Treść opublikowana przez Bart-S
-
[B6 AVF] Blokada drążka skrzyni biegów, zamarzła?
To na pewno nie olej. Przyczyny trzeba szukać przy układzie cięgien (wybierak i drut). Nie wiem - może woda dostała się pod pancerz i jak przymarznie to blokuje możliwość przeciągnięcia linki? Ew. tak jak Bobasan napisał - zdjąć osłonę drążka i zobaczyć co się dzieje bezpośrednio pod wybierakiem...
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Dzięki Robert - wiedziałem komu zlecić tę misję
-
B6 DIVISION
To jest automat - "BPJ" TFSI wychodziło tylko w wersji z manualną skrzynią (6-biegową). Ten silnik nie był dostęnpny na rynku US (chociaż do Meksyku np. pojechał ). Zatem to jedna z jednostek 2.0L 200KM ale z silnikiem FSI.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Adaś coraz mniej czasu mam - ale jest kila minut to chwytam i gram Behind Blue Eyes już bez patrzenia wychodzi Kostka pomogła uzyskać lepszy dźwięk [br]Dopisany: 07 Luty 2012, 11:56_________________________________________________Podeślij te akordy do "grajka" :>
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Prawodpopodobnie walnięty skoro nie reaguje... Możesz podmienić czujniki znajdujące się przy sobie i zobaczyć jaki będzie efekt.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Lusterko może wyglądać tak samo jak to z B7 ale ze względu na kolor (J50) można potwierdzić, że pochodzi z Q5 lub Q7. Osłona dla wiązki przewodów tego modelu to 8R0 857 593 J50.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
kiedy znajdziesz chwile dla mnie? Sprzęt już czeka - tylko roboty mam opór a na to musimy wjechać do garażu. Przyszły tydzień Wojtku.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
ech, robota przede mna pompowtryski mam do roboty a nie mam gdzie, na dworze za zimno Fakt, pogoda nie sprzyja rezaniu
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Panowie prosiłem.... Jeszcze jeden post nawiązujący do kłótni i polecą kropki. Andy - przestań prowokować (chciałbym zauważyć, że na temat poduszki to też są "dywagacje"). Marek i Wojtek - a Wy nie dawajcie się tak łatwo podpuścić...
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Niestety nie mam tych danych - sugeruj się tym co podałem w tutorialu (zarówno w części opisującej przód jak i na końcu manuala gdzie opisuję tył - podawałem orientacyjne długości potrzebnych przewodów). Grubości masz podane przy kabelkach na schemacie (dwa ostatnie rysunki w pierwszym poście).
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
OK - póki co mamy 4 pomiary... lunio: 140km/2120rpm, 6.8-7.2 [195/65/15"] m.mark: 140km/2300rpm, 7.0-7.4 [1295/65/15"] smoku: 140km/2300rpm, 7.3-7.7 [205/55/16"] // -11'C carpa: 140km/2200rpm, 7.5-7.7 [205/55/16"] // -4'C Tomku Ciebie póki co nie wpisuję ale dane zapisuję w notatniku Na początek AVF-y (potrzebuję więcej danych - piszcie temperatury i przypominam - NIE NACIĄGAMY DANYCH ODCZYTANYCH Z DIS!!!). Jako ciekawostkę podam Wam, że "katologowo" AVF Avant z CVT na 205/55/15" powinien spalać: - 7.5-7.6 miasto - 4.7-4.8 trasa - 5.7-5.8 średnia * dla sedana odejmijcie 0.1 od dolnej granicy. ...oczywiście w tym przypadku chodzi o średnie spalanie na 100km/h więc prędkości testowe są mniejsze i warunki bardziej optymalne niż test o który prosiłem
-
Układ kontroli ciśnienia w oponach w A4 B6 i A4 B7
Pokaż fotkę tej zapalniczki...
-
Obudowa na podszybie i jeszcze 2 osłony w komorze silnikowej.
