Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obudowa na podszybie i jeszcze 2 osłony w komorze silnikowej.


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

AUDI chyba postanowilo oszczedzac na B7, bo wypuszczalo duzo modeli A4 ubozej wyposazone w roznego rodzaju oslony w komorze silnikowej. Mi osobiscie bardziej pasuje jak silnik jest obudowany plastikami i postanowilem je sobie dokupic. Po dowiedzeniu sie ile kosztuja w ASO, niezle sie zdziwilem ze w autkach wartych ponad 40t euro oszczedza sie na takich pierdolach za 10- 12 Euro... :MLOTEK:

Tak wyglada silnik po wyjezdzie z fabryki:

98329e2bcea63f7cmed.jpg

Najpierw zamowilem te 2 czesci:

0fcba462b32b9520med.jpg

Numer czesci w ASO:

Oslona na podszybie:

f614578538f0bd1bmed.jpg

8E1 819 417 B

plus zamkniecie na akumulator:

8E1 819 422

Oslona na zbiorniczki od wody do spryskiwaczy i plynu do wspomagania (Nr):

f632ebedb7e6204cmed.jpg

mocowane taka sruba (tez do kupienia w ASO):

e75a8c54299c1f58med.jpg

fd7055eec51c3d78med.jpg

No i pozostaje jeszcze trzecia obudowa ktora nie pasuje za bardzo i jeszcze nie mam pomyslu jak to zamocowac ale pod maska nie przesowa sie. Moze sa inne modele ktore lepiej pasuja....

49ebafd06ff48528med.jpg

d87ae982f77d4939med.jpg

A tak to wyglada po zamocowaniu:

24dd9656556ae507med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ominąłem albo nie widzę u Ciebie 8E0 103 927 C ??[br]Dopisany: 14 Marzec 2010, 20:46_________________________________________________sorry... masz z F na końcu

to od 3.0 benzyny... może dlatego nie pasi...

mam to w notatkach do kupienia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jakiś czas temu zmieniłem ten plastik podszybia ( jak zobaczyłem ile śniegu tam zimą leci...) ale o tej osłonce na zbiorniczki nawet nie wiedziałem... Znowu będzie trzeba wybrać się do ASO :decayed: Tiger a z tą osłoną filtra coś wymodziłeś ? Jak to masz zamontowane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oslona kolo filtra wchodzi na styk wiec sie trzyma. Trzeba tylko dociac na weze z filtra. Przyznaje ze nie jest to idealne rozwiazanie, ale nie mialem czasu poszukac innych rozwiazan, ktore by lepiej przypasily...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jakiś czas temu zmieniłem ten plastik podszybia ( jak zobaczyłem ile śniegu tam zimą leci...) ale o tej osłonce na zbiorniczki nawet nie wiedziałem... Znowu będzie trzeba wybrać się do ASO :decayed: Tiger a z tą osłoną filtra coś wymodziłeś ? Jak to masz zamontowane ??

np w RS4 to jest.

Tez to wrzuciłem kiedys u siebie robiąc podszybie - zupelnie inaczej pod maska wszystko zaczelo wygladac.

Niestety troche "srednio" sie przez to plyn wlewa, ale przeciez nie o funkcjonalnosc tu chodzi - hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta oslona zbiorniczka jest zamocowana tylko na jednej srubie tej samej co trzyma zbiornik plynu do wspomagania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam dokupilem taka przedluzona srube z tulejka, podkladka i gumka....

Ogolnie to taki patent jest w 2 miejscach, ale w moim w tym drugim miejscu nie pasuje, jedynie ta srubka po srodku obudowy. Trzyma sie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam mój wątek
:arrow2: :arrow2: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/71648-all-b6-montaz-oslon-komory-silnika/

dokładnie opisałem gdzie są jakie zaczepy żeby wszystkie plastiki zamocować tak jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze tu juz ktos mial ten sam pomysl. Zobacze jak twje rozwiazenia sie sprawdzaja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer czesci w ASO:

Oslona na podszybie:

f614578538f0bd1bmed.jpg

8E1 819 417 B

plus zamkniecie na akumulator:

8E1 819 422

Te numery tych dwóch części są takie same do wszystkich B7?? Będzie pasowało do B7 BPW? Aha Tygrys ile zapłaciłeś w ASO w Niemcowni za te dwa plastiki? :) Z tego co się orientuję to niekiedy części są tam troszkę tańsze :rolleyes: Mnie najbardziej interesuje ten plastik na podszybie, bo dużo śmieci się tam gromadzi, pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer czesci w ASO:

Oslona na podszybie:

f614578538f0bd1bmed.jpg

8E1 819 417 B

plus zamkniecie na akumulator:

8E1 819 422

Te numery tych dwóch części są takie same do wszystkich B7?? Będzie pasowało do B7 BPW? Aha Tygrys ile zapłaciłeś w ASO w Niemcowni za te dwa plastiki? :) Z tego co się orientuję to niekiedy części są tam troszkę tańsze :rolleyes: Mnie najbardziej interesuje ten plastik na podszybie, bo dużo śmieci się tam gromadzi, pozdro :)

B6 i B7 to ta sama karoseria. Roznia sie tylko poszyciem zewnetrznym jak blotniki, drzwi, kapa tylnia, maska zderzaki....

Podszybie maja identyczne niezaleznie od jednostki napedowej, a te 2 plastiki cos sie pytasz to w niemczech kosztuja odpowiednio okolo 13 euro za duzy i 7 euro za maly plastik. Ceny chyba podobne do tych w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tygrys: witam jeszcze raz, ten pierwszy nr 8E1 819 417B wogóle nie istnieje w bazie serwisu Audi, ale koleś znalazł to o czym mowa w tym wątku i powiedział mi, że producent nie przewidział takiej osłony w moim modelu, tylko taka osłona wychodziła w modelach z silnikami ośmio-cylindrowymi i występuje pod nr 8E1 819 447. Koszt taki sam jak wspomniałeś wcześniej tych osłon, ok 20 euro. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tygrys: witam jeszcze raz, ten pierwszy nr 8E1 819 417B wogóle nie istnieje w bazie serwisu Audi, ale koleś znalazł to o czym mowa w tym wątku i powiedział mi, że producent nie przewidział takiej osłony w moim modelu, tylko taka osłona wychodziła w modelach z silnikami ośmio-cylindrowymi i występuje pod nr 8E1 819 447. Koszt taki sam jak wspomniałeś wcześniej tych osłon, ok 20 euro. Pozdro :)

Mozliwe ze inne numery przypisali, musialbym sprawdzic czy u nas tez tak jest. W B7 zdaje sie tylko w RS4/S4 byly te oslony, wiec tak jak powiedzial ze do silnikow V8. Mozliwe ze jakbys sie spytal o modele B6 to mialbys wiekszy wybor, bo tam chyba czesciej one wystepowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2004 roku nie było tych osłon trzeba kombinować z młodszych roczników B6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem i zamontowałem osłonę na podszybie i kapę na akumulator Jest ok :rolleyes: Teraz potrzebuje tą osłonę na zbiorniczki sprysku i wspomagania I tu mam pytanie która lepiej pasuję 8e0103927c od B6 2001 czy 8e0103927f od RS4 2006- ??? Czym one się różnią :cool1: Zakładał ktoś do b7 2005 ? Która?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę wiedzieć gdzie zamawiałeś bo myślę nad tym modem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...