Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. ale z ciebie ranny ptaszek, pewnie z pracy przyjechales? [br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 08:36_________________________________________________ Nie - wylazłem z garażu dopiero (nocne rezanie ).
  2. Wygląda to niestety na moduł - wersję sterownika masz w logach VAG-a: 8E0 959 655 (w późniejszych rocznikach modelowych stosowano 8E0 959 655 J ale ten nie jest przeznaczony dla Twojego auta). Sterownik znajduje się w tunelu środkowym (pod wajhą ręcznego).
  3. Nie wiem jak to jest w B7 - ale np. w B6 aby uruchomić skandynawski tryb świateł (automatyczne włączenie po zapłonie) wymagany jest moduł centralnej elektryki w wersji HIGH (moduły LOW nie dają się przekodować). Ktoś z B7 mógby to sprawdzić na szybko - jeśli posiadacie MCE z końcówką H, K lub M - najprawdopodobniej nie przyjmie wartości "2" na ostatnim bicie kodowania. ...inna sprawa, że automatyczne włączenie świateł po zapłonie da się wymusić nawet na module LOW, gmerając troszkę w kostce włącznika świateł Odnośnie opinii kolegi krupskim - IMO, funkcja AUTO jest u nas całkowicie nieprzydatna. W ciągu dnia czujnik i tak nie odpali Ci świateł mijania a jeżdżąc po zmroku już raczej sam się zorientujesz To już bardziej sprawdza się tryb skandynawski lub DRL.
  4. Sorki, że dopiero teraz - po 15h wylazłem w końcu z garażu Andy ma rację - piny do MCE "C" i włącznika CLH/DLR mimo, że podobne - są jednak różne Nie twierdzę, że nie da się ich użyć zamiennie (sam długo leciałem na "radiofabricu" i do wszystkiego pasowało ), no ale jednak różnica jest. Piny do wtyczki CLH/DRL to 000 979 018 (wtyk C w MCE to 000 979 009).
  5. To ja się przywitam (zanim wskoczy Blind ) i... pożegnam, bo kładę się spać
  6. Zasilanie jest wspólne z bezpiecznika 5A na pozycji 2 (bezpiecznik i jego piny także trzeba dołożyć - ewentualnie podłączyć się pod stały + z aku z pominięciem zabezpieczenia). Masa czyli sterowanie dla każdej z lamek leci osobno do modułu komfortu.
  7. Jeśli masz taką możliwość - warto wywalić skrzynię i obejrzeć dwumas. Skrzyni też można się przyjrzeć ale nie wiem ile Twój mechanik skasuje za diagnostykę... Jeśli nie chcesz pisać tutaj o cyfrach - zapraszam na pw. Ja z Twoim driverem przejadę się do Ozorkowa... BTW - łańcuch i bierznie mogą odmówić posłuszeństwa bliżej 300 000km. Przy tym przebiegu to jedynie przez zaniedbanie albo nadmierną eksploatację (ciebie nie podejrzewam ale może poprzedni właściciel?)
  8. Standard. Przemyśl to co zaporponowałem - chyba najtańsza opcja. Kłopoty dotyczą raczej samego sterownika (jeszcze nie czas na bieżnie i łańcuch).
  9. ............ :doh1: :sex: :sex:
  10. dopisuje, no chyba że uda się znaleźć sposób, jak odpalić długie w xenonie przy zakodowaniu bixenona, albo jak odpalić xenon przy zakodowaniu halogenów Ze względu na charakterystykę soczewki i przesłony w ksenonie - raczej zbyt ciężkie do wykonania (prędzej to drugie rozwiązanie). A Jeśli ktoś chce mieć DRL to zostają już BiX-y.
  11. Możesz założyć dowolny włacznik - niezależnie od konfiguracji auta. Przesiadając się ze zwykłego na HIGH czyli z końcówką A lub B (możliwe są także C lub D z B7) wystarczy przełożyć 1 lub 2 kable w kostce włącznika i wszystko działa poprawnie. Co do rodzaju instalacji w aucie (LOW/HIGH) - po prostu wyciągnij włącznik, odczytaj jego nr i wszystko się wyjaśni. Wciskasz go do środka, przekręcasz zgodnie ze wskazówkami zegara (na tyle na ile pozwoli, stopień lub dwa) a następnie pociągasz do siebie.
