Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebujesz jeszcze wiązkę do lusterka, 7 i 16 włącznika świateł mostkujesz z sobą i dajesz do MCE C29, co do CLH to pin 7 przełącznika do MCE C24. resztę załatwia lusterko. pin pierwszy też trzeba odciąć i zasilić go z lusterka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a no i przekładasz 11 do 13, żeby halogeny odpalić. nic poza tym

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

potrzebujesz jeszcze wiązkę do lusterka, 7 i 16 włącznika świateł mostkujesz z sobą i dajesz do MCE C29, co do CLH to pin 7 przełącznika do MCE C24. resztę załatwia lusterko. pin pierwszy też trzeba odciąć i zasilić go z lusterka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a no i przekładasz 11 do 13, żeby halogeny odpalić. nic poza tym

sprawdziłem w kostce od włącznika mam zajete piny 1, 2, 3, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 17

i pin 11 przepinam pod 13, a wolne 7 i 16 daje tam przewody i łącze z MCE, a pin 1 od lusterka zasilam, teraz wiem już wszystko.

Gdy podpiołem przełącznik, to wlasnie nie bylo przeciwmgielnych oraz nie bylo podświetlenia "auto" po za tym wszystko działało, po chwili od uruchomienia auta w pozycji auto odpalaly sie same swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpaliły bo nie miały sygnału z czujnika zmierzchu. czarny kabel dochodzący do pinu 1 w włączniku odcinasz i do "kikuta", który zostanie przy włączniku dajesz sygnał z lusterka. Drugi koniec zaizoluj, bo to stały plus jest.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-------------------------------------------------------------------------------

Ja mam włącznik 8E0941531D czyli z B7 odnosząc się do twojej wypowiedzi mam rozumieć że oryginalnie światła w B7 nie przygasały podczas uruchamiania silnika i zapalały się zaraz po przekręceniu kluczyka (cały czas mówimy o trybie auto). Dużo myślałem co zrobić żeby światła na trybie auto zapały się po odpaleniu silnika i jedyne co przychodzi mi do głowy jest wlutowanie diody zenera 13v do kabelka co idzie do pinu 7 włącznika świateł. Wtedy światła mijania odpalały sie wyłącznie po uruchomieniu silnika. Lecz odrzuciłem ten pomysł bo lubię jak mam w samochodzie oryginał i dlatego się pytałem czy w B7 bądź w B6 światła mijania sie zaswiecaja po przekreceniu kluczyka i czy przygasaja podczas uruchamiania silnika.

B7 posiada włączniki świateł z końcówkami C i D z czego "D" nie przygasają w momencie zapłonu (Twój model) nie wiem jak jest z końcówką "C" bo dopiero jestem na etapie rozkminiania. Sam też nie wiem jaką mam bo jeszcze nie sprawdzałem. Niezależnie od tego którą końcówkę posiadasz w włączniku C czy D jest możliwość przekodowania. I tu cytuje kolegę Bartka "Jeśli masz tak ustawione ,że światła się włączają już w momencie włączenia zapłonu wtedy idzie to przekodować" aby włączały się po uruchomieniu auta. Pozostaje więc Vag. Jestem na etapie rozgryzania tematu więc konkrety podam wkrótce. Sam borykam się ze światłami bo załączają się w pozycji zapłon przed uruchomieniem silnika co naraża akumulator na duże straty wiec po ogarnięciu tematu podzielę się ze wszystkimi.

Przy okazji "wlutowanie diody zenera 13v" to nie najlepszy pomysł. Po 1-sze predzej czy później komputer może choć nie musi wywalić błąd, po drugie domowa ingerencja w układ elektryczny tym bardziej mający związek z uruchomieniem silnika jak dla mnie jest trochę niebezpieczna.

Ciekawi mnie fakt, że masz B6 a włacznik od B7 - w B6 z tego co wyczytałem na forum nie występowały z literka "D" tylko oryginalnie bez literki C i wtedy światła przygasały na czas uruchomienia silnika lub z literką C gdzie świeciły się ciągle. Ale niech mnie ktoś sprostuje jeśli się mylę. Powyżej kolega "biggman" odsyła do linku z którego sporo się dowiesz.

