Treść opublikowana przez Bart-S
-
SPOTY RADOMSKIE
Witajcie! Mam prośbę - szukam kogoś z forum (z Radomia) dysponującego VAGiem/VCDSem. Potrzebna pomoc dla użytkownika skrzyni Multitronic (do wykonania analiza bloków pomiarowych oraz adaptacja sprzęgieł - wszystko wyjaśnię przez telefon ). Dajcie znać proszę, czy ktoś jest w stanie pomóc. Dzięki i Pozdrawiam! Bart
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Chyba tylko Dominik by się podjął tyle że roboty jest dużo: - MCE z B7 - trochę kabli trzeba ogarnąć przy MCE + wiązka dachowa do lusterka - lusterko z B7 + czujnik + przerobienie mocowania (bo w innym przypadku to już tylko nowa szyba z B7) Nie ma czegoś takiego. PNP nie pasuje. Masz albo lusterko z B6 ze zintegrowanym czujnikiem światłą albo model z B7 z wyjmowanym czujnikiem światła i deszczu. Chociaż kilka osób ogarnęło już temat i udało im się przerobić mocowanie B6 tak, że da się do niego podłączyć lusterko z B7 (np. KFX czy Czaki). ..nie ma czegoś takiego jak czujnik deszczu światła w B6 B6 - czujnik świtła B7 - czujnik deszczu/światła zintegrowany aby móc zamopntować czujnik deszczu/światła w B6 musisz również zmienić moduł MCE z B7 To się zgraliśmy
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Lusterko z B7 ma zintegrowany czujnik deszczu i światła. Jest to jednak inna konstrukcja niż w B6 (czujnik jest elementem demontowalnym, stąd inne mocowanie).
-
B6 DIVISION
Kur... a to taki placek jak w kadecie gsi ) nie obrażcie sie ale s4 ma charakter tył) wczoraj pod ikea w gdansku stanął ktos s4 przy moim i moj wygladał "nie rasowo" ..... W kazdym razie mam obydwa na stanie na dwie rurki , s4 z kpl pdc igła, s-line bez pdka i mysle mysle :mysli: Zrób tak aby Ci się podobało :> Dla mnie ideał to właśnie przód S line i d*pa S4 - co nie zmienia faktu, że miksera z obecnego auta nie zrobię. Jednak to Twój wóz więc... you're free 2 go
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
http://moto.allegro.pl/sprezyny-przod-i-tyl-audi-a4-1-9-tdi-weitec-30-30-i2055977499.html Jeśli się nie mylę to zielone są dla B5. Sprawdź numery - dla B6 1.9TDI FWD sedan: 28210041 (to numer zestawu -30/-30).[br]Dopisany: 24 Styczeń 2012, 15:41_________________________________________________Zadzwoniłem - gość nie ma ori opakowania. Te springi założył do 1.9TDI MY2003 (zawieszenie 1BE). Twierdzi że prześwitu między kołem a błotnikiem było OK 2cm. Postaram się rozkminić widoczny na aukcji numer sprężyny na przód i zweryfikować co to dokładnie jest...[br]Dopisany: 24 Styczeń 2012, 15:53_________________________________________________Potwierdzam - Weitec ma obecnie żółte sprężyny. Firma ta została przez kogoś wykupiona 2,5 roku temu... Wcześniej stosowano inne oznaczenia oraz kolorki. Nie dysponuję tak starym katalogiem więc nie mogę w 100% określić do jakiego auta przeznaczony jest zestaw AU504VA/520 oraz AU504HA/520 i o ile obniża.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Możesz śmiało zakładać na amory 1BE. Co do marki producenta sprężyn - nie mam nic do Eibacha ale np. skoro H&R podał, że auto pójdzie mi w dół na -35mm a okazało się, że jest -45mm to... Chodzi o to abyś się nie przeliczył Problem w tym, że żadna z firm oferujących springi nie ma tak szerokiej gamy jak ma to miejsce w oryginalnym wyposażeniu. Masz tylko 2 wersje - np. do 1050kg i powyżej (a zobacz ile jest zakresów ori). Zatem skoro zakłada się takie same springi do 1.9TDI jak do 2.5TDI to różnica w wysokości od gleby na pewno się pojawi... Ja w tej chwili mam zdecydowanie za nisko auto - wygląda super ale komfort spadł maksymalnie. W oparciu o swoje doświadczenia - jeśli 1Be to dla Ciebie za mało - celowałbym w Weiteca i -30/-30.
