Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki biggman za linka..wychodzi na to ze wpadnie nowa szyba z odpowiednim uchwyten pod lusterko z b7. Lusterko mam o nr 4F0 857 511E

Piny:

1.bialy

2.czarny

3.szary

4.żółty

5.brązowy

6.zielony

Opis pinów jest tu taki sam jak na pierwszej stronie..? Pin pierwszy zasilanie , drugi masa?

Na lusterku widnieje kod E11 czyli wyprodukowane dla Wielkiej brytani? Moze dlatego inne te kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie przyszedł czas na montaż lusterka fotochrom i CLH w mojej B6 wszystko juz na swoim miejscu ale mam pewnie problemy:

1) Nie świeci mi żółta dioda na właczniku, sprawdzałem czy napiecie dochodzi i jest ok, myślicieze dioda uwalona?

2) Na przełącznikach DRL i CLH jak ustawie z pozycji 0 na 1 to po pewnym czsie dopiera zaczyna sie podświetlać 1 odwrotnie jest tak samo. Jak ruszalem ten przełącznik to tak jak by sie na chwile podsietlala 1 ale zaraz gasła ale potem zaczyna ciagle świecić

3) Po włączniu lampki sufitowej lusterko fotochrom zaczyna sie sciamniać gdzieś już o tym było bo kiedyś czytałem ale teraz nie moge znaleść odpowiedzi i nie mam kiedy bo ciagle pracuje. Pin 6 lusterka podłączyłem bezpośrednio do pinu 19 MCE to dobrze czy źle? Posiłkowałem się schematem pod tym tematem http://a4-klub.pl/index.php?/topic/301862-schemat-instalacji-clh-drl-h7-w-a4-b6/#entry4293771

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu 3, to musiałbyś mieć lampkę z B7, albo poszukać schematu w warsztacie, bo ktoś to już rozwiązał. Inną metodą jest ominięcie lusterka i montaż bezpośrednio do MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Inną metodą jest ominięcie lusterka i montaż bezpośrednio do MCE

Chyba ominięcie lampki podsufitki?

Ja mam lusterko bezpośrednio podpięte do pinu 19 MCE no i kurde po wlaczeniu lampki sciemnia mi sie w lusterku :facepalm:

Czy podpiecie Pinu 6 lusterka do pinu 1 lampki a nastepnie pinu 11 lampki do pinu 19 MCE załatwi sprawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o lampkę mi chodziło, sory.

A Ty kolego do czego masz podlaczony 6 pin lusterka?

Edytowane przez dangra992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przez lampkę wszystko zrobione, bo mi ten defekt ściemniania nie przeszkadza w niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy piny we wtyczce przełącznika siedzą sztywno, mógł się wysunąć i raz przeskoczy prąd a raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy piny we wtyczce przełącznika siedzą sztywno, mógł się wysunąć i raz przeskoczy prąd a raz nie.

Piny siedzą dobrze, sęk w tym, że jak ruszam tym małym pokretłem to miga to podświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelkologia jeśli jest podłączona prawidłowo to udupiony włącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozebrać włącznik drl/clh jest on na 4 zatrzaskach dość ładnie wszystko się rozbiera. We włączniku miałem zimne luty ktore poprawiłem ale nie dało to rezultatu. Następnie zacynowałem bardzo cienką warstwą miejsca gdzie stykają się blaszki przełacznika i teraz ciesze się wpełni sprawnym przełącznikiem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Czujnik światła odpowiada za automatyczne włączanie świateł mijania (gdy włącznik świateł masz w pozycji auto) oraz za sterowanie CLH (aby odpalało tylko po zmroku).....

taką wypowiedź znalazłem w tym wątku.

Czy moze mi ktoś z kolegów wyjaśnić bo zaczynam rwać włosy z głowy jak odpalic auto przy drl i włączniku w pozycji auto zeby nie świeciły sie cały czas cenimy albo przygasaly na czas uruchomienia auta??? Auto stoi w garażu gdzie oświetlenie w normalnych warunkach jest słabe wiec na dzień dobry po włożeniu kluczyka włączają sie xenony. Przy odpalaniu aku pobiera od diabła prądu przy włączonych xenonach. Chce to zmienić żeby na czas odpalania światła gasły. Druga sprawa to jak obniżyć poziom czujnika światła. Chciałbym żeby wcześniej załączały sie swiatła z DRL na mijania w porze zmierzchu???

Podpiolem się pod temat bo jest najbliższy moim problemom??? Pomóżcie koledzy.......

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączasz światła mijania na pozycji zero, a DRL poprzez przełącznik na 0. Wtedy nic nie świeci.

B6 nie ma regulacji czułości czujnika zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem dodać ze mam B7. Nie mam Vag-a wiec okazjonalnie korzystam u znajomego mechanika. Wiem ze można wydluzyc lub skrócić czułość czujnika światła/zmierzchu w adaptacjach na którymś kanale ale nawet jak juz bede w ustawieniach to nie wiem jakie wartości wpisać?

Wracając do sprawy włączania świateł mijania chodziło mi o to żeby nie wahlować pokrętłem od świateł i drl tylko zapisać w ustawieniach proces gaszenia świateł na czas uruchomienia. Wątek ten kiedyś znalazłem na forum ale nie mogę odtworzyć z pamięci co jak i gdzie???

Mam przełącznik z Auto, do tego DRL I CLH i jak to wszystko zgrać żeby w trakcie uruchomienia światła gasły albo ściemniały do obniżonej wartości. Pomocy ??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie dokładane xenony? Bo w oryginale światła przygasają, gdzieś nawet wrzucałem filmik. Zaraz poszukam


Mam:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/107459-montaz-i-dzialanie-ukladu-samopoziomowania-xenon/page-15#entry4498313

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Biggman, na filmie wszystko cyka jak powinno i właśnie o to mi chodzi. Światła są po wymianie, całe lampy ale oryginalne Audi kupione w Niemczech. Czy mogą nie obsługiwać, albo bo wymianie nie dokonano adaptacji i tym samym ustawień. Z opisu w poście, do którego odesłałeś jest info ze odpowiada za to MCE, nie ma jednak żadnej wskazówki co do ustawień, poza poziomem:-). Moze znasz temat bliżej albo ktoś kto ogarniał temat???

Prz okazji dostałem taki link:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Central_Electronics_%288EC/8ED%29

Który opisuje adaptacje świateł na poszczególnych kanałach ale ni w ząb nie rozumiem. Tłumaczyłem na kilka sposobów ale nawet po polsku nie rozumiem.

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Bartek napisał że zależy to od włącznika świateł. Swiatla sa roznie zasilane. Byc moze da sie to jakos przerobic. Napisz do niego na PW

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/107459-montaz-i-dzialanie-ukladu-samopoziomowania-xenon/page-15#entry4500963

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...