Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. Dzięki W tym tygodniu nadrabiam zaległości - dwa DIY modyfikacji wykonanych w ubiegłym roku... Montaż grzanej kanapy (na zimę jak znalazł ) ------> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=228351.0 Montaż tylnych poduszek AIRBAG ------> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=228929.0
  2. Marcin - ciekawy temat nadałeś. Lada chwila skończy się analog i trzeba będzie zrobić przesiadkę ze starego tunera na odbiornik cyfrowy... No nic, będziemy przecierać szlaki
  3. Tak. DVD podłącza się do tunera i dopiero tuner z RNS-e. Nie przypominam sobie aby DVB-T było w opcji wyposażenia B7 - to pewnie nie jest fabryczna instalacja (tym bardziej kable 2009). Zatem menu w RNS-E to jakaś zewnętrzna modyfikacja. Jak to przy cyfrowym sygnale, pewnie trzeba na nowo wyszukać programy z lokalnych nadajników (pytanie tylko jak, z tym tunerem i oprogramowaniem jeszcze nie mieliśmy do czynienia). A może system nadawania w DE jest inny niż u nas i trzeba przestawić odbiornik na nasz sygnał? Głośno myślę...
  4. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Miśki... W swoich profilach macie teraz możliwość wybrania wariantu skrzyni biegów
  5. Ale bzdury wypisujesz... To tiptronic pali jak smok. Multitronic z racji budowy powoduje, że auto pali tyle samo lub nawet mnie niż manual. Jeśli chodzi o awaryjność - legendy krążą o tej skrzyni, powielane najczęściej przez osoby, które kompletnie się na tej konstrukcji nie znają. Pierwsza wersja (czyli niestety Twoja) zasłużyła sobie na złą opinię - problem dotyczy jednak bardziej jednostek TDI. Twoje auto charakteryzuje niski maksymalny moment obrotowy a ten czynnik ma największy wpływ na wytrzymałość tej przekładni. Sprawdź co można - czyli: - ile km auto przejechało od wymiany oleju w skrzyni? (co 50 tyś trzeba wymienić ATF) - jaką wersję oprogramowania ma wgrany sterownik? (jak to sprawdzić dowiesz się w encyklopedii) - analiza bloków pomiarowych skrzyni w celu określenia jej stanu (podłaczasz kompa, zgrywasz dane) Jeśli wszystko będzie OK, pilnujesz tylko aby olej był wymieniany co 50 tyś km. Oprócz tego stosujesz się do prostych zasad użytkowania opisanych w Encyklopedii. To wystarczy aby śmigać bez żadnych problemów. Jeśli jednak coś się wydarzy - też nie panikuj. Temat CVT mamy tutaj dobrze opracowany i na pewno pomożemy.
  6. BB to II wersja centralki - musisz poszukać wersji I (w pierwszym poście jest podany podział). Tak jak napisał Grzesiek - trzeba szukać modułu dla AMB (czyli 1.8T przeznaczonego na rynek US, zatem 315MHz). Szukaj wersji: Q, AA a najlepiej T.
  7. To teraz jeszcze napisz dlaczego...
  8. Bart-S odpowiedział(a) na MASA temat w Audi A4 B6/B7
    Spróbuj jeszcze wywalić zasilenie w zegarach (bezpiecznikiem). Po przywróceniu ustaw zegar na 2:59. Jak antenka nie wskoczy do 3:02 to raczej szukałbym nowego modułu pod tylny zderzak. A który bezpiecznik w B6 odpowiada za zasilanie zegarów? Szukałem w instrukcji obsługi, na tabliczce osłony bezpieczników i nie ma. Bezpiecznik nr 15.
  9. Potwierdzam, to CVT. Coś się dzieje ze skrzynią, że tak lamentujesz? Przecież w pierwszym poście wychwalasz auto... Zobacz jak silna jest sugestia
  10. Ale czym się przejmujesz? Jeśli nic się nie dzieje to nie ma się czym martwić (trafiłeś zadbany egzemplarz). Sprawdź czy soft aktualny, na wszelki wypadek zmień ATF i ciesz się komfotową jazdą. Zapraszam tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94996.0[br]Dopisany: 05 Listopad 2011, 17:54_________________________________________________ Nie wiesz co piszesz Kolejny zarażony opinią za***istych mechaniorów... Ja swoją jeżdżę już 3,5 roku - nic się nie dzieje. Grunt to świadomy użytkownik - będzie dobrze, nie pękaj
  11. Przyjacielu - napęd na przednią oś oraz 6 biegów na FIS mówią jasno: Multitronic Tiptronic w B6 ma 5 biegów. Dla potwierdzenia - masz książkę serwisową? Zerknij na wewnętrzną stronę okładki... Jest tam naklejka serwisowa, znajdziesz na niej oznaczenie skrzyni biegów (w tym samym wierszu co oznaczenie silnika). FSD? CVT nie pracuje w ten sposób. Przy łagodnej jeździe nie przekraczasz 2000rpm. Jak dociśniesz pedał gazu w trybie sekwencyjnym to przy 4200rpm masz automatyczne odcięcie - elektronika skrzyni nie pozwoli Ci na więcej.