-
[B6 AWX] RS4 diesel edition
No to byłaby masakra - ale efekt finałowy jak najbardziej OK
-
[B6 AWX] RS4 diesel edition
No! Nareszcie ten pażdzioch jakoś się prezentuje ...i ogarnąłeś tył (mam na myśli wydech). Fajnie to wygląda teraz
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
To są springi dla benzyniaków nie dla TDI. Skoro producent przewiduje, że auto z takim silnikiem zejdzie z przodu na -45/50 a tył na -35/40 to z racji tego, że Twój AWX jest cięższy od silnika benzynowego - dodaj sobie jeszcze kilka mm Dla Twojej jednostki wybrałbym H&R -40 lub Weitec -30 (Ci producenci mają w ofercie sprężyny sprawdzone już przez forumowiczów).
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Niezła zagadka. Masz skrzynię o 50kg cięższą od Czarnego a kategorie wagowe macie takie same
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Jeśli to co napisałem jest poprawne - kolega z Twoim odpowiednikiem w 1BE powinien mieć na tyłku 0YH lub 0YJ.[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 22:56_________________________________________________Marda - podaj swoje dane z wlepy (kategorie mas i zawieszenie). Już widzę, że masz CVT więc nie będzie idealnego odniesienia...
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
@ czarny588: 8E0 413 031 AM to amorek 1BE stosowany w B6. 8E0 513 033 G to amorek 1BE także stosowany w B6. Twoje kategorie wagowe to 0JK na przód (czyli zakres 10) oraz 0YK na tył (też 10). Sprężyny, które założyłeś na przód (1x biały i 3 x zielony czyli 8E0 411105 CF) stosowane były w B6 dla zakresu 6 a w nadwoziu B7 dla zakresu 7. Zatem zlazłeś o przynajmniej 3 klasy w dół i Twój obecny pomiar daje w zasadzie wysokość zawieszenia 1BE (zwykle jest 660mm, mierzone na 17" w 1.9TDI AVF Avant): - lewy przód = 659mm - prawy przód = 659mm Te wartości prawdopodobnie zejdą jeszcze niżej gdy obniżysz też tył (jak podałeś masz tam ciągle serię 1BA). Amortyzator na tył już masz. Natomiast ze sprężynami nie szarżowałbym już tak z kategorią mas w dół - szukałbym klasy 9 lub maksymalnie 8...[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 22:33_________________________________________________Pomocne mogą okazać się dane innego auta - dlatego szukałbym B7 2.0TDI BPW Avant FWD manual z podobnym wyposażeniem oraz fabrycznym zawieszeniem 1BE. Poprosić o dane z wlepy takiego auta i w wyniku macie kategorie wagowe odpowiednie do swapa (po kategoriach dobrać sprężyny i gotowe). To co czeka u Ciebie na założenie to kategoria 8 dla 1BE/1BV B7 (8E0 511 115 FK czyli 3x szary i 1x niebieski) - i z tym bym próbował szczęścia.
-
[B6 BFC] Problem z automatem
Nie jest tak źle
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Prawdopodobnie Bromchit ma rację i coś mogło być nie tak z wiązką w radiu (konkretnie CAN). BT miał zakodowaną diagnostykę przez CAN. Po podłaczeniu K line zgodnie ze schematem (kabelek wspólny z klimatronikiem), komunikacja z adresem 77 nawiązana. Kolejny problem to brak widoczności BT w telefonach - adaptacje ustawione były poprawnie. Jedyne czego można było się przyczepić to kodowanie (ustawione pod "Comfort"). Z 0011211 ustawiliśmy na 0001622 i BT stał w się końcu widoczny Następny problem - DIS nie przełączał górnego wyświetlacza w tryb telefonu (tutaj telefon nie został dodany do magistrali CAN w adaptacjach zegarów). Kodowanie kanału 62 w instruments i zagrało. Na koniec problem z mikrofonem (nie słychać mówiącego z auta). W BT sporadycznie błąd otwartego obwodu mica - podłączenie dowolnego innego mica na szybko potwierdziło uwalony stary mikrofon. Troszkę łańcuszek no ale tak to wyglądało [br]Dopisany: 20 Styczeń 2012, 19:05_________________________________________________UPDATE: Jednak nie walnięty mic, tylko odwrotnie kable założone - wiązka z navika była skopana.
