Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak, po wymianie szyby ciągle mam błąd, light detection sensor g399 short to ground.

I teraz nie działa mi ani nowe lusterko ani stare, które działało przed zdjęciem szyby.

Gdzieś jest zwarcie do masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanko jak dokładnie ten CLH powinien działać? Bo mam tak że jak otwieram auto i mam zasłonięte czujniki światła to jest OK, lampy przeciwmgielne zapalają się i świecą do czasu aż nie otworzę drzwi. Jednak gdy zamykam auto z pilota nic się nie dzieje, żadne lampy się nie świecą, czy coś mogłem zrobić nie tak?

Podłączyłem lusterko 8P0 857 511 oraz zamieniłem przełącznik regulacji świateł na ten z dodatkowym przełącznikiem od CLH nr 8E1 919 094A, włącznik świateł mam w wersji HIGH z końcówką A bez funkcji AUTO (ta funkcja jest mi zbędna gdyż nie planuję montażu DRL, a w Polsce i tak trzeba jeździć całą dobę na światłach)

Połączenia które zrobiłem:

PIN 1 lusterka -> PIN 4 przełącznika CLH -> PIN 18 wtyku 32pinowego MCE

PIN 2 lusterka -> MASA

PIN 3 lusterka -> PIN 30 wtyku 32pinowego MCE

PIN 6 lusterka -> PIN 1 lampki w podsufitce

PIN 11 lampki w podsufitce -> PIN 19 wtyku 32pinowego MCE

PIN 7 przełącznika CLH -> PIN 24 wtyku 32pinowego MCE

Czy takie połączenie jest OK czy jednak trzeba w jakiś sposób połączyć się z włącznikiem świateł i czy konieczna jest jakaś dodatkowa adaptacja?

Oczywiście moduł MCE fabrycznie miałem 8E0 907 279 F, zmieniłem tylko kodowanie z 00001 na 01001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLH świeci gdy wysiadasz z auta po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi. Świeci na czas zaprogramowany
Jeśli zamkniesz drzwi.
Gdy otwierasz auto to świeci do momentu otwarcia drzwi kierowcy.

włącznik CLH w pozycji 1?

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLH świeci gdy wysiadasz z auta po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi. Świeci na czas zaprogramowany

Jeśli zamkniesz drzwi.

Gdy otwierasz auto to świeci do momentu otwarcia drzwi kierowcy.

włącznik CLH w pozycji 1?

Tak włącznik w pozycji 1 bo inaczej nie zadziała... :) sprawdziłem na szybko i faktycznie po zgaszeniu silnika i otworzeniu drzwi zapalają się lampy od CLH. Tak więc wszystko działa jak trzeba. A dla pewności potwierdzę to używając auto w nocy kiedy nie muszę kombinować z zasłanianiem czujników w lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy warto kupować MCE 8E0 907 279 L za 25 zł? Teraz w aucie siedzi 8E0 907 279 K i chciałbym go wymienić na wersje "High".

Mam jeszcze pytanie odnośnie wymiany zwykłego lusterka w B7 na takie z czujnikami deszczu i zmierzchu - czy już komuś się to udało (wiem że łatwo zbić szybę)? W tej chwili jestem na 25 stronie tematu i nie wiem czy czytać cały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja L jest to moduł High produkowany do 10/2005. Zresztą w pierwszej stronie jak klikniesz w spojler w pierwszym poście jest wszystko rozpisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MaTeo85 wiem że L to moduł "High", przestudiowałem pierwszy post :P, chodzi mi czy to normalna cena za moduł i czy ktoś wyrezał już na zwykłej szybie lustro fotochrom z czujnikami w B7.

Edytowane przez bulcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że sprzedawca nieświadomy :decayed:

Choć z drugiego linka wynika że i po 15 złotych chodzą...

