Treść opublikowana przez davidlive
-
Sprzegło do 250KM 380NM
Kolega zakładał do modzonego AEB od a6 131 ps, puki co działa, a ma Q i 195ps i 318Nm, jego stary docisk i sprzęgło pękło w pół
-
Black b5 by lukass /tdi/quattro
To jest konwerter na wzmacniacz, nie ma w radiach audi wyjścia na wzmacniacz więc zakłada sie coś takiego aby podać sygnał, 30 zeta w Saturnie ---------- Post dopisany at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany at 16:55 ---------- no przez blachę raczej to nie zgra:grin:, powinny byc tam oryginalne nacięcia w blaszce wystarczy "wypchnąć"
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
w przyszłym tygodniu wywalę turbo zobaczymy co sie tnie
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
to jakiego koloru szukać? ale OT walimy
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
te 830 były w t5 t6? Z jakich lat może podpowiesz, jak dłubać to ju wole soc większego wsadzić, ale żeby znów nie lało
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
No to Piotrusiu dzięki za info Ile to ogarnie ?? Planuje turbo k03s i program na wiosnę na około 220 jak sie uda, choć najważniejszy w quattro jest Nm o tym gadamy? VOLVO V70 T5 WTRYSKI LISTWA WTRYSKOWA 0280155759 (3924457393) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. czy to?listwa wtryskowa wtryski Volvo XC90 T6 2.9 biturbo (3909870944) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
wystarczy obniżyć listwę (podpowiedz DEV'a potwierdzona informacjami z neta)
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
Mam mbc ale nie będę z niego korzystał, a wtryski założę od BEX przy wirusie . A że iunnej regulacji nie ma to ja wiem
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
Kasowanie luzu to ja umiem robić, ale gruchę chyba podmienię bo kolega ma luzem turbinę, pojadę do kumpla co turbiny robi i sprawdzimy wszystko jak trzeba
-
Dzwięk turbo? Jakieś sugestie?
Zacznij od tego, ściągnij pasek i dopiero słuchaj dalej, ale n 99% pada turbina. Możliwe też że sie odkręciła albo wywala uszczelkę miedzy turbo a kolektorem, nagrzewa sie metal sie rozszerza szczelina sie zmniejsza
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
Chyba Tomek źle mnie w pierwszym poście zrozumiałeś, ja zawsze ci dziękuje za pomoc bo wiele razy o coś dzwoniłem, ja po prostu opisywałem historie problemu jaki mam z tym autem. Auto wcześniej faktycznie miało małe doładowanie i miałeś racje przypuszczając że może być to wina dolotu, sam to obstawiałem ale wszystko sprawdziłem i wyszło że dolot jest oki, i od jakiegoś czasu pojawiło się to dziwnie wysokie doładowanie a czasem takie jak powinno być. Żadnych pretensji Tomasz z mojej strony do Ciebie nie ma Wracając do tematu, jak powinno być ustawione ciśnienie otwarcia na WG ?
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
Dv nowe z salonu ;-)
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
no waśnie turbo było regenerowane i grucha wygląda na nową. W tygodniu wyjmę turbo i dam do sprawdzenia. Tylko na ile je powinni ustawić?? na 0.6 ?
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
Witam Panowie opisze problem bo juz nie umiem sobie z tym poradzić. Mam pewien kłopot z doładowaniem, zacznę od tego że kupiłem auto z juz zregenerowana turbiną. a mianowicie sprawa wygląda następująco: Zaplam auto obojętne czy nagrzany silnik czy nie, wyjeżdżam na drogę lag do oporu i tu są często jaja. Najczęściej auto bije tylko 0.45 0.5 bara i dopiero przy około 5000rpm wzrasta do około 0.7 0.8 bara i potem wiadome spada znów do 0.5. ten silnik powinien cały czas bic na około 0.8 0.9 bara i czasami tak jest ale rzadko, nie umiem tego ustalić od czego to zależy, co gorsze czasem uderzy do 1.5 a na wet więcej. Sprawdziłem dolot, wymieniłem n75, robiłem logi które oglądał Dev ale robiłem je bez zegara więc nie wiem ile było doładowania, przepływ był na 159g/s. Następna sprawa jest to że doładowanie czasem trzyma sie w okolicach 1 bara ale pulsuje od 0.7 do 1bara i czuc to po samochodzie. Ręce opadają, Dev podpowiadał kiedyś dziurę w dolocie, gdyby takowa była doładowanie byłoby np niskie cały czas a u mnie czasem jest wysokie czasem za niskie i chodzi jak 150ps a nie 180. Proszę o pomoc. pozdrawiam
