Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rezałem ori CLH to najpierw włożyłem sam włącznik z Auto i były Auto światła. Tylko musisz odpowiednie piny połączyć żeby podświetlić diodę Auto. Jak miałem sam włacznik Auto bez lusterka i modułu F to dioda Auto migałą na pomarańczowo przez około 10 msekund a później gasła, ale lampy świeciły. Na Auto zapalają się z opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A pamietasz może jak te piny podpiac albo jest gdzieś jakiś schemat?

Wysłane z mojego XT1068

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Krótkie pytania:

Mam w B7 MCE w wersji HIGH ale bez włącznika AUTO ani lusterka fotochrom.

Wpadł mi w ręce ostatnio włącznik AUTO i zastanawiam się jak go można wykorzystać. Bez fotochromu można go tak zakodować, aby po odpaleniu auta światła same się odpalały ale żeby była możliwość wyłączenia w każdej chwili na pozycję 0 w przełączniku? Tak to powinno oryginalnie działać? Kwestia kodowania?

Drugie pytanie:

Czy nie zmieniając szyby można wrzucić lusterko fotochrom żeby działał fotochrom + czujnik zmierzchu? Na czujniku deszczu mi nie zależy. Pytanie czy brak tego czujnika nie będzie przeszkadzał reszcie w działaniu. Po dołożeniu lusterka chciałbym zając się ori CLH ale tu problemów większych nie widzę jeśli czujnik zmierzchu będzie działał poprawnie.

Dzięki.


A więc sam popróbowałem.

Włącznik AUTO dołożony w B7 działa prawidłowo. Biorąc pod uwagę to, że nie ma oryginalnie czujnik zmierzchu oczywiście. Ale samo wstawienie włącznika bez przepinania pinów skutkuje: w pozycji AUTO światła same się zapalają po zapłonie, wyłączają po wyłączeniu zapłonu. O to mi chodziło żeby nie musieć pamiętać włączać. Można co prawda w VCDSie przekodować zwykły włącznik na tryb skandynawski (światła świecą nawet w pozycji 0 po zapłonie) ale wtedy nie podświetlają się zegary. A tutaj działa wszystko tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Czy czujnik światła/deszczu o nr 8k0955559 zadziała w A4 B7?

Nie pasuje :)

tu masz opis http://a4-klub.pl/index.php?/topic/53462-all-b7-czujnik-deszczuswiatel-lusterko-fotochrom-oraz-coming-home/?p=771448#entry771448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie opisy jakie są. Generalnie instalację złożyłem wczoraj i wyskoczył błąd podczas adaptacji czułości światła i deszczu, kodowanie przyjęło. W dodatku mam błąd 02071 - Local Databus 57-00 - Electric Circuit Failure. Zacząłem sprawdzać wszystko. Się okazało, że mam czujnik z w/w nr zamiast ten 4e0.. Sprawa już jasna - wymiana czujnika na właściwy mam nadzieje załatwi sprawę z błędem i adaptacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się okazało, że mam czujnik z w/w nr zamiast ten 4e0.. Sprawa już jasna - wymiana czujnika na właściwy mam nadzieje załatwi sprawę z błędem i adaptacją?

Jak wymienisz na własciwy to wszystko bedzie smigać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rezałem ori CLH to najpierw włożyłem sam włącznik z Auto i były Auto światła. Tylko musisz odpowiednie piny połączyć żeby podświetlić diodę Auto. Jak miałem sam włacznik Auto bez lusterka i modułu F to dioda Auto migałą na pomarańczowo przez około 10 msekund a później gasła, ale lampy świeciły. Na Auto zapalają się z opóźnieniem.