-
[B6 BFC] Problem z automatem
Wyciągał całą skrzynię?
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Jeśli nie było fotochromu na zewnątrz - to odcinka pomarańczowa 17-pin ---> 20-pin w słupku A raczej nie będzie. Napisaliśmy prawie o tym samym - Tobie chodziło o gniazdo pomarańczowej a ja pisałem o wtyku (raz trafiłem przypadek że wiązka dachowa miała wymagane dwa przewody - pozostałą instalajcę trzeba było dołożyć). Ile przewodów ma wiązka lusterka?
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Dominikowi chodziło pewnie o odcinek dachowy (między pomarańczową wtyką a kostką lusterka ). Tam ewentualnie można spodziewać się bonusa (prawdę mówiąc, tylko raz trafiłem taki przypadek).
-
[B6 BFC] Problem z automatem
Twój mechanik chciał dobierać się do sterownika elektrycznego (przez telefon tłumaczyłem, że w Waszym przypadku ta część akurat jest sprawna). Chodziło zatem o sterownik hydrauliczny czyli diagnozę postawiłem prawidłową Najważniejsze, że już działa - pochwal się kosztami... Opiłki biorą się z elementów skrzyni - sprzęgło, łańcuch te części się ścierają. Pilnuj okresowej wymiany ATF i kontroluj fluid za każdym razem gdy go zlewasz.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Przy zakładaniu u Artura też początkowo się nie łączył z BT. Nic nie robiąc, odczekaliśmy trochę i przy kolejnej próbie podłączenia się - moduł załapał. Zastanawiam się czy źle wpięty kabel K line nie powoduje tutaj czasem jakiegoś zamieszania. Czarny - odłącz kabelek K line z BT od radia i spróbuj znów się połączyć.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
...pod pin 11 w 16-pinowej kostce sterownika klimy (drugą od prawej) Bardzo prawdopodobne, że BT ma zakodowaną diagnostykę tylko przez K line - w tej chwili dobrze podłączony jest tylko CAN. Po prawidłowym podłączeniu K line, powinieneś nawiązać komunikację z BT.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Jakim interfejsem się łączysz?[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 01:30_________________________________________________Pierwsze co widzę to źle podłączyłeś K line. Radio i BT korzystają z innego pinu w złączu diag - rozłącz diagnostkę BT z A3 i podłącz ją do sterownika klimy.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Jeśli dobrze pamiętam - ktoś już chyba próbował i nie udało się odpalić MK w takiej konfiguracji. Cierpliwie szukaj modułów, które wymieniłem wcześniej...
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Przeszła mi przez myśl podobna myśl. Wymiana sterownika poduszek. Ale to już rzeźba na maxa: wszystkie poduszki z B7(?), crash sensory z B7(?), niwelowanie różnic w okablowaniu między B6 a B7 [br]Dopisany: 18 Styczeń 2012, 19:29_________________________________________________ Albo masz coś sensownego do dodania w temacie albo znikaj stąd. Andy - też o tym myślałem ale za duża rzeźba (może gdyby nie chodziło o airbag system...) Z drugiej strony - może odpalimy jakiś projekt, który będzie miał na celu przetestowanie zadziałania poduchy B7 w B6? Zbierzemy chętnych - zrobimy zrzutkę, poszuka się jakiegoś taniego egzmplarza testowego i cheja
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Do zasilenia (+ i masa) sterownika memo.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Madas pamiętasz o poniedziałku? Karol - podeślesz mi numer do WST? (gdzieś zapodziałem). Kolega z pracy chce hamować swoją Superb...