  12. Artur - kołuj kanał, spuszczaj ATF, wyciągaj sterownik i wyślij mi go. Jaki błąd zapisał się w buforze?
  13. Nie lubię takich choinek... Będąc na Twoim miejscu wybrałbym ori rozwiązanie (ale to tylko moja opinia ).
  14. Teoretycznie powinno to zadziałać ponieważ dla świateł drogowych i DRL wyjściem są te same piny (kostka B, 16 i 18). Przy czym z tego co pamiętam to próbowałeś już zmiany kodowania na halogeny i wywala Ci błąd spalonej żarówki świateł mijania. Halogen i ksenon na pewno różnią się zasilaniem i tu jest boniek - trzeba by jakoś oszukać MCE, że są to zwykłe żarówki (jakiś dodatkowy układ na przewodzie zasilającym?). Zadanie dla elektryka (nie wiem czy możliwe do zrealizowania). IMO docelowo jednak BiX-y Palnik rozgrzewa się w trybie świateł mijania - przy włączeniu długich nic w zasilaniu już się nie zmienia. Opada tylko przesłona i wiązka światła leci wyżej.
  15. Odnośnie braku świateł drogowych (długich) po montażu MCE z B7 u kolegi barrowiec1... W reflektorach ksenonowych montowanych w B6, palnik jest używany jedynie jako światło mijania - zatem osłona po włączeniu żarnika opada całkowicie... Światła drogowe są realizowane tylko i wyłącznie przy pomocy H7. Natomiast Ksenon plus B6 (BiX) ma to inaczej rozwiązane - w trybie świateł mijania przesłona palnika opada częściowo. W momencie przełączenia w tryb świateł drogowych opada całkowicie i do tego dodatkowo odpalane są H7. W B7 nie ma podziału na ksenon/bi-ksenon (jest tylko ten drugi). Światła mijania i drogowe realizuje tylko palnik - zatem jedynym rozwiązaniem w naszym przypadku jest montaż BiX (lub powrót do serii ). @ KFX - możesz dopisać w DIY, że na śmiałków startujących ze standardowymi reflektorami lub zwykłym ksenonem czeka dodatkowa modyfikacja oraz koszty. Dorzuć do tego linki DIY wrclaguny opisujące montaż BiX-ów i samopoziomu
  16. 1BE dla 1.9TDI Quattro Avant ma kategorię wagową 0JH - szukaj sprężyn: 8E0 411 105 CG.
  17. Oświetlenia w podsufitce nie koduje się - działa zawsze. To, że go nie masz nie musi oznaczać padniętego modułu (możliwe, że uszkodzona jest wiązka elektryczna). Podłącz VAGa do modułu komfortu (46) i zobacz czy zapisały się jakieś błędy. Nie działa oświetlenie standardowe a czerwone podświetlenie przycisków jest OK?
  18. Nie - lusterko z tego linka to też wersja z "zewnętrznym" czujnikiem deszczu i światła (tak jak w B7). Właściwe lusterko dla MCE HIGH w B6 czyli z czujnikiem światła dla automatycznego włączania świateł mijania wygląda tak...
  19. :oklaski:
  20. Hehe, faktycznie
  21. W takim razie czekam na uwagi co trzeba poprawić :>
  22. Wersja dla B7 w full opcji (ksenony z DRL + CLH). Jeśli chodzi o funkcje poszczególnych pinów włącznika DRL/CLH: Pin 3 – sygnał uruchamiający tryb świateł dziennych (DRL) Pin 4 – podświetlenie trybów pracy przełączników DRL i CLH (pozycje 0 i 1) Pin 5 – masa Pin 7 – sygnał uruchamiający funkcję doświetlania przestrzeni auta (C/LH) Pin 8 – podświetlenie ikon przełączników DRL i CLH
  23. Można to wykonać na bazie samych schematów. Tylko czasu brak...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.