Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. Przy uruchamianiu silnika aby nie obciążać układu zasilania - większość systemów zasilanych elektrycznie jest na chwilę rozłączana...
  2. Ile wynosi obecna wartość kodowania?
  3. Dokładnie. Więc nie ma co tłumaczyć się, że nie wiadomo jaka ma być oporność obwodu szyby...
  4. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    To pewnie VOTEX...
  5. Jesteś pionierem Karol - ja nigdy tapicerki klapy nie zdejmowałem [br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 19:01_________________________________________________BTW - pakiet zima już zainstalowany
  6. Będzie problem - 311.2 może wszystkiego nie obsłużyć. [br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 17:30_________________________________________________1366 - jeśli w module airbag nie ma błędów, to może być uszkodzona wiązka między MK a driverem AIRBAG. 1312 - brak komunikacji głównej magistrali (raczej wynika z pozostałych błędów) 1794 - Grzesiu już Ci napisał co zrobić 1599 - coś z zamkiem drzwi kierowcy (może być wiązka)
  7. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ślicznie wyszło :oklaski: Lusterka fotochrom/składane zamówiłeś w wersji z pamięcią?
  8. A oświetlenie bagażnika Ci działa? oswietlenie bagaznika dziala i ta na dole i ta na gorze lampka W takim razie sprawdź żarówkę w schowku (wyciągnij lampkę). Jeśli będzie OK to wiązka jest gdzieś uwalona albo nawalił przełącznik, który reaguje na otwarcie schowka.
  9. Jeśli masz 4x elektrykę to w drzwiach możesz dokładać. Pod nogami z AQ nie zadzaiała.
  10. A oświetlenie bagażnika Ci działa?
  11. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    no, masz takie same Made in Warsaw
  12. a mi w lbn większość dróg już naprawili i cały czas coś robią także elegancko się robi Lucky U. Co tam u Ciebie Bartku? sprzedałem ałdi...występuje z klubu niEdługo na 3 dni wpadam do poznania więc można się spotkać w starej ekipie Bardzo chętnie. Gokarty czy kręgle?
  13. Cena OK. Sensory najmniej po 50zł za sztukę, razem z wiązką dają 300zł. Sterownik HL ciężko trafić, średnia cena to 200zł. Słonecznik HL to rarytas – po 1,5 roku szukania dałem za wygraną i kupiłem nowy w ASO (ponad 700zł). Reszty już nawet nie liczę, dobrze kupiłeś… Sensory PDC w B7 są inne – wkład czujnika jest okrągły (w B6 jest prostokąt). Poza obudową jednak są identyczne – ten sam wtyk, ustawiony pod tym samym kątem (no ale wypadałoby abyś do swojego nadwozia założył dedykowaną część ). Miałem u siebie wcześniej czujniki z B7 ale zmieniłem na model z B6 (taki fetysz ). Jeśli chodzi o różnice w wiązkach elektrycznych – adapter czyli przewód łączący kabinę z przedziałem silnika jest identyczny dla B6 i B7 (8E1 971 065 C). Ta wiązka zawiera 10 przewodów (2 do HL i 8 do PDC). Problem pojawia się przy wiązce w komorze silnika – tutaj jest jedna wspólna wiązka dla różnych komponentów (seryjnie masz tu np. przeciwmgielne, klakson). Zatem problem polega na tym, że aby podłączyć to fabrycznie – trzeba wywalić ori wiązkę i zastąpić ją wariantem z brakującym okablowaniem (ponieważ nie ma osobnej wiązki do HL czy PDC – poza adapterem ale ten ma inną funkcję). Ja u siebie rozwiązałem to troszkę inaczej bo… To była jedna z pierwszych modyfikacji (jak pisałem na forum, że chcę założyć PDC front, to ludzie się w czoło pukali ). Nie wiedziałem jak połączyć adapter z PDC więc wymyśliłem sobie, że kupię wiązkę tylną i wtyk 12-pin przewalę na 10-pin pasujący do wiązki adaptera (sygnały zostają, mostkujesz tylko masy i zasilanie i gotowe). Mniejsza z tym, teraz już wiadomo jak to poprawnie wykonać Teraz co dalej przy montażu: - jak bierzesz całość to przełóż sobie