Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jeszcze raz. Sprawdź przejścia każdego z przewodów i czy piny dobrze siedzą. Jeśli są i kodowanie jest ok - to moim zdaniem lusterko jest złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze przewody a jakie ma być napięcie na przewodach 3 i 1 lusterka?, Kodowanie też sprawdze, kodowanie tylko w mce czy jeszcze gdzieś?

Edytowane przez lucjan0681e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jeszcze jest problem bo na 1 ponieważ włącznika świateł brak prądu? Czemu tak i gdIe szukać przyczyny, bezpieczniki obok wszystkie sprawdzone i wszystkie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin 1 zasila pin 3 w pozycji 0 włącznika i PIN 7 w pozycji AUTO. (RENUNDANCY)

Jeśli wystąpi przerwa to światła samoczynnie się zapalą. (np. uszkodzony wyłącznik świateł...)

Sprawdź czy masz przejście pomiędzy PINem 1-7 Gdy przełącznik jest w pozycji AUTO.

Jesli światła Ci się nie świecą gdy na dworze jest jasno to masz wszystko w porządku.

Zrób sobie test. Wypnij z kostki włącznik, a zobaczysz że świata się oświecą.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie swieca na wszystkich pozycjach oprócz pozycyjnych,

Podmienilem włącznik na taki bez auto i prądy są, może nie potrzebnie mostkowalem prY włączniki świateł, jak powinno być z włącznikiem, zamieniamy jakieś kable czy coś? Mam umiarkowany pin 7 z 16 i do m-ce podpięte, i pierwszy pin odcięty, trzeba coś jeszcze robić? Jak podpinam teraz włącznik auto to wyłącza się zasilanie lusterka podpięte pod 1 pin

Edytowane przez lucjan0681e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin 1 włącznika

Jeśli zmieniasz na wł. auto to odcinasz zasilanie Pin 1 ze stacyjki podpinając zasilanie z MCE.

WSZYSTKO MASZ W PIERWSZYM poście.

Przeczytaj dokładnie jeszcze raz.

---------------------

Cytat..........

Następnie łączymy pin 1 przełącznika świateł z pinem 18 w 32-pinowej kostce MCE (ucinamy ori czarny kabelek doprowadzony do pinu 1 w przełączniku świateł, izolujemy go i zostawiamy luzem).

--------------------

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wszystko działa, błędy zginęły, ale jak poświecę na fotodiode to nic się nie dzieje, ile czasu trzeba świecić żeby zgasły? Drugie pytanie czy jak nie mam drl to światła nie zgasną? I dlaczego zapalają mi się xenony jak zamykam auto?


Chyba kolega zle zakodował
TrZeba będzie sprawdzić kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że pękł pin w mce nie było widać dopuki nie chciałem wyjąć, jak przykladalem miernik to go dociskalem i pokazywało ok,

Edytowane przez lucjan0681e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wypadl, ale i tak czemu nie dziala? czy to ze mam zle kodowanie cos zmienia? mam zakodowane 01011, kolega dodal xenon jako swiatla glowne, moze to byc przyczyna nie dzialania czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po odłączeniu akumulatora przy włączonym CLH słychać piszczenie jak przy zapalonych światłach.

Otwieram samochód pilotem halogeny się zapalają i piszczy piszczek od zapalonych świateł.

Otwieram drzwi kierowcy i halogeny gasną i piszczek przestaje wyć.

Co się mogło stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Pytanko: zamontowalem i wszystko działa, ale po zgaszeniu auta na funkcji auto świecą mi xenony, również świecą jako jazdy dzienniej- ale tylko z przodu, mam DRL i chciał bym na nich jeździć lecz nie wiem jak ten xenon wylaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec znalazłem różnice jest to ze w moim schemacie pin 4 i 8 są zasilane z rożnych źródeł a w tym od lusterka z jednego (pin 1 wł. świateł)

3845cda0a44846c5c363b0ae02ad3162.jpg14a41d7d7dc1491f11f362b9be2aef69.jpg

ja mam drl wg 2 schematu.

Jutro zamienię i zobaczę czy problem zniknie

Przyczyną może być to że nie podpiołem pinów w pomarańczowa kostkę słupka A? Po prostu u mnie są puste i nie mam do czego sie wpiac352c2022d81338b46e47a48d0fc04147.jpg

Edytowane przez lucjan0681e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy za aktywację przednich lamp( same mijania- xenon) odpowiada 7 pin włącznika świateł? Chodzi mi o to czy możliwe że to że z przednich mijania zrobiło mi jazdy dziennej to wina 7 pinu wlacznika świateł? Jak go odlacze to wylaczy xenon ( mijania) w swietle dnia czy nadal będzie świecił, ( nic poza przednimi mijania nie świeci) dołączamy opis włącznika, b2869b63454c4fd68611520932f3ab6a.jpg

I moje zdziwienie, dziś wszystko działa, a jedyne co robiłem to była wymiana termostatu, czy miało to coś wspólnego, tego nawet najstarsi Górale nie wiedzą.

Edytowane przez lucjan0681e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6361546306witam.chce podlaczyc tak aby zapalalo sie po zamknieciu i otwarciu centralnego ale niewiem gdzie sie wpiac.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6361546306witam.chce podlaczyc tak aby zapalalo sie po zamknieciu i otwarciu centralnego ale niewiem gdzie sie wpiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...