Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik deszczu/zmierzchu musi być koniecznie o numerze 4E0 955 559 E czy z b8 8K0 955 559 D też bez problemu pasuje ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

PANOWIE POMOCY!

Zmodyfikowałem swoją B7 o bixenon z DRL wraz z wszystkimi pochodnymi ORI typu: spryski w zderzaku, PDC, samopoziom, moduł, soczewki z B8, nowe palniki itd. z 6 tys.

Vagowanie bez problemu przyjęło moduł, czujniki i lampy i w zasadzie jest super.

Było super bo:

- przy odpalaniu na wyłączonych światłach a następnie przekręceniu włącznika na AUTO lub mijania – światła zapalają się ze słabszą jasnością w porównaniu z

- przy odpalaniu silnika na AUTO - światła zapalają się z pełną mocą po czym po ok. 40 sekundach równocześnie obydwie lampy przygasają o ok. 20-30%. W moim przekonaniu świecą tak jak przy odpaleniu silnika na wyłączniku w pozycji OFF.

Oczywiście w obydwu przypadkach lampy przechodzą test a w VCDS nie pokazuje żadnych błędów.

Wygląda to tak jakby po ok. 40 sekundach coś (może MCE) dało napięcie na obydwie lampy o 20-30% niższe.

Co robić, gdzie szukać a może ktoś z Wawy lub okolic spróbuje zdiagnozować problem bo mnie już qw…… krew zalewa.

Na forum nie znalazłem podobnego przypadku

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie bo przetwornic niemoze dac nizszego napiecia niz.ma zadane , kto robil instalki pod to wszystko ?

Wszystko zrobiłem zgodnie ze schematami ELSY sprawdzając w informacjach w naszym forum. Nie ma żadnych błędów i problemów oprócz tego przygasania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz lusterka 8E0 857 511 do B6 pod mały uchwyt mocujący pasuje lusterko z jakiegoś innego modelu ? Bo szukam i szukam i chyba się nie doszukam czarnego fotochromu z czujnikiem zmierzchu do B6.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A numer tego lusterka to 8P0 857 511 ? Tą zaślepkę da się wymienić bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź tu znajdź takie lustro... Już dość długo szukam i nic, jedynie szare są jako tako dostępne a czarne to chyba jakiś mega rarytas pod mocowanie z B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się może ktoś jak cenowo teraz wygląda sprawa lusterka z kompasem i bez kompasu do B6 ? Ile można dać za takie lustro żeby nie przepłacić ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompasem na forum często chodziły po 500, a bez 250-300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ;) Chyba nie warto dokładać 200 zł dla zmieniających się literek na lusterku, no chyba że trafi się w okazyjnej cenie. Może ktoś ma na sprzedaż swoje lusterko bądź będzie wymieniał na lustro z B7 pod czujnik deszczu, jeśli tak to proszę o info na PW ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko z A3 ma 5mm krótsza osłonie na kable także tego nie widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie fotochromu, jakie przekroje przewodów są w ori wiązce do lustra i clh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem psiknąć szare czarnym matem? Daje sobie suty skręcić że nikt się nie skroi że to nie ori ciorne. i guziczek też się da łądnie załatwić ze wygląda jak ori i jest podświetlony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdy nie będzie to samo co ori. Jednak co fabryka to fabryka i tego się bede trzymal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy MCE F obejmuje kontrole spalonych tylnych kierunkow tzn chodzi mi o lewy tyl i prawy tyl, pytam poniewaz jakis czas temu przerabialem instalacje z Low na High osatnio sie spalila zarowka w tylnym kierunku ale na fisie nie bylo komunikatu ze sie spalila, i nie wiem czy ma tak byc czy ja cos zle podlaczylem ? Instalacje przerabialem zgodnie z opisem Barta alemoe gdzies jakis blad popelnilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam F i normalnie wyświetla komunikaty. Być może coś źle podłączyłeś. Zobacz może, czy na innych żarówkach wywali błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam zwykłe światła, bez xenonu i jazdy dziennej, włącznik bez funkcji auto a że jest już strasznie wytarty chce wymienić właśnie na taki z funkcją auto tylko cz to będzie działać? tzn czy jak będę miał ustawione auto to światła mijania będą się włączały i wyłączały razem z silnikiem? potrzebne będzie jakieś kodowanie?

pozdrawiam

Edytowane przez thomek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...