Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obudowa na podszybie i jeszcze 2 osłony w komorze silnikowej.


RS

Rekomendowane odpowiedzi

akjam zapytaj proszę o numery wszystkich tych osłon na stronę angielską ,tutaj te ćmoki za diabła nic nie znajda.Jak podałem im numery osłon po stronie Euro i powiedziałem że chcę na stronę UK to myślałem że padnie ze strachu :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam zapytaj proszę o numery wszystkich tych osłon na stronę angielską ,tutaj te ćmoki za diabła nic nie znajda.Jak podałem im numery osłon po stronie Euro i powiedziałem że chcę na stronę UK to myślałem że padnie ze strachu :shocked:

osłony na u.k powinny być takie same, przecież nie ma żadnej różnicy( oprócz tej na podszybie oczywiście)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jajca :polew: ,jestem już przewrażliwiony.Sam wiesz jak zamawiałem osłonę na podszybie to potrzebowałem twój numer VIN bo baran twierdził że do B7 nie idzie i nie ma możliwości zamówienia. Tak czy inaczej proszę o te numery z każdej z osłon, żebym mógł je sobie zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jajca :polew: ,jestem już przewrażliwiony.Sam wiesz jak zamawiałem osłonę na podszybie to potrzebowałem twój numer VIN bo baran twierdził że do B7 nie idzie i nie ma możliwości zamówienia. Tak czy inaczej proszę o te numery z każdej z osłon, żebym mógł je sobie zamówić.

jak uda Ci się je zdobyć(te dwie na boki) to daj znać, może też się skuszę :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak przypadkiem ze wersja angielska ma takie same numery tylko zaczyna sie 8E2 :mysli: :mysli: :mysli:

Tak jest w przypadku czesci elektrycznych <-- moze to samo tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele lepiej wygląda zabudowana komora :kox:, ale widzę że koszty są dużo mniejsze niż do B5 :wallbash:, bo do B5 osłony podchodzą od Paska Vr5, i strasznie trudno dostępne a koszt jednej nowej 212zł, w ASO :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam zapytaj proszę o numery wszystkich tych osłon na stronę angielską ,tutaj te ćmoki za diabła nic nie znajda.Jak podałem im numery osłon po stronie Euro i powiedziałem że chcę na stronę UK to myślałem że padnie ze strachu :shocked:

Nry osłon na poprzedniej stronie. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta po prawej to 8E0103927F tylko ta do b7 a lewa :gwizdanie:

Znalazłem tylko to i tak naprawdę to nie wiem o którą chodzi :blink: Uświadom mnie proszę i podaj numery do konkretnych osłon :)[br]Dopisany: 09 Październik 2010, 00:00_________________________________________________

A nie jest tak przypadkiem ze wersja angielska ma takie same numery tylko zaczyna sie 8E2 :mysli: :mysli: :mysli:

Tak jest w przypadku czesci elektrycznych <-- moze to samo tutaj.

Tak to chyba prawda że dla wersji z UK początkowe numery to 8E2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B7

1.Osłona na zbiorniki sprysku i wspomag. 8E0103927F

2.Osłona na podszybie duża 8E1819447 01c -czerń satynowa Do Anglika z początkiem 8E2

3.Osłona na akumulator mała 8E1819422A 01c czerń satynowa Do Anglika z początkiem 8E2

Było to już klika razy.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki wielkie :good:, chodziło mi głównie osłone na zbiornik spryskiwacza i płynu do wspomagania . Zobaczymy jutro jak i co ,bo pójdę zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Osłona przy filtrze paliwa 8E0103928C 01C Tylko nie wiem jak to będzie leżeć Akjam zamontowałeś tą osłonę jak to wygląda :mysli:

:no: Jeszcze jej nie odebrałem! Jutro może podjadę do ASO i jak coś to wrzucę fotkę. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... o to jeszcze jedna osłona :shocked: ok. zobaczymy fotki.[br]Dopisany: 10 Październik 2010, 23:37_________________________________________________Osłony zamówione :good: .Dzięki koledzy :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze te oslony uzywane na allegro sa drozsze niz w ASO ,widzialem blende na AQ za 45+przesylka :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze te oslony uzywane na allegro sa drozsze niz w ASO ,widzialem blende na AQ za 45+przesylka :gwizdanie:

wlasnie z wieloma rzeczmi tak jest wiec warto sprawdzac bo ASO czesto jest przystepne, pomijajac juz ze mamy czesc nowe sztuke ;-)

maly OT na przykladzie DV do TFSI:

http://allegro.pl/zawor-turbiny-audi-vw-1-4-2-0-tfsi-06h145710d-i1236493792.html

ta sama czesc w ASO ok 200zl minus znizka wiec ponizej 200zl nowka z ASO zazwyczaj od reki.

pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Osłona przy filtrze paliwa 8E0103928C 01C Tylko nie wiem jak to będzie leżeć Akjam zamontowałeś tą osłonę jak to wygląda :mysli:

