Treść opublikowana przez Bart-S
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=122143.msg1776348#msg1776348
-
[INNE] Automat - spadające obroty podczas ruszania
W grupie 001, czwarta pozycja.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Czasem i 20x jest za mało - odpuść sobie na jakiś czas i zrób z 500/1000km przebiegu. Po tym czasie spróbuj ponownie. ADP dla sprzęgła do jazdy w przód jest OK. Jeśli problem z szarpaniem nie ustąpi to skrzynka na stół - do zbadania sprzęgło do jazdy wstecz oraz elementy odpowiedzialne za jego sterowanie.
-
[INNE] Automat - spadające obroty podczas ruszania
Auto Twojego kolegi ma skrzynię Multitronic - zacznijcie od zrobienia nowej adaptacji sprzęgła (wrzuciłeś błędy z modułu silnika, czy w sterowniku skrzyni też się coś zapisało?) Błędy, które wrzuciłeś sugerują kilka rzeczy do sprawdzenia - m.in czujnik masy powietrza lub wtryski. Jeśli w skrzyni nie ma błędów i adaptacja zapisana jest poprawnie, szukałbym w tym kierunku.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Widocznie za mało
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Odłącz aku na noc - rano sterownik będzie "dziewiczy" Adaptacja nie wypadła tylko zapewne rozgrzałeś skrzynię jeżdżąc tylko na "D".
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Lampa w końcu zrobiona?? :gwizdanie: Madas - kup w elektrycznym spray "Kontakt" do czyszczenia styków. Zdemontuj tylną lampę jeszcze raz i wyczyść zaśniedziałe piny w kostce lampy. Lepiej ubezpieczyć się na przyszłość...
-
[ALL B7] Błąd w skrzyni multitronik P0706
Oczywiście. Wybierz tylko termin.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Zobaczymy jak dostarczysz dane o które prosiłem
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
OK a teraz rozgrzej skrzynkę do ponad 60 stopni (temperaturę widać w blokach 10 lub 11), skasuj obecną adaptację używając grupy 00 w [10 - Adaptation] i zrób nową. Po wszystkim wklej nowe screeny.
-
[ALL B7] Błąd w skrzyni multitronik P0706
Wygląda na sterownik elektryczny do naprawy.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Dzięki również. Teraz filmik i spać
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Dawaj fany My za 15 minut wyjeżdżamy
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Ja też poproszę membrankę - jeszcze nie rozebrałem pieca ale i tak warto się ubezpieczyć
-
[ALL B6] Auto nie jeździ na żadnym biegu-multitronic
Pierwsze co pomyślałem to przegub - ale nie pasują do tego objawy na N. Raczej skrzynia na stół ale wcześniej jeszcze podłączyłbym kompa i zobaczył co zapisało się w ABS i skrzyni biegów.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Ale co Ci dziwnie mruga? Opisz przypadek, rano przeczytam.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Ani z jednym ani z drugim - cała iluminacja (przyciski, pokrętła, podświetlenia) jest zasilana z zegarów.
-
B6 DIVISION
Czujnik hamulca wywala kontrolkę świec a SIXU miał ESP... Pierwsze słyszę Też byłem zdziwiony. Ale do myślenia dało mi to, że przestał działać tempomat. Po podłączeniu interfejsu do ABS wszystko się wyjaśniło
-
B6 DIVISION
W takim razie, może zależne to jest od rocznika modelowego - u mnie tylko "spiralka" + błąd zapisany w buforze sterownika ABS.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Mylisz dwa rodzaje sterowników - 8E0 907 279 to moduł centralnej elektryki. Natomiast 8E0 959 433 to moduł komfortu... Skoro napisałeś, że Twój moduł został zalany to ze względu na jego umiejscowienie rozumiem, że chodzi Ci właśnie o sterownik komfortu. Sprawdź jego numer - klikasz na adres 46 czyli "Convenience".
-
B6 DIVISION
Czujnik hamulca wywala kontrolkę świec a SIXU miał ESP...
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Kodowanie główne oraz kodowanie w adaptacjach możesz przepisać ze starego MK albo przeliczyć sobie od nowa korzystając z pierwszego posta...
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
jeszcze będziesz musiał przyuczyć piloty kanał 21 adaptation 10 kanal 21 i tez przepisac ta sama wartosc co jest w starym?? czy co Nie - kanał 21 służy do przypisania pilota do MK. Nie wiem ilu kluczy używasz - przyjmijmy póki co, że jeden... Na kanale 21 wciskasz READ po czym jako wartość NEW VALUE wpisujesz "1". Teraz naciskasz TEST i od tej chwili masz 5 sekund aby wcisnąć dowolny przycisk na pilocie. W momencie naciśnięcia przycisku na pilocie, pole ADJUSTMENT zmieni się na RECOGNIZED - naciskasz SAVE i w tym momencie pilot zostaje przypisany do centralki. Jeśli chcesz dodać drugi kluczyk - powtarzasz procedurę tyle, że zamiast wartości "1" wpisujesz "2" (maksymalnie można zapisać 4 piloty).
-
[B6 BDV] Multitronic - falują obroty przy załączonym biegu.
Moim zdaniem sterownik nie ma nic wspólnego z Twoim problemem. Bardziej skłaniałbym się w kierunku instalacji gazowej, której Multitronik ponoć nie lubi... Skonsultuj się w tej sprawie z Sserwis - możesz próbować telefonicznie lub po prostu napisz mejla.
-
B6 DIVISION
Bardzo prawdopodobne.