnienie). nie wiem jak z praca w roznej temp. co do diagnostyki, korekcje tak naprawde niewiele mowia o samych PD, wykazuja roznice warunkow pracy cylindrow w porownaniu do wspolbieznych. BIP w zasadzie mozna sie na nich oprzec, jednak ostroznie to tylko czas opoznienia. badania nie wszystko wykaza, mozliwe usterki obnizone napiecia sprezyn, zuzytego walka, trzpienia wtrysku, nieszczelnosci uszczelniaczy wtrysku, rozkalibrowania koncowki, zuzycia wewnetrznych el. no i pzozstaja jeszcze mozl zanieczyszczenia wewn. i nagar na koncowce wtryskiwacza. diagnozowalem kilka aut bezposrednio w DE i po kilku tyg od ich sprowadzenia na teren kraju, coz, nie swiadczy to najlepiej o sprzedawanym w PL ON. jest jeszcze mozliwa proba skuteczniejszego czyszczenia. byc moze podobna do czyszczenia US. preparat http://www.liqui-moly.pl/jct z tym ze zamiast drogiego urzadzenia dwa baniaki i troche weza paliwowego. rozgrzewasz silnik, podpinasz wezyk do tandem pompy wpuszczasz ja do baniaka po wodzie destylowanej zamiast zbiornika wlewasz tam troche ON, rurke przelewowa podpinasz do drugiej butelki. uruchamiasz silnik, jak paliwo sie bedzie konczylo wlewasz porcje srodka do czyszczenia, czekasz jak znow sie zuzyje, wtedy wlewasz caly srodek. nastepnie mozna zaczac zmieniac obroty. tak zeby silnik pracowal w roznych zakresach. czynnosc prowadzisz tak dlugo jak dlugo z powrotu bedzie wracal zanieczyszczony srodek. tylko pilnuj zeby nie zassal powietrza. jezeli nie pomoze, nowe ok 500-650 PLN/szt lub regeneracja. no i taka refleksja, u mnie problemy z PD pojawily sie po okresie tankowania ekodiesla na orlenie. a byc moze zwyczajnie, nadszedl juz czas na niego. [br]Dopisany: 31 Styczeń 2012, 00:58_________________________________________________Dzien dobry Dzięki za materiał - mam się z czym zapoznać
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
...Seeeprajt :polew: (genialne ) TU
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Czyli? Andy - skoro na schemacie w B6 masz jak byk napisane zapalnik poduszki kierowcy N95 i lecą kabelki na łączniku (pin 1 i 2)... Do tego masz schemat z B7 gdzie masz również opis zapalnik poduszki kierowcy "1" N95 (połączony przez piny 1 i 2) oraz zapalnik poduszki kierowcy "2" N215 (połączony przez piny 3 i 4) to dla mnie wszystko jest jasne. Nie logicznym byłaby dla mnie zmiana zasad odpalania ładunku w B7 czyli najpierw N215 a później N95 skoro numeracja mówi coś innego...
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
...przy montażu kierownicy z B7 podpinamy nabój 1. Numery pinów oraz elektryczna nazwa zapalnika nr 1 na schematach są identyczne w B6 i B7, więc na bank piny 1 i 2 w obu przypadkach sterują detonacją 1 ładunku (zapalnik N95). To czego nie wiemy to jaka jest modulacja sygnału uruchamiającego detonację i czy detonator w B6 i B7 jest taki sam (czyli czy poduszka z B7 zareaguje na sygnał wyzwalający ze sterownika B6).
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
normalny wynik, w koncu masz multitronica Za dużo Michu. Multi powinno palić w okolicach osiągów manuala - sprawdziłbym czy nie ma przelanego ATF w skrzyni.
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Wiemy… Na schemacie masz wyraźnie opisany 1 zapalnik. Zarówno w B6 jak i B7 wykorzystuje te same piny łącznika. …co nie zmienia faktu, że też mam mieszane uczucia co do swapa
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
W ocenie 2-óch kolizji których zdjęcia przewijają się w tym wątku - zgadzam się z Grześkiem... Uderzenia są takie, że pomijają bezpośrednie trafienie w czujnik. Jeśli chodzi o sensory czołowe to te znajdują się mniej więcej na wysokości górnych krawędzi grilla środkowego tyle, że po wewnętrznej stronie pasa przedniego. Czujniki boczne w B6 są na dole słupka B a w B7 zastosowano czujniki ciśnieniowe, które montuje się w drzwiach (mniej więcej na środku). Na koniec ostatnie czujniki boczne montowane na środku słupka C...
