Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. Bart-S odpowiedział(a) na mcm temat w Mazowieckie
    Witajcie! Mam prośbę - szukam kogoś z forum (z Radomia) dysponującego VAGiem/VCDSem. Potrzebna pomoc dla użytkownika skrzyni Multitronic (do wykonania analiza bloków pomiarowych oraz adaptacja sprzęgieł - wszystko wyjaśnię przez telefon ). Dajcie znać proszę, czy ktoś jest w stanie pomóc. Dzięki i Pozdrawiam! Bart
  2. Chyba tylko Dominik by się podjął tyle że roboty jest dużo: - MCE z B7 - trochę kabli trzeba ogarnąć przy MCE + wiązka dachowa do lusterka - lusterko z B7 + czujnik + przerobienie mocowania (bo w innym przypadku to już tylko nowa szyba z B7) Nie ma czegoś takiego. PNP nie pasuje. Masz albo lusterko z B6 ze zintegrowanym czujnikiem światłą albo model z B7 z wyjmowanym czujnikiem światła i deszczu. Chociaż kilka osób ogarnęło już temat i udało im się przerobić mocowanie B6 tak, że da się do niego podłączyć lusterko z B7 (np. KFX czy Czaki). ..nie ma czegoś takiego jak czujnik deszczu światła w B6 B6 - czujnik świtła B7 - czujnik deszczu/światła zintegrowany aby móc zamopntować czujnik deszczu/światła w B6 musisz również zmienić moduł MCE z B7 To się zgraliśmy
  3. Lusterko z B7 ma zintegrowany czujnik deszczu i światła. Jest to jednak inna konstrukcja niż w B6 (czujnik jest elementem demontowalnym, stąd inne mocowanie).
  4. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kur... a to taki placek jak w kadecie gsi ) nie obrażcie sie ale s4 ma charakter tył) wczoraj pod ikea w gdansku stanął ktos s4 przy moim i moj wygladał "nie rasowo" ..... W kazdym razie mam obydwa na stanie na dwie rurki , s4 z kpl pdc igła, s-line bez pdka i mysle mysle :mysli: Zrób tak aby Ci się podobało :> Dla mnie ideał to właśnie przód S line i d*pa S4 - co nie zmienia faktu, że miksera z obecnego auta nie zrobię. Jednak to Twój wóz więc... you're free 2 go
  5. http://moto.allegro.pl/sprezyny-przod-i-tyl-audi-a4-1-9-tdi-weitec-30-30-i2055977499.html Jeśli się nie mylę to zielone są dla B5. Sprawdź numery - dla B6 1.9TDI FWD sedan: 28210041 (to numer zestawu -30/-30).[br]Dopisany: 24 Styczeń 2012, 15:41_________________________________________________Zadzwoniłem - gość nie ma ori opakowania. Te springi założył do 1.9TDI MY2003 (zawieszenie 1BE). Twierdzi że prześwitu między kołem a błotnikiem było OK 2cm. Postaram się rozkminić widoczny na aukcji numer sprężyny na przód i zweryfikować co to dokładnie jest...[br]Dopisany: 24 Styczeń 2012, 15:53_________________________________________________Potwierdzam - Weitec ma obecnie żółte sprężyny. Firma ta została przez kogoś wykupiona 2,5 roku temu... Wcześniej stosowano inne oznaczenia oraz kolorki. Nie dysponuję tak starym katalogiem więc nie mogę w 100% określić do jakiego auta przeznaczony jest zestaw AU504VA/520 oraz AU504HA/520 i o ile obniża.
  6. Możesz śmiało zakładać na amory 1BE. Co do marki producenta sprężyn - nie mam nic do Eibacha ale np. skoro H&R podał, że auto pójdzie mi w dół na -35mm a okazało się, że jest -45mm to... Chodzi o to abyś się nie przeliczył Problem w tym, że żadna z firm oferujących springi nie ma tak szerokiej gamy jak ma to miejsce w oryginalnym wyposażeniu. Masz tylko 2 wersje - np. do 1050kg i powyżej (a zobacz ile jest zakresów ori). Zatem skoro zakłada się takie same springi do 1.9TDI jak do 2.5TDI to różnica w wysokości od gleby na pewno się pojawi... Ja w tej chwili mam zdecydowanie za nisko auto - wygląda super ale komfort spadł maksymalnie. W oparciu o swoje doświadczenia - jeśli 1Be to dla Ciebie za mało - celowałbym w Weiteca i -30/-30.