  12. Masz skrzynię Multitronic Poprawiłem zdjęcia bo wrzuciłeś to tak, że nic nie było widać Gratuluję zakupu i życzę bezawaryjnej eksploatacji
  13. Podrzuć jeszcze wartości z grupy 65 i stawiam diagnozę.
  14. dRACoNIx - ETKA nic Ci nie powie na temat parametrów głośnika. Tam masz podany tylko numer części oraz zakres dat zastosowania. Niestety nigdzie nie ma wykazu dlaczego VAG wycofuje się z danego modelu części i zastępuje go nowym. Można się tylko domyślać czy: - zmienił się element do którego część jest mocowana? - zmienił się producent/dostawca? (tańsze części bo na pewno nie droższe ) - wada fabryczna? - itd. Jeszcze mniej w tej kwestii dowiesz się od "doradcy technicznego" Audi Marku - pomiary akustyczne można wykonać samemu w domu (jeśli oczywiście dysponujesz odpowiednim sprzętem). W ten sposób porównałem sobie zwykłe głośniki i BOSE (gdzieś w tym wątku wrzucałem info odnośnie charakterystyki zarówno niskotonowych jak i wysokotonowych głośników - m.in. wtedy właśnie wyszło na jaw, że tweeter BOSE i seryjny różni się tylko zastosowanym kondensatorem). Co do walorów dźwiękowych - różnice mogą dotyczyć stanu zużycia głośnika. Zauważcie jak zachowuje się (pracuje) membrana starego głośnika a jak nowego (skok i sprężystość). Chociaż nawet wtedy nie powinno być tak dużych różnic jak to Siemian opisuje - dlatego w tej debacie bardziej przychylam się do jego opinii.
  15. Różnica jedna która jest dotyczy roku produkcyjnego, poza tym głośniki mają identyczne wartości akustyczne. Ktoś sugerował, że B gra znacznie lepiej niż A. Jeśli robiłeś pomiary akustyczne to jedynym wytłumaczeniem jest zużycie i wiek...
  16. Ja też wpadnę
  17. Tak - numer jest ten sam. Pamiętaj tylko, że może brakować uchwytów do tej blaszki (kosmetyczne różnice w baku dla R4 i V6) - ja u siebie musiałem troszkę pokombinować (wszystko jest w pierwszym poście).
  18. Potwierdzam - numer jest ten sam dla B6/B7. Co do słuszności instalacji tej części - dla jednego kosmetyka, dla drugiego profilaktyka
  19. Oficjalnie oprogramowanie MCE nie posiada takiej funkcji - ewentualnie możesz pobawić się kodowaniem głównym MCE. Być może zakodowanie sterownika pod wariant innego kraju ustawi system w konfiguracji, której szukasz (spróbuj pobawić się dwoma ostatnimi bitami - kodowanie modułu dla B7 masz w odpowiednim rozdziale pierwszego postu). Jeśli zakodowałeś moduł haka w MCE oraz zegarach i nie zgłasza błędów to wszystko jest OK. Napisz co było nie tak, bo borykałeś się z tą instalacją już jakiś czas.
  20. Pierwsze o czym pomyślałem pierwszy raz czytając Twój post - to właśnie czy nie masz u siebie skrzyni CVT... Zacznij od lektury encyklopedii Multitronika, podwieszonej w tym dziale. Następnie podaj numer sterownika skrzyni biegów i wersję oprogramowania. Usterkę bardzo dokładnie opisałeś - teraz czas aby sprawdzić bloki pomiarowe skrzyni (wszystko co znajdziesz w MVB wrzuć tutaj albo podeślij mi na mejla). Jeśli masz możliwość spróbuj też dowiedzieć się - kiedy ostatni raz był wymieniany olej ATF w skrzyni i czy był wymieniany regularnie (książka serwisowa lub historia w ASO). Przebieg auta - potwierdzony?
  21. Jeszcze pytanie dotyczące osłony termicznej, uchwytu prawego tłumika. Czy nry części, które podał Bart-S podejdą do B7? Dziś mam zajęty wieczór - jutro wszystko posprawdzam
  22. Poniżej masz fotkę na której widać wtyczki (jest to wariant bez wizytownika ale nie ma to w tym przypadku znaczenia). Po prawej stronie białej kostki widać plastikową zapadkę - przyciągasz ją do obudowy (po stronie kabelka) i wtedy ciągniesz.
  23. Poza tym co widać (końcówki) różnice dotyczą konstrukcji wewnętrznej samego tłumika. Pomijając końcówki to właśnie o tej konstrukcji wew. myślałem. Czyli raczej nie powonno się zakładać wydechu z PB do ON... Niestety na to pytanie nie umiem odpowiedzieć - tutaj już wiedzą musiałby wykazać się ekspert od spalin Mimo wszystko - mamy kilka przypadków, gdzie chłopaki zakładali do TDI wydech od PB bo akurat taki się trafił. Minęło już trochę czasu i nikt nie zgłaszał problemów.
  24. Poza tym co widać (końcówki) różnice dotyczą konstrukcji wewnętrznej samego tłumika.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.