Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obudowa na podszybie i jeszcze 2 osłony w komorze silnikowej.


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Co do mocowania osłony na zbiorniczek spryskiwaczy to faktycznie odstaje ona od pasa przedniego. Ja przewierciłem otwór w nim od przodu , włożyłem długą śrubę a na jej końcu założyłem gumkę mocującą i zakończyłem to nakrętką .Nic nie odstaje jest ok. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jeszcze nad osłonką za duktem powietrza... Na fotkach pokazaliście jak wygląda C (2.0 ALT), dziś u Arkiego widziałem G (4.2 BBK). A ma ktoś może fotkę wersji B (od 3.0 ASN, AVK, BBJ)?

Na fotce którą znalazłem na google B wygląda praktycznie tak samo jak C (chyba, że czegoś nie widzę lub na fotce jednak jest C).

1150-050-engine-480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, u mnie nie bylo na przyklad tego otworu na te kable ktore ida do tej zielonej wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Tygrys to może by było lepiej do blb bo tam jest wiązka przewodów paliwowych do filtra :gwizdanie:

Też tak teraz myslę, ale wtedy jak to robiłem nie miałem sie gdzie pytać która osłona jest lepsza, ale dzieki temu watkowi sie to klaruje. :good:

Może warto by to wszystko zebrać i dorzucić do pierwszego posta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Tygrys to może by było lepiej do blb bo tam jest wiązka przewodów paliwowych do filtra :gwizdanie:

Też tak teraz myslę, ale wtedy jak to robiłem nie miałem sie gdzie pytać która osłona jest lepsza, ale dzieki temu watkowi sie to klaruje. :good:

Może warto by to wszystko zebrać i dorzucić do pierwszego posta...

to chyba niezly pomysl zeby to podsumowac w calosc bo sie troche metlik w temacie zrobil i mozna sie pogubic, a temat przydatny i ciekawy.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymajcie się jeszcze chwilkę - na sobotę umówiliśmy się z Musashim i Arkim na testowanie kilku wersji osłon w B6 i B7. Po południu zdamy Wam raport :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona przy dukcie powietrza):

8E0 103 928 B (fabrycznie dla B6 3.0 ASN, AVK, BBJ) – pasuje do B7 2.0TDI

8E0 103 928 C (fabrycznie dla B6 2.0 ALT, AWA) – pasuje do B6 1.9TDI (od biedy podejdzie też do B7 2.0TDI ale tutaj lepsza jest osłona B, która ma profil na węże do filtru paliwa)

8E0 193 928 G (fabrycznie dla B6 4.2 BBK) – pasuje tylko do 4.2 BBK

Osłona na zbiornik spryskiwaczy):

8E0 103 927 C (fabrycznie dla 3.0 ASN, AVK, BBJ) – pasuje do B6 1.9TDI (trzeba wyciąć otwór na wąż)

8E0 103 927 D/E (fabrycznie dla 4.2 BBK S4) - pasuje do B6 1.9TDI (trzeba wyciąć troszkę większy otwór na wąż)

8E0 103 927 F (fabrycznie dla 4.2 BNS RS4) – pasuje do B7 2.0TDI oraz B7 S4

Jeśli chodzi o osłonę ma zbiornik sprysków – przedział silnika ma troszkę inne wymiary w B6 i B7, dlatego też jedyna osłona która będzie pasowała profilem do B7 (nie będzie odstawać) to wariant od RS4 (z końcówką F). Pozostałe modele można po delikatnych (C) lub troszkę większych (D i E) przeróbkach zamontować do nadwozia B6.

Co do osłony przy dukcie powietrza – dla B6 1.9TDI w zasadzie tylko C. Pasuje prawie idealnie (w moim orginalnym dukcie powietrza brakuje zaczepów aby poprawnie zamocować tę część, przez co osłona nieco odstaje - wymagany model duktu to 8E0 129 617 E, który w ASO kosztuje 117zł). Model B także będzie pasował do B6 – jedyna różnica to wycięcie w okolicach ściany grodziowej. Z tego względu bardziej wskazane jest zastosowanie go w B7 ponieważ tam właśnie w 2.0TDI znajduje się filtr paliwa (w tym momencie swoje zastosowanie znajduje wycięty na przewody profil).

Jak tylko dostanę się do serwera - wrzucę fotki z rekonesansu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym jeszcze poprosił o potwierdzenie, że numer zbiorniczka wyrównawczego z uchwytem do mocowania osłony, pasującego do B6, to 8E0 121 403 C.

Numer samego mocowania podał kolega sikszak (jest to 8L0 805 596 A) w tym wątku:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=115048.msg1360097#msg1360097

Natomiast nigdzie nie mogę znaleźć numeru zbiorniczka.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze miałem sprawdzić dzis na spocie i zapomniałem...

Seryjny zbiorniczek wyrównawczy dla aut o pojemności 2.0L i mniejszej to 8E0 121 403.

Uchwyt na dodatkowe mocowanie na pewno ma zbiornik z V8 (8E0 121 403 F) ale ten może do naszych jednostek nie pasować.

Skoro benzyna V6 2.4/3.0 ma ten uchwyt w serii to interesujący nas zbiornik ma numer 8E0 121 403 A. Montuje się go także w 1.9/2.0TDI jeśli jednostki te zostały wyposażone w ogrzewanie postojowe. Pozostaje jeszcze do wyjaśnienia sprawa fabrycznego podłączenia 3-ciego wyprowadzenia ze zbiorniczka - w V6 jest to dodatkowe odpowietrzenie ale dla R4 z webasto nie kumam jaką to ma funkcję (być może w takim przypadku to dodatkowe wyjście nie jest podłączane ale zaślepiane, względnie trójnik z głównym wężem odpowietrzającym? ...wtedy obeszłoby się bez plastikarza). Trzeba poszukać kogoś z fabrycznym ogrzewaniem postojowym :)

Dla uzupełnienia dodam że dla 2.5TDI stosuje się zbiornik C (z tego co widziałem ten też ma dodatkowe wyprowadzenie), a dla 2.7/3.0TDI wersję K.

Koszt dowolnego zbiornika w ASO to wydatek od 50 do 70zł. Nie jest więc tak źle - allegro można sobie odpuścić, większość cen to 50zł a i są tacy kaskaderzy co wołają 100PLN :polew:

Przyda się rozkminić ewentualne różnice zanim zabierzemy się za masowe rezanie - być może instalacja okaże się mniej inwazyjna niż przypuszaliśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem "dorobić" osłonę na sterownik do komputera na podszybiu wykorzystałem niepotrzebna osłonę na filtr kabinowy ktoś już to pewnie wykombinował ale chciałem zaprezentować efekty :rolleyes:

dsc25831600x1200.th.jpg dsc25881600x1200.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem "dorobić" osłonę na sterownik do komputera na podszybiu wykorzystałem niepotrzebna osłonę na filtr kabinowy ktoś już to pewnie wykombinował ale chciałem zaprezentować efekty :rolleyes:

dsc25831600x1200.th.jpg dsc25881600x1200.th.jpg

:good: :good: :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem "dorobić" osłonę na sterownik do komputera na podszybiu wykorzystałem niepotrzebna osłonę na filtr kabinowy ktoś już to pewnie wykombinował ale chciałem zaprezentować efekty :rolleyes:

dsc25831600x1200.th.jpg dsc25881600x1200.th.jpg

Wykombinował i efekt taki sam , czymś to podkleiłeś bo ja użyłem tego pistoletu na plastikowe wkłady. Podkleiłem od dołu ale jeszcze dla pewności i wytrzymałości mam zamiar to dokleić klejem do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...