Treść opublikowana przez Bart-S
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Szczerze, to nawet nie sprawdzałem czy ten wzór występuje w 18"... Bo przy 215 masz ciut mniejszy profil
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Powiem Wam, że po ostatniej zimie miałem dość swojej felgi - przy profilu 50 na laczku 215 i przede wszystkim tak mocno obniżonym zawieszeniu wyglądało to okropnie. Ta felga jest OK ale do fabrycznego zawieszenia (czyli max -20mm). Zacząłem się rozglądać za czymś nowym i w oko wpadł mi ten wzorek. Całości dopełnił fahur gdy przyjechał na zmianę oleju - wtedy miałem okazję na żywo zobaczyć jak wygląda 7,5 calowa felga z ET28 w B6... Zaraz zaczęły się poszukiwania i... trafiłem 4 nówki powystawowe z ASO za śmieszne pieniądze. Cieszę się bo auto zimą już tak nie będzie straszyć 17", 215/50, ET28. Oponki przekładałem ze starych felg Blizzak LM30 (nie stać mnie teraz na zakup nowych).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Przygotowania do zimy... dzięki ET28 mogłem nareszcie wywalić dystanse
-
[ALL B6] Łańcuch do skrzyni Multitronic CVT
Łańcuch przenosi napęd pomiędzy bieżniami. W Encyklopedii masz filmik, który pokazuje działanie tego systemu...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Zapytaj w wulkanizacji na Paderewskiego...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Wooooooooooo Faaannnnyyyy
-
[ALL B6] Skaczące obroty przy jeździe ze stałą prędkością
Zacznij od wymiany ATF (sprawdzałeś kiedy był wymieniony ostatnio?) Przydałyby się dane z bloków pomiarowych do analizy.
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Cześć Suli... 1. Szukaj modułu BD. 2. 30A 3.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
To Ja wynieniłem przód gwizdki rónież na BOSE i zanim zmieniłem zmacniacz na Bose to była różnica dość spora odczuwalna - na samej nawigacji !!! Kiedy podpiołem zmacniacz Bose i przód powędrował pod zmachol to różnica się zatarła !!! Efektem przodu na gwizdkach Bose + zmachol Bose - było to że ciszej był słyszalny sopran, bardziej słyszalny Center Przód - a odczucie wrażenia było takie ża bardzie słyszałem tylne gwozdki niż przednie i co najbardziej było dziwne to, to że słuchając muzyki z miejsca kierowcy słyszałem prawy przód gwizdek oraz center przód a lewy przedni gwizdek prawie wcale, i oczywiście tył był słyszalny dobrze. Zatem wróciłem na normalne gwizdki przód + zmacniach Bose = jest tak jak powinno być !!! To dlatego, że przez kondensator o innej pojemności tweeter BOSE ma obcięty dolny zakres wysokich częstotliwości (zapewne celowy zabieg osoby, która projektowała cały system audio).
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Tego nie wiem ale wystarczy spojrzeć na wlepę serwisową aby to zweryfikować... F4G lub F4J? Chociaż kolega z tego co zrozumiałem nie ma tego przycisku i chciałby go dołożyć
-
[ALL] Pozytywne opinie o multitronic
http://www.youtube.com/watch?v=Nbp_TtE5wMM Zapraszam
-
[ALL] Pozytywne opinie o multitronic
Dynamicznie oleju u nas nie wymienisz (w Encyklopedii jest błąd). Wymieniasz statycznie albo płuczesz układ (= dwukrotna wymiana statyczna przy czym po pierwszej robisz kilkadziesiąt km zanim spuścisz olej po raz drugi). Kabelek 704.1 (i wyższe) HEX + CAN zapewni stabilne połączenie ze skrzynią.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Bartku - FUNK w języku niemieckim oznacza także radiostację. Ten przycisk montowano w wozach policyjnych - służył do uruchomienia radia policyjnego.
