Treść opublikowana przez mateusztbg
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
--------------------------------------------------------------- Kontynuując temat błąd po opisanej sytuacji miałem tylko taki:
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Panowie jakiś czas temu pytałem Was o to jak sprawdzić czy mam dpf. Napisaliście mi, żebym sprawdził vcdsem dane grupy i okienka zrobił zdjęcie, pojeździł jakiś czas i sprawdziłto samo ponownie: Jeśli wartości nic się nie zmienią tzn, że dpfa nie ma Jesli wartości coś się zmienią tzn, że dpf jest. Wcześniejszy właściciel mówił mi, że wywalał dpf Kilka miesięcy temu zrobiłem zdjęcie w grupach które zostały mi wskazane: Przejechałem ok 2tys kilometrów i znów zrobiłem zdjęcie DZIŚ: Wychodzi na to, że wartości się trochę pozmieniały, ale czy na tyle by oznaczało to, że jednak dpf jest? Pucha po nim jest na pewno, bo sprawdzałem numery z kolegą i wychodzi na to, że to dpf. Ponadto podczas dzisiejszej jazdy autostradą auto nagle straciło moc, zaczęła mrugać kontrolka od świec żarowych i wpadło chyba w tryb awaryjny. Odpaliłem zgasiłem jechało normalnie 10km lekko momentami poszarpując i znów wywaliło mrygającą kontrolkę od świeć żarowych i auto straciło moc. Zgasiłem odpaliłem i przejechałem ok 280km już bez tego błedu. Strasznie się zdziwiliśmy, bo gdy zczytaliśmy po powrocie błedy vcdsem to był błąd 40 krotnego przeładowania turbiny oraz właśnie w grupie 073 pokazywało 270km od ostatniej regeneracji dpf'a Czy to przeładowanie, mrugająca kontrolka i spadek mocy to mogło być wypalanie/regeneracja dpf? Czy po tych zdjęciach z vcdsa można stwierdzić, że ten dpf tam na 100% jest?
-
Audi a4 b7 2.0 170ps [BRD]
A dpf'a masz czy wycięty?
-
Kopci na biało jak zimny
Mogę zrobić jakieś logi, kolega z kompem będzie siedział a ja będę jechał, tylko jakie :)?
-
Audi a4 b7 2.0 170ps [BRD]
Ładnie się prezentuje Jaki olej lejesz do swojej BRD?
-
A4 B7 2.0TDI BRD 207KM/440NM QUATTRO 2007r Czarny Sedan S-Line 19" RS4 B7 Eibach -30
Mnie też to Kuba czeka, właśnie zamawiam graty do rozrządu. Hamulce już zamontowane, jest różnica po swapie na 320 przód, szczególnie z większych prędkości i przy bardziej załadowanym aucie.
-
Kopci na biało jak zimny
Zdjęcie zrobione po rozgrzaniu silnika, tylko raz testowaliśmy nie powtarzaliśmy testów. Najwyżej Paweł jak masz jakiś pomysł jeszcze coś co można sprawdzić vcdsem to napisz, przetestuje i wrzucę tu.
