Treść opublikowana przez Bart-S
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Gdyby to był ALT-ek, podejrzewałbym przegub (fabryczny error) ale z uwagi na to, że jest to 1.8T - nie wiem...
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
No dzień nam zejdzie - ale jak zaczniemy przed południem to wieczorem wyjedziesz.
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Zagoogluj sobie na mapie miejscowość Września
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Tak jest także i w tym przypadku W tym konkretnym przypadku, tak.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Jaki auto i silnik ma kolega?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Sumując cenę auta i wykonanych modyfikacji dobijam do 100 000 PLN (nie liczę kosztów eksploatacji ). 50 tysięcy w chwili obecnej nikt za to auto nie zapłaci (może 40k). Generalnie, totalnie nie opłaca się sprzedawać - podejrzewam, że jeśli kiedyś dojdzie do zakupu nowego auta to obecnym będzie jeździć Gośka (oczywiście po powrocie do jakiegoś komfortowego zawieszenia). Wrócę wtedy najprawdopodobniej do 1BE i auto zostanie na 17" (19" RS style będą na sprzedaż). Może być sprzęgło - generalnie każde wyje, zależnie od zużycia. Jeśli jesteś pewien, że to nie łożysko... Wrzuć wsteczny - na tym biegu słychać wyraźniej pracę sprzęgła. Jeśli to ten sam hałas o którym napisałeś - to tak, może to być sprzęgło.
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Julo - tak jak Yoghurt napisał. Boczki masz w komplecie z wiązką elektryczną więc po stronie drzwi instalacja jest gotowa - brakuje tylko tej części którą łączysz drzwi ze słupiem B na zewnątrz (koszt takiej wiązki na allegro to 50zł). Pozostaje zatem przeciągnąć przewody od słupka B do poszczególnych komponentów (CAN, MK i zasilanie). Jak chcesz to wpadaj - zamontujemy
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Kilka modeli, które podałeś nie są przeznaczone dla silnika BFB (np. AQ, AC czy RX). 8E0 909 518 AA i AL oraz 8E0 909 528 X i EX to sterowniki dla aut ze skrzynią Multitronic. Próbowałbym szczęścia z 8E0 909 528 AX, FX, NX oraz ich starszymi wersjami czyli 8E0 909 518 AC, AM i BA (chociaż gwarancji nie daję, bo rozpiski dla tych driverów nigdzie nie ma).
-
[B6 AVJ] Świecący ciągle włącznik awaryjnych
MK sobie odpuść bo nie ma nic wspólnego z tym włącznikiem - za przycisk awaryjnych odpowiada MCE.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Dzięki Marku. Projekt już prawie ukończony więc za jakiś czas trzeba będzie się przesiąść na coś innego Czekam na prezentację Twojego auta
-
[B6 AVJ] Świecący ciągle włącznik awaryjnych
Wyciągnij włącznik świateł awaryjnych - rozłącz jego wtyczkę i sprawdź czy między pinem 2 i 6 w w/w wtyczce nie ma czasem zwarcia...
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Sprawdziłeś czy bezpiecznik nr 22 jest OK?
-
[ALL] Multitronic - obiektywne dane ?
U Ciebie jest gitara - szybka reakcja i skrzynia nie ucierpiała (poza łożyskiem). Teraz tylko jeszcze upgrade hydrauliki i na 150 000km masz spokój (oczywiście poza obowiązkową, regularną wymianą ATF).
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Affirmative
-
[ALL] Multitronic - obiektywne dane ?
Każdą usterkę dwumasu od razu weryfikujcie i usuwajcie. Luz sieje spustoszenie w skrzyni i to nie tylko w kontekście sterownika.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja nie dam rady - praca.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Jak uzbroisz alarm (trzeba odczekać chwilę po zamknięciu auta), idź na tył i zacznij bujać autem - czujnik przechyłu powinien zadziałać i aktywować alarm. Nawet jeśli syrena (a raczej pikające coś ) nie działa to po kierunkowskazach poznasz, że alarm zadziałał. Można też zamknąć się w aucie i poczekać na uzbrojenie alarmu - ten sprawdzian będzie skuteczny jednak tylko wtedy, jeśli Twój alarm to wersja z czujnikiem ruchu. Co do błędu - raczej wątpię aby uszkodzona była wiązka. Pewnie moduł syreny padł - masz ją pod prawą tylną lampą (trzeba ściągnąć boczek bagażnika).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Dave - jeśli mocno Ci zależy, to spróbuj ugadać się z Mario. Ja najwcześniej ruszę z tematem w lutym. ...no i masz rację. Tej zimy ogrzewanie postojowe raczej się nie przyda
-
[ALL B7] Wymiana oleju w skrzyni Multitronic
oki dzieki, dawno nie jechalem przez Łódz ale swego czasu jezdzilismy co miesiąc w str Torunia i miło tego nie wspominam..:):)jechalem i jechalem i jechalem i czas jakoś tam szybciej leciał:) No chyba że z Śląska ktoś jedzi do Bartka inna trasą która nie trwa 7 godzin :) To chętnie czekam na podpowiedzi :gwizdanie: :gwizdanie: Z Bielska lecę zawsze przez Katowice i Częstochowę na Łódź. Potem prosto autostradą do Wrześni... 4,5h. Jeśli ominiesz Łódź to pewnie jeszcze szybciej.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Póki co mam wysyp skrzyń - roboty mam do końca stycznia
-
[ALL B7] Wymiana oleju w skrzyni Multitronic
Wlano Ci oryginalny olej czy też taki, który ma na naklejce oznaczenie fabryczne? Tego dokładnie nie wiem, gdyż nie uczestniczyłem przy wymianie oleju, a na fakturze nie ma wzmianki o jego oznaczeniach. Jednak po wymianie, z czystej ciekawości spytałem jaki ATF stosują? Stwierdzili, że G 052 180 A2. Ile L jest na FV?
-
[ALL B7] Wymiana oleju w skrzyni Multitronic
Wlano Ci oryginalny olej czy też taki, który ma na naklejce oznaczenie fabryczne?
-
[B6 BFC] I oto właśnie ona. Odsłona piąta ;)
Zawsze zapraszam Arturo - sprawa z VIN, jeszcze nie załatwiona (gość się nie odzywa). No i rozglądam się za spojlerem tylnego zderzaka
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Obejrzyj sobie auto Grześka wrclaguny
-
[ALL B7] Wymiana oleju w skrzyni Multitronic
Na święta i nowy rok chyba pół forum zjechało z zagranicy - każdy w czasie swojej wizyty w PL chce mieć zrobione auto Czy to skrzynię czy coś innego... Nie miejcie mi za złe, że w tym czasie - rzadziej się udzielam i odpowiadam na Wasze zapytania. Po prostu nie mam kiedy (no ale za kilka/kilkanaście dni ta burza minie ). Robert - ten piątek niestety nie dam już rady ale jeśli Tobie pasuje to zapraszam za tydzień.