Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

a pdc zakodowałeś na hak?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PDC na treiler hitch installed. MCE również. Jestem bardzo ciekaw co zrobiłem nie tak. Odpowiedz będzie we wtorek po diagnozie u elektryka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jednak skupiam się na module, i jego wskazuję jako winowajcę.

Daj znać sam jestem ciekaw...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

próbowałem dziś podłączyć sobie czujnik zmierzchu zgodnie ze schematem w poniższym wątku ale natrafiłem na 3 problemy

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/301862-schemat-instalacji-clh-drl-h7-w-a4-b6/page-1

poprzednio moduł E aktualnie F (wraz z przełącznikiem auto) póki co bez chl, zrobiłem niezbędne połączenia pomiędzy lusterkiem, mce wyłącznikiem a lampką no i podczas testowania trafiłęm na problemy, po pierwsze ciągle wyskakuje na FISie błąd od czujnika zmierzchu, żółta dioda przy auto się nie zapala normalnie jest wyłączona, a później oświeca się na czerwono, #2 po przekręceniu kluczyka ksenony na sekundę się włączają (rónież w pozycji 0) po trzecie jak podłączyłem zasilanie lustra, pin 1 włącznika i 18C MCE to jakby zapłon był cały czas włączony (nawet bez kluczyka w stacyjce) auto da się zapalić ale o dziwo nie gaśnie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki silnik ciągle pracuje, żeby go wyłączyć musiałem wyjąć wtyk C z MCE a później odłączyć pin 18 (wróciło do normy - wyłączenie zapłonu wyłącza silnik), dodatkowo mam problem z kontrolą żarówek nawet bez przeróbek w instalacji na moim "E" wszystko jest ok na tym nowym "F" wskazuje błąd przeciwmgielnego lewego tylnego, natomiast jeśli włącze halogeny żarówka zaczyna świecić i błąd znika - uszkodzony moduł?. Po przełożeniu modułu przyuczyłem go do VINu oraz zakodowałem,

jakieś sugestie?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka sugestia, że źle się wpiąłeś pinem 1 lustra do czarnego przewodu z pinu 1 włącznika - wpiąłeś się do "kikuta", który wystawał z wiązki auta, zamiast wpiąć się do kikuta przy włączniku świateł. popraw to i wtedy Twoje rozterki znikną - taki sam błąd popełniłem za pierwszym razem jak to robiłem na swoim aucie... objawy miałem te same, kluczyk w ręce, a auto pracuje, choinka na blacie i pierdyljon błędów...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego kabla jeszcze nie przecinałem, bo nie widziałem nigdzie takiej instrukcji, dzięki sprawdzę po południu jak działa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz winowajce :decayed:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko mojego tematu, jaka logika stoi za podświetleniem włącznika? konkretnie chodzi mi o żółtą diodę auto (i czerwoną też), światła działają ale dioda działa jak chce, raz świeci raz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny lut, albo kończy się dioda.

Rozbierzesz włącznik to się dowiesz.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki oto problem po przekładce MCE z low na high w B6 MY 2002.

MCE przłożone i wszsytko działa oprócz przednich postojówek, tylne postojówki działają a przednie nie, dodtakowo nie ma sygnału dżwiękowego w zegarach informującego o zostawieniu auta na światłach postojowych, nie świcą się też żadne błędy spalonych żarówek na FIS-ie.

Ktoś maił podobny problem? Jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny nie działających przednich postojówek?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał dźwiękowy to może być akurat wina buzzera w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał dźwiękowy to może być akurat wina buzzera w liczniku.

Buzer działa na 100%.

Jeszcze jeden problem wystepuje po tej przekładce MCE, otóż światła mijania świecą cały czas, nawet jak wyłącznik jest w pozycji 0.

Czy to może być wina kodowania MCE czy raczej jest coś źle podłączone?

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złe podpięcie. na teście wyjść zapalają Ci się prawidłowo wszystkie żarôwki?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

w sumie kodowanie jak masz na skandynawie to też będzie paliło od razu po zapłonie mijania. co do postojówek rób test wyjść i zobacz czy Ci czasem tyłu nie odpala zamiast przodu... w kablach czuje bube

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testu wyjść nie robiłem bo jak zakładałem to MCE to nie było jeszcze odpowiedniego wyłącznika świateł do MCE high. W tą sobotę będę miał ten samochód ponownie i zrobię te testy.
W której grupie wyłącza się tryb skandynawski?

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w głównym kodowaniu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w głównym kodowaniu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to nie to jest przyczyną tych świateł mijania bo głowne kodowanie MCE to 00011. W sobotę bede miał to auto u siebie więc będę dokładnie sprawdzał co i jak.

Jest jakiś sposób aby vagiem sprawdzić poprawność połaczeń między wyłącznikiem świateł a MCE i sam wyłącznik świateł czy jest sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagiem nie. zobacz czy czasami czarny kabel dochodzący do pinu 1 nie jest przerwany to raz. dwa - redundancje porobiłeś przy przekładce kabli? to też ma spore znaczenie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagiem nie. zobacz czy czasami czarny kabel dochodzący do pinu 1 nie jest przerwany to raz. dwa - redundancje porobiłeś przy przekładce kabli? to też ma spore znaczenie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pin jeden w wyłączniku ma zasilanie to sprawdzałem miernikiem

o co chodzi z tą redudancją?

Robiłem wszsytko zgodnie z instrukcją i schematami z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piny opisane jaki redundancy - dołożyłeś to pomiędzy mce a włącznikiem? bodajże fioletowo niebieski kabelek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i faktycznie nie zrobiłem tego połączenia. Pewnie to jest powód tego że światła świecą cały czas bo mce nie komunikuje się prawidłowo z wyłącznikiem i zapala światła na stałe.

Dzięki za pomoc :hi:

Czy jeszcze jakieś inne połącznia między wyłącznikiem świateła mce trzeba wykonać?

Przełozyłem piny z 16 do 14 tego

i podłączyłem pin 11 wyłacznika świateł z pinem 26 w 32 pinowej kostce C w MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:guma: teraz nie pamiętam, ale to chyba tyle, jakby co to w sobotę będe w kraju to możesz dzwonić dopytywać, jak coś to uderz na PW z numerem i oddzwonie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

czekaj jak do kostki C? żółty kabel? nie przypominam sobie czegoś takiego :eusathink:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...