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
OK, z tego co udało mi się rozkminić - dwu stopniowe odpalanie poduszki stosowane w B7 ma na celu lepsze zabezpieczenie kierowcy (a także i pasażera, ponieważ i jego poduszka w B7 jest 2-stopniowa) przed siłami działającymi na ciało w trakcie wypadku. Zatem w momencie wykrycia kolizji (na podstawie danych otrzymanych z czujników uderzeń) sterownik airbag aktywuje 1 detonator. Ten odpala ładunek wstępny, który następnie poprzez dyszę dostaje się do komory gdzie znajduje się ładunek właściwy. Następuje detonacja właściwa, ściany komory ładunku zostają zniekształcone co umożliwia przepłynięcie gazu przez metalowe filtry i napełnienie poduszki. Następnie w określonym czasie (zależnie od okoliczności wypadku od 5 do 40 milisekund po aktywacji pierwszego ładunku - to ustala już sterownik airbag, na podstawie danych z czujników uderzeń) zostaje uruchomiony drugi detonator, który odpala drugi ładunek. Pod wpływem ciśnienia podnosi się kapsel komory drugiego ładunku - dzięki czemu gaz przepływa do komory pierwszej detonacji i stamtąd przez filtry znów napełnia poduszkę. W uproszczeniu można więc powiedzieć - że w krótkim czasie (5 do 40 ms), poduszka powietrzna zostaje napełniona dwa razy. W przypadku oryginalnej instalacji w B7 istotne jest to, że przy uruchomieniu poduszki kierowcy (lub pasażera) zawsze zostają zdetonowane oba ładunki (powoduje to, że po wystrzeleniu poduszki nigdy nie zostaje w kierownicy aktywny ładunek, który przypadkowo może nam wypalić). Wnioski... Odpalenie obu ładunków na raz może spowodować zbyt silną detonację i airbag nie zadziała tak jak powinien (nie wiadomo jak zareaguje obudowa, co z dynamiką gazów, czy może dojść do rozerwania poduszki? itd…). Nie bijcie - to nie są pewniaki - po prostu głośno myślę nad konsekwencjami. Ten system nie został zaprojektowany do zastosowania w warunkach jakie daje odpalenie dwóch ładunków w tym samym momencie. Z kolei odpalenie tylko pierwszego ładunku powoduje, że w dodatkowej komorze zostanie jeszcze jeden aktywny ładunek, który potencjalnie stanowi dla nas zagrożenie (zawsze to materiał wybuchowy). Wracając jednak do sprawy ODPALI CZY NIE ODPALI? Jeśli przeanalizować to co napisałem powyżej – to niby nie ma szans na to, że poduszka nie odpali (gwarancji dać nie mogę, to Wasze życie i Wasza decyzja). Kluczową rolę odgrywają tutaj okoliczności wypadku i siły w nim działające. O wszystkim decyduje sygnał, który prześle do sterownika airbag sensor uderzeń oraz to jak sterownik go zinterpretuje i przeliczy (bo właśnie po tych danych driver decyduje czy odpalić poduszkę czy nie). W sterowniku zdefiniowane są dwa progi uruchomienia systemu ochrony pasażerów (ale o tym za chwilę). Z tego co mi wiadomo – czujniki stosowane w B6 mierzą przyśpieszenie a w zasadzie obliczają wytracanie prędkości w momencie kolizji. Na podstawie tych danych obliczana jest siła uderzenia, która następnie w postaci cyfrowej wysyłana jest do sterownika airbag. Na podstawie tych danych driver decyduje czy odpalić tylko napinacze pasów (pierwszy próg) czy też napinacze pasów i poduszki (drugi próg). Zauważcie, że w trakcie wypadków często kierowca zdąży zahamować – zatem jeśli odpowiednio mocno uda mu się wytracić prędkość to tym samym spowoduje inną interpretację warunków kolizji przez czujnik zderzenia. Sterownik airbag otrzyma takie a nie inne dane i poduszka nie zostanie odpalona. Innymi słowy – potrzebujemy mocnego pierdolnięcia aby wywaliło poduszkę Z drugiej strony to jak wygląda auto po kolizji nie zawsze ma się dokładnie do impetu z jakim wyrżnęło f*ck ale mi esej wyszedł Przeanalizujcie i piszcie wnioski…
-
[B6 AWX] Work in progress...
Nie ten odcień...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
W zasadzie to wystarczy (podejrzenie jest właśnie takie, że któryś wtrysk leje). Pompki nie były ruszane od wyjazdu z fabryki - kontrola VCDS-em nie wykazuje nic złego. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić? Słodkich snów