:no: Jeszcze jej nie odebrałem! Jutro może podjadę do ASO i jak coś to wrzucę fotkę. :good:

Wreszcie odebrałem ostatnią osłonę i już "zamontowałem". No właśnie - trzyma się bez montażu - (przykręcanie, itp.) nie było konieczne. Otwory nie są idelanie dopasowane do nadwozia - (osłona jest z RSa) ale ogólnie leży bardzo dobrze. Można przynitować i będzie git ale póki co zostawiam tak jak jest. :good: Jednocześnie zastanawiam się i chyba powinno być coś dopasowanego do mojego nadwozia/typu silnika. Ogólnie Wygląda to zdecydowanie lepiej niż było:

2fcebad2c93cd570med.jpg

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj odebrałem ostatnią osłonę :notworthy:.Fajnie że wrzuciłeś fote bo myślałem że coś nie tak z tym, ale u Ciebie jest tak samo wiec jest ok.Nie wszystkie uchwyty pasują ,ale to szczegół.Ogólny widok się liczy.U mnie jest z drugiej strony ECU i ta mała obudowa nie bardzo pasowała. Musiałem wyciąć ten środkowy uchwyt z gumką bo tam idzie wiązka elektryczna i lekko podpiłowałem bok na wężyk paliwa przy filtrze paliwa.[br]Dopisany: 20 Październik 2010, 18:43_________________________________________________20 fuli za obudowe na podszybie z pokrywką na akumulator i 36 Fuli za osłone na zbiorniczek spryskiwaczy plus ta mała obok filtra paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj odebrałem ostatnią osłonę :notworthy:.Fajnie że wrzuciłeś fote bo myślałem że coś nie tak z tym, ale u Ciebie jest tak samo wiec jest ok.Nie wszystkie uchwyty pasują ,ale to szczegół.Ogólny widok się liczy.U mnie jest z drugiej strony ECU i ta mała obudowa nie bardzo pasowała. Musiałem wyciąć ten środkowy uchwyt z gumką bo tam idzie wiązka elektryczna i lekko podpiłowałem bok na wężyk paliwa przy filtrze paliwa.[br]Dopisany: 20 Październik 2010, 18:43_________________________________________________20 fuli za obudowe na podszybie z pokrywką na akumulator i 36 Fuli za osłone na zbiorniczek spryskiwaczy plus ta mała obok filtra paliwa.

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podpytać Was o osłony przy dukcie powietrza i na zbiornik od sprysków...

Jeśli chodzi o mniejszą przy dukcie powietrza - znalazłem 3 wersje:

8E0 103 928 B (dla silników 3.0 ASN, BBJ i AVK) -> 72zł

8E0 103 928 C (dla silnika 2.0 ALT) -> 72zł

8E0 103 928 G (dla silnika 4.2 BBK czyli S4) -> 116zł

Z tego co napisaliście wynika, że model C pasuje zarówno do 1.9TDI jak i 2.0TDI więc tutaj sprawa jest jasna (chociaż ciekawi mnie czym się różni C od pozostałych).

Natomiast w przypadku osłony na zbiornik spryskiwaczy...

8E0 103 927 C (dla silników 3.0 ASN, BBJ i AVK) -> 76zł

8E0 103 927 D (dla silnika 4.2 BBK czyli S4, do listopada 2003) -> 76zł

8E0 103 927 E (dla silnika 4.2 BBK czyli S4, od grudnia 2003) -> 72zł

8E0 103 927 F (dla silnika 4.2 BNS czyli RS4) -> 97zł

W 2.0TDI zakładaliście osłonę F – pasowała bez większych problemów. Z kolei kolega sikszak w 1.9TDI założył C i tam niestety trzeba było się troszkę pomęczyć z prawidłowym zamocowaniem. Pytanie czy ktoś próbował montażu osłony D, E lub F w 1.9TDI? Może któraś z nich podejdzie bez większego dłubania? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S wszystkie te osłony mają takie samo mocowanie w 3 punktach ( jeden na zbiorniczku wyrównawczym, jeden przy mocowaniu zbiorniczka spryskiwaczy i jeden na pasie przednim) oczywiście wystarczy zamontować tylko jedno mocowanie przy zbiorniczku spryskiwaczy bo cała osłona oprze się na wężach i na innych elementach ale sam zobaczysz że troszkę odstaje przy pasie przednim. Osłony na zbiorniczek spryskiwaczy różnią się przede wszystkim wielkością. Ten mój czyli C zasłania najwięcej, ale trzeba z boku wyciąć dziurę na węża od chłodnicy (1 min jak się ma otwornicę do płyt kartonowch) Inne numerki jak u chłopaków wyżej są krótsze znaczy węższe i nie dochodzą tak do osłony silnika, a któryś z tych numerów ma też wycięty otwór na wskaźnik poziomu oleju (chyba numery z końcówką Di E) Mam taką osłonę w garażu i wygląda tak:

6cbe52700ef8a288m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...