:oklaski:
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Snajper - tak samo czyli wielka niewiadoma. Każdy system airbag jest projektowany indywidualnie dla danego nadwozia... Nawet jeśli większość elementów jest taka sama jak np. między Audi A3 (8P) Sportback i Audi A6 (C6) to ze względu na różnicę w nadwoziu, rocznik, wersje oprogramowania nadal nie wiemy czy producent robi masówkę i wrzuca idealnie te same graty - czy też zastosowano coś nowego... Tak po prawdzie to nie wiemy nawet czy swap poduszki z B6 do B6 będzie bezpieczny... Mamy tutaj dwie wersje sterownika airbag (obie w systemie "8.4 Enhanced" ale jednak różnice w oprogramowaniu są - "E" vs "EP"). Poduszki z przodu jak i boczne mają inne numery dla każdej z dwóch wersji - więc przekładki foteli itp. nawet w obrębie pasującego do B6 wyposażenia stają się (spekuluję trochę) potencjalnie niebezpieczne...Z tego co zauważyłem to tylko poduszki tylnej kanapy zawsze mają taki sam numer. Tutaj rolę odgrywają milisekundy więc tak jak ktoś zauważył - nawet przekrój kabelka (różnica rzędu dziesiątych mm) ma znaczenie...
-
[B6 BFB] Wycie
Zanim pobawisz się w podmianę, sprawdź "smoka" ...no i czekam na info (denerwuję się jakby to było moje auto )
-
[ALL B6] Jak zdemontować skrzynię multitronic w 1.9 tdi
Mariusz - demontaż tak samo jak manualną skrzynię. Są tylko dwie różnice - trzeba odczepić przewody ATF od korpusu skrzyni biegów, no i sama konstrukcja waży prawie 2x więcej (90kg). Kumatemu gościowi od skrzyń biegów możesz to spokojnie zlecić (oleju nie będzie spuszczał więc o prawidłowy poziom nie będziesz musiał się martwić ).
-
[B6 AWX] Work in progress...
Jak dasz czarny drążek zmiany biegów to nie będzie tragedii Kurcze a już myślałem, że kamut wejdzie na pokład - wydaje się jaśniejszy niż achat, może by przypasił. Ehhh nie chciało Ci się poczekać i ze spokojem poszukać
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Może tak... przestańcie zadawać pytania czy coś podejdzie. Niestety nie wiemy tego. Potrzebne są chętne osoby do testów - jeśli uda nam się poprawnie złożyć kilka aut, będziemy mogli wyprostować ten manual. Czarny - jak tam praca przy Twoim zawieszeniu?
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Pora zabrać głos... Andy - odpowiem Ci tutaj, nie będę pisał już pw... Rozumiem Twoje intencje ale krucjata przeciwko Czakiemu i Siemianowi jest absolutnie nie na miejscu. Temat ten powstał po to aby rozwikłać zagadkę swapa poduszki a nie aby oskarżać się o jakieś dziwne rzeczy. Znam obu chłopaków już jakiś czas i mogę Cię zapewnić, że mimo zacięcia handlowego nie ryzykowali by życia klientów tylko po to aby zbić na tym kasę. Marek napisał, że nic o możliwości braku detonacji nie wiedział - i ja mu wierzę. Tutorial swapa jest dostępny już ładny kawałek czasu i nikt się wcześniej nie czepiał (za***iście mieć fajną kierę, nikt się airbagiem nie przejmował - a skoro tylu ludzi to robi, to pewnie działa - co tam...). Niedawno rozpoczęliśmy dyskusję na temat wystrzału poduszki i doszliśmy do pewnych wniosków - też masz w tym swój udział. Badamy sprawę i na tym się skupmy. Oczernianie kogokolwiek i zarzucanie bycia zarobkiewiczem uważam w tym przypadku za chwyt poniżej pasa... Zobacz - Wojtek sam wyszedł z propozycją zbadania sprawy u źródła (udostępnił nawet numery telefonów). Nie wierzę w jego złe intencje... Andy - Twoje zacięcie przydaje się przy wątkach technicznych ale tym razem przesadzasz i niepotrzebnie robisz sobie wrogów... Sprawa ubezpieczenia - zależy na kogo trafimy. Jeśli rzeczoznawca będzie znał się na rzeczy, od razu powinien