od razu całą wiązkę komory silnika (czyli wymieniasz zasilanie przeciwmgielnych, klaksonu i co tam jeszcze na tym przewodzie znajdziesz - na kabel obsługujący to samo + HL i PDC). - w/w wiązkę podłączasz do adaptera (czarna 10-pin gdzieś przy zderzaku), który leci nadkolem do środka auta (kończy się w panelu konektorów, niebieską wtyczką 10-pin). - od adaptera rozdzielasz przewody (2 są od HL, 8 od PDC) – sygnały PDC prowadzisz progami a potem boczkiem aż do PDC - zanim puścisz przewody do PDC warto od razu wywalić szufladkę, zamontować półkę i podłączyć przycisk PDC (z niego też x kabelki lecą do PDC – poprowadzisz je razem z nowymi kablami lecącymi od adaptera). - oczywiście sterownik PDC trzeba wymienić na 8-kanałowy (końcówka C lub E dla B7) - pozostaje już tylko HL (czyli przewalasz brakujące przewody wiązką dachową – w panelu konektorów na lewym słupku A - to pomarańczowa wtyczka 17-pin, w górnym słupku A od)
  14. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    ET48 więc najprawdopodobniej to ori (z A6/S6 C6) 19x8.5.
  15. Tak się przyjęło, że spotujemy co 2 tygodnie (ew. przesunięcia jeśli w terminie jest mało chętnych). No to patrząc na tą regułę, to teraz się nie widzimy, bo w ostatnią niedzielę spot był :gwizdanie:
  16. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    W ASO 116zł. Skontaktuj się z kolegą TOM77 - zapytaj czy czegoś nie zaoferuje (dobry zamiennik). Będzie połowę taniej, część w ciągu 24h dostarczy Ci kurier.
  17. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Chcesz oryginał czy zamiennik (jakiś markowy)?
  18. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Z której części wielkopolski jesteś?
  19. Musiałbym sprawdzić ale raczej tylko długość wiązki oraz mocowanie sterownika.
  20. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ale już sam dywizjon jest swego rodzaju podziałem. W zasadzie całość rozchodzi się o tę cholerną plakietkę - gdyby zostawić ten wątek po prostu jako miejsce spotkań i pogaduch, nie byłoby problemu...
  21. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Artur - w takim razie zaproponuj coś. Tobie nie pasuje formalizowanie, Pincziemu to, że nikt się nie odzywa gdy chce plakietkę DB6... ...jest jakieś rozwiązanie, które da satysfakcję każdemu z Was?
  22. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Nie ma mowy - jeśli już to kilka osób. To nie fair aby decyzję podejmowała jedna osoba - dlatego zaproponowałem komisję (3 do 6 osób - w tym obowiązkowo Nosb jako założyciel).
  23. To zamawiali dla Ciebie grzaną szybę a teraz się dziwią, że taką masz?????? To są jaja jakieś... ...no chyba, że teraz grają na zwłokę bo wiszą Ci nową grzaną szybę...[br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 21:07_________________________________________________Sprawdzisz w końcy ten obwód szyby? :>
  24. Koorva ręce opadają... Zdrowa szyba daje opór od 1.3 do 3.3 ohm i jest to wyraźnie napisane w instrukcji serwisowej, którą przecież ASO dysponuje. To, że nie mieli klienta z grzaną szybą tłumaczy ich? Wystarczy aby technik ruszył d*pę do kompa, odpalił ELSĘ i w workshopie wybrał odpowiedni rozdział czyli Ogrzewanie (Heating)----> Ogrzewana Przednia szyba (Heated Windshield) Jeśli masz poniżej 1.3 - masz zwarcie we wtyczce. Jeśli powyżej 3.3 - masz otwarty obwód szyby. Sprawa jest prosta - odłączasz wtyczkę od przetwornicy. Podłaczasz miernik (LED, mierzenie ciągłości obwodu) - wywali 1 i zabrzęczy - szyba OK. [br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 20:33_________________________________________________Szybę kupiłeś w serwisie, który Cię wczoraj obsługiwał?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.