  7. No to byłaby masakra - ale efekt finałowy jak najbardziej OK
  8. No! Nareszcie ten pażdzioch jakoś się prezentuje ...i ogarnąłeś tył (mam na myśli wydech). Fajnie to wygląda teraz
  9. To są springi dla benzyniaków nie dla TDI. Skoro producent przewiduje, że auto z takim silnikiem zejdzie z przodu na -45/50 a tył na -35/40 to z racji tego, że Twój AWX jest cięższy od silnika benzynowego - dodaj sobie jeszcze kilka mm Dla Twojej jednostki wybrałbym H&R -40 lub Weitec -30 (Ci producenci mają w ofercie sprężyny sprawdzone już przez forumowiczów).
  10. Niezła zagadka. Masz skrzynię o 50kg cięższą od Czarnego a kategorie wagowe macie takie same
  11. Jeśli to co napisałem jest poprawne - kolega z Twoim odpowiednikiem w 1BE powinien mieć na tyłku 0YH lub 0YJ.[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 22:56_________________________________________________Marda - podaj swoje dane z wlepy (kategorie mas i zawieszenie). Już widzę, że masz CVT więc nie będzie idealnego odniesienia...
  12. @ czarny588: 8E0 413 031 AM to amorek 1BE stosowany w B6. 8E0 513 033 G to amorek 1BE także stosowany w B6. Twoje kategorie wagowe to 0JK na przód (czyli zakres 10) oraz 0YK na tył (też 10). Sprężyny, które założyłeś na przód (1x biały i 3 x zielony czyli 8E0 411105 CF) stosowane były w B6 dla zakresu 6 a w nadwoziu B7 dla zakresu 7. Zatem zlazłeś o przynajmniej 3 klasy w dół i Twój obecny pomiar daje w zasadzie wysokość zawieszenia 1BE (zwykle jest 660mm, mierzone na 17" w 1.9TDI AVF Avant): - lewy przód = 659mm - prawy przód = 659mm Te wartości prawdopodobnie zejdą jeszcze niżej gdy obniżysz też tył (jak podałeś masz tam ciągle serię 1BA). Amortyzator na tył już masz. Natomiast ze sprężynami nie szarżowałbym już tak z kategorią mas w dół - szukałbym klasy 9 lub maksymalnie 8...[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 22:33_________________________________________________Pomocne mogą okazać się dane innego auta - dlatego szukałbym B7 2.0TDI BPW Avant FWD manual z podobnym wyposażeniem oraz fabrycznym zawieszeniem 1BE. Poprosić o dane z wlepy takiego auta i w wyniku macie kategorie wagowe odpowiednie do swapa (po kategoriach dobrać sprężyny i gotowe). To co czeka u Ciebie na założenie to kategoria 8 dla 1BE/1BV B7 (8E0 511 115 FK czyli 3x szary i 1x niebieski) - i z tym bym próbował szczęścia.
  13. Nie jest tak źle
  14. Prawdopodobnie Bromchit ma rację i coś mogło być nie tak z wiązką w radiu (konkretnie CAN). BT miał zakodowaną diagnostykę przez CAN. Po podłaczeniu K line zgodnie ze schematem (kabelek wspólny z klimatronikiem), komunikacja z adresem 77 nawiązana. Kolejny problem to brak widoczności BT w telefonach - adaptacje ustawione były poprawnie. Jedyne czego można było się przyczepić to kodowanie (ustawione pod "Comfort"). Z 0011211 ustawiliśmy na 0001622 i BT stał w się końcu widoczny Następny problem - DIS nie przełączał górnego wyświetlacza w tryb telefonu (tutaj telefon nie został dodany do magistrali CAN w adaptacjach zegarów). Kodowanie kanału 62 w instruments i zagrało. Na koniec problem z mikrofonem (nie słychać mówiącego z auta). W BT sporadycznie błąd otwartego obwodu mica - podłączenie dowolnego innego mica na szybko potwierdziło uwalony stary mikrofon. Troszkę łańcuszek no ale tak to wyglądało [br]Dopisany: 20 Styczeń 2012, 19:05_________________________________________________UPDATE: Jednak nie walnięty mic, tylko odwrotnie kable założone - wiązka z navika była skopana.