Kolego tzn. że na auto światła się będą palić nawet jak będzie jasno?? Bo ja wczoraj zakończyłem rezać CLH + fotochrom + włącznik auto i wczoraj jak było ciemno to światła się zapalały gdy włącznik był w pozycji AUTO, ale dziś rano się już nie zapaliły (tzn zapaliły się dopiero po zasłonięciu czujników w lusterku) i musiałem normalnie pokrętło przekręcić na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież zupełnie normalne zjawisko. Teraz masz światła tylko po zmroku. Musisz założyć sobie moduł DRL i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żeby przekodowac na światła skandynawskie. Tylko wtedy w pozycji 0 wlacznika też się będą świeciły chyba po zapłonie. Mnie to swego czasu draznilo bo nie możesz mieć włączonego zapłonu bez wlaczonych świateł. A może włączonik DRL i pozycja jego na 0 załatwiła by sprawę. Tomi wtedy przełącznik trzeba kupić

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pilnie potrzebuję informacji skąd najlepiej podłączyć "+" ze świateł cofania do RNS-E?
Potrzebuję + ze światła cofania do podłączenia kamerki cofania i nie wiem czy w MCE w kostce B 23 pin na pinie nr 2 i 5 pojawia się "+" po wrzuceniu wstecznego czy "-"/masa? Ogólnie czy w B7 z MCE w wersji high światła wsteczne są załączane plusem czy masą?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pilnie potrzebuję informacji skąd najlepiej podłączyć "+" ze świateł cofania do RNS-E?

Potrzebuję + ze światła cofania do podłączenia kamerki cofania i nie wiem czy w MCE w kostce B 23 pin na pinie nr 2 i 5 pojawia się "+" po wrzuceniu wstecznego czy "-"/masa? Ogólnie czy w B7 z MCE w wersji high światła wsteczne są załączane plusem czy masą?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Zagadaj do turbobastarda. On ostatnio podłączał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakis czas temu przerabialem instalacje z Low na High osatnio sie spalila zarowka w tylnym kierunku prawym ale na fisie nie bylo komunikatu ze sie spalila, z lewym tylnym kierunkiem jest tak samo nie ma inforamacij o spalonej zarowce ? Instalacje przerabialem zgodnie z opisem Barta ale moze gdzies jakis blad popelnilem. Wszytskie inne swiatla dzialaj i pokazuje informacje jesli wyjme zarowke jest informacja na fisie. Dzis zrobilem test dalem plus do czerwonej kostki A na prawym slupku do pinu 2 i 3 i wymontowalem zarowke z tylnego kierunku wtedy pokazal sie blad na fisie. Wiec moze musze dodatkow dac + tylko skad go poprowadzic bym byl bardzo wdzieczny za informacje i pomoc. dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pilnie potrzebuję informacji skąd najlepiej podłączyć "+" ze świateł cofania do RNS-E?

Potrzebuję + ze światła cofania do podłączenia kamerki cofania i nie wiem czy w MCE w kostce B 23 pin na pinie nr 2 i 5 pojawia się "+" po wrzuceniu wstecznego czy "-"/masa? Ogólnie czy w B7 z MCE w wersji high światła wsteczne są załączane plusem czy masą?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Zagadaj do turbobastarda. On ostatnio podłączał.

Dzięki za info, ale już to sam rozkminiłem. Jest normalnie, czyli na pinach 2 i 5 kostki B po wrzuceniu wstecznego pojawia się "+". Wiec śmiało można podłaczać pod te piny przewód załączajacy rns-e pod kamerę cofania

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku jeśli ja chce zamontować włącznik z B7 o nr 8E0 941 531 C w miejsce B6 o nr 8E0 941 531, muszę przepiąć piny:

4 na 13

16 na 14

Zgadza się?

Edytowane przez Voucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale nigdy sie tym nie interesowałem.

Gdzie znajduje się ten Moduł Centralnej Elektroniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kierownicą, za skrzynką bezpieczników - ujrzysz, jak zdejmiesz osłonę pod nogami kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby go wyciągnąć wystarczy zdjąć osłone ?

Musisz sciagnac osłone pod kierownica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...