Edytowane przez bulcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do avanta B6 nie bierz modułu L bo będzie Ci sypał błędami spalonych żarówek (mimo że żarówki świeciły się). Ja musiałem wymienić na moduł z literką N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do avanta B6 nie bierz modułu L bo będzie Ci sypał błędami spalonych żarówek (mimo że żarówki świeciły się). Ja musiałem wymienić na moduł z literką N.

Hej, posiadam (jak w opisie) B7 więc ten jest ok chyba... :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również wydaje się że to będzie wina konkretnego moduł MCE.

tutaj seria nie ma nic do tego, chyba że ktoś chce adaptować z Exeo, gdzie już siedzą LEDy.

sam również mam drugi moduł F, poprzedni się wysypał i nagle zaczął wołać o wymianę kierunkowskazu. kupiłem kolejny i juz 4 rok spokój.

uprzedzam pytanie z innego wątku....NIE, wtedy nie miałem jeszcze założonych przekaźników do świateł dziennych

Myślę że najpierw należało by sprawdzić kolejny taki sam, żeby ocenić, oraz wziąć pod uwagę że nasze auta mają już trochę lat i korozja styków (nawet nie widoczna gołym okiem) może przyczynić się do kolejnych błędów.

w większości przypadków nie znamy CAŁEJ historii naszych AUT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaka powinna być wartość mce 09

żeby z zapłonu startowały xsenony

bo rozumiem w b6 nie ma możliwości kodowania na światłach drogowych zrobić dzienne 20%

Edytowane przez marcin120383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z zapłonu.

Albo od razu po przekręceniu kluczyka albo wcale.

Możesz wybrać pomiędzy pmgielnymi lub mijania

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie mce w b7, auto ma navi w liczniku 4x szyby halogeny tempomat fis tylna wycieraczka automatyczną , grzane fotele czy po tych danych jestem w stanie wywnioskować jaki to mce czy trzeba wyciągać chciałbym zalozyc czujnik deszczu lusterko fotochromatyczne czujnik zmierzchu i i przełącznik auto i nie wiem czy ten ogarnie. Z góry dzięki za pomoc

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje schemat podłączenia lusterka fotochromatycznego z czujnikiem zmierzchu wersja b6, z przyciskiem, podlaczalem wg schematu z forum i nie działa, podzuci ktoś jakiś schemacik, może w tym jest jakiś błąd i dlatego wali mi błędem. Poniżej dodaje schemat wg jakiego połączyłem. f0092b96048b88ddb51f6af3cc524c04.jpg i lusterka jakiego dotyczy watekd1dca5c42495d6efdd71a845da142b0c.jpg1d0dc36e37c94ce838c048185bfedbc9.jpg61bff7782ee9705a7793d085269efa3e.jpg

Ten schemat rowniez nic nie daje, w ogóle nie reaguje na przekręcanie włącznika świateł, i jest błąd, 094a0089fc24a61d2527b98e5140c826.jpg45d1ffa35b272e9241afe1774f1df424.jpg a i brak teraz napięcia na 1 opinie włącznika świateł, wie ktoś może czemu może tak być? Bezpieczniki sprawdzilem

Edytowane przez lucjan0681e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włącznik z B7 z końcówką "D" to trzeba przepiąc jeden pin (nie pamiętam w tej chwili który) i przeciąc/odpiąc cienki czarny przewód we włączniku świateł. Ale nie wiem czy to ma coś wspólnego z Twoim problemem :(

Schemat z tematu Grześka jest dobry.

MCE zakodowałeś?


Sprawdziłem, ten czarny kabel to właśnie pin1, trzeba go przeciąc.


Jeśli masz włącznik z B7 to:

1. mostkujesz piny 7 i 16 we włączniku

2. przepinasz żółty kabelek z pin11 w pin13

Edit 2: Przyjrzałem się schematowi według którego robiłeś (wcześniej nie zerkałem za dokładnie), i we włączniku CLH nie widzę zaznaczonego podłączenia masy iluminacji pin5 (ja łączyłem z pin10 włącznika auto).

Poza tym według mnie schemat poprawny.

Edytowane przez staniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...