Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Upaliło mi MCE i potrzebuję go wymienić i mam pytanie czy jeśli u mnie był w wersji LOW o oznaczeniu D a ja kupię HIGH E lub F

to czy one podejdą do mnie Plug&Play i wszystkie funkcję za które był odpowiedzialny moduł D będą działały tak samo jak do tej pory a ja tylko zyskam możliwość w przyszłości rozbudowania go o dodatkowe funkcje?

Z tego co porównałem z pierwszej strony Piny z LOW i HIGH to chyba powinno być dobrze ale wolałbym opinie eksperta :)

Nie wiem, jak je porównałeś, ale zrobiłeś to... No cóż. Siadaj, niedostateczny.

Surowi Ci nauczyciele teraz, może chociaż dwója z lejcami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy lusterko z b6 z czujnikiem kompasem itd podejdzie do b7 jesli chodzi o podłączenie pod mce ? uprzedzam odp o mocowanie pod czujnik deszczu itd w b7 mam zwykle mocowanie zastanawia mnie tylko czy przy kodowaniu nie bd mi później wywalało jakiegoś błędu na fisie od czujnika deszczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lustra z b6 nie podłączysz do mce b7. jedynie zasilanie możesz podać i sygnał z lampki - nic poza tym.

Toskańczyk - 6-8h roboty, żeby mce high hulało w instalacji low. po prostu trzeba przerobić na high. jak zainteresowany - zapraszam na pw, jesteś ode mnie jakieś 60-70km

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję ale zastanawiałem się tylko czy na szybko da radę wstawić moduł z innym oznaczeniem bo auto rozebrane u mechanika a w sprzedaży internetowej wszystkie kody oprócz tego co ja szukam czyli D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dołożyłem do B7 lusterko z fotochromem i czujnikiem.

Świata zwykle tryb skandynawski.

Pytanie?

Po zamknięciu auta, światła ustawione Auto, gdy gasną Cany auto mrugnie światłami - czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję ale zastanawiałem się tylko czy na szybko da radę wstawić moduł z innym oznaczeniem bo auto rozebrane u mechanika a w sprzedaży internetowej wszystkie kody oprócz tego co ja szukam czyli D

Może być inne LOW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję ale zastanawiałem się tylko czy na szybko da radę wstawić moduł z innym oznaczeniem bo auto rozebrane u mechanika a w sprzedaży internetowej wszystkie kody oprócz tego co ja szukam czyli D

Może być inne LOW...

Niestety mam xenon i tylko A i D będą pasowały i właśnie takich nie ma na razie w sprzedaży a w ASO 1500 zł krzyczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie od kilku dni posiadam a4 b6 i po kilku dniach od kilku dni mryga mi podswietlenie przys=ciskow po za radiem i clime control.

https://www.facebook.com/jurek.jestem/videos/957354984301376/

slyszalem ze moze to byc wina modulu elektryki... tylko gdzie on sie znajduje? I jakie sa inne mozliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowie pod kierownicą (masz fotkę w pierwszym poście). Może być też problem z modułem komfortu (pod wykładziną pod fotelem kierowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły włączniki świateł bez Auto. Chcę już kupić ten z literką B (na przyszłość pod fotochrom i CLH), ale mieć automatyczne włączanie i wyłączanie świateł mijania czyli:

pin 4 do pinu 11

pin 16 do pinu 14

czy:

pin 4 do pinu 11

pin 16 do pinu 14

mostek pin 7 i 16

pin 7 z pinem 29 w MCE

pin 1 z pinem 32 w MCE

ori pin 1 uciąć i luzem

bo się zgubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego poczytaj jeszcze raz 1 post :hi:



Instalacja włącznika A (lub B) w instalacji LOW (MCE A, C i D):

Odpowiadając na kilka pytań, które dostałem na pw – aby założyć włączniki o zwiększonej funkcjonalności czyli ten z końcówką A lub B (auto) w przypadku gdy wcześniej używaliśmy przełącznika standardowego - wymagane będzie przełożenie pinów w kostce włącznika świateł. I tak aby uruchomić światła mijania, postojowe i pozycyjne (plus ze stacyjki) przekładamy pin 4 do 11. Aby podać stałe zasilanie dla świateł postojowych i pozycyjnych – przekładamy pin 16 do 14.

Swap włącznika A na B (pod kątem przygotowanie do uruchomienia czujnika światła):

Mostkujemy piny 7 i 16 w włączniku świateł (dzięki temu połączeniu zasilimy żółtą diodę AUTO). Oprócz tego pin 7 łączymy z pinem 29 w 32-pinowej kostce MCE (uruchomienie automatycznego włączania świateł gdy włącznik ustawiony zostanie w pozycji AUTO). Następnie łączymy pin 1 przełącznika świateł z pinem 18 w 32-pinowej kostce MCE (ucinamy ori czarny kabelek doprowadzony do pinu 1 w przełączniku świateł, izolujemy go i zostawiamy luzem).

Instalacja włącznika z B7 (C lub D) w nadwoziu B6:

Wystarczy przepiąć żółty kabelek podłączony fabrycznie do pinu 11 w pin 13 (rozwiąże to problem z nie działającymi światłami mijania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję ale zastanawiałem się tylko czy na szybko da radę wstawić moduł z innym oznaczeniem bo auto rozebrane u mechanika a w sprzedaży internetowej wszystkie kody oprócz tego co ja szukam czyli D

Może być inne LOW...

