Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Ty masz auto i moduł B7, a to jest różnica.

Kolega co pyta(którego cytuję powyżej), ma B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wtyka 10 PIN w lampie

1 - + światła długiego i przesłonki bix
3 - silniczek (biały kabelek)
5 - + światła mijania
7 - + postojówki
9 - + kierunku
2 - silniczek (czarny przewód)
4 - silniczek (niebieski)
6 - silniczek (brązowy)
8 - masa kierunku , długich i postojówek
10 - masa świateł mijania i przesłonki bix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam B7 z modułem z końcówką L więc HIGH.

W B6 aby wpiąć się pod światła postojowe, mijania i tablica rej. wystarczyło wpiąć się w przewód żółty we włączniku świateł.

Może ktoś nakierować w które kable wpiąć się w MCE żeby były realizowane te same funkcje co w B6 przy żółtym kablu? Pytam, bo dokładam nieoryginalne CLH i za cholerę nie chcą mi świecić światła...

Próbować z ???

Pin 5 – Zasilanie oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej (WY) [szary]

Pin 25 – Zasilanie świateł postojowych (z pinu 14 włącznika świateł) (WE) [szary]

Pin 26 – Zasilanie świateł mijania (z pinu 13 włącznika świateł) (WE) [żółty]

Można je spotkać przy włączniku świateł?

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest problem bo nie sądzę żeby podłączenie pod kable żółty lub szary przy MCE coś dało bo chyba te kable z MCE idą właśnie go wyłącznika świateł. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie można się wpiac?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Mam dokładnie ten sam problem a nie uśmiecha mi się za bardzo ciągnięcie kabli z przednich I tylnych lamp do modułu CLH..

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/267688-montaz-modulu-coming-home-nie-ori/?p=4297582

Zerknij tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomoze mi ktos??
Jakie ma byc kodowanie swiatel gdy jest na pozycji AUTO i jest "jasno" to swieca sie halogeny i postojowe bez tylnych swiatel... A gdy sie sciemni to czujnik zalaczy normalnie swiatla mijania + tyl

I czy jest mozliwosc wylaczenia diagnozy zimnego oswietlenia tylnej tablicy rejstracjnej ??

Po przekodowaniu na 11012 niewiem dlaczego zapala mi sie tez swiatło "mijania" i to tylko prawe a lewe pokazuje blad.

Efekt ktory mnie zadowala lecz nie do konca to 11014 na pozycji wlacznika swiatel "0" zapalaja sie kierunki ala US postoje i halogen
Gdyby to dzialalo na funkcji AUTO i bez kierunkow bylo by super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem , czy nie offtop, ale.......

w B7 przestało się świecić lewe światło mijania i na FISie wyświetla błąd tej jednej żarówki (H7).

Na początek wymieniłem żarówkę , brak efektu, więc sprawdziłem napięcie na przewodzie przy lampie i jest 0V

Co to może być , gdzie szukać problemu ?

niestety nie mam VAGa :(

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE, sprawdź przy kostce czy napięcie wychodzi . Pin masz podany na pierwszej stronie.

Pamiętaj, że moduł sprawdza impulsami czy jest ciągłość obwodu więc musisz najpierw podłączyć do osobnej, pewnej masy drugi przewód probówki/żarówki kontrolnej. Jeśli tego nie zrobisz, miernik ci nic nie wykaże jeśli będzie przerwa na odcinku od modułu MCE do wtyczki lampy.

Najlepiej żeby to była żarówka minimum 21W, bo słabsze po załączeniu świateł wywalą błąd. zrób probówkę z żarówki H7 czy kierunków 21W

Jeżeli dalej ci nie oświeci to podmianka modułu powie prawdę.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE, sprawdź przy kostce czy napięcie wychodzi . Pin masz podany na pierwszej stronie.

Pamiętaj, że moduł sprawdza impulsami czy jest ciągłość obwodu więc musisz najpierw podłączyć do osobnej, pewnej masy drugi przewód probówki/żarówki kontrolnej. Jeśli tego nie zrobisz, miernik ci nic nie wykaże jeśli będzie przerwa na odcinku od modułu MCE do wtyczki lampy.

Najlepiej żeby to była żarówka minimum 21W, bo słabsze po załączeniu świateł wywalą błąd. zrób probówkę z żarówki H7 czy kierunków 21W

Jeżeli dalej ci nie oświeci to podmianka modułu powie prawdę.

dzieki, jutro sprawdzę

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam w b6 wlacznik swiatel z funkcja auto. montował to poprzedni własciciel. No i po przekreceniu stacyjki swiatla sie juz swieca. co zrobic zeby dzialaly normalnie?

wiem ze niby piny sie przepina lub koduje ale u mnie z tymi pinami to nie da rady raczej bo tego kabla zoltego pin 11 nie ma a niby trzeba go przepiac do pinu 13.

wrzucam link do zdjecia wlacznika

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec9ecda7908c2d2b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u Ciebie ten żółty jest ma dole z szerokim pinem. Też go tam musiałem włożyć i założyć duży pin/konektor żeby z b7 włącznik zwykły chyba B działał.

Kliknij spoiler

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/100858-all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh/

1ef624bd72c45e1119c00b48fcc9e4a3.jpg

Ciężko rozgryzc ale sobie opisz piny na kartce i zobacz gdzie co powinno być przy wlaczniku.

Nie wiem tylko czy nie trzeba zwykłego wlacznika założyć z b7 i po problemie.

Nie gwarantuje też że mam rację bo to skomplikowane a jest kilka modułów i wlacznikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zastanawiam się co oznacza w w module 8E0 907 279F takie oznaczenie F8e-4-110-001>> i jak można je odczytać bo na obudowie nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bym musial podpiac kompa i sprawdzic kodowanie? Znajomy podpinal swojego i mowil ze nie mozna polaczyc z tym wlacznikiem czy cos takiego i gadal ze mam zmienic wlacznik.ale nie wiem jakiego programu uzywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prościej....nie możesz od kogoś przełożyć samego włącznika, będziesz wiedział gdzie leży, albo nie leży problem.

Kodowanie modułu świateł, nie włącznika.... :)


Kodowanie modułu MCE w nadwoziu B6

0?xxx: Czujnik światła
0 – brak
1 – zainstalowany

0x?xx: Moduł haka
0 – brak
1 – zainstalowany

0xx?x: Reflektory
0 – Halogenowe
1 – Ksenonowe

0xxx?: Kraj
1 – Reszta Świata
2 – Kraje skandynawskie (automatyczne włączanie świateł po zapłonie)
3 – USA
4 – Canada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin79 tylko chodzi o to ze ja go tam nie pcham. Po prostu jak kupilem audi to ten wlacznik juz tam byl. To ten gruby zolty kabel musze przepiac do pinu 13 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość aby przerobić oryginalny włącznik (coś złamać, przerobić we włączniku) Auto tak aby w pozycji " 0 " pociągnąć go włączając przeciwmgielne przednie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...