zorientować się, że kierownica i poduszka nie pochodzą z tego modelu. Jeśli zaznaczy to w protokole - a wy ucierpicie w wypadku - zapomnijcie, że ubezpieczyciel wypłaci wam kasę. Z drugiej jednak strony mało kto zna te furki tak dobrze jak my. Większość rzeczoznawców zna wyposażenie dość powierzchownie (pomyślcie, że koleś miałby rozróżniać pakiety S line, wersję foteli czy kierownicy ). Prosty przykład - podczas ubezpieczenia, gdy podajecie elementy wyposażenia - części wyposażenia dodatkowego nie ma nawet na liście… Biorąc pod uwagę te realia i wiedzę osób oceniających wypadek – myślę, że są duże szanse na to aby się udało Co do działania systemu airbag – potwierdzacie tylko to co napisałem wcześniej (przebieg detonacji oraz sposób działania czujników, opóźnienia itd.). Na chwilę obecną uważam niestety, że poducha z B7 w naszym nadwoziu nie odpali… Do detonacji używany jest konkretny sygnał – inny dla zapalnika 1 i inny dla zapalnika 2 (zabezpieczenie przed niekontrolowanym wystrzałem). Stąd też mostek nic nie da – nie ma też potwierdzenia, że pojedynczy detonator wypali (trigger wyzwalający 1 zapalnik najprawdopodobniej jest sterowany innym sygnałem niż w B7). Za duże ryzyko, brak możliwości potwierdzenia – jak widzicie technicy też nas olewają no bo niby po co mieliby się dzielić taką wiedzą… Ja nie mam zamiaru ryzykować i wracam do zestawu z B6 (jak tylko się znajdzie ). Zestaw B7 zostaje do czasu wyjaśnienia sprawy. To moja decyzja – nikogo nie zmuszam i nie namawiam, zachęcam jedynie do przemyśleń. Panowie koniec kłótni i oskarżeń - wracamy do dyskusji na temat...
-
[B6 ASN] Multitronic po naprawie dalej szarpie...
Skontaktuj się ze mną: 691 643 630.
-
Wszystko o Pakietach S LINE S4
Tak - jeśli chodzi o górny grill to seria i S line w B6 miała montowany ten sam element. Seryjnie montowano atrapę z chromowaną ramką - natomiast czarną dostawało auto, które za dopłatą wyposażano w "pakiet optyczny" 4ZM (ramki wokół szyb, osłona zewnętrzna słupka B i trójkąt tylnej szyby, grill górny i dolny oraz relingi w Avancie w matowej czerni). Poszczególne elementy pakietu były już dostępne od początku produkcji nadwozia (np. grill górny, osłony słupków B czy też ramki szyb). Jednak w formie oficjalnego elementu wyposażenia jako pakietu opcję tą udostępniono dopiero w 2003 roku (ktoś wpadł na pomysł, że można zrobić w tej tonacji jeszcze dolny grill i sprzedawać cały zestaw za dodatkową kasę ).
-
Wszystko o Pakietach S LINE S4
Tak - zarówno S4 jak i seria/S line miały czarną wersję "grilla". Masz 4 wersje atrapy chłodnicy (kratka przy masce): - 8E0 853 651 F 01C (seria/S line z chromowaną ramką) - 8E0 853 651 G 5PV (seria/S line czarna) - 8E0 853 651 D 3SR (S4 z chromowaną ramką) - 8E0 853 651 H 5PV (S4 czarny) Analogicznie jest z kratką środkową spojlera zderzaka przedniego... Tyle, że tutaj seria i S Line z racji zastosowania własnej wersji spojlera ma już swój osobny model… - 8E0 807 647 01C (seria z chromowaną ramką) - 8E0 807 647 D 01C (S line z chromowaną ramką) - 8E0 807 647 B 3SR (S4 z chromowaną ramką) - 8E0 807 647 C 5PV (seria czarny) - 8E0 807 647 E 5PV (S line czarny) - 8E0 807 647 F 5PV (S4 czarny)
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Siema. U mnie cuda z zapalaniem zaczęły się po zatankowaniu na Orlenie w Swarzędzu. Póki co testuję... Jeśli planujecie spot na najbliższą niedzielę to bardzo chętnie się piszę
-
Układ kontroli ciśnienia w oponach w A4 B6 i A4 B7
OK, uzupełniłem braki
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Brysiek dryndniesz? Masz gadane i wiesz na czym polega problem