Treść opublikowana przez gr8stuff
-
Falujące niestabilne obroty
Masz rację kolego, za bardzo ufny jestem i chyba za mało się znam a mechanicy wykorzystują to i odsyłają jeden do drugiego. Fakt, że gazownik powinien był to zrobić tylko, ta rurka strzeliła już po odbiorze auta od gazownika, firma niby dobra pogadam jeszcze z nim. Może jest tu ktoś z Rzeszowa kto może podać namiar na dobrego mechanika w okolicy. Pewnie kupie ten kabelek tak jak radzisz tylko muszę poczytać o tym sczytywaniu logów itd. bo zielony póki co jestem... Spróbuje z czyszczeniem tej przepustnicy skoro to podstawa może tego zabrakło w tej całej "naprawie". pzdr ---------- Post dopisany 07-04-2014 at 09:11 ---------- Poprzedni post napisany 03-04-2014 at 09:50 ---------- Wczoraj na spocie dzięki życzliwości kolegi z klubu zostały zdiagnozowane takie błędy: 16891 - Idle control system RPM: Higher than expected, P0507-001 Upper limit Exceeded 17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V !), P1297-001 Upper Limit exceeded 17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean, P1136-001 Upper Limit Exceeded - MIL ON 18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low, P602-002-Lower Limit Exceeded - Intermittent Z tego co do tej pory wyczytałem to może być problem z: przepustnicą, przepływomierzem, DV (co to jest?), nieszczelności pomiędzy przepływomierzem a czujnikiem cisnienia doładowania lub któryś z zaworów. Tylko od czego tu zacząć? Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną tych błędów? Przepustnica przeczyszczona - nie pomogło. ---------- Post dopisany 08-04-2014 at 21:56 ---------- Poprzedni post napisany 07-04-2014 at 09:11 ---------- Po wymianie pękniętej rurki nr 2 z rysunku, okazało się, że jeszcze do wymiany jest zawór nr 6. Obroty wróciły do normy. Problem rozwiązany Rysunek w tym temacie bo nie wiem jak go wstawić http://a4-klub.pl/1-8t-218/a4-b6-1-8t-zatkana-odma-wyciek-oleju-263323/
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
No i wygrałbyś Jestem po wymianie zaworu nr 6 z rysunku i obroty wróciły do normy. Jest Git!
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
A silnik jak był rozgrzany, to też trzymał wyższe obroty jak miałeś błąd 17705 i padnięty zawór nr 6? Czyli zawór nr 6 to śruba odpowietrzająca? A nie zawór zwrotny?
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Podłączę się do tematu bo w moim http://a4-klub.pl/1-8t-218/falujace-niestabilne-obroty-323117/ niewiele się dzieje:kwasny: U mnie pękła rurka nr 2 i falowały obroty od 900 do 2500 obr/min po wymianie się uspokoiło i teraz jak się silnik rozgrzeje to obroty wzrastają do 1100. Wywala mi błąd: 16891 - Idle control system RPM: Higher than expected, P0507-001 Upper limit Exceeded Przepustnice mechanik wyczyścił wczoraj nie była zbyt brudna. Po ściśnięciu rurki chyba nr 10 obroty wracają w miarę do normy i mechanik stwierdził, że to zaworek nr 6 będzie do wymiany coś tam dmuchał w rukę i mówił że przepuszcza więc to może być to. Jak myślicie czy takie objawy to może być wina zaworka nr 6? Wcześniej miałem jeszcze błąd: 17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V !), P1297-001 Upper Limit exceeded i świeciła kontrolka silnika na desce, po usunięciu błędu póki co się nie pokazał. czy na tym rysunku widać ten zawór D.V? Ewentualna nieszczelność w dolocie za turbosprężarka gdzie mogła by być? pzdr
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Dzięki Panowie, miło było poznać i pogadać
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
A znajdzie się ktoś na spocie kto mógłby podłączyć kompa pod moją A4 B6 1.8 T 2004r i powiedzieć mi co tam nie gra? Dziś zaświeciła mi pomarańczowa kontrolka bloku silnika a mój mechanik będzie miał czas dopiero w poniedziałek.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Może i ja zaglądnę po raz pierwszy
-
przepływomierz 1.8 125km - ktoś użyczy na 10 min do sprawdzenia interfejsem?
Ja mam chyba inny silnik ale jak cos służę pomocą
-
Jakie ledy oraz jaki emulator cd?
Ja mam xcarlink i jestem zadowolony, nie wiem jakie max karty SD wchodzą ale mi czyta karte SD 4GB i pendrive 4GB wuięc muzy wystarczająco jeszcze tel można przez AUX podłączyć. Jakość dźwięku jak dla mnie wystarczająca.
-
Falujące niestabilne obroty
Witam, Założyłem instalację LPG do mojej A4, odbierając od gaziarzy gość mi powiedział, że za dużo powietrza ładuje do mieszanki i żebym sobie to sprawdził, pojeździłem kilka tygodni i zaczęły falować obroty od 900 do 2100 na biegu jałowym (tak jakby sam dodawał gazu). Pojechałem do mechanika, okazało się, że nieszczelność w układzie dolotowym (brał lewe powietrze), pęknięta jakaś rurka, kupiłem oryginał w ASO wymienił mi, błędy zniknęły wszystko gra, ale jak pojeżdżę, rozgrzeję silnik to nadal te obroty nie są takie stabilne teraz wahają się od 900 – 1000. Gaziarz powiedział, że dopóki nie wyreguluję tych obrotów powinny być do 900obr/min. To nie ma sensu, żeby on regulował instalację i jeżdżę przez to na benzynie. Proszę o pomoc co może być powodem tych niewielkich ale jednak wahań obrotów 900-1000/1100? Czytałem, że może czyszczenie i adaptacja przepustnicy może pomóc, może lambda? pzdr
-
Spoty wrocławskie
Witam Koledzy, Sorry za offtop. Planuję zakup A4 we Wrocławiu, możecie polecić jakiś warsztat/serwis/diagnostę gdzie mogę sprawdzić autko? pzdr
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witam, Jaki byłby koszt poniższych części do A4 B6 2003 1.8T quattro (163KM): -kompletny rozrząd z pompą wody -klocki i tarcze przód tył
-
[ALL B6] Plastik na tył fotela kierowcy
bardziej chodziło mi o to czy po tym zdjęciu można zdiagnozować problem: czy to tylko te zaczepy czy to cięgło.
-
[ALL B6] Plastik na tył fotela kierowcy
Zamierzam kupić samochód i na zdjęciach jest chyba ten sam problem co w tym wątku. Widzę że to częsta "awaria" w B6. Z tego co tu wyczytałem to chyba to jest ta sama usterka i nie jest bardzo trudna i droga do usunięcia. Odświeżam wątek żeby się dowiedzieć czy to może być to samo niczym pojadę po to auto.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć, Jestem nowy na formum i witam wszystkich.