  15. Wyciągał całą skrzynię?
  16. Jeśli nie było fotochromu na zewnątrz - to odcinka pomarańczowa 17-pin ---> 20-pin w słupku A raczej nie będzie. Napisaliśmy prawie o tym samym - Tobie chodziło o gniazdo pomarańczowej a ja pisałem o wtyku (raz trafiłem przypadek że wiązka dachowa miała wymagane dwa przewody - pozostałą instalajcę trzeba było dołożyć). Ile przewodów ma wiązka lusterka?
  17. Dominikowi chodziło pewnie o odcinek dachowy (między pomarańczową wtyką a kostką lusterka ). Tam ewentualnie można spodziewać się bonusa (prawdę mówiąc, tylko raz trafiłem taki przypadek).
  18. Twój mechanik chciał dobierać się do sterownika elektrycznego (przez telefon tłumaczyłem, że w Waszym przypadku ta część akurat jest sprawna). Chodziło zatem o sterownik hydrauliczny czyli diagnozę postawiłem prawidłową Najważniejsze, że już działa - pochwal się kosztami... Opiłki biorą się z elementów skrzyni - sprzęgło, łańcuch te części się ścierają. Pilnuj okresowej wymiany ATF i kontroluj fluid za każdym razem gdy go zlewasz.
  19. Przy zakładaniu u Artura też początkowo się nie łączył z BT. Nic nie robiąc, odczekaliśmy trochę i przy kolejnej próbie podłączenia się - moduł załapał. Zastanawiam się czy źle wpięty kabel K line nie powoduje tutaj czasem jakiegoś zamieszania. Czarny - odłącz kabelek K line z BT od radia i spróbuj znów się połączyć.
  20. ...pod pin 11 w 16-pinowej kostce sterownika klimy (drugą od prawej) Bardzo prawdopodobne, że BT ma zakodowaną diagnostykę tylko przez K line - w tej chwili dobrze podłączony jest tylko CAN. Po prawidłowym podłączeniu K line, powinieneś nawiązać komunikację z BT.
  21. Jakim interfejsem się łączysz?[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 01:30_________________________________________________Pierwsze co widzę to źle podłączyłeś K line. Radio i BT korzystają z innego pinu w złączu diag - rozłącz diagnostkę BT z A3 i podłącz ją do sterownika klimy.
  22. Jeśli dobrze pamiętam - ktoś już chyba próbował i nie udało się odpalić MK w takiej konfiguracji. Cierpliwie szukaj modułów, które wymieniłem wcześniej...
  23. Przeszła mi przez myśl podobna myśl. Wymiana sterownika poduszek. Ale to już rzeźba na maxa: wszystkie poduszki z B7(?), crash sensory z B7(?), niwelowanie różnic w okablowaniu między B6 a B7 [br]Dopisany: 18 Styczeń 2012, 19:29_________________________________________________ Albo masz coś sensownego do dodania w temacie albo znikaj stąd. Andy - też o tym myślałem ale za duża rzeźba (może gdyby nie chodziło o airbag system...) Z drugiej strony - może odpalimy jakiś projekt, który będzie miał na celu przetestowanie zadziałania poduchy B7 w B6? Zbierzemy chętnych - zrobimy zrzutkę, poszuka się jakiegoś taniego egzmplarza testowego i cheja
  24. Do zasilenia (+ i masa) sterownika memo.
  25. Madas pamiętasz o poniedziałku? Karol - podeślesz mi numer do WST? (gdzieś zapodziałem). Kolega z pracy chce hamować swoją Superb...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.