Treść opublikowana przez Bart-S
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Niedługo się widzimy więc będzie okazja aby sprawdzić auto na A2 no baaaa teraz czas myśleć o 7 lamelach Ile km masz teraz przejechane? Telefon masz w pierwszym poście - podłacz VAGa i dzwoń (potrzebuję więcej danych).
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Tak. Zasilanie i masa jest tak samo jak w pozostałych wersjach lusterek.
-
Układ kontroli ciśnienia w oponach w A4 B6 i A4 B7
Tak - wymienić musisz całą półkę. Standardowo zapalniczkę masz z przodu (tak jak u Ciebie). W wersji pod panel zapalniczkę masz z tyłu półki... Dla Twojego tunelu szukaj 8E0 863 284 A (od rocznika 2004 modelowego stosuje się ten sam numer tylko z końcówką E, być może też przypasi).
-
[B6 BFC] Koło zamachowe i sprzęgło-czy można je zamienić?
Tak. Dwums i sprzęgło w BFC i BDG są takie same.
-
[B6 AVF] Samoczynnie włączajace się światła STOP po dłuższym postoju
Heeh to się zgraliśmy. Przed przeczytaniem Twojego posta wpadłem na podobny pomysł. Poprosiłem Mario aby w momencie wystąpienia usterki sprawdził czy może przyciągnąć pedał hamulca do siebie - dało się, światła stopu zgasły. Chyba wszystko jasne
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Ty to Bartku potrafisz podniesc na duchu, bo lustro juz zamowilem w pół ciemno Jeśli gość rzeczywiście odczytał ten kod koloru z lusterka - to zakup trafiony
-
B6 DIVISION
- [B6 AVF] Samoczynnie włączajace się światła STOP po dłuższym postoju
Zbigok dobrze podpowiada - czujnik stopu to 2 czujniki w jednym (hamulca i świateł stopu). Jeśli pedał hamulca opadnie minimalnie to załączy czujnik świateł ale nie wejdzie jeszcze w zakres "Brake Test Switch-a" (czyli tempomat nadal będzie działał). Dlatego też obstawiam czujnik stopu: 1K2 945 511 RDW (47zł)- Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Niedługo się widzimy więc będzie okazja aby sprawdzić auto na A2- MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Lusterko z kolorem E59 występowało tylko w B6.- B6 DIVISION
Do USA wysyłano zarówno sedana (Saloon) jak i avanty (Wagoon). Tyle tylko, że ograniczono się do kilku jednostek benzynowych (1.8T, V6 3.0 i S4 V8 4.2). Jeśli chodzi o wyposażenie to na pewno tunel konsoli środkowej jest inny (uchwyty na kubki). Wyposażeniem standardowym była bodajże deaktywacja poduszki pasażera oraz przycisk zamka centralnego pod tylną popielniczką. Bardzo często auta US mają też Homelinka czyli pilota bramy/garażu (nie pamiętam czy w standardzie czy za dopłatą). Lampa tylna też jest inna ale i tutaj nie znam dokładnej różnicy. Reflektor na rynek US występował w tych samych wersjach co w Europie (halogenowy, ksenon, biksenon). Odróżnisz go po pomarańczowym kierunkowskazie...- [ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A w jaki sposób się kasuje 1 i 2? Przytrzymując dłużej przycisk pod manetką. 1 i 2 to po prostu pamięć "krótka" i "długa".- [B6 BDH] Szary Myszor Andy'ego - resurrection
Andy - zamów wtyczkę 443 906 231 i kabelek 000 979 105.- MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
oczywiście... służę pomocą: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.0 Fajnie, nie kazdemu sie chce przegladac 59 stron zebyc przeczytac 2,3 zdania ja tylko wiem ze trzeba cos z pinami porobic,poprzekladac chyba ale niech mnie ktos oswieci,chyba nikogo nie zbawi i niezespamuje tematu jak napisze o co chodzi co nie ? Ale jak to sobie wyobrażasz? Że co 3 strony będziemy pisać o tym samym... Właśnie dlatego jest tu nawalone tyle stron - ciągle przewijają się te same opisy bo albo komuś się nie chce porządnie wczytać w pierwszy temat albo nygus nie ma siły przewertowac chociaż klilku stron wstecz. Temat montażu przełącznika świateł z B7 do B6 był poruszany NAJCZĘŚCIEJ!!! Szanujesz swój czas? Szanuj też czas innych... Pin 11 (żółty kabelek) przepinasz do 13 i będzie działać prawidłowo.- Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Nie było takiego przypadku - wywalało inne poduszki a kierownicy z B7 nie. Jeśli chodzi o elektrykę i podłaczenie mostka - macie wklejone schematy... W B6 są dwa kabelki (piny 1 i 2 w łączniku) podłączone do detonatora nr 1. W B7 zaczyna się tak samo, do tego pinami 3 i 4 w łączniku lecą kabelki do detonatora nr 2. Mostek polegał na tym, że z łącznika z pinów 1 i 2 wychodzi się dwoma kabelkami i po parze podłacza się je do każdego z zapalników. Chyba nikt z nas nie wykonał takiego połączenia - po swapie wszyscy mamy podłączony tylko pierwszy detonator.- B6 DIVISION
Ale tu masz chyba na myśli TFSI?- [B6 AWX] Work in progress...