Niestety mam xenon i tylko A i D będą pasowały i właśnie takich nie ma na razie w sprzedaży a w ASO 1500 zł krzyczą

Taki moze byc?

dpu3ewab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wap włącznika A na B (pod kątem przygotowanie do uruchomienia czujnika światła):

Mostkujemy piny 7 i 16 w włączniku świateł (dzięki temu połączeniu zasilimy żółtą diodę AUTO). Oprócz tego pin 7 łączymy z pinem 29 w 32-pinowej kostce MCE (uruchomienie automatycznego włączania świateł gdy włącznik ustawiony zostanie w pozycji AUTO). Następnie łączymy pin 1 przełącznika świateł z pinem 18 w 32-pinowej kostce MCE (ucinamy ori czarny kabelek doprowadzony do pinu 1 w przełączniku świateł, izolujemy go i zostawiamy luzem).

Czy włącznik auto (z literką B na końcu) podejdzie do innych MCE czy musi być też MCE F ? I auto światła nie będą nic kolidowały jak zrobię CLH, ale bez fotochromu ?

Mam HIGH bo mam kontrolę żarówek.

I czy dokładająć AUTO i CLH bez fotochromu trzeba jakieś kodowania robić czy działa od razu ?

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być wszystkie elementy układu, by działało to poprawnie. Kodujesz MCE na czujnik zmierzchu. Włącznik z końcówką B pochodzi z B6 i tylko z MCE F będzie działał prawidłowo :hi:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE F + włącznik CLH + włącznik auto bez fotochromu nie działa tak, że światła same się włączają (AUTO), a CLH działa całą dobę ? Jeżeli zakoduje czujnik zmierzchu, którego nie będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma FISie będzie piał błąd, mce będzie miało błędny obwód elektryczny i brak podświetlania diody, do clh trzeba też sygnał z włącznika dać.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

poza elementani typu włączniki lustro i mce jest jeszcze ingerencja w elektryke, nie zadziała to tak, jak piszesz.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd na FIS można zgasić, bo w niczym nie przeszkadza.

Zresztą i tak będzie musiał dokładać instalację, to pewne modyfikacje może poczynić.

CLH będzie działał całą dobę.

Świateł nie oświeci, bo w oryginalnym podłączeniu będzie brakowało impulsu do załączenia.

Nie mniej jeżeli zna się na elektryce, to zawsze można samemu coś tam pokombinować.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeżeli włożę MCE z końcówką F to mogę założyć włącznik Auto tak ? i to nie ma nic do CLH tak ?

Jeżeli będę miał MCE F i włącznik auto to gdzie jest problem z CLH, które będzie działało całą dobę ? Przeciez fotochrom nie ma żadnego sterownika. Nie można na stałe zmostkować dwóch pinów tak, żeby MCE na stałe widziało od lusterka sygnał, że jest noc ?

Przy włączniku CLH:

pin 4 i 8 zmostkować i połączyć z pinem 18 w MCE f.

pin5 - masa

pin 7 - 24 pin w MCE

I jak zrobię tylko tak to jaki będzie efekt ?

Tutaj rozpiska pinów przy lusterku:

a) PIN 1 – długi przewód tak aby starczył do głównego włącznika świateł
 PIN 2 – podłaczenie przewodu z PINem 6 w lampce podsufitowej (masa)
c) PIN 3 – długi przewód tak aby starczył do podłczenia z modułem centralnej elektryki
d) PIN 6 – podłączenie z PINem 1 w lampce podsufitowej. 

skoro pin 1 idzie do właczniku swiatał, pin 2 to masa a pin 3 idzie do MCE to mógłby ktoś sprawdzić kiedy jest napięcie na pin 1 i 3 ? Nie wystarczy zmostować pinu nr 1 z masą, tak żeby MCE widziało non stop, że listerko działa prawidłowo i "widzi" noc ? Pin 3 jest od wsteka tak ? Tego chyba nie musi byc? Nie chce kupować gratów w ciemno.

Elektryke w aucie mam high i włącznik z końcówką A, zamieniłbym na tego z końcówka B.

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dobra to jeżeli włożę MCE z końcówką F to mogę założyć włącznik Auto tak ?

Tak.


Jeżeli będę miał MCE F i włącznik auto to gdzie jest problem z CLH, które będzie działało całą dobę ?

nigdzie, ale wcześniej wysławiałeś się nie jasno i nie wiedziałem o co dokładnie Ci chodzi, co chcesz zrobić, a co pominąć :)

cały czas przyjacielu, w momencie jak nie dasz lusterka, to będzie Ci na FISie wyrzucało błąd z czujnika zmierzchu... Jak Ci to nie przeszkadza, to śmiało zakładaj samo MCE i włącznik, tylko pamiętaj o odcięciu czarnego kabla z pinu 1, bo to jest STAŁE zasilanie i MCE będzie przez to głupiało i pluło błędem o "failure electric circuit". Powiem wprost. Jeśli chcesz mieć to bezproblemowo, to nie możesz pominąć żadnego z elementów tego układu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz CLH włącznika nie musisz zmieniać.

Ale @kaju ma rację. Żeby działało prawidłowo powinny być wszystkie elementy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...