-
[B5 AJL] 1.8 turbo 180ps 159g/s Quattro proLINE + FLATY+GRIL RS4 WYDECH 2.5"
a to nie wiedziałem bo kupiłem z innym numerem. Tak czy inaczej stary był padnięty i falowały mi obroty. ale dalej jest problem z doładowaniem chyba wywalę turbinę i sprawdzę co pokombinowali przy regeneracji sory gregor, powinienem zważyć na twe kompetencje ---------- Post dopisany at 18:34 ---------- Poprzedni post napisany at 18:30 ---------- zegar załozone nogami jak to sie mówi bo warjuje mi doładowanie i nie wiem dlaczego, mam drógi słupek więc tego poświeciłem nie lubie takich prowizorek ale puki co musi tak być
-
[B5 AJL] 1.8 turbo 180ps 159g/s Quattro proLINE + FLATY+GRIL RS4 WYDECH 2.5"
nie do końca, zwykły mógłby sie otwierać przy doładowaniu około 1bar a tyle mi właśnie bije choć nie zawsze (ten problem opisze na forum), a AJL nominalne doładowanie jest w okolicach 0.8-0.9 bara ---------- Post dopisany at 18:20 ---------- Poprzedni post napisany at 18:17 ---------- :polew::polew::polew: amory mam ok bo juz przy kupnie mierzyłem z obciążeniem , i na przeglądzie wyszło w granicach 80% i prowadzi sie bez zastrzeżeń, nie podskakuje i nie buja nadmiernie
-
[B5 AJL] 1.8 turbo 180ps 159g/s Quattro proLINE + FLATY+GRIL RS4 WYDECH 2.5"
Masz racje pomyliłem się jak pisałem posta -20mm , szkoda tylko że tył wygląda ok a przód jest około 1,5 cm wyżej niz tył Na wiosne am sprężyny do przekucia, tył utwardzę troszkę a przód utwardzę i obniżę około 3cm
-
[B5 AJL] 1.8 turbo 180ps 159g/s Quattro proLINE + FLATY+GRIL RS4 WYDECH 2.5"
Znaczek taki jest i będzie dla jaj po prostu A zawór katalogowo podobno od tt 225ps, oryginał , koleś gadał że rs lampy miałem oryginalne popękane , ktoś zawadził jak cos wkładał, kolega rozbił swoje audi to te mi dał za kilka piw. A zegary miałem oryginalnie z białym podświetleniem, jednak były padnięte, nie wskazywały dobrze to kupiłem tanio te od S6 240 z KW ---------- Post dopisany at 15:38 ---------- Poprzedni post napisany at 15:35 ---------- Akurat znajomi nie mieli 1.6, było jeszcze 3.7 ale to za mało
-
[B5 AJL] 1.8 turbo 180ps 159g/s Quattro proLINE + FLATY+GRIL RS4 WYDECH 2.5"
Oto moja furka, AJL Quattro 180ps (159g/s) 2000r. Chyba jest to wersja proLINE :decayed:opcja raczej średnia: kolor lz5l 2x szyby klimatronik tempomat grzane d*py Zawieszenie 1BV (-20mm) oryginalne Rozpórki dolna i górna inny wydech wszystkie przeguby mocniejsze pompa paliwowa oryginalnie od S A co zrobione: kilka poprawek ale najlepsze to obecnie hamulce o których możecie poczytać w dziale "układ hamulcowy". zegary od S6 C5 DV od TTRS kiera S znaczek 4.2 z D2 nadkole od S fele S6 C5 i takie pierdoły o plany nie pytajcie bo nie ma na nie limitu upgrade hamulców: oto foty z pleneru tu kilka fot z zabawy na placu targowym w Stopnicy koło Buska Zdroju chyba 1ha asfaltu i tylko kilka słupów Polecam sie wybrac jesli ktoś ma w miare w zasięgu, dowiem sie czy można by tam spocik zrobić panowie to moje pierwsze quattro ku*** zabawa za***ista
-
Wydech 2,5" w A4 B5 1.8T
Mój brat ma w lifcie 2x90 sam zakładałem tyko że to był cały tłumik, jak dla mnie rewelka , ładnie wypełnia "dziurę" nie ma wsi i ładnie brzmi :grin: rymuje jak peja :polew: Jk znajdę jakieś foto to podeśle
-
Wydech 2,5" w A4 B5 1.8T
Tak czy inaczej z 1.8t ładnego dźwięku nie uzyskamy, turbina to pierwszy tłumik a do tego straszny młynek dla dźwięku z cylindrów
-
Wydech 2,5" w A4 B5 1.8T
Słuchaj zależy do czego chcesz używać swoje auto, uwierz że nie da sie z tym jeździć, nie chodzi o policje ale normalne użytkowanie, rozpie****dala łeb Mam takie mody młodzieżowe za sobą
-
Problem z układem hamulcowym - abs?
Jak masz od kogo to podmień pompę ABS. Sporo juz zrobiłeś i jesli to nie pomaga musisz iść na "wymiany"
-
Wydech 2,5" w A4 B5 1.8T
Nie masz gdzie 3 zmieścić . Daj porządne dwa tlumiki, szczególnie ten przed belką daj dobry . A co do linku który wysłałem to skoro to w D Brykalo to nie może być przesadnie głośne ;-)
-
Wydech 2,5" w A4 B5 1.8T
http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/wydech-kwasowki-313324/ zmień ewentualnie końcówki bo troszke lipne , dorób DP i po kłopocie