Mam podobne zdanie o jasnej tapicerce - ciężko cholerstwo w czystości utrzymać (na czarnym nic nie widać ). No i o graty ciężko. Co do fajnych foteli - zawsze zostaje gama exclusive ale te są praktycznie nie do dostania albo kosztują fortunę. Z drugiej strony jak załatwisz dobry materiał (np ori) i obszyje Ci to dobry tapicer - wyjdzie na to samo- Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Spokojnie Cool - w B7 też są golasy- A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
Jutro będę na magazynie w Poznaniu to wam ten ostatni zestaw podpierd*** A tak na poważnie, jeśli zabanglają w B6 to super (pytanie czy MCE się nie dopieprzy).- Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6
Napisz do kolegi Domin79.- [B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
To już na dniach :polew: To wtedy mu Matiza pożyczysz- MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Chyba sobie jaja robisz- Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Cała wiązka airbag do wymiany Sprawdzałem poduszki pod kątem zmiany numerów - zapomniałem o sensorach. Do tego dochodzi kwestia zmiany położenia czujników uderzenia bocznego - ze słupka B przeniesiono je na drzwi. W B7 czujnik ten jest ciśnieniowy - nie wiem czy w B6 zasada działania jest taka sama czy tam wszystkie analizowały przyśpieszenie... Na kierownicę raczej już tracę nadzieję - warto teraz rozkminić czy poduszki boczne po swapie foteli będą działać...- B6 DIVISION
To już Dave nie do mnie pytanie- Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że ich montaż opierał się na wątku opisanym przez Malika. W ASO nie masz przecież inżynierów, producentów sprzętu - tam pracują zwykli ludzie, tacy jak my a dla nas wszystkich inspiracją zawsze jest forum Marku - poduszki 2-nabojowe w B7 ma tylko kierowca i pasażer z przodu. Reszta poduch jest wyzwalana pojedyńczym nabojem. Sęk w tym, że poza poduszkami tylnej kanapy oznaczenia poduszek bocznych w B6 i B7 są inne i też nie wiadomo na jaki sygnał w danym modelu reagować będzie detonator. Natomiast co do zadziałania pozostałej części systemu... Zadziała - masz opisane przypadki, że po montażu kiery B7 w B6 ta konkretna nie wystrzeliła a inne (oryginalnie zamontowane) tak. [br]Dopisany: 07 Luty 2012, 19:13_________________________________________________ a to nie oznacza ze zamek centralny został otwarty na skutek uderzenia? W kontekście "opened" raczej chodzi o otwarcie obwodu elektrycznego - problem dotyczy wiązki elektrycznej. Sterownik airbag analizuje wszelkie zakłócenia - do wyzwolenia poduszki musi być spełnionych kilka warunków (jeden nie wystarczy bo w takim przypadku biorąc pod uwagę stan naszych dróg co chwilę komuś wywalałoby poduchę ). - [B6 AVF] Samoczynnie włączajace się światła STOP po dłuższym postoju