-
A4 b7 2.0 tdi 2008 Avant Stalowa Wola
Jak na moje oko to nie posiada sline ani zewnetrznego ani wewnetrznego Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
-
Kopci na biało jak zimny
Ok postaram się mu to przekazać, może ogarniemy temat Ok przekaże, dzięki Paweł bardzo. Czy po tych zdjęciach które wrzuciłem na poprzedniej stronie widać coś jeszcze?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Pisz do forumowego wandeja, najlepsze ceny ma a i doradzi dobrze
-
Kolor zacisków
Ja juz pomalowalem na czarny blyszczacy Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
-
Kopci na biało jak zimny
Dzięki Paweł, na dniach robię rozrząd to powiem mechanikowi, żeby ustawił okolice -1.5 stopnia. Synchronizację oczywiście sprawdzałem na rozgrzanym silniku załączyłem tam wyżej zdjęcia. Jeszcze mógłbyś napisać co z tą synchronizacją wałka wydechowego?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A np z liqui molly nie było by coś lepszego dla mojego auta? Albo z jakiejś innej firmy Pamiętaj endriuu, że rozmawiamy o 5w30, bo chcę przy nim pozostać
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
endriuu proszę o pomoc
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
a to C3 to nie jest do silników z dpf? Bo piszesz, żeby nie brać tego millersa którego ja podałem: http://pro-choice.pl/ee-longlife-5w30-5l-p-943.html Bo on ma normę 507, a ten Twój: http://pro-choice.pl/ee-longlife-c3-5w30-5l-p-944.html Ma znów to C3 i ma normę 502 00, 505 01
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Oki czyli Ten: http://pro-choice.pl/ee-longlife-c3-5w30-5l-p-944.html Będzie do mojej a4 b7 2.0tdi BRD quattro 2007r 178000km, DPF usunięty najlepszy z 5w30?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Endriu a czy czasem ten nie był by lepszy? http://pro-choice.pl/ee-longlife-5w30-5l-p-943.html Spełnia normę 504.00/507.00 i ma też nanodrive. Ty poleciłeś ten: http://pro-choice.pl/ee-longlife-c3-5w30-5l-p-944.html Spełnia normy VW: 502 00, 505 01 Pytam, bo też mam a4 b7 2.0tdi BRD quattro 2007r 178000km, DPF usunięty i planuję niebawem zmianę oleju.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Endriuu czy mógłbyś się cofnąć do strony 471 przeczytać i odpowiedzieć mi na pytanie ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Endriuu cofnij sie prosze o kilka postow i odpisz mi prosze na pytanie. Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
-
B7#BWE#TFSI#Quattro#Tiptronic#Sedan#PakietS4#Recaro#AP#345/324mm#VEEMANN4x9.5j
Na przod tez dawales taki dystans czy mniejszy? Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
-
Kopci na biało jak zimny
Pawle skoro już jesteś w tym temacie to proszę zerknij mi na to: Odkąd mam swoją B7 2.0TDI BRD występował taki objaw, że po odpaleniu na zimnym silniku strasznie śmierdzi z wydechu, po rozgrzaniu i "przegonieniu" auta śmierdzi dużo mniej, no chyba, że auto postoi odpalone na jałowym biegu 3-4min to znów zaczyna śmierdzieć. Do tego na zimnym silniku (ale już temp 60-70stopni) na jałowym biegu z włączoną klimatyzacją czasem potrafi falować lekko obrotami przez chwilę (wahania są dość małe ale odczuwalne) po rozgrzaniu się te wahania obrotów już nie występują. Wyczytałem na forum by sprawdzić synchronizację rozrządu VCDS'em, tak więc zrobiłem i wrzucę tu zdjęcie 4 grupy (silnik już rozgrzany do 90 stopni). Na biegu jałowym mam cały czas 0 stopni, jednak gdy dodam jej obrotów na 3tys to zwiększa się na 0.35 stopni. Przy okazji ustawiłem też na VCDSie korekcje ppd, jedna pompka ma wahania -0.30 do -0.90 czyli już chyba coś się zaczyna z nią dziać prawda? Załączam zdjęcia. 1) na biegu jałowym obroty niskie: 2) na biegu jałowym obroty ok 3000 Doradźcie czy po tych wynikach już coś widać i czy warto grzebać coś z tą synchronizacją rozrządu, bo w przyszłym miesiącu wymieniam kompletny rozrząd więc była by ku temu dobra okazja.
-
B7#BWE#TFSI#Quattro#Tiptronic#Sedan#PakietS4#Recaro#AP#345/324mm#VEEMANN4x9.5j
Oczywiście literówka, miało być 225/45 (na klawiaturze numerycznej 5 jest nad 2 więc omyłkowo mi się klepnęło)
-
[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
Jaki masz kolor tych zacisków z rs4? To czarny błyszczący czy ciemny grafit?
-
Kolor zacisków
Pany doradźcie coś, bo też chcę odświeżyć zaciski na swoim aucie. Z Przodu wpada swap na 320mm tył póki co zostaje ori. Chcę pomalować zaciski ale nie chcę nic bardzo "oczojebnego" Myślałem nad czarnym, czarnym matem albo ciemnym grafitowym, co myślicie?
-
B7#BWE#TFSI#Quattro#Tiptronic#Sedan#PakietS4#Recaro#AP#345/324mm#VEEMANN4x9.5j
afroo masz jakiś dystans do tych 17"? Jaki tam balon na nich masz? Bo mam ten sam wzór felg w pakiecie zimowym co Twoje z oponami 225/45 et alusów 43 i wygląda to u mnie tragicznie. edit: literówka