-
Montaż tylnych poduszek powietrznych w Audi A4 B6
6 pinów do kostek poduszek i 4 do sterownika czyli razem 10szt. (= 5 kabelków 000 979 010 A). W B6 piny wtyków poduszek i sterownika są takie same. W B7 piny do sterownika airbag to 000 979 009 C. czyli w przypadku B7 potrzeba 3x 000 979 010 A oraz 2x 000 979 009 C, zgadza sie? Affirmative
-
[ALL] Pozytywne opinie o multitronic
Wypada po małej przerwie napisać kilka nowych zdań... Jak w wielu przypadkach auto kupione nieco na przekór opiniom - praktycznie każdy odradzał mi Multi. Mimo wszystko skusiłem się na bardzo dobry stan auta, potwierdzony przebieg, serwis od początku do końca oraz całkiem dobre wyposażenie. Po tych kilku latach użytkowania nie wyobrażam sobie innej skrzynki do jazdy na codzień. Jeździ się płynnie i komfortowo. Spalanie wynikające z charakterystyki konstrukcji i pracy tej skrzyni również stawia ją w lepszym świetle (pali tyle samo co manual). Następny "daily car" też będzie w Multi Dlaczego - bo na codzień nie potrzebuję 300PS i quattro... (takie coś chcę na weekend ). Jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne - trzeba tutaj oddać, że rzeczywiście skrzynka jest droga w utrzymaniu. Ale ma to miejsce przede wszystkim wtedy gdy się ją zaniedba (brak wymiany ATF, nieprawidłowa eksploatacja). Przy prawidłowej eksploatacji koszty zaczynają się tak naprawdę dopiero w okolicach 300 000km (gdzieś tam po drodze może paść sterownik, taka konstrukcja, zdarza się - koszty naprawy nie są duże). Dwumas - kończy się jak w każdym aucie, a dzięki temu że to Multi, średnio wytrzymuje o 50 000km więcej niż manualu... Tak po prawdzie to już bardziej mój motor mnie wkurza niż przekładnia - nie chodzi mi o awaryjność czy obsługę, ponieważ AVF to za***ista jednostka (odkąd posiadam auto, poza olejem i filtrami nie miałem przy niej żadnych dodatkowych "inwestycji" - no może termostat ). Na myśli mam bardziej kulturę pracy - wystarczyło tydzień czasu pojeździć V6 i już nie mogę przyzwyczaić się ponownie do 4 cylindrów Jeśli chodzi o użytkowanie - przez 3,5 roku nic się nie działo. Jeśli chodzi o skrzynię - profilaktycznie wzmocniłem sprzęgło. ATF wymieniam regularnie. Jedyne co mi się przytrafiło to puścił uszczelniacz wału lewej półośki (pierdoła w naprawie, nic poważnego). Biorąc pod uwagę LEGENDY na temat Multi powielane przez "speców" - moja jazda tym autem już dawno powinna się skończyć. I, żeby nie było - nie obchodzę się z nią jak z jajkiem... Potrzeba mocy, leci S czy KickDown (oczywiście trzeba wiedzieć, w jakiej sytuacji można sobie na to pozwolić). Patrząc na ofertę Audi widać ewidentnie, że koncern wiąże przyszłość z tą skrzynką (połowa ofery aut ze skrzynią automatyczną to CVT a drugie 50% dzielą ze sobą Tip i S tronic). Gdyby rzeczywiście był to taki gniot, AG już dawno ukręciłoby na siebie bata. Wszystkim Wam, starym lub świeżym użytkownikom tej skrzyni - życzę aby Wasze jednostki były tak samo bezawaryjne jak egzemplarz, który trafił w moje ręce (dbajcie o nie a na pewno im w tym pomożecie ). Samych przyjemności z jazdy
-
B6 DIVISION
- solar, dwuwarstowe szyby, webasto, grzana przednia szyba, LCD w zagłówkach (w planach) - telematic, hak, quattro, półka na kasety w tunelu, listwy ochronne zderzaków (tego nie będzie) bedziesz Bartek rezal quatrro?? Nie wyobrazam sobie Ciebie bez MULTITRONICA:....... Reklama dzwignią handlu :polew: Nie doczytałeś Quattro w tym dupowozie nie będzie
-
[B6 AVF] Szarpanie, zrywanie na pierwszym biegu
No niestety na nie zarejestrowaną wersję VCDS nie ma rady :/
-
[B6 AMB] Wymiana modułu komfortu na jaki ?
Podeślij mi na PW Twój VIN... Jeśli możesz, rozbierz też kluczyki i podaj nr transpondera - 8Z0 837 231 i jaka litera na końcu (to też na PW).
-
[ALL B5] Przeguby wymiana?
Zdecydowanie LOBRO
-
[ALL B5] Przeguby wymiana?
Póki nic nie stuka - wymień same osłony (proponuję LOBRO). Ewentualnie możesz zdjąć przeguby, wyczyścić je i potraktować nowym smarem (jeśli dobrze pamiętam, LOBRO dorzuca je w komplecie z osłoną).
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
To opisz wrażenia i cenę - ja muszę się wybrać w tym tygodniu. Aha, jutro możesz podjechać o 15:00 - sprzęt dziś dojechał więc możemy zakładać BOSE.
-
B6 DIVISION
Działa tylko z niemieckimi sieciami telefonii komórkowej (w chwili obecnej nawet już tego nie wkładają do Audi). Miałeś w panelu podsufitki dwa przyciski - jeden od pomocy drogowej a drugi na pogotowie. W przypadku usterki lub wypadku, wciskałeś dany przycisk - GPS podawał Twoją pozycję i ktoś pędził Ci z pomocą Oprócz tego, złącze RJ45 w tunelu środkowym, aby podłączyć laptopa lub fax i umożliwić połączenie z netem i takie tam pierdoły, których już nie wykorzystasz. Zestaw głośnomówiący był bodajże standardem w tym systemie...
-
B6 DIVISION
- solar, dwuwarstowe szyby, webasto, grzana przednia szyba, LCD w zagłówkach (w planach) - telematic, hak, quattro, półka na kasety w tunelu, listwy ochronne zderzaków (tego nie będzie)
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Różni się wtykiem... Obie wiązki mają kostkę 12-pin ale różniące się gabarytami i pinami. Wiązkę tylną podłączasz od razu do PDC - natomiast wiązką przedniego zderzaka łączy się z adapterem, leci dalej na panel konektorów słupka A (niebieska wtyczka 10-pin) i dopiero stąd leci do PDC.
-
B6 DIVISION
U Danelczyka 162zł (niezależnie od koloru).