Czy coś udało się komuś ustalić coś więcej jak wymusić światła aby zaświecały się po zapłonie? Oczywiście chodzi o przypadek opisany wyżej.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jakie wsuwki do pinow kupic wiem ze 000979009E ale czy jeszcze jakies inne przychodzą ?

chodzi Ci o piny tak? mam mnóstwo, odezwij się na pw.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie potrzebuje pomocy

podłączyłem wszystko i mam taki problem, lusterko swieci caly czas nawet jak zamkne auto, przełącznik świateł i CLH świeci cały czas, tyle że w CLH "0" wogole nie jest podświetlone, gdy zgasze silnik na chwilke wszystko gaśnie, po chwili znowu się świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij samochod, poczekaj pare minut az cany sie uspia, to zgansie podswietleniale lustra i clh. To normalne

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij samochod, poczekaj pare minut az cany sie uspia, to zgansie podswietleniale lustra i clh. To normalne

ufff zgasło :)

dzięki wszystkim za pomoc których męczyłem na PW :):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje podłączyć czujnik deszczu A4 B7 2006 do bezpiecznika 17, ale tu niespodzianka, bezpiecznik jest pusty.

Skąd zasilić ten bezpiecznik żeby było jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z kodowaniem polega to na tym ze po wpięciu do mce f modułu haka nie mogę się z nim połączyć a jak odepnę to połączenie jest gdzie może być problem proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Auto z podpisu. Czy to możliwe żeby u mnie siedział zwykły monduł nie Bordnetz ?

MCE_zpsfo2zrhmj.jpg

Chcę zakodować tak żeby po przekręceniu zapłonu świeciy mi się tylko światła mijania, a po przełączeniu pokrętła reszta postojówki tył i przód. Mam zwykłe lampy halogenowe bez DRL i CLH i pokrętło bez AUTO.

Da radę to ogarnąć ? Bo obecnie mogę tylko zakodować końcówkę 1 lub 3.

P.S.

Może ktoś wie skąd wziąć ten Login - 11 ??


Pomoże ktoś ? Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mam w swojej audi a4 b6 ksenon i wlocznik swiatel auto lusterko z czujnikami czy da rade dolozyc wlacznim drl zeby wlaczalo mi swiatla do jazdy dziennej modul z literka f wlacznik z literka b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzeba Ci jeszcze zewnętrzny moduł DRL i przekaźnik, bo w module F nie ma orginalnie DRLa. mogę Ci to przygotować jak chcesz.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko moduły z B7 to obsługują.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś co napisał kaju :facepalm:
w ORI nie ma takiego modułu więc tym bardziej nie ma oryginalnego miejsca...

Gdzie sobie zamontujesz dokładany moduł DRL to już tylko Twoja broszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upaliło mi MCE i potrzebuję go wymienić i mam pytanie czy jeśli u mnie był w wersji LOW o oznaczeniu D a ja kupię HIGH E lub F

to czy one podejdą do mnie Plug&Play i wszystkie funkcję za które był odpowiedzialny moduł D będą działały tak samo jak do tej pory a ja tylko zyskam możliwość w przyszłości rozbudowania go o dodatkowe funkcje?

Z tego co porównałem z pierwszej strony Piny z LOW i HIGH to chyba powinno być dobrze ale wolałbym opinie eksperta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upaliło mi MCE i potrzebuję go wymienić i mam pytanie czy jeśli u mnie był w wersji LOW o oznaczeniu D a ja kupię HIGH E lub F

to czy one podejdą do mnie Plug&Play i wszystkie funkcję za które był odpowiedzialny moduł D będą działały tak samo jak do tej pory a ja tylko zyskam możliwość w przyszłości rozbudowania go o dodatkowe funkcje?

Z tego co porównałem z pierwszej strony Piny z LOW i HIGH to chyba powinno być dobrze ale wolałbym opinie eksperta :)

Nie wiem, jak je porównałeś, ale zrobiłeś to... No cóż. Siadaj, niedostateczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...