Treść opublikowana przez Bart-S
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Potwierdź przebieg auta. Jeśli bierzesz ze sobą interfejs to sprawdź czy sterownik skrzyni zapisał jakieś błędy. Przejedź się, koniecznie przetestuj auto - jak zachowuje się zimne a jak rozgrzane (pamiętaj, że troszkę czasu potrzeba aby podgrzać ATF - płyn chłodniczy podgrzewa się o wiele szybciej). Szukaj szarpań i wibracji. Zwróc uwagę czy skrzynia pracuje w trybie awaryjnym (DIS). Osobiście uważam, że zestaw BDG + HEK to jeden z lepszych (ten cfg wytrzymał bez żadnych modyfikacji 2 lata - do końca produkcji 2.5TDI w B7).
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
do następnego
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
hmmm, po roku Tobie o tym opowiem K, wracam do garażu [br]Dopisany: 06 Październik 2011, 20:54_________________________________________________2.8 z tego co pamiętam miały o wiele lepszą renomę niż 2.4... Wszystko super, oprócz spalania...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Piotruś - raz-dwa zatęskniłbyś za V6.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Spoko - dasz mi znać z tygodniowym wyprzedzeniem kiedy chcesz wlecieć i załatwione. super, dziekuje. rozumiem ze twoja dostane jako auto zastepcze Tak ale trzeba wpłacić kaucję 1zł
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Spoko - dasz mi znać z tygodniowym wyprzedzeniem kiedy chcesz wlecieć i załatwione. super, dziekuje. rozumiem ze twoja dostane jako auto zastepcze Tak ale trzeba wpłacić kaucję
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Spoko - dasz mi znać z tygodniowym wyprzedzeniem kiedy chcesz wlecieć i załatwione.
-
B6 DIVISION
Jeśli chodzi o automatyczne składanie lusterek - pierwsze słyszę aby funkcja ta była dostępna fabrycznie. Przecież żaden z modeli MK tego nie obsługuje... Nawet dzieląc to na poszczególne rynki - Włochy dostały ten sam MK co reszta Europy (433MHz). Druga wersja czyli 315MHz (US, Japonia, Korea i jeszcze kilka innych egzotycznych krajów) to oprócz innej częstotliwości pracy także obsługa przełącznika zamka centralnego w panelu pod tylną popielniczką, oraz dodatkowego w drzwiach pasażera (+ brak obsługi zamka safe). I to wszystkie "dodatkowe" możliwości.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
bry bardzo bry zamoczyłeś z rana? To samo pomyślałem
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Wszystkie graty już masz? Np. sterownik obsługujący FIS? a po co sterownik obslugujacy FIS? przeciez wystarczy sama manetka. Dobrze prawisz - popieprzyło mi się z tempomatem. W takim razie skoro wszystkie klamoty są to swapa można zrobić na spocie
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Wszystkie graty już masz? Np. sterownik obsługujący FIS?
-
B6 DIVISION
za***ista cena tak?? W sobote montuje rnsa wiec musze rozgladac sie za dodatkami A w ogole rns-e ma wejscie na usb czy cos?? zeby muzyke odtwarzac czy filmy? Pod wyświetlaczem masz dwa sloty SD. USB owszem ale wymaga to osobnego interfejsu który montowany był w schowku pasażera... flimy w jakich formatach odtwarza?? Nie odtwarza filmów - tylko navi, CD-audio i mp3. Aby oglądać filmy musisz mieć tuner lub inny moduł umożliwiający podłączenie odtwarzacza DVD.
-
B6 DIVISION
za***ista cena tak?? W sobote montuje rnsa wiec musze rozgladac sie za dodatkami A w ogole rns-e ma wejscie na usb czy cos?? zeby muzyke odtwarzac czy filmy? Pod wyświetlaczem masz dwa sloty SD. USB owszem ale wymaga to osobnego interfejsu który montowany był w schowku pasażera...
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
To zależy czy chcesz zakładać ten sam setup czy obniżyć... Wklej wlepę i napisz jakie są plany.
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Rozpiska jest OK. Po prostu przy dokładniejszej analizie schematu okazało się, że instalacje HIGH i HIGH + AUTO różnią się nieco bardziej niż nam się na początku wydawało. Najważniejsze, że już działa
-
[B6 AVF] Multitronic - szarpnięcie przy ruszaniu.
Odwieczny problem - zależy do jakiego serwisu trafisz. Jedni odradzają, inni zachęcają, jeszcze inni chcą wlewać do skrzyni 8L ATF i wymieniać filtr magnetyczny... Innym razem zaleją Ci olej dla tiptronika. Cuda się dzieją i naprawdę trzeba pilnować aby trafić na serwisanta, który ma pojęcie o tym co robi. Faktem jest też to , że większość aut trafiających do nas z DE ma odnotowany w historii serwisowej regularnie wymieniany ATF (i to nie na wyraźne życzenie klienta). Pytanie komu zaufasz? Użytkownikom tej skrzyni czy serwisowi? Twoje auto i decyzję sam musisz podjąć
-
Skradziona A4 w Poznaniu - Sprawa Bart-s'a i właściciela
Nie wiem czy Rafał by sobie tego życzył. Do czasu następnego spotkania wolałbym uniknąć podawania szczegółów.
-
Skradziona A4 w Poznaniu - Sprawa Bart-s'a i właściciela
Jakiś czas było cicho ale dziś już mogę wrzucić update... Policja kończy dochodzenie - nie znaleziono sprawcy. W ciągu kilku dni ma przyjść oficjalne pismo. Wczoraj spotkałem się z Rafałem i Pauliną, próbujemy znaleźć rozwiązanie zadowalające obie strony (na pewno będzie to ciężkie - daliśmy sobie kilka dni do namysłu odnośnie zaproponowanych rozwiązań).
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
sto lat Bartik :hi:co tam u Was ? Kurcze nie dostaję powiadomień o nowych postach w tym wątku Adaś - walczę z autem Darka cały czas. Po ogarnięciu softu doszedł nowy problem ale pojawiło się światełko w tunelu
-
[B6 AVF] Multitronic - szarpnięcie przy ruszaniu.
To niestety błędne podejście i szybko się zemści... Miesiąc temu dzwoniłem z ciekawości do ASO - zawołali 1200zł.
-
[B6 AVF] Multitronic - szarpnięcie przy ruszaniu.
Koło dwumasowe można regenerować - firmy zajmujące się tym kasują zwykle od 600zł do 1000zł z różnym okresem gwarancyjnym (6 do 12 m-cy). Koszt nowego dwumasu to zależnie od wesji silnika 1950 do 2700zł (w Twoim przypadku niestety 2700zł). Jeśli chcesz jeszcze pojeździć tym autem - sugerowałbym nowy. Nie ma jednak co gdybać - trzeba zacząć od diagnostyki bloków pomiarowych i wymiany ATF. Jeśli to nie pomoże to dopiero wtedy ściągałbym skrzynię i weryfikował stan dwumasu. Zaprosiłbym Cię do siebie ale pewnie dystans 500km Cię odstraszy...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Dzień dobry
-
[B6 AVF] Multitronic - szarpnięcie przy ruszaniu.
Tak - ATF to skrót od Automatic Transmission Fluid. Multitronic używa specyficznego oleju (stosowany tylko w tym rodzaju przekładni). Dwumasowe koło zamachowe - jednym z jego zadań jest tłumienie drgań i wibracji pochodzących z silnika (w konsekwencji przekłada się to na żywotność skrzyni biegów). 200 000km to bardzo częsty przebieg przy którym ten element się psuje (w przypadku Multitronika, przy skrzyni manualnej żywotność spada do ok. 150 000km). Element montowany na łączeniu skrzyni i silnika (niestety aby go zdiagnozować, trzeba zdjąć skrzynię).
-
[B6 AVF] Multitronic - szarpnięcie przy ruszaniu.
ATF jednak się zmienia - to może być przyczyna Twoich problemów. Co do dalszej analizy do objawów - sprawdziłbym dwumas (dokładniejsza diagnostyka wymaga przyjrzenia się blokom pomiarowym skrzyni).
-
[B6 AVF] Multitronic - szarpnięcie przy ruszaniu.
Jeśli gwarancja została uznana to pewnie, że trzeba z niej skorzystać. Daj znać